Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KADINLAR TESLİM OLMAYIN..(Sizi eve kapatmak isteyn erkek egemenliği evvel eski, ama itiraf edelim, şimdi siyasal hedeflere kilitlenmiş büyük rüyasıdr)

DİPNOT

Önerilen İletiler

Yok böyle bir şey; hür iradesi ile istediği yaptırımı kabullenebilir bir insan ölçüsünce, sırf sizlerin işine gelmiyor diye belirli ideolojilere ya da dinlere yönelmek özgürlüğe aykırı kabul edilemez...

İşte bu olmadı Ali. Sanırım Yaptırımla yönelmeyi karıştırıyorsun. Yaptırım dış etken, yönelim ise özgür iradedir. Bu farkı anlayabilecek kapasitede olduğunu sanıyorum. Hür irade yönelimi ile yaptırım ters anlamlıdır. Aynı cümlede bile kullanılmaz. Kişiye şunu yapacaksın diyince özgür iradesine müdahale etmiş olursun. Tüm seçenekleri önüne koyup seçimi ona bırakman gerekir. İşte özgür irade yönelimi budur.

O zaman hepimiz "tek tip" olalım bu ülkede; ne komüncüsü kalsın ne milliyetçisi ya da ne Hıristiyan kalsın ne Müslüman, herkes tek tip jakoben elit ne istiyorsa o olsun sadece; ad koymaya bile gerek yok... :lol:

Tek tip olmayı biz değil siz istiyorsunuz Ali. Bize haksızlık yapıyorsun. Asıl sizler insanları tek tip yerel bir kültüre yönlendiriyorsunuz. Üstelik yönlendirdiğiniz hükümleriniz çağ öncesi ve de asla değişmez. Halbuki bizler, binlerce yorum olsun ama kaynağı sadece ve sadece insan değeri olsun diyoruz. Bumudur senin tektip anlayışın?

Burada konuşulan konu salt ideolojik değil önce bunu kabullenmek lazım ki seslendiğiniz bayanların fikirlerine baştan saygısızlık yapılmış olmasın...

İdeolojik değilde nedir? İdeolojinin anlamını biliyormusun? Şimdi ideoloji değil Allah söylemiş masallarına yatma sakın. Bırak ta o kişiye Allah söylesin. Acizmi, teknolojiden yoksunmu? Senin yada başka birisinin aracılık yapması gerekmiyor. İşte asıl yaptırım ve dayatma budur. Çözemiyorsun Ali.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 266
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

İşte bu olmadı Ali. Sanırım Yaptırımla yönelmeyi karıştırıyorsun. Yaptırım dış etken, yönelim ise özgür iradedir. Bu farkı anlayabilecek kapasitede olduğunu sanıyorum. Hür irade yönelimi ile yaptırım ters anlamlıdır. Aynı cümlede bile kullanılmaz. Kişiye şunu yapacaksın diyince özgür iradesine müdahale etmiş olursun. Tüm seçenekleri önüne koyup seçimi ona bırakman gerekir. İşte özgür irade yönelimi budur.

Tek tip olmayı biz değil siz istiyorsunuz Ali. Bize haksızlık yapıyorsun. Asıl sizler insanları tek tip yerel bir kültüre yönlendiriyorsunuz. Üstelik yönlendirdiğiniz hükümleriniz çağ öncesi ve de asla değişmez. Halbuki bizler, binlerce yorum olsun ama kaynağı sadece ve sadece insan değeri olsun diyoruz. Bumudur senin tektip anlayışın?

İdeolojik değilde nedir? İdeolojinin anlamını biliyormusun? Şimdi ideoloji değil Allah söylemiş masallarına yatma sakın. Bırak ta o kişiye Allah söylesin. Acizmi, teknolojiden yoksunmu? Senin yada başka birisinin aracılık yapması gerekmiyor. İşte asıl yaptırım ve dayatma budur. Çözemiyorsun Ali.

Birinci paragraf:

Tüm seçenekler gelişen teknolojinin de yardımıyla zaten ortada; ayrıca sanırım ne dediğimin dışında bir yorum yapmışsınız:

Yok böyle bir şey; hür iradesi ile istediği yaptırımı kabullenebilir bir insan ölçüsünce

Evet kabullenir, siz devlete güvenmekte kendi hür iradenizle karar vereceksinizdir anarşist de olabilirsiniz zarar verici olmadıkça, bence önce yaptırımdan nelerin kastedildiğini açıkça ortaya koymanız gerekiyor; yaptırım insan üzerindeki her türlü etkide mevcut ve çokça da olağandır, olmasa çocukların eğitimi de çıkmaza girerdi zaten...

İkinci paragraf:

Tek tip istiyorum demediğim için benim adıma konuşamazsınız!!! Buraya ayrıca tepki gösteriyorum!!!

Sözlerimde ne kastetttiğim ise çokça açıktır:

O zaman hepimiz "tek tip" olalım bu ülkede; ne komüncüsü kalsın ne milliyetçisi ya da ne Hıristiyan kalsın ne Müslüman, herkes tek tip jakoben elit ne istiyorsa o olsun sadece; ad koymaya bile gerek yok...

Üçüncü paragraf:

Aracı nereden çıktı; herkes sizin ısrarla iddia ettiğiniz gibi zorla kapanmıyor, önce insanların tercihlerine saygı gösterin ondan sonra burada bizlere seçeneklerden bahsedin...

Çözüyorum ben siz merak etmeyiniz, canınız sıkılmasın bu konuda... :devil:

Benim ve inancım hakkında değil de konu hakkında konuşursak iyi olur; yoksa ben her geçen iletide daha çok kasıt bulacağım...

Sizin anlayışınız sizedir, her şey sizin istediğiniz kaynaklardan olacak değil; seçenekler sizin anlayışınızın tekelinde değil!!!

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birinci paragraf:

Tüm seçenekler gelişen teknolojinin de yardımıyla zaten ortada; ayrıca sanırım ne dediğimin dışında bir yorum yapmışsınız:

Ali ben seninle nasıl iletişim kuracağım? "Ne dediğimin dışında bir yorum yapmışsın" diyerek iletişimi içinden çıkılmaz hale sokuyorsun. O halde ilk paragrafı açığa kavuşturalım. Zira iletişimi koparıyorsun. Paragraf paragraf açalım o halde.

İlk paragrafı açıklığa kavuşturalım. "İdeolojilerin yaptırımlarından sıyrılıp hür irade kullanılmalı" görüşüne verdiğin cevap aşağıda:

Yok böyle bir şey; hür iradesi ile istediği yaptırımı kabullenebilir bir insan ölçüsünce, sırf sizlerin işine gelmiyor diye belirli ideolojilere ya da dinlere yönelmek özgürlüğe aykırı kabul edilemez...

Bende demişimki; insanın hür irade seçeneği olması için her hangi bir yaptırımın olmaması gerekir. Yaptırımın olduğu yerde hür irade olmaz demişim. Doğrumu? Bu, ne dediğinin dışında bir yorummu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Baslikta bile "kadina teslim olamayin" derken, yine kadini bir sekilde bir yone cekme arzusu var. Birakin kadinlari kendi hur iradeleriyle kendi hayatlarini kendileri sekillendirsin.

Saygilar...

E mailime bu şiir geldide paylaşmak istedim.Yıldızlı yerler benim tarafımdan yıldızlandı.Açık açık yazmak isterdim ancak.Yönetimin hışmına uğramak işime gelmedi.Doğrudur sn.candide kadınlar hür iradeleri ile kapatılıyor. :)

ARABIN YÜZÜNDEN ŞU TESETTÜR DEDİĞİN;

BELDEN AŞAĞIDADIR AKLI FİKRİ HERİFİN...

BAKMIŞLAR DİZGİNLEMEK OLANAKSIZ ARABI,

ŞARTLAMIŞLAR KADINA PEÇELERİ, NİKABI.

SEN ******* KUZUM SÖYLE ALLAH AŞKINA?

HELE HEVES ETTİĞİN AHKAMA BİR BAKSANA!

KADIN İKİNCİ SINIF, TEKME YER HEP ********

HALA DANK ETMEDİ Mİ ŞU TURBANLI BAŞINA?

ŞİMDİ BİR DE KALKMIŞSIN BU AKLA SAF TUTARSIN;

SENİ HOR GÖRENLERİN KAFASINA UYARSIN...

OYSA ONUN GÖZÜNDE, SEN KARINCA KADARSIN...

KUSURA BAKMA AMA, SEN GERÇEKTEN *******

HİLESİ HUD'ASI VAR, ****** KENDİNE BAKSIN;

TOPLUM GERİ KALDIKÇA ****** ************:

ASLINDA O AKILLI AMA SEN*********; (pek akıllı olmayan )

UYAN DA SÖYLE ŞUNA, SENİ RAHAT BIRAKSIN!

BİNBEŞYÜZ SENE GEÇMİŞ HEP YERİNDE SAYARSIN;

ŞERİYATIN İNDİNDE HA YOKSUN, HA Kİ VARSIN...

HALA KARA BAHTINI ******* SORARSIN,

KUSURA BAKMA KIZIM, DÖRT DÖRTLÜK ********

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ali ben seninle nasıl iletişim kuracağım? "Ne dediğimin dışında bir yorum yapmışsın" diyerek iletişimi içinden çıkılmaz hale sokuyorsun. O halde ilk paragrafı açığa kavuşturalım. Zira iletişimi koparıyorsun. Paragraf paragraf açalım o halde.

İlk paragrafı açıklığa kavuşturalım. "İdeolojilerin yaptırımlarından sıyrılıp hür irade kullanılmalı" görüşüne verdiğin cevap aşağıda:

Bende demişimki; insanın hür irade seçeneği olması için her hangi bir yaptırımın olmaması gerekir. Yaptırımın olduğu yerde hür irade olmaz demişim. Doğrumu? Bu, ne dediğinin dışında bir yorummu?

Çok açık; siz ısrarla bu konuda sanki herkeste baskı ile yönelme varmış gibi gösteriyorsunuz; yok mu dediğiniz???Var...

Ama o kadar çok kendi tercihiyle örtünen insan var ki siz bu insanları ideolojiye hapsolmuş vb. ifadelerle kendinizce özgür olmayan ilan edemezsiniz...

Bir çok insan var sizin bu dediğinizin aksine "-e rağmen" örtünen; alt tabakada bu nasıl "-e rağmen" açık olmak olabiliyorsa özellikle bazı elit çevrelerde de "-e rağmen" örtünme olabiliyor; anlatabildim mi??? Bu insanlar kendi iradeleriyle dini inançları gereği örtünüyorlar, siyasi ideoloji için gösteriş yapan ya da sadece çevre baskısından örtünenler yok diyemem şimdi ama sizler gibi bütünü de bu sınırlar içine almam...

Yeterince açıktır umarım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın suheda, örtü kadınları bahsettiğiniz olumsuzluklardan koruyabiliyor mu, yoksa o olumsuzluklara hiç kurtulamayacak biçimde mahkum etmeye devam mı ediyor?

İnsanların nasıl başarıp bu ters mantıkları zihinlerine kabul ettirebildiklerini de ben anlamakta zorlanıyorum. Şartlanmışlıktan ve soyut inançlarla zihinlerini uyuşturup felç etmiş olmalarından başka açıklama bulamıyorum.

Bana kalırsa asıl dinin gücü kadınlara yetiyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İran’da açık baş direnişi

240220082328336696496.jpgİslam devriminin 30’uncu yılına girdiği İran’da genç kadınlar başlarını olabildiğince açan eşarplar takmaya başladı

DIŞ HABERLER Her gün yüzlerce genç kadın gözaltına alınıyor. Ancak Reuters muhabirine göre devrimle yaşıt bu gençler artık sisteme karşı çıkmaya başladı

İran’da “İslam’a aykırı şekilde” giyinen kadınların peşine düşen “ahlak polisi” kış aylarının gelmesiyle birlikte sokaklarda adeta terör estirmeye başladı. Kadınların pantolon paçalarını çizmelerinin içine sokması, başörtüsü yerine şapka takması, dar manto ya da kısa ve dar mont giymesinin yasak olduğu ülkede her gün yüzlerce kadın polisler tarafından uyarılıyor veya gözaltına alınıyor. Bir yıldır Tahran’da görev yapan Reuters haber ajansının İsveçli muhabiri Fredrik Dahl da önceki gün başını polislerin istediği gibi örtmemekte direnen bir kadının yaka paça gözaltına alınışına tanık oldu. Kadının renkli bir başörtüsü ve topuklu ayakkabı giydiğini söyleyen Dahl, “ahlak polislerinin” yaptıklarını şöyle anlattı:

Polise karşı koyuyorlar

“Süt almak için gittiğim marketten çıktığımda karşı kaldırımda 30 yaşlarında siyah saçlı bir kadının sakallı bir polisle tartıştığını gördüm. İriyarı polis kadına tepesinden bakıyordu, kadınsa var gücüyle bağırıyordu. Bu sırada tepeden tırnağa kadar çarşaf içindeki bir kadın polis gelerek, elini genç kızın omzuna koydu ve arabaya sokmaya çalıştı. Kız polisin elini itti ve tekrar bağırdı. Sonra birden döndü ve kaçmaya başladı. Ama fazla uzaklaşamadan iki kadın polis onu yakaladı ve arabanın içine tıktı. Araba da Tahran sokaklarında kayboldu. Dükkan sahibi başını sallayarak ‘Çok kötü oldu’ derken, yanımdaki bir kadın, kızın geceyi karakolda geçireceğini hatta sıkı bir ceza yiyeceğini söyledi.

Gençlik artık korkmuyor

40 yaşlarındaki kadın baskıların artması nedeniyle kendisinin de daha kapalı giyinmeye başladığını belirterek ‘Ama gençlerin artık pek korkuları yok’ dedi. Gerçekten de ülkenin zengin bölgelerindeki genç kadınlar, saçlarının yarısını kapatan renkli başörtüleri ve dar giysilerle bu yasağı deliyor. Fakir bölgelerde ise durum tam tersi. Resmi ajansların yaptığı araştırmalar İran halkının yarısının bu uygulamaya destek verdiğini gösterse de çevremdekilerden edindiğim izlenim daha farklı.”

GENÇLER YASAĞI DELİYOR

İran’da devrimle yaşıt ya da daha genç olan kızlar, örtünme zorunluluğuna karşı büyük direnç göstermeye başladı. Her gün yüzlerce genç kadın bu yüzden gözaltına alınıyor.

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?tarih=25.02.2008&Newsid=163807&Categoryid=30

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

KAÇ "KADIN" MAKBUL...

Tekbir Giyim 'in sahibi, tesettür ve türban tüccarı "3 karım var" diyor... Eminim, eşlerinin hiçbiri de çalışmıyor.

" İçimizden biri" leri çok şaşırmış! Hayretler içinde! "Hangi çağda yaşıyoruz" diye soruyor!

Sanki şu tesettür tüccarı birden gökten zembille indi!

6 yıldır AKP iktidarda! Meclis'te çokeşli onlarca AKP milletvekili var! Belki de "iki karılı" neyse, ona alıştık; ama "üç karılı" da ne oluyor diye mi şaşıyorlar, anlamadım!?

Ama ona da alışırsınız... sonra da dört karılı erkeklere hayret edersiniz!

Okuyan, duyan sanır ki, AKP döneminde "tekil" bir olay yaşıyoruz!

Aslında AKP'nin "kadın politikası" tamamen kadınların toplum hayatından dışlanması ve eve kapatılmasına yönelik!.. A

KP içinde vitrine konan başı açıkların kim olduğunu mu soruyorsunuz!

Onlar "laik cemaatten" şimdilik kullanılmak üzere ödünç alınmış mankenler!

AKP'nin kadın politikasının fasit-fesat dairesi, döngüsü çok açık: Kadın, evinin kadını olacak... meslek sahibi olmayacak... iş alanları kendisine zorlaştırılacak...

Kadın, üretken ve birey kimliğiyle toplumda yer al(a)mayacak...

Evine kapatılacak...

Bir veya birkaç koca bekleyecek!

Evlenecek... Ama evde koca bekleyecek kadın sayısı durmadan artacağı için erkeklerin çokeşli yaşamına evet diyecek "kadın arzı" fazla olacak!

Türbanlı, birey olması ve kimlik kazanması engellenmiş, iş hayatından dışlanmış, çokeşli yaşamın bir Tanrı buyruğu olduğu kendisine dayatılmış; erkeğin, Tanrı'nın çok özel yaratığı olduğu, tekeşli yaşayamayacağı beynine çakılmış, bunu kabullenmiş kadın varlığı çoğalacak.

AKP'li dinci erkek de bu verimli koşulların meyvesini toplayacak!

Kadınları köleleştirmek politikasının bir parçası, unsuru olmak, acaba nasıl bir duygu?

.......

YENİDEN... "KADINLAR TESLİM OLMAYIN..."

Sevgili Orhan Bursalı'ya sevgi ve saygılarımla..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Adam der ne olacak . Asıl ilginç olan kadınların bu durumu kabulleniyor olmaları. Ama ne olacak ki; onlar da ona göre yetiştiriliyor.Kendilerine bakılsın , para gelsin, ekmek elden su gölden, emek harcamadan, beleş. Çok mu önemli bir adamın kaçıncı karısı olduğu? Kim ne derse desin iş kadınlarda bitiyor. Bu zihniyetleri yok edecek eğitim sistemi getirilmeden ; ne yaparsak yapalım , ne söylersek söyleyelim her şey boş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

İmamdan şok fetva

280620081049193538318_2.jpg

SUUDİ imam Dr. Ahmed El Mubi saçmaladı. İslam’da evlilik için asgari bir yaş bulunmadığını belirten imam ‘Bir kızın 1 yaşında, ancak cinselliği erteleme koşuluyla evlenebileceğini’ söyledi. Haberi Lübnan televizyonundan aktaran Fox televizyonu, “Buna İslami stilde evlilik diyebilirsiniz” yorumunda bulundu. El Mubi, “Ama, kız cinsellik için hazır mı? Cinsellik için uygun yaş nedir? Bunlar çevre ve geleneklere göre değişir. Babanın fikrinin alınması gerekir. Evlilik ve ilk ilişkinin yaşanması ayrı şeyler” dedi. El Mubi şöyle devam etti: “Biz Peygamber modeline göre hareket ediyoruz. Hz. Ayşe, Peygamber’in eşi olduğunda altı, ilk cinsel ilişkide dokuz yaşındaydı.” Yemen’de 8 yaşında zorla evlendirilen bir kız geçtiğimiz aylarda boşanmıştı. (akşam)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İmamdan şok fetva

280620081049193538318_2.jpg

SUUDİ imam Dr. Ahmed El Mubi saçmaladı. İslam’da evlilik için asgari bir yaş bulunmadığını belirten imam ‘Bir kızın 1 yaşında, ancak cinselliği erteleme koşuluyla evlenebileceğini’ söyledi. Haberi Lübnan televizyonundan aktaran Fox televizyonu, “Buna İslami stilde evlilik diyebilirsiniz” yorumunda bulundu. El Mubi, “Ama, kız cinsellik için hazır mı? Cinsellik için uygun yaş nedir? Bunlar çevre ve geleneklere göre değişir. Babanın fikrinin alınması gerekir. Evlilik ve ilk ilişkinin yaşanması ayrı şeyler” dedi. El Mubi şöyle devam etti: “Biz Peygamber modeline göre hareket ediyoruz. Hz. Ayşe, Peygamber’in eşi olduğunda altı, ilk cinsel ilişkide dokuz yaşındaydı.” Yemen’de 8 yaşında zorla evlendirilen bir kız geçtiğimiz aylarda boşanmıştı. (akşam)

Imamin aciklamasi aslinda dinin sadece erkeklerin hakimiyetini yogunlastirmak ve onlarin zevkleri icin uyduruk bir inanc olarak insanlara yillardan beri asilandiginin bir isbatidir. Hic bir ayrim yapmadan bu sekildeki erkek hakimiyetini tüm dinlerde bulabilirsiniz. Ve düsünün bu zihniyet seriat düzenine adil ve inanca zarif diyor. Kadinlar uyanin artik lütfen, kimsenin kulu olmayin ve zekanizla hareket edin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eşini zorla ilişki nedeniyle öldürdü

28 Haziran 2008

Eşini zorla ilişki nedeniyle öldürdü

GAZİANTEP’te geçen ay bıçaklanarak öldürülen 34 yaşındaki eski Hizbullahçı Hüseyin Yılmaz’ın katil zanlısı, 29 yaşındaki eşi Aysel Yılmaz çıktı.

Yılmaz’ın ayağındaki çorabın birinin ters giydirildiğini, vücudundaki bıçak iziyle, gömleğindeki kesiğin farklı ölçülerde olması üzerine şüphelenilen Aysel Yılmaz, sorgusunda suçunu itiraf edip, eşini kendisiyle zorla ilişkiye girdiği için öldürdüğü söyledi.

20 Haziran’da Şirinevler Mahallesi’ndeki evinin önünde kalbinden tek bıçak darbesiyle öldürülen, 2000’de Hizbullah üyesi olduğu iddiasıyla bir süre cezaevinde yatan marketçi Hüseyin Yılmaz’ın katilini araştıran polis, bir yandan olayın bir örgüt infazı olup olmadığını araştırırken; diğer yandan da cinayetle ilgili ipuçlarını dikkatli bir şekilde değerlendirdi. Değerlendirme sonucu, Hüseyin Yılmaz’ın bıçak darbesini aldığı bölgeye girişteki gömleğinin yırtığının sonradan kesildiği, kalbe giriş yerindeki bıçak iziyle, gömlekteki yırtığın aynı olmadığı anlaşıldı. Ayaklarındaki çoraplardan birinin de ters giydirildiğini gören polis, öldürülen kişinin 13 yıllık eşi Aysel Yılmaz’ı gözaltına aldı.

“Eşim beyaz bir arabayla iki kişiyle birlikte gitti. Sonra öldürüp kapının önüne atmışlar. Komşular kapıyı çaldı ve ‘Kocanı öldürmüşler’ dediler” diyen; ancak eşiyle aralarında sorun bulunan ve aynı odayı paylaşmadığı belirlenen 3 çocuk annesi Aysel Yılmaz sorguya alındı. Sorgusunda suçunu itiraf eden Aysel Yılmaz, eşini kendisiyle zorla ilişkiye girdiği için öldürdüğünü ileri sürerek, “Adet dönemim yeni bitmişti. Benimle sevişmek istedi. Kabul etmedim. Zorla benimle birlikte oldu. Daha önce de aynı şeyi birçok kez yapmış, bana şiddet uygulamıştı. Yatağının başına gittim. Uyuyordu. Mutfaktan bıçağı aldım. Yaklaşık yarım saat başucunda öldürüp öldürmemek konusunda tereddütle bekledim. Uyurken tek bıçak darbesiyle yaralayıp dışarı çıktım. Arkamdan gelip kapıyı açmaya çalıştı. Kapıyı çekerek buna izin vermedim. Bir süre sonra ses kesildi. İçeri girdiğimde yere yığılmıştı. Bu sırada çıplaktı. Gömleğini giydirip, giyinik halde bıçaklandığı izlenimi uyandırmak için vücudundaki bıçak darbesine denk gelecek şekilde kıyafetinde delik açtım. Cesedi kapının önüne sürükledim. Bir süre sonra komşularım ‘Kocan öldürülmüş’ diye beni uyardı” dedi.

Aysel Yılmaz, sorgusundan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlginç değil olağan; orada "ört" varsa burada da "aç" var işte... :lol:

Evet çok ilginç arkadaşım;orada ört var bizde aç.Ne kadar büyük çelişkiler.Kadınlar siz bırakın herşeyi bakın insanlar,düzenler nasıl olsa sizin yerinize karar veriyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YETER ARTIK SACIM BITLENMESIN DIYEN BAYANIN SONU!

Ortalığı karıştıran türban cinayeti 280620082216109701994.jpg

Pakistan’lı Aksa Pervez’in okulda türbanını çıkarıp, kot pantolon giydiğini öğrenen ağabeyi, babasının telkinleriyle kızkardeşini boğdu...

Kanada’da yaşayan Pakistan asıllı Müslüman bir ailenin kızı olan 16 yaşındaki Aksa Pervez, türban takmayı reddedince ağabeyi tarafından öldürüldü. Genç kızın okuluna türbanlı gelip daha sonra okulda başındaki örtüyü çıkarıp dar kot pantolonlar giydiğini tespit eden aile meclisi “infaz” kararı aldı. Baba Muhammed Pervez, 27 yaşındaki oğlu Wakas’a ‘kardeşini öldürme’ görevi verdi. Kardeşini boğarak öldüren Wakas ile ölüm kararını veren baba tutuklandı. Haklarındaki soruşturma biten baba-oğul birinci dereceden cinayetten yargılanacak.

TV’lere konuşan okul arkadaşları, başını örtmeyi reddettiği ve tesettüre uygun giyinmediği için Aksa’nın babasından sürekli dayak yediğini söyledi. Sıra arkadaşı ise “Ailesinin istediğinden farklı bir şekilde giyinmek ve yaşamak istiyordu.

280620082216399843059_3.jpg

Kendi yolunu çizmek arzusundaydı. Ancak babası buna izin vermedi” dedi. Aksa’nın geçen yıla kadar okula tesettüre uygun gittiği, birkaç aydır okulda kıyafetini çıkarıp kot pantolonla dolaştığı öğrenildi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanlara nasıl yaşamaları gerektiğini öğretmeye ve dolayısıyla içten içe dayatmaya çalışan her zihniyetin altında insani özellikleri programlamaya,yani insanı robotlaştırmaya yönelik bir güdü yatar.Birileri sizi zorla kendi istediği gibi olmaya doğru yontmaya çalışmaktadır.Bu bir bakıma kaçınılmazdır ve sürekli çatışma yaratır.Fakat dişiler üzerindeki baskılar üstü ne kadar örtülmek istense de çoğunlukla dayanılmaz boyutlardadır.Baskının sınırı yoktur.İnsanı ortadan kaldırmaya kadar varır.Esasında bu tür baskıların kaynağında dişinin kendi dişilik özelliklerinin doğallığına,örneğin kızın çok güzel olmasına,doğal cezbediciliğine,hatta sesine kadar varabilen bir hınç ve dişiye güvensizlik beslenmektedir.

Doğanın bu güzelliklerini çekemeyen,doğallığın ne olduğundan zerre kadar haberi olmayan bir alt düzey kişinin,beynini doldurabildiği tek şey hınçtır.Tahrik üzerine bir ahlak kurmak.Ona buna herşeye karışmak,kendi bataklığında çırpınmak ve bu bataklığa çekemediklerini ise hıncının zehriyle ortadan kaldırmak.

Bir yerlerde birileri hala fetvalar veriyor.Bu tiplere bir anda bakıldığında insan diyebilmek için kişinin insan olmaktan utanası gelir.Bunlar da bunlara inananlar da ancak doğaya karşı olan hınçtan beslenen organizmalar olabilirler.

Dişiyi bir et parçası olarak görmek: Tehlike iki yönlüdür.Bir taraftan özgürlüğü hiçe sayanların,öteki taraftan bir başka bataklıktan fırlayan et pazarlayanların arasına sıkıştırılmaya çalışılır kızlar.İnsanlıktan çıkmışların cinsellik üzerinden toplumları robotlaştırması,herşeyi doğallığından,kendindeliğinden ayırıp yaşam onurunu sıfırlaması neredeyse kanıksanmış haldedir.

Dişiliği bir pazar haline getirmek de,varlığına bile katlanamayıp zincire vurmak da cinsellik üzerindeki baskıdır.İkisi de aptallaştırır.Ama insan olmak zor iştir.Cinselliği asil bir şekilde,doğaya uygun yaşamak da insan olabilmenin en temel koşullarından biridir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.