Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

askta yas onemlı mı

bursercan

Önerilen İletiler

çelişkili bir soru,insan seçerek aşık olmaz ki..aşk anlık bir duygudur..aaa bu adamın yaşı tipi uygun aşık olabilirim gibi bir mantık yoktur..

haklısın sedelına askta yas yoktur ama engel vardır.ınsan ''asık oldum ben ne olursa olsun sonrası'' dedıgınde bır cok engelle karsılasır.en bas engel ıllakı aılen olacaktır.buna emınım.yanı kardes sen bu soruya bırde o acıdan bak benı anlayacaksın. bu arada cevap yazdıgın ıcın tesekkurler. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence arada abartılacak kadar yaş farkı yoksa hiçbir problem olmaz.10 yaşa kadar fark olabilir.Önemli olan çiftlerin birbirini anlamasıdır. 1 yaş bile olsa birbirini anlamayan çiftlerin mutluluğundan bahsedemeyiz.

Kısaca bana göre yaş bir engel değildir. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Askta yas olamaz ve kimse aska sinir getiremez...

Dusunsenize hayata birkez geliyorsunuz ve asik oluyorsunuz ama onunuze yas sorunu cikiyor...Hayatta mutlulugu yakaladim derken onunuze yasi koyuyorlar koca bir duvar gibi...

Bu cok yanlis,cunku insanin mutlulugu ne zaman hangi yasta yakalayacagi asla ama asla bilinmez...Belki 40inda belki 20 sinde...Askin actigi yol oyle guzel ki,kimseye sen dur giremezsin diyemez...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aşkta yaş farkı önemli değildir sizden küçüp biri olsa bile oturması kalkması düşünceleri size olgun gelir onu yaşından dolayı değil size sevecenliği ve sadıklıgı ile seversiniz bazı zor yönleri var tabiki buna katlanmalısınız katlanamıyorsanız eğer yaş farkını problem edersiniz zaten

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla, gözlemlerime göre aşkta ne yaş, ne de başka birşey önemlidir.

Çünkü aşk engel tanımaz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Yaş farkı bazen önemli olabilir o da karşıdaki kişinin ne kadar olgun ve kendisini ne kadar geliştirmiş olmasıyla orantılıdır. Bayanlar genelde kendinden büyük erkekleri tercih eder daha çabuk olgunlaştıkları için, erkeklerde de yönetici ruhu ağır bastığı için daha küçük bayanları tercih ederler. Bana göre aşk birden gelmez zamanla oluşur,kişiye göre değişir elbette bu durum. Aynı yöne bakılabiliyor ve aynı şeylerden zevk alınabiliyorsa o zaman yaş önemli değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben böyle bi konu açmıştım. Bayağı cevap almıştı konu. Ancak bir fikirbirliği oluşmamıştı. birde sen dene bakalım :) Kişisel fikrim yaş farkı önemli. Ama bunun zekayla değil kişilikle ilgisi var. Elbette 40 yaşında olduğu halde bir çocuk kadar kişiliğini oturtamamış olan insanlar var ama genel olarak aradaki yaş farkı 5-6 yı geçtiği zaman ciddi farklar oluşabiliyo. El şakası yapmaya kadar gidebiliyo :D Denendi, olmadığı idrak edildi. Zaman kaybı olmasın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

selam herkese,

bu konu beni ilgilendiriyor ne yazık ki..sevgilimle aramızda 3 yaş var.ben 26 o 23 yaşında..ilişkimiz beş aydır devam ediyor.bunu ilk başlarda ögrenmek istemedi bende tam söyleyemedim.bunun gerçek olmasını istemiyorum ama biliyorum bu farkı dedi sonra..genç sevgili peşinde koşan insanlardan degilim..diger ilişkilerimde erkek arkadaşlarım 2-3 yaş büyük oldular benden..ama mutlulugu onunla yakaladım :( o da benimle birlikte olmaktan mutluydu..

evlenmeyi bile düşünürken şimdi böyle olması beni çok üzdü..ailesini tanımıyorum ama tutucular sanırım onun anlattıgı kadarıyla..onun beni sevdigini biliyorum ama başka sebeplerden dolayı olmayacagını düşünüyor sanırım.en son görüştügümüzde çok hüzünlüydü.benden uzak olmak istemedigini filan söyledi..off bilmiyorum çok uzattım konuyu..benim için bu durum sorun olmazdı ama sorun oldu artık.ayrılmamız daha mı dogru olur sizce?çünkü ara verdik ilişkimize :((((

hiç şansım yok benim :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
selam herkese,

bu konu beni ilgilendiriyor ne yazık ki..sevgilimle aramızda 3 yaş var.ben 26 o 23 yaşında..ilişkimiz beş aydır devam ediyor.bunu ilk başlarda ögrenmek istemedi bende tam söyleyemedim.bunun gerçek olmasını istemiyorum ama biliyorum bu farkı dedi sonra..genç sevgili peşinde koşan insanlardan degilim..diger ilişkilerimde erkek arkadaşlarım 2-3 yaş büyük oldular benden..ama mutlulugu onunla yakaladım :( o da benimle birlikte olmaktan mutluydu..

evlenmeyi bile düşünürken şimdi böyle olması beni çok üzdü..ailesini tanımıyorum ama tutucular sanırım onun anlattıgı kadarıyla..onun beni sevdigini biliyorum ama başka sebeplerden dolayı olmayacagını düşünüyor sanırım.en son görüştügümüzde çok hüzünlüydü.benden uzak olmak istemedigini filan söyledi..off bilmiyorum çok uzattım konuyu..benim için bu durum sorun olmazdı ama sorun oldu artık.ayrılmamız daha mı dogru olur sizce?çünkü ara verdik ilişkimize :((((

hiç şansım yok benim :(

Peki neden basta acikca demediniz ki yaslarinizi ? Aranizda sadece 3 yas var eger gercekten birbirinizi seviyorsaniz neden yasiniz bir sorun olsun ki ?

Benim bir kac kiz Arkadaslarimin sevgileri onlardan bir iki yas kucukler ve cokta mutlular. Yas hic bir zaman sorun olmaz ( eger 60 yasindaki adam 15 yasindaki kizla cikarsa bu baska :) )

ANladim kadaliyla ikiniz birbirinizi seviyorsunuz ve mutlusunuz.

Aradan iki ay gecmic ilisliniz bittimi bilmiyorum ama yasiniz size problem yapiyorsa belkide askiniz yeterli degildi demektir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aşkın ve aşıklarının yaşı olmaz diye düşünüyorum. Kimsenin ilişkisine de yaş konusunda az olmuş/çok olmuş yorumunu yapmayı kendime hak görmüyorum ancaaaaaaaaaak;

10 ve üzeri yaş farklarında üstü cami, altı kilise modeli oluyor ki pek trajikomik bir durum.

Kardeşiniz mi? Anneniz mi? Babanız mı? Amcanız mı? Teyzeniz mi? sorularına karşı kurşungeçirmez yelek giyin ve de kask takın derim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aşk diye adlandırdıgımız duygu bulundugunuz konuma göre degişir... kimilerinde malesef aşk degilde bilinç altında yatan sapıklık yada özlem oluyor.. ve buna aşk diyenler oluyor... öncelikle duyguları birbirinden ayırt etmek gereklidir bence.. mantıkla bir beraberlik kuran kişide aşk olmaz sevgi olur oda zamanla, zaman ne gösterir bilinmez... yürekten pişmanlık duymadan hiç bir şekilde sorgulamadan ama bir zaman geçtikten sonra bu kim diye sordugunuz zaman aşık olmuşsunuz ve aşkınız bitmiş insanın gözüne perde indiren bir şeydir.. aşık olunca gerçekten gözünüz yaş farkını görmez diye düşünüyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence önemlı ınsanlar sevınce buna pek dıkkat etmezler ama zamanla bu ortaya cıkar ve buyuk bır sorun halıne gelebılır.max 5 yasa kadar normaldır bence.

ılerleyen yasamlarında bırı daha hayatı yenı tanıyacak gezmek tozmak ısteyecek bırı yorgun onun hayattan beklentılerı farklı ısteklerı farklı olacak.

bence ellette kı askta yas önemlıdır... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
bence önemlı ınsanlar sevınce buna pek dıkkat etmezler ama zamanla bu ortaya cıkar ve buyuk bır sorun halıne gelebılır.max 5 yasa kadar normaldır bence.

ılerleyen yasamlarında bırı daha hayatı yenı tanıyacak gezmek tozmak ısteyecek bırı yorgun onun hayattan beklentılerı farklı ısteklerı farklı olacak.

bence ellette kı askta yas önemlıdır... :)

evet haklısın yas farkı olunca bırbırlerıne ayak uyduramazlar.ya bırı gerılıyecek yada bırı oldugundan fazla kosacak ;)-_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ruh yaşınız tutuyorsa önemli değil... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Ask genelde hep,cinsellikle birlikte düsünülür,asik olmak farkli bir olaydir.

Hep duyariz,yine asik oldum veya bu kacinci ask diye...

Ask iliskiden cok cok öte bir algilamadir.Asik olanlar icin cinsellik arka planlarda kalir,asik olanlarin cinsel yaklasimlari siradan bir cinsel yaklasimdan da farklidir.Asik olanlarin cinsel yaklasimlari bir doyumluk degildir,nihayetsizdir.Yani askta cinsellik vardir ama bu cinsel iliski adina yasanan bir duygu degildir.

Askin yasi olur mu?Bence olmaz eger olursa o ask degildir.Askta cinsellik arka planda kaldigi icin yas farki asik olanlar icin önem arzetmez.Askta bilinc olmadigi icin onu belirli bir yas kategorisine sokamayiz,veya asik olanlar su kadar yas farkina sahip olabilirler diyemeyiz.Bosuna dememisler "ASKIN GÖZÜ KÖRDÜR"diye.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.