Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AB-TÜRKIYE VE FRANSA

politika

Önerilen İletiler

Cevap veremeyecek bir şey yok. Sizi bilen bilir dedim. Örnekleyeyim hemen, taze taze hatta. Hülya Avşar'lı konu başlığında üyelerden birisi size PKK'ya karşı olmadığınızı ima eden bir cevap yazdı. Sizin iletilerinizi okuyan herkes biliyor aslında ne sevdalısı olduğunuzu. Nezaketen kürt sevdalısı diyoruz, yoksa neyin ne olduğunu iyi biliyoruz.

Örnekler çoğaltılabilir. Bu en tazesi.

Arkadasim bakin gene baskalarini öne sürerek yalan yanlis bilgiler veriyorsunuz, bahsettigiiz baslikta benim PKK'ya karsi olmadigimi ima eden herhangi bir yorumcudan bir cevap yok. Siz önce iyi okuyun ve gösterin bana, kim ve ne zaman yazmis.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim bakin gene baskalarini öne sürerek yalan yanlis bilgiler veriyorsunuz, bahsettigiiz baslikta benim PKK'ya karsi olmadigimi ima eden herhangi bir yorumcudan bir cevap yok. Siz önce iyi okuyun ve gösterin bana, kim ve ne zaman yazmis.

Sn.Arkadaşım,

Bir PKK'yı sokamamışsın bunların arasına, neden acaba? ;)

Saygılar.

Bu sözün muhatabı ben değilim herhalde. Ki bu sadece 1 üyeden yazılmış iletilerin herhangi biri. Sizin fikrinizin, amacınızın ne olduğunu sizin kadar biliyoruz.

Ama siz ***** anlamak istemiyorsunuz.

İnat etmeyin bunun gibi enlerce iletiyi alır, sizin adınıza da bir başlık açar, ne tür bir insan olduğunuzu kendi iletilerinizle herkese gösteririm. Kim ne sevdalısıymış çıkar ortaya. Yeter artık bu inkar ******. Sabrımın sonu var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu sözün muhatabı ben değilim herhalde. Ki bu sadece 1 üyeden yazılmış iletilerin herhangi biri. Sizin fikrinizin, amacınızın ne olduğunu sizin kadar biliyoruz.

Ama siz ***** anlamak istemiyorsunuz.

İnat etmeyin bunun gibi enlerce iletiyi alır, sizin adınıza da bir başlık açar, ne tür bir insan olduğunuzu kendi iletilerinizle herkese gösteririm. Kim ne sevdalısıymış çıkar ortaya. Yeter artık bu inkar ******. Sabrımın sonu var.

O arkadasin yorumuna cevap verdim ve PKK ile kimlerin ortak calistigini gösterdim. Isterseniz o bölümüde okursaniz iyi olur. Benim ne oldugum gayet ortada, ama isterseniz birde siz bahsettiginiz yoldan takrar aciklayabilirsiniz. O sizin bileceginiz bir olay. Buyurun yapin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kişisel tartışmalarımla konuyu dağıtmak isteyenlere zemin hazırladım, forum üyelerinden özür dileyerek konuya ait birkaç söz daha söyleyeyim.

Hatırlarsak Fransa Meclisi 12 Ekim 2006 tarihinde, "Ermeni soykırımının inkârının suç sayılması"nı ve ihlal edenlere 1 yıl hapis ve 45.000EURO para cezası verilmesini öngören yasa teklifini kabul etmişti. Hükümet bu olayı sert bir dille kınamış ve bazı yaptırımlar uygulayacağını açıklamıştı. Resmi düzeyde olmasa da sivil toplum kuruluşları ekonomik boykot kararı almışlardı.

Almışlardı evet, sonuç?

Yasa mi değişti Fransa'da?

Ermeni soykırımı konusunda fikrimiz mi değişti yoksa?

Peki Peugeot,Renault, Citroén arabalarınıza ne oldu? Satışlar halen yerinde malum.

Carrefour'dan alışveriş yapmayanlarınız vardı o dönemde? Bu haftasonu Kozyatağı'na gidin ve arabanızı park edebiliyor musunuz otoparkında söyleyin.

E hükümet tarafı? Hep sizler/bizler suçlu değiliz ya.

Haydarpaşa-Gebze demiryolunun yenilenmesi, bir Fransız firmasının da yer aldığı bir gruba veriliyor. 3,5 yılda bitirilmesi öngörülen proje 812.000.000 Euro tutarında.

Projeyi yapacak grupta üç firma var. Bir Japon, bir Fransız ve bizden de Doğuş firması. Fransız firmanın payı yüzde otuz.

Konuyu Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a sordular. Doğruladı:

"Fransız firmayı boykota gitseydik, proje gecikecekti"

Daha başka birşey söylemek istemiyorum.

Neresinden tutsam orasından elimde kalıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kişisel tartışmalarımla konuyu dağıtmak isteyenlere zemin hazırladım, forum üyelerinden özür dileyerek konuya ait birkaç söz daha söyleyeyim.

Hatırlarsak Fransa Meclisi 12 Ekim 2006 tarihinde, "Ermeni soykırımının inkârının suç sayılması"nı ve ihlal edenlere 1 yıl hapis ve 45.000EURO para cezası verilmesini öngören yasa teklifini kabul etmişti. Hükümet bu olayı sert bir dille kınamış ve bazı yaptırımlar uygulayacağını açıklamıştı. Resmi düzeyde olmasa da sivil toplum kuruluşları ekonomik boykot kararı almışlardı.

Almışlardı evet, sonuç?

Yasa mi değişti Fransa'da?

Ermeni soykırımı konusunda fikrimiz mi değişti yoksa?

Peki Peugeot,Renault, Citroén arabalarınıza ne oldu? Satışlar halen yerinde malum.

Carrefour'dan alışveriş yapmayanlarınız vardı o dönemde? Bu haftasonu Kozyatağı'na gidin ve arabanızı park edebiliyor musunuz otoparkında söyleyin.

E hükümet tarafı? Hep sizler/bizler suçlu değiliz ya.

Haydarpaşa-Gebze demiryolunun yenilenmesi, bir Fransız firmasının da yer aldığı bir gruba veriliyor. 3,5 yılda bitirilmesi öngörülen proje 812.000.000 Euro tutarında.

Projeyi yapacak grupta üç firma var. Bir Japon, bir Fransız ve bizden de Doğuş firması. Fransız firmanın payı yüzde otuz.

Konuyu Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a sordular. Doğruladı:

"Fransız firmayı boykota gitseydik, proje gecikecekti"

Daha başka birşey söylemek istemiyorum.

Neresinden tutsam orasından elimde kalıyor.

Firansa'yi bile boykot meselemiz, bizim ülke ve millet olarak olaylara ne kadar ciddi baktigimizin bir isbatidir. Lafta herkes Fransa'ya kizar ve boykot ister ama is ciddilesince kimse yanina yanasmaz. Bakiyoruz kendilerini vatansever ve milliyetci niteleyenlere hemen hemen tümü bu tür ülkelerle alis veris yaparlar, ithal ve ihracat temelinde. Tesadüfenmi bilmem ama, ülke disindaki bir cok vatansever ve milliyetciler Türkiye'ye dönüpte kalkinmasi icin ugrasacaklari yerde, hic sevmedikleri ve hemen hemen her gün ***** ettikleri ülkelerde yasamayi tercih ediyorlar. Biz iste böyle bir milletiz.........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O arkadasin yorumuna cevap verdim ve PKK ile kimlerin ortak calistigini gösterdim. Isterseniz o bölümüde okursaniz iyi olur. Benim ne oldugum gayet ortada, ama isterseniz birde siz bahsettiginiz yoldan takrar aciklayabilirsiniz. O sizin bileceginiz bir olay. Buyurun yapin.

Evet, arkadaşın,

Sn.Arkadaşım,

Bir PKK'yı sokamamışsın bunların arasına, neden acaba? ;)

Saygılar.

soruma, yanıtı,

PKK yi Egenekon ile ilgili baslikta yakin zaman önce iclerine sokmustum, ama herhalde okumamis olacaksiniz. Okursaniz sorunuzun gereksiz oldugunu göreceksiniz. Her yerde tekrarlamak zorunda degilim. bana okumadan yorum yapiyorum diye atifta bulunuyorsunuz ama ya kendiniz?????

şeklinde olmuş. Ben de,

Kusurabakma , biz daha oraya gelmedik, bizim öğretmen daha o konulara gelmedi, göremedim. :)

Şimdi, Ergenekonu vs. falan kınamayı her mesaja sokuyorsunda, PKKyı kınamayı bir kere sokmak yetiyor öyle mi? Alemsin valla :)

Şeklinde cevaplamışım. Bu sefer,o da;

Okuyunda görün PKK ile kimler ortak calisiyorlar. Herhalde orada Ergenekonculari görecem diye cekiniyorsunuz. Susurlukcularda hala cete olmadiklarini iddaa ediyorlar ve ne yaptilarsa ülke icin yapmislar, aynen Ergenekoncu tutuklularin iddaalari gibi. Ne kadar benzerlik var demi ERGENEKONCULARLA SUSURLUKCULAR arasinda. Aslinda en dogrusu ikiside esittir demek.

demiş. Ben de , her şeyi kabul etmişim. :)

Tamam kardeşim, kabul ediyorum, herşeyi Ergenekoncular yapmıştır. Hatta, Ergenekoncular o kadar güçlüdürler ki şimdi hapiste koğuş ağası olmuşlardır, Apo gibi lüks içerisindedirler ama Susurlukçular o kadar güçlü değildir, çünkü mesela Mehmet Ağar, Sedat Bucak evlerinde TV seyredip kebap yapmamaktadırlar, en güçlüleri Abdullah Çatlı bile kabir alemini haraca bağlayamamıştır. Tayyip ve ekibi de o kadar güçlü olmadığından devletin en tepesindedirler, Ergenekoncular olmazsa PKK diye bir şey olmayacaktır onun için Ergenekoncular hapse girince PKK kendini feshedeceğini ilan etmiştir. Ben aslında çaydanlığım, burası Alice Harikalar Dünyası...eyvah başhekim geliyor kaçın! :sorcerer:
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Sizin de A.GÜL örneğindeki gibi gösterebileceğiniz biri vardır mutlaka.

Siyasilerimizin şu kirli çamaşırlarını dökelim isterseniz ortaya. Kim ne demiş, sonra ne yapmış bilmeyen,hatırlamayanlara yardımcı olalım.

Örnekleri sıralamaya kalkarsak,işin içinden çıkamayız...

o kadar çok ki;

mesela Başbakanımız;dün Taraf iken bugün karşı Taraf!

mesela ana muhalefet liderimiz Baykal,dün demokrat iken bugün ırkçı söylemleri ile ****** lere taş çıkartanlardan.

mesela Perinçek,Öcalan ile görüşen iken bugün en büyük vatansever...vs vs

örnekleri,kendilerini ifade biçimleriyle değil,ne yaptıkları ile örneklemeye devam!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Örnekleri sıralamaya kalkarsak,işin içinden çıkamayız...

o kadar çok ki;

mesela Başbakanımız;dün Taraf iken bugün karşı Taraf!

mesela ana muhalefet liderimiz Baykal,dün demokrat iken bugün ırkçı söylemleri ile ****** lere taş çıkartanlardan.

örnekleri,kendilerini ifade biçimleriyle değil,ne yaptıkları ile örneklemeye devam!

Başbakanın dün öyle, bugün böyle olduğunu herkes biliyor. Kendisi bile söyledi, değiştim dedi. İtirazı olan kimse olduğunu sanmıyorum. Varsa da yaptığı eski/yeni konuşmaların linklerini veririz, dinletiriz.

Baykal'ın sizce sözde ırkçılığını "Atatürk milliyetçiliği" ile açıklayanlar da yok değil. Buna itiraz edecek olanlar var biliyorum. PKK'ya karşı olmak ırkçılık mıdır? Nedir, ne değildir konuşulabilir.

Ama Perinçek'in en büyük vatansever olduğuna kimse ne itiraz eder ne de destekler. Siz bunu hala davası bile başlamamış Ergenekon dosyasından etkilenerek mi yazdınız yoksa? Kim dedi ki size Perinçek en büyük vatansever diye? Pkk'cıdır, vatanseverdir, glu glu'cudur belki de. Hepsi de eşit değerde.

Hala vazgeçmediniz insanları "yargılanmadan etiketleme" huyundan.

Ne Baykal'a ırkçı, ne de Perinçek'e vatansever diyebilirsiniz. Bunları da aşağı mahallede birilerinden duyup, yukarı mahallede bizlere satmayın. İhtiyacımız yok, almayız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başbakanın dün öyle, bugün böyle olduğunu herkes biliyor. Kendisi bile söyledi, değiştim dedi. İtirazı olan kimse olduğunu sanmıyorum. Varsa da yaptığı eski/yeni konuşmaların linklerini veririz, dinletiriz.

Baykal'ın sizce sözde ırkçılığını "Atatürk milliyetçiliği" ile açıklayanlar da yok değil. Buna itiraz edecek olanlar var biliyorum. PKK'ya karşı olmak ırkçılık mıdır? Nedir, ne değildir konuşulabilir.

Ama Perinçek'in en büyük vatansever olduğuna kimse ne itiraz eder ne de destekler. Siz bunu hala davası bile başlamamış Ergenekon dosyasından etkilenerek mi yazdınız yoksa? Kim dedi ki size Perinçek en büyük vatansever diye? Pkk'cıdır, vatanseverdir, glu glu'cudur belki de. Hepsi de eşit değerde.

Hala vazgeçmediniz insanları "yargılanmadan etiketleme" huyundan.

Ne Baykal'a ırkçı, ne de Perinçek'e vatansever diyebilirsiniz. Bunları da aşağı mahallede birilerinden duyup, yukarı mahallede bizlere satmayın. İhtiyacımız yok, almayız.

Sayın Taylan,

ben zaten onları ne ırkçı ne de farklı ifade ederim,onlar bunu bile beceremez.Bunu yapmak için de yürek gerek...

''aşağı mahallede birilerinden duyup, yukarı mahallede bizlere satmayın.''ben kime ne sattım,nerden aldım;siz neye dayanarak bunu söylüyorsunuz...durun canım,siz hangi mahalledensiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Taylan,

ben zaten onları ne ırkçı ne de farklı ifade ederim,onlar bunu bile beceremez.Bunu yapmak için de yürek gerek...

''aşağı mahallede birilerinden duyup, yukarı mahallede bizlere satmayın.''ben kime ne sattım,nerden aldım;siz neye dayanarak bunu söylüyorsunuz...durun canım,siz hangi mahalledensiniz?

Ben yalnız ve güzel bir ülkenin 10. köyündenim. Ve sizinle değil hemşehri, vatandaş bile olmadığımız söylemleriniz ile ortada.

Olsa olsa aynı gezegeni paylaşıyoruzdur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben yalnız ve güzel bir ülkenin 10. köyündenim. Ve sizinle değil hemşehri, vatandaş bile olmadığımız söylemleriniz ile ortada.

Olsa olsa aynı gezegeni paylaşıyoruzdur.

Sayın Taylan,

olayı kişilleştirmeyi bıraksanız;düşündüklerinizi yazsanız;çok ilginç...daima suçlayıcı!Birileri ile aynı köyde olmak da çok umrumda değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Taylan,

olayı kişilleştirmeyi bıraksanız;düşündüklerinizi yazsanız;çok ilginç...daima suçlayıcı!Birileri ile aynı köyde olmak da çok umrumda değil.

Tam da söylediğinizin aksine şu durumda bu başlık altında kişiselleşmesinde özellikle fayda görüyorum. Siz insanları etiketlerken, zan altında bırakırken iyi oluyor da ben kişiselleştirince neden kötü/suç oluyor ki???

Hiç zorunuza gitmesin, kendinizle yüzleşin. Kendinize birşeyleri itiraf etmeyi öğrenin.

Umrunuzda olduğundan da adım gibi eminim. Ancak stres yapmanıza gerek yok. Biz sizi böyle de kabul ederiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Oturup kalkıp Kürtcülük edebiyatı yapanlarla,Kürtlerın demokratık hakları dıyerek hem bölücülük hemde gercek olmayan ıddıalarda bulunanlarla,Türkıye Cumhurıyetı devletını TARAFIN gözüyle görenlerle(ki onların kımler oldukları dogarken bıle Türk düsmanı olarak dogmus oldukları bılınmesıne ragmen)Cıkarlarını devlet karsıtlarının cıkarları ıle bırlestırenlerle zaten saglıklı bır dıyalog kurulamaz.Cünkü onlar hep sıyaha beyaz veya beyaza siyah diyenlerdır.Yani onlarla diyalog ancak onların dogru buldugu renklerı kabul etmekle olur.

saygılarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Oturup kalkıp Kürtcülük edebiyatı yapanlarla,Kürtlerın demokratık hakları dıyerek hem bölücülük hemde gercek olmayan ıddıalarda bulunanlarla,Türkıye Cumhurıyetı devletını TARAFIN gözüyle görenlerle(ki onların kımler oldukları dogarken bıle Türk düsmanı olarak dogmus oldukları bılınmesıne ragmen)Cıkarlarını devlet karsıtlarının cıkarları ıle bırlestırenlerle zaten saglıklı bır dıyalog kurulamaz.Cünkü onlar hep sıyaha beyaz veya beyaza siyah diyenlerdır.Yani onlarla diyalog ancak onların dogru buldugu renklerı kabul etmekle olur.

saygılarla

Konu AB-Türkiye ve Fransa iken neden halaa her konuyu Kürt meselesine getiriyoruz. Konuyla ilgili düsüncelerinizi alsak daha saglikli olacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Politika ve Sayın Taylan,lütfen olayı kişiselleştirip beni eleştireceğinize,neden eleştirdiğinizi de yazın!Bu ne ya,resmen şu veya bu etiketiyle hedef haline getirmeye çalışıyorsunuz.Ya siz benim yazdıklarımı birkez olsun okumadınız mı?Bakın açık açık yazıyorum;varsa beni susrurabileceğiniz bir ileti,verin ben bu forumda bir daha yazmam.

Bu arada Sayın Taylan beni ne kadar da iyi tanımışsınız,vay dedim!

Ve değerli arkadaşım(esmer yürekliniz) şimdi mesajını aldım,dediğim gibi oldukça yoğun günler,şu an şehir dışındayım.Yarın Diyarbakır da olacağım.Yarın akşam sırf sizin gibi sevgili arkadaşlarım için burada olacağım.

Yazmam gerekenler bununla sınırlı değilken,hemen pc nin başından kalkmak zorunda olduğum için bu cümlelere sıkıştı.Yine de saygılar!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kişisellestıren kım merak ettım gercekten.Eger benım yazdıklarım sizde kisisellık anlamına gelıyorsa ona bisey diyemem,ben yazdıklarımda o konuları isleyenlerı hedef aldım şu veya bu demedim.Haklı oldugumdan zerre kadar şüphem yoktur.

saygılarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kişisellestıren kım merak ettım gercekten.Eger benım yazdıklarım sizde kisisellık anlamına gelıyorsa ona bisey diyemem,ben yazdıklarımda o konuları isleyenlerı hedef aldım şu veya bu demedim.Haklı oldugumdan zerre kadar şüphem yoktur.

saygılarla

Evet yillardan beri devamli "hakli oldugumdan zerre kadar süphem yoktur" dedigimiz icin, AB'nin en sorunlu cocuklarindan biriyiz ve nedense bizim hakliligimizi bizden baska gören yok. *****

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygılarla

Kişiselleştiren siz değildiniz;kişiselleştirdiğini söyleyen forumdaşımızdı.

Beni etiketlendirme ile suçlayan bir yazıdan hemen sonra gönderdiğiniz iletiydi sizinde adınızı kulllanmamın nedeni.Sayın Politika;sizce gerçekten ben diyaloğun yolunu kesenlerden miyim?

Ergenekon,benim için devletin iç hesaplaşmasıdır dedim,AKP şemdinlide susarken burada savcı ise vardır bir çıkarı dedim,muhalefet muhalefet olsa bunlar konuşulmaz dedim,kurunun yanında yaşda yanmasın dedim...

Veli Küçük derken mi birilerine iftira attım;onun neler yaptıkları ortadayken...

Yine de anlaşılmayacaksa susayım!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz AB'nin cocugu degılız olamayızda AB ye cocuk olmak isteyenler 70 milyonuda pesınde sürüklüyor.

Sorunlu olmak eger haysiyetli olmak ise sorunlu olmayı tercıh ederım,siz aksini düsünebılırsınız.Zaten bizi AB nin sorunlu cocugu olarak görmenizde aksini kabul etmeniz anlamını taşiyor.

saygılarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kişiselleştiren siz değildiniz;kişiselleştirdiğini söyleyen forumdaşımızdı.

Beni etiketlendirme ile suçlayan bir yazıdan hemen sonra gönderdiğiniz iletiydi sizinde adınızı kulllanmamın nedeni.Sayın Politika;sizce gerçekten ben diyaloğun yolunu kesenlerden miyim?

Ergenekon,benim için devletin iç hesaplaşmasıdır dedim,AKP şemdinlide susarken burada savcı ise vardır bir çıkarı dedim,muhalefet muhalefet olsa bunlar konuşulmaz dedim,kurunun yanında yaşda yanmasın dedim...

Veli Küçük derken mi birilerine iftira attım;onun neler yaptıkları ortadayken...

Yine de anlaşılmayacaksa susayım!

Sizde baya alıngansınız,tezlerinize karsı tezler üretılmesınden rahatsız oldugunuzu sanmıyorum,elestırılmeyı kisisellestırme olarak algılamıs olmanız üzücü.

Bence önemlı olan kendı dogrularınızın karsısında başkalarınında dogrularının oldugunu kabul etmenizdir.Sizce Ergenekon bir ic hesaplasmadır bence senaryodur ki öyle olduguda artık yavas yavas ortaya cıkıyor.Yani Tarafın dogrucuları sanırım ki hayal sukutuna ugrayacaklar bu gidisle.Velı Kücük ne yaparsa yapsın sonucta Velı Kücük bir kişidir ve cürmü kadar yer yakabilir yani bir Türkiyenin kaderını eger bir adam degistirebilecekse neden Velı Kücükde buluşuluyor,Erdoganın yaptıkları Velı Kücükten dahamı az ortada acaba?Yani Veli Kücük emekli oldugu icinmi bu kadar tehlıke dolu oluyor.

saygılarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cümlelerinde Ergenekon-Susurluk-Çete kelimelerini kullanmadan yanıt veremeyen arkadaşlarımız var. Bunu sadece mavi olmayan gökyüzü için söylemiyorum, diğer kişi de aramızda. Üstelik bu başlık çok küçük bir örneği. Herkes açıp eski iletilerini okusun, sonra çıkıp yol kesmekle-diyalog bilmemnesiyle suçlayıcı tavırlara bürünmesin.

Başlığa bakın AB-TÜRKİYE-FRANSA. Ve bir de lafın dönüp dolaşıp ilintilendiği yerlere bakın.

Bunlar sistematik, bilinçli, kasıtlı hareketlerdir. Etiket yapıştırma sevdasından göremez olmuş gözler, tutulmuş zihinler, obsesif cevaplardır.

Paslaşılarak işlenen, vur-kaç taktikleri ile söyleyip-inkar ederek, hedef saptırıp-sonrasında **** yaparak ortamı anlamsızlaştırma, konuyu bulandırma çalışmalarıdır.

Ama yeter artık, gerçekten yeter.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Politika,

Olayı kişiselleştiren değilsiniz,bunu bir daha yazmaya gerek var mı?Bunu daha önceki iletimde belirtmiştim.Sayın Taylan,içini dolduramadığı suçlamalarla olayı kişiselleştirmeyi;olması gereken olarak ifade ederken,hemen ardından gelen Kürtçü,diyalog vs içerikli iletinizi alınmamalıydım değil mi?

Tezlerime karşı antitezler üretildi de ben mi göremedim;Veli Küçük dedim,ekledim...o benim için karanlık!Bu bir tezdi;antitez onun karanlık olmadığını bana anlatmak değil miydi?Ama gelin görün ki;iftira ve karalama ile suçlandım.Lütfen herkes önceki iletilere dönsün!

Düşünceler benim için herzaman özeldir;düşünen beyinler benim için önceliklidir.Farklılık insan olmanın gereğidir.İnsan ise gereğimi de sırtlanırım;buyrun sizler yazın;ben dinleyeyim!

Bana Veli Küçük'ün neden masum olmadığını yazın.Bana olan bitenleri nasıl açıklayacağımı yazın.Bana darbeleri yazın;darbeler sonrası ABD dostumuzdan gelen,''bizim çocuklar işi başardı'' mesajını açıklayın.Açıklayın;bende öğreneyim.Nitekim bilgi kimsenin tekelinde değildir.

AKP diyorsunuz;hangi iletimde AKP yi gördünüz ki;bana AKP diyorsunuz.Arkadaşım;1950'den beri süregelen;adı konulamamış bir siyasetin devamı olan AKP,CHP,MHP,DTP,SHP...kısırdöngülerin basiretsizliği,askerin vesayeti,halkımın tepkisizliği,kavram kargaşasında yenik ayrılışımız,demokrasi,laiklik çırpınışlarımız...ben tüm bunların farkındayken;tek suçlu AKP demem,suçlu olan bizlere rağmen!

Evet,buyrun sevgili arkadaşlarım,varsa yanlış bende düzelteyim!

Ayrıca tek kişi ile değil;zhniyetle açıklanacak bir Türkiye geleceğinden konuşalım isterseniz.

Sayın Taylan,

Ergenekon,Susurluk,Çete üçgenine getirdiğim bir laf cambazlığı yoktu;siz örnek istediniz;bende ekledim.Galiba Perinçek adını duyunca,siz anlamak istediğiniz gibi anladınız.

Lütfen yazılan iletileri bir daha okuyun,ne demek istediğime de herhangi bir gözlük takmadan bir daha bakın.

Dün ne dediysem,arkasındayım.

-Ergenekon hayal ürünü değildir.

-Ergenekon,devletin içinde ki iç hesaplaşmadır.

-Tehlikeli olan yada işlerliğini kaybedenlerin;vicdan rahatlama seansları adına kurban sunulmasıdır.

-Yargı sürecinde olan bu davada benim için suçlu yada masum yoktur; suçlu dediğim Sayın Küçük de bu davayla değil,yaptıkları ile benim için suçludur.

Sakın bana Susurluk da bir hayal ürünü demeyin,Çatlı'nın kimlikleri buna hayır der,benden önce.Ulusalcıları karalama demeyin;ulusalcı olan ulus diyendir;ulus olan çıkara bulanmaz.

Evet,lütfen herkes Sayın Taylan'ın dediği gibi açsın iletileri okusun;kim etiket kim karalayan görsün!

Ben karşımda ki bireyleri,bu zanlarla suçlayamam;onlar suçluyorsa;buyurup da göstersinler!Saygılar!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hala darbelerde kalmıssınız sayın Mavi....,Darbe savunuculugu yapan yok artık bırakın bu darbelerde tutuklu kalmayı,her nedense bölücülüge karsı olmak,ülkesının birlik ve bütünlügünü savunmak ülkesi üzerınde oynanan ve kimlerın oynadıgıda cok iyi bilinen oyunlara karsı olan ve onları dıle getırenlere hep darbe yanlısı yaftası yapıştırılmaktadır.Milliyetcilik birilerinin gözünde farklı anlamlar icermekte fakat milliyetcilere karsı olanlar tam aksıne ülkeyi bölmek icin ic ve dıs düsmanla elbirligi edenler olmaktadır.

Ben bir iletimde şöyle yazmıştım;Kaldırın Ecevıtı mezardan ve sorun,12 Eylül darbesi olmadan önce muhalefet lıderı olarak neler yaptı,Demırel hala hayattadır,sorun ona bakalım kı 12 Eylül darbesı olmadan önce ıktıdar başı olarak siyaseten neler yaptıda darbe yi önleyemedi.Agzı olan konusuyor ama bir gercege kimse degınme geregı duymuyor.Neden duymuyorlar acaba?Askere saldırmak dahamı cazip gelmektedir yoksa 12 Eylülden önceki günlerde hergün ortalama 30 insanın siyasi amaclarla ölmesinin suçudamı askerındir.Darbelere veaskere karsı olmak degıldır demokrat olmak veya demokrasıye sahıp cıkmak,demokrasıye sahıp cıkanların önce sivil ıktıdarlara hesap sorabılmesı gerekır.Eger siz siyasete hesap soramıyorsanız askere sorma hakkınada sahıp degılsınızdır.Birde bu gözlükle bakın sorunlara.

saygılarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hala darbelerde kalmıssınız sayın Mavi....,Darbe savunuculugu yapan yok artık bırakın bu darbelerde tutuklu kalmayı,her nedense bölücülüge karsı olmak,ülkesının birlik ve bütünlügünü savunmak ülkesi üzerınde oynanan ve kimlerın oynadıgıda cok iyi bilinen oyunlara karsı olan ve onları dıle getırenlere hep darbe yanlısı yaftası yapıştırılmaktadır.Milliyetcilik birilerinin gözünde farklı anlamlar icermekte fakat milliyetcilere karsı olanlar tam aksıne ülkeyi bölmek icin ic ve dıs düsmanla elbirligi edenler olmaktadır.

Ben bir iletimde şöyle yazmıştım;Kaldırın Ecevıtı mezardan ve sorun,12 Eylül darbesi olmadan önce muhalefet lıderı olarak neler yaptı,Demırel hala hayattadır,sorun ona bakalım kı 12 Eylül darbesı olmadan önce ıktıdar başı olarak siyaseten neler yaptıda darbe yi önleyemedi.Agzı olan konusuyor ama bir gercege kimse degınme geregı duymuyor.Neden duymuyorlar acaba?Askere saldırmak dahamı cazip gelmektedir yoksa 12 Eylülden önceki günlerde hergün ortalama 30 insanın siyasi amaclarla ölmesinin suçudamı askerındir.Darbelere veaskere karsı olmak degıldır demokrat olmak veya demokrasıye sahıp cıkmak,demokrasıye sahıp cıkanların önce sivil ıktıdarlara hesap sorabılmesı gerekır.Eger siz siyasete hesap soramıyorsanız askere sorma hakkınada sahıp degılsınızdır.Birde bu gözlükle bakın sorunlara.

saygılarla

Darbe benim gerçeğim;dünün karanlığını bugüne taşıyan!

Ülkesinin birlik bütünlüğünü savunan,milletini seven herzaman benim için özeldir;ki ben onları şu veya bu etiketle adlandıranları da,o adlandırmaları da kabul etmem.

Başta belirtmiştim;şimdi de belirteyim!

Ergenekon;hayali değildir;o suçlamalar yargı sürecinde kesinlik kazanmayan olduğu sürece de suçlularıyla konuşulamaz.

Ama ben o suçlamalar içerisinde yar alan zihniyetlere de kesinlikle ''ulusalcı''demem.

Darbelerde kim suçludur sorusu konusunda evet Politika;12 Eylüle bakalım...öncesine ve sonrasına...

Bende soruyorum;kim suçlu?

Darbeyi yapanlar mı,darbeye o ortamı hazırlayanlar mı,darbeye susanlar mı?

Ve ekliyorum;

tabi ki darbeyi yapan askerler suçludur demek büyük bir vicdansızlıktır;darbe sürecini haklılaştıran siyasi arena,oyunlara gelen halk vs...

yine de asker suçsuzdur diyemiyorum;

darbeler darbelere davetiye çıkarırken,darbe olmadan da şiddet yok edilecekken neden darbe?

tek suçlu değildir olanların suçlusu;umarım anlaşılmıştır.Saygılar!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

Baykal'a IRKÇI, Perinçek'e en büyük VATANSEVER etiketini taktınız. Kimseye ırkçı ve en büyük vatansever demeyin, demiştik.

Sayın Taylan,

Böyle de kendinizi yalanlayan abuk bir cümle ile devam ettiniz.

Konu AB-Türkiye ve Fransa iken neden halaa her konuyu Kürt meselesine getiriyoruz. Konuyla ilgili düsüncelerinizi alsak daha saglikli olacak.

Yan tribünden yoldaşınızdan bir pas aldınız, sukunetle devam ettiniz.

.

.

.

Beni etiketlendirme ile suçlayan bir yazıdan hemen sonra gönderdiğiniz iletiydi sizinde adınızı kulllanmamın nedeni.Sayın Politika;sizce gerçekten ben diyaloğun yolunu kesenlerden miyim?.

.

.

.

Suçladık yani.

Olmayanı var gibi gösterdik öyle mi?

O yazdıklarınız ne ki?

Sayın Politika,

.

.

.

Sayın Taylan,içini dolduramadığı suçlamalarla olayı kişiselleştirmeyi;olması gereken olarak ifade ederken, ...

Tezlerime karşı antitezler üretildi de ben mi göremedim;Veli Küçük dedim,ekledim...o benim için karanlık!Bu bir tezdi;antitez onun karanlık olmadığını bana anlatmak değil miydi?Ama gelin görün ki;iftira ve karalama ile suçlandım..

.

.

.

Hala ve ısrarla ****** uğradığınızın hesabındasınız.

Ve aynı ısrarla söylüyorum "Bunlar sistematik, bilinçli, kasıtlı hareketlerdir. Etiket yapıştırma sevdasından göremez olmuş gözler, tutulmuş zihinler, obsesif cevaplardır."

AB-FRANSA-TÜRKİYE başlığına dönünüz. ******** diğer başlıklarda ifade ediniz, biz birlikteyiz saptırdığınız her konuya yerinde her zaman cevap veririz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.