Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AB-TÜRKIYE VE FRANSA

politika

Önerilen İletiler

Avrupa Birligi Türkiye ile ilgili görüsmelerinde *Türkiye'nin Avrupa Birligi*üyeligini görüsmeyeceklerini acikladi ve buna neden olarakda Fransa'nin Türkiye'nin Avrupa Birligi üyeligine kesinlikle karsi olmasini gösterdi.Hirvatistan'in Avrupa birligine katilim görüsmeleri kesintisiz devam ederken Türkiye ile üyelik görüsmelerinin sona erdigini sadece devletler arasi görüsmeler seklinde görüsmeler olacagi vurgulandi.KAYNAK;ALMANYA NEWS

Fransa,zaten Ermenilerle ilgili aldigi kararla Türkiye'ye karsi devlet siyaseti yürüttügünü göstermisti.Bunu yumusatmaya calisan AKP halka,Fransadaki secimleri neden göstererek göstermelik bir ambargo uygulamis ve kisa bir süre sonrada iliskiler iyilesti diyerek bu ambargoyu kaldirmisti.

AKP yönetime geldiginden bugüne kadar Türkiye'ye karsi Avrupa ve Amerika'nin uyguladigi siyaset ortadadir,AKP nin özellikle basbakanin ve simdiki AKP Cumhurbaskaninin artik Türkiye hatiri sayilir bir ülke konumuna geldi,bu AKP sayesinde oldu derken bu sözlerin aslinda gercegi yansitmadigi yavas yavas ortaya cikmaya baslamistir.Aynen ic siyasette oldugu gibi dis siyasettede AKP Türkiye'yi cok zor durumlara düsürmüs,mevcut devlet politikasini *STATÜKO*cu olmayacagiz sloganlari ile yok etmis,Türkiye'yi AB kapilarinda kapikulu konumuna düsürmüstür.

AKP nin iktidar olmasini isteyenler,olmasinin iyi oldugunu ileri sürenler bilerek veya bilmeyerek Türkiye'nin icinde bulundugu bu zor durumda katki sahibidirler.

Ülkeyi,bölünmenin esigine getirmis olan AKP birde Türban siyaseti ile Atatürk ilke ve inkilablarinida yavas yavas ortadan kaldirma calismalarini sürdürmektedir.Türkiye tarihinde görülmemis bir dinci kadrolasma ile Türkiyenin alti oyulurken,AB ülkelerine karsi zayif bir konuma getirilmis olan Türkiye bu gidisattan bir an önce kurtulmalidir.Burada halkimiza ama özellikle halkin önünde gidecek olan gercek Türkiye ve Türk ulusu sevdalisi aydinlara görev düsmektedir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BBC Türkçe Servisi'nin yapılan son Avrupa Birliği Zirvesi konusunda Türkiye ile ilgili olarak kullandığı başlığı gören var mı? Ben yazayım, "FRANSA'NIN TÜRKİYE ZAFERİ !" Ve şöyle devam ediyor;

Cuma günü başlayacak Avrupa Birliği zirvesine hazırlık için toplanan AB dışişleri bakanları, Fransa'nın ısrarı üzerine sonuç bildirisi taslağında, Türkiye için kullanılan "birliğe katılım" ifadesine yer vermediler. Bildiri taslağında "katılım konferansı" yerine "hükümetler arası konferans" ifadesini tercih edilirken, "müzakerelerin amacının üyelik olduğuna" değinilmedi. (10.12.2007)

Ve şimdi de başmüzakereci Ali Babacan'ın o muhteşem açıklamasını aktarıyorum ;

Fransa'nın Türkiye'nin AB üyeliğiyle ilgili tavrını eleştiren Babacan, "bu tavır ilişkileri olumsuz etkileyecek" dedi.

Türk-Fransız ilişkilerinin üç ayağı olduğunu, bunun hem ikili ilişkiler, hem Türkiye-AB ilişkileri, hem de iki ülkenin üçüncü ülkelerde yaptığı işbirliği olarak ortaya çıktığını söyleyen Babacan, "Bu üç alandan birinde çıkacak sıkıntı diğerlerini de olumsuz etkileyecektir" diye konuştu.

Vay vay vay vaaaaay... Korkumdan dizlerim titredi. Arkadaşlar bu ne menem bir açıklamadır? Bizim Fransa ile yaşadığımız kaçıncı olaydır bu? Vatandaşlar, Sözde Ermeni Katliamı konusunda Fransız mallarını protesto ederken de birşey söyleyemedi bunlar hatırlayın lütfen. Neymiş? Bu tavır ilişkileri olumsuz etkileyecekmiş. Ayıptır yahu. Bu millet bu memleket bu kadar ucuz savunulmamalıdır.

Bakınız sıradan bir vatandaş, Galatasaray Üni. öğretim görevlilerinden ve Türkiye'deki sayılı AB uzmanlarından Sayın Cengiz Aktar'ın konuya yaklaşımından bir cümle alıntılayayım. "Bu kepazeliktir, diplomatik kepazeliktir!" dedi. Çok net değil mi anlatılmak istenen? Üstelik yürekli!

Babacan nereeeeee, ülke temsil etmek nereeeee? Yolun karanlık, uyan artık Türkiyem!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Simdide Cengiz AKTAR'a cek git bu ülkeden derlerse sasmayalim.Cünkü bunlar alismislar artik insanlara cek git demeye.

Isin en ilginc yani ise bu kadar Türkiye aleyhinde kararlar aliniyor ama belirli medya kesimibu aleyhte alinan kararlari basari diye halka sunuyor.Türkiye hakkinda Fransa'nin agirligini koymasi ile alinan karari duymayan kalmadi,Babacan hala üc ayaktan bahsediyor. Ermeni sözde soykirim davasinda sözde bir ambargo uyguladilar sonrada Fransaya canak tutarak ambargoyu kaldirdilar,simdide üc ayakdan bahsediyorlar.Kasimpasalilik sökmüyor Avrupada, o ancak Türkiyede ise yariyor.Sarkozy'den önceki Fransa Cumhurbaskanida,Türk milletinin onuru ile oynadi Tayyib Erdogan'in Kasimpasalilik yapmasi nedeniyle;Cok iyi hatirliyorum o gün söylenen sözü;Tayyib Erdogan'in Kasimpasali ayagina yatarak seviye disi sözlerine karsi Fransa Cumhurbaskani Chirac'in*Avrupaya birligine girmeden önce medeni olmayi ögrenin.*sözünü basbakan Erdogan yutuverdi,cünkü o kelime ona yabanci gelmisti.Onun yutmasi önemli degil biz onun ne oldugunu biliyoruzda 70 mil.sucu nedir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim asıl merak ettiğim bize günlerdir neden cevap yazmıyor bu AKEPE sempatikleri? Ankara Kızılay Meydanı'nı ışıl ışıl aydınlatıp, havai fişek patlatmayı biliyorlardı zamanında. Yaldır yaldır AB üyesiydik ya hani, hatırlayan vardır illa ki.

Şimdi noldu? Şiştik mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Simdide Amerika'nin reklamini yapiyorlar.Kanal D nin kameralari gökyüzüne cevrilmis ve haber veriyor;*Bunlar Amerikan kesif ucaklari,bakin birisi Kandile gidiyor digeri ne yana gidiyor bilmiyoruz,ama gidiyor,kesif icin gidiyor*diye ana haber bülteninde Amerikan canakciligi yapiyorlar.Düne kadar bizi AB maliyla uyuytanlar uyutmaya calisanlar simdi gündemi degistirmis Amerika ile bizi uyutmaya calisiyorlar.Ulusun hicbirseyden haberi yok.Medya ve iktidar gündemi tespit ediyor ve insanlara sunuyorlar.

Erdogan ve onun canakci medyasi nasil kalkipta diyebilirki AB bizi istemiyor artik.Onun yerine Fazil Say varya,veryansin Fazil Say'a.Gündem degissin,AB unutturulsun.Böyle insanlarin aslinda yüzlerine okka ile .......gerekir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
Benim asıl merak ettiğim bize günlerdir neden cevap yazmıyor bu AKEPE sempatikleri? Ankara Kızılay Meydanı'nı ışıl ışıl aydınlatıp, havai fişek patlatmayı biliyorlardı zamanında. Yaldır yaldır AB üyesiydik ya hani, hatırlayan vardır illa ki.

Şimdi noldu? Şiştik mi?

AKEPE ne oluyor :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...
Bana ilginç gelen ise,neden AKP gibi muhafazakar bir parti AB derken batılı modernler HAYIRRRRRRRRı yapıştırıyorlar.

Size öyle gelmiş haklısınız.

Batılı modernlerden kimi kastettiğinizi bilemiyorum ancak AB'ye üyelik sürecinde kafalarında soru işaretleri oluşan insanlar var tabii ki. Sebebi ise bu müzakere sürecinde ülkenin teslimiyetçi bir hale dönüştürülmesi.

AB'nin her kelimesini ezber tutan, milli meseleleri muhalefetle paylaşmadan önce onlara taşıyan bir hükümet var. Ve bu hükümet neyi ne için yaptığını bilmeden çalakalem yapıyor. İ.Melih Gökçek Kızılay'da AB'ye giriyoruz diye binlerce havai fişek patlatalı kaç yıl oldu dersiniz? Verilen onca aragazı, sözler vaatler? Bunu kim yaptı, batılı modernler mi?

Ekonomiyi düzeltme hevesi ile, öldü parasına devlet mallarını satıp savıp Arabına Ermenisine peşkeş çekenler kim? Batılı modernler mi?

Bu şekilde girilecek AB'nin bize hayrından fazla zararı olacaktır. Siz AB'ye girip, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmayı böyle bir şey anladıysanız eğer, bırakın çabalamayı. Girmeyelim aládır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

AB'ye giren onlarca yeni ülke oldu ve tümüyle aynen Türkiye ile oldugu gibi müzakereler yapildi. O ülkeler gercek bazda sorunlarini cözmeye calistiklari ve AB düzeyine gelmek iicn cabaladiklari icin sonunda girebildiler ve su an girislerinden sikayetci olan ve bölünen bir ülke tanimiyorum, varsa lütfen birisi söylesin. Sorunlu bir ülkeyi ortak olarak kim almak isterki? Her ülkenin kendine göre az veya cok sorunlari var, siyasi ve ekonomik sorunlari. Önemli olan niyet oldugu icin, burada aynen niyete bakmak gerek. Girmek isteyen biziz ama gene cekinen de biziz. Önce bizler sapkamizi önümüze koyup iyice düsünmemiz ve karar vermemiz gerekli. 1963 yilingan beri bir cok iktidar geldi gecti ve tümüde AB ye girmek istediklerini söylediler ve o yönde politika uyguladilar, az veya cok , iyi veya kötü ama uyguladilar. Muhaleffette ayri iktidarda ayri konusmak bu konuda kimseye yarar getirmez. Biz kendi aramizda birlik olusturamadigimiz icin AB icindeki Türkiye karsitlarinin ellerine kozlar veriyoruz ve onlarda elleirinden geleni arkalarina birakmiyorlar. Tabii onlara ükemizdeki AB karsitlarida tavir ve davranislayriyla yardim etmis oluyor. Yani ortak calisiyorlar anlayacaginiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Youtube'a girebilenler için ibret verici bir konuşmayı alıntılamak istiyorum.

Konuşmacı: Abdullah GÜL

Tarih: 08/03/1995

Yer: TBMM Televizyonu.

7:24dk'lık bu kayıttaki sözleri arasında "Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne giremeyeceği kesindir" diye de üzerine basa basa söylüyor. Bu adam şimdi cumhurbaşkanı. Yazık bu ülkeye. Yazık bu memleketin sevdalısına.

Buyrun buyrun, kendiniz görün.

-http://www.youtube.com/watch?v=Yw1tBWuvuP4-

Not:Linki açamaz iseniz, Google'da YOUTUBE GİRİŞ yazdığınızda bir çok çözüm bulabileceksiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Youtube'a girebilenler için ibret verici bir konuşmayı alıntılamak istiyorum.

Konuşmacı: Abdullah GÜL

Tarih: 08/03/1995

Yer: TBMM Televizyonu.

7:24dk'lık bu kayıttaki sözleri arasında "Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne giremeyeceği kesindir" diye de üzerine basa basa söylüyor. Bu adam şimdi cumhurbaşkanı. Yazık bu ülkeye. Yazık bu memleketin sevdalısına.

Buyrun buyrun, kendiniz görün.

-http://www.youtube.com/watch?v=Yw1tBWuvuP4-

Not:Linki açamaz iseniz, Google'da YOUTUBE GİRİŞ yazdığınızda bir çok çözüm bulabileceksiniz.

Arkadasim dikkat ederseniz benim bir önceki yorumumda Abdullah Gül gibi siyasilerin davranislarini yazdim. Malesef biz böyle bir toplumuz. Ne istedigimizi tam olarak bilmiyoruz. Muhalefette baska, Sn. Gül'ün konusmasi gibi, iktidarda baska konusuyoruz. Bizler bu tip davranislarin yillardan beri cezasini cekiyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim dikkat ederseniz benim bir önceki yorumumda Abdullah Gül gibi siyasilerin davranislarini yazdim. Malesef biz böyle bir toplumuz. Ne istedigimizi tam olarak bilmiyoruz. Muhalefette baska, Sn. Gül'ün konusmasi gibi, iktidarda baska konusuyoruz. Bizler bu tip davranislarin yillardan beri cezasini cekiyoruz.

Sizin de A.GÜL örneğindeki gibi gösterebileceğiniz biri vardır mutlaka.

Siyasilerimizin şu kirli çamaşırlarını dökelim isterseniz ortaya. Kim ne demiş, sonra ne yapmış bilmeyen,hatırlamayanlara yardımcı olalım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizin de A.GÜL örneğindeki gibi gösterebileceğiniz biri vardır mutlaka.

Siyasilerimizin şu kirli çamaşırlarını dökelim isterseniz ortaya. Kim ne demiş, sonra ne yapmış bilmeyen,hatırlamayanlara yardımcı olalım.

Arkadasim ona hic gerek yok tüm siyasiler ve benzerileri ayni. Dün öyle bugün böyle olanlar yani. Eger halkimiz yillardan beri onlari halaa tanimamissa bundan sonra istedigin kadar göster taniyamazlar. Ama bu sadece AB konusunda degil, diger konularda da ayni. Dünün en keskin komunist gecineni ve Atatürk karsiti bugün en keskin Türkiye ve Atatürk sevdalisi olabiliyor. Dünün en keskin milliyetcisi bugün en ilimli olabiliyor ve gene en keskin seriatcisi bugün en keskin demokrat ve laik olabiliyor. Yani hepsi bana göre takkiye ve sahtekarlik. Sadece günün politik ortamina göre siyaset yapanlar bunlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim ona hic gerek yok tüm siyasiler ve benzerileri ayni. Dün öyle bugün böyle olanlar yani. Eger halkimiz yillardan beri onlari halaa tanimamissa bundan sonra istedigin kadar göster taniyamazlar. Ama bu sadece AB konusunda degil, diger konularda da ayni. Dünün en keskin komunist gecineni ve Atatürk karsiti bugün en keskin Türkiye ve Atatürk sevdalisi olabiliyor. Dünün en keskin milliyetcisi bugün en ilimli olabiliyor ve gene en keskin seriatcisi bugün en keskin demokrat ve laik olabiliyor. Yani hepsi bana göre takkiye ve sahtekarlik. Sadece günün politik ortamina göre siyaset yapanlar bunlar.

Arkadaşım O bahsettiğinize gerek var.

Siyasilerimizin durumu ortada, lafım yok. Ancak dün ÖYLE iken bugün BÖYLE derseniz, çatışırız.

Evet dün öyleydiler, bugün böyleler. Ama kim bunlar?

Yuvarlak laflara benim karnım tok.

Millet yıllar boyu vekilini tanımamış, bundan sonra da tanıyamayacak olabilir, mümkündür. Ama bizler (siz ve biz ve tartışanlar) aydınız daha fazlasıyla. Tartışıp, sorguluyoruz. Yeri gelince bastırıp, yeri gelince susup, yeri gelince öğreniyoruz, yeri gelince vazgeçiyoruz.

İnsanları sınıflamaktan da vazgeçin. Dünün komünisti, bugünün ılımlısı, şeriatçısı-laiki diye kimseyi gıyabında etiketleyemezsiniz. Mesele, memleketin medeniyet meselesi. Dünya ve yetmişiki (sözün gelimi) millet önündeyiz. Kürt sevdanızdaki karalamalara benzemez bu hal. Sağı solu kaldırmaz, O'nu Bu'nu tanımaz meseledir.

Düz cümleler kurunuz. Şu adam 'bunu' yaptı, bu adam 'bunu' dedi; Ama 'şöyle-böyle oldu' diyerek gençleri aydınlatınız.Yuvarlamayınız. Siz suyu bulandırdıkça bizim gözümüz açılır. Bilesiniz.

Örneklerinizi bekliyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım O bahsettiğinize gerek var.

Siyasilerimizin durumu ortada, lafım yok. Ancak dün ÖYLE iken bugün BÖYLE derseniz, çatışırız.

Evet dün öyleydiler, bugün böyleler. Ama kim bunlar?

Yuvarlak laflara benim karnım tok.

Millet yıllar boyu vekilini tanımamış, bundan sonra da tanıyamayacak olabilir, mümkündür. Ama bizler (siz ve biz ve tartışanlar) aydınız daha fazlasıyla. Tartışıp, sorguluyoruz. Yeri gelince bastırıp, yeri gelince susup, yeri gelince öğreniyoruz, yeri gelince vazgeçiyoruz.

İnsanları sınıflamaktan da vazgeçin. Dünün komünisti, bugünün ılımlısı, şeriatçısı-laiki diye kimseyi gıyabında etiketleyemezsiniz. Mesele, memleketin medeniyet meselesi. Dünya ve yetmişiki (sözün gelimi) millet önündeyiz. Kürt sevdanızdaki karalamalara benzemez bu hal. Sağı solu kaldırmaz, O'nu Bu'nu tanımaz meseledir.

Düz cümleler kurunuz. Şu adam 'bunu' yaptı, bu adam 'bunu' dedi; Ama 'şöyle-böyle oldu' diyerek gençleri aydınlatınız.Yuvarlamayınız. Siz suyu bulandırdıkça bizim gözümüz açılır. Bilesiniz.

Örneklerinizi bekliyoruz.

Arkadasim bizi elestirirken kendinize biraz sahip olsaniz hicte fena olmaz. Ne demek oluyor "Kürt sevdanizdaki karalamalara benzemez bu hal" demek?

Alin size 3 örnek:

1: Dogu Perincek. Yakin zamana kadar en keskin Komunizim ve sosyalizim savunucusuydu, maocu fraktionunun lideri, sizin de terör örgütü olarak gördügünüz tüm örgütlerle icli disliydi, Ermeni soykirimi vardir diyen ve Atatürk'ü elestiren bir siyasiydi. Simdi ise ulusalcilik adi altinda önce savundugu ce ugruna savastigi siyasi görüsünün tersini savunuyor.

2: Bugünki sayin Basbakanimiz. Düne kadar en keskin Seriat taraftari ve cumhuriyet düsmanligi yapan bir siyastci, bugün ise sözde Atatürkcü ve AB yanlisi

3: Bugünki Cumhurbaskani, durumu sayin basbakaninkisinin aynisi.

Sizin gözünüzün acilmasindan cekinmeyiz, bilhassa seviniriz, cünki ülkemin her seyi gören insanlara ihtiyaci var, gözlerini kapatana degil. Gözünüzün acilmasina ufakta olsa bir katkimiz olursa seviniriz.

Önce siz karalamayi birakin ve karsiyi anlamaya calisin sonra elestirin ve bizden beklediginiz gibi örnekler gösterin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim bizi elestirirken kendinize biraz sahip olsaniz hicte fena olmaz. Ne demek oluyor "Kürt sevdanizdaki karalamalara benzemez bu hal" demek?

Alin size 3 örnek:

1: Dogu Perincek. Yakin zamana kadar en keskin Komunizim ve sosyalizim savunucusuydu, maocu fraktionunun lideri, sizin de terör örgütü olarak gördügünüz tüm örgütlerle icli disliydi, Ermeni soykirimi vardir diyen ve Atatürk'ü elestiren bir siyasiydi. Simdi ise ulusalcilik adi altinda önce savundugu ce ugruna savastigi siyasi görüsünün tersini savunuyor.

2: Bugünki sayin Basbakanimiz. Düne kadar en keskin Seriat taraftari ve cumhuriyet düsmanligi yapan bir siyastci, bugün ise sözde Atatürkcü ve AB yanlisi

3: Bugünki Cumhurbaskani, durumu sayin basbakaninkisinin aynisi.

Sizin gözünüzün acilmasindan cekinmeyiz, bilhassa seviniriz, cünki ülkemin her seyi gören insanlara ihtiyaci var, gözlerini kapatana degil. Gözünüzün acilmasina ufakta olsa bir katkimiz olursa seviniriz.

Önce siz karalamayi birakin ve karsiyi anlamaya calisin sonra elestirin ve bizden beklediginiz gibi örnekler gösterin.

Cumhurbaşkanı, başbakan ve tayfası bizler için farklı bir örnek değil. Zaten başından beri onları konuşuyoruz. Tekrar etmenize anlam veremedim. Bu bir.

İkincisi; Doğu Perinçek'in şahsi ilişkilerinden kaynaklanan ve tamamen şahsına münhasır işlerinden mesnet almaya çalışıp ulusalcılığa toz kondurmayı denemeyin bile.

Üçüncüsü; kürt sevdanızdaki karalamalara örnek olarak bu tavrınız da gösterilebilir. *****, kusuru olmayan kimseyi zan altında bırakmayın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cumhurbaşkanı, başbakan ve tayfası bizler için farklı bir örnek değil. Zaten başından beri onları konuşuyoruz. Tekrar etmenize anlam veremedim. Bu bir.

İkincisi; Doğu Perinçek'in şahsi ilişkilerinden kaynaklanan ve tamamen şahsına münhasır işlerinden mesnet almaya çalışıp ulusalcılığa toz kondurmayı denemeyin bile.

Üçüncüsü; kürt sevdanızdaki karalamalara örnek olarak bu tavrınız da gösterilebilir. ******, kusuru olmayan kimseyi zan altında bırakmayın.

*******. Ben size AB konusunda siyasi alanda calisma gösteren sahislardan örnek gösterdim ve sizde aslinda bu örnekleri red etmiyorsunuz. Diger taraftan aslinda sizin aciklamaniz gerek sizin benim hakkimda "kürt sevdalisi" oldugum iddasinin dogrulugunu. Kusuru olmayan sahis kimmiste o sahsi zan altinda birakmisim lütfen bunuda söyleyin buradan. Yarasi olan kocunur derler, ben ulusalcilardan falan bahsetmedim, ama siz öyle okumussunuz. Sadece sahis ismi vererek örnek verdim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu ekseninden yeterince saptı farkettiyseniz. Sizinle bu kürt sevdanızı başka başlıklar altında zaten tartışıyoruz. Dönüp dolaşıp ****** Amerika'yı yeniden keşfetmenin hiç alemi yok. Az biraz forumu takip eden ve objektif olan herkes bilir sizin fikrinizin temelini.

Edep konusunda ise Perinçek'i orjin alıp Ulusalcılık hakkında yorum yapmanızı doğru bulmadım. Hatta bu konuyu başka bir başlık altında yine tartışıyoruz sizinle.

Müsade ederseniz biz AB-TÜRKİYE-FRANSA başlığına devam edelim. Bu dejavu yorar artık bizleri.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu ekseninden yeterince saptı farkettiyseniz. Sizinle bu kürt sevdanızı başka başlıklar altında zaten tartışıyoruz. Dönüp dolaşıp **** Amerika'yı yeniden keşfetmenin hiç alemi yok. Az biraz forumu takip eden ve objektif olan herkes bilir sizin fikrinizin temelini.

Edep konusunda ise Perinçek'i orjin alıp Ulusalcılık hakkında yorum yapmanızı doğru bulmadım. Hatta bu konuyu başka bir başlık altında yine tartışıyoruz sizinle.

Müsade ederseniz biz AB-TÜRKİYE-FRANSA başlığına devam edelim. Bu dejavu yorar artık bizleri.

Soran sizsiniz ve sonunda istemeyende sizsiniz anlasilir gibi degil dogrusu. Bensadece sizinde tasbitiniz gibi ülkemizdeki siyasilerin AB hakkindaki dünki ve bugünki görüslerini sergiledim. Siz yapinca normal biz yapinca eksenden sapti oluyor. Anlasilan Perincek ve benzeri politikacilarinda aynen AKP'liler gibi tutum sergilediklerini göstermemizden rahatsiz olmaniz. "Kürt sevdasi" lafini burada gene ilk defa yazan sizsiniz. mademki bu baslik altinda konusulacak konu degil, neden kendiniz bize ithamda bulunuyorsunuz? Baska konular altinda bile benim "kürt sevdalis" olduguma dailr sizinle bir tartismamiz yok. Siz herhalde karistiriyorsunuz kisileri. Önce kendi yazdiklarinizi iyi okuyunki almis oldugunuz cevaplara sasirmayin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AB ne üye olan hıcbır ülke Türkıye ıle aynı standartlarda sartlara ve krıterlere tabı tutulmadı ve 50 yıla yakın bır süre kapıda bekletılmedı.Bunlara verılecek cok örnekler mevcuttur.Yunanıstana Türkıye ıle sorumlarını hallette gel demeden onu Avrupa bırlıgıne aldılar.Batı Trakya Türklerıne yapılan zulüm hala sona ermedı.Bulgarıstanda asla ınsan haklarına uyulmadı ve Bulgarıstan hala Türk gurbetcılerı soymaya devam etmektedır.Güney Kıbrıs asla AB ne alınmaması gerekn bır cografı bölgedır.Kuzey Kıbrısa ragmen onları Avrupa bırlıgıne aldılar.Bunlar bazı örnekler ve arttırılabılır.

Türkıyeye öngörülen sartların tüm dıger ülkelerede öngörüldügünü savunanların ya hıcbırseyden haberlerı yoktur o zaman bır dereceye kadar mazur görülebilirler ama bilerek böyle ıddıalarda bulunanları ben Türkıyenın dostları olarak görmüyorum onları Türkıyeye kasıtlı zıhnıyetler olarak kabul edıyorum.

Türkıye tabııkı dörtdörtlük bir ülke degıldır,bunu kım savunuyorsa yanlıs yoldadır.Ama Türkıye bır Bulgarıstandan bır Yunanıstandan bır Güney Kıbrıstan kat kat daha fazla demokrattır.En basıt bır örnekle;Yunanıstan'da Türk azınlık yoktur müslümanlar vardır dıyen bır Yunanıstan'a karsı,Türkıyede bır Yunan azınlık vardır dıyen bır Türkıye vardır.AB Yunan gercegını ne yapalım onlar su anda AB üyesi diyerek Yunanıstanın yaptıgı ınsan hakları ıhlallerıne devamını saglarken Türkıyeden tam tersını ısteyebılmektedır.

Türkıye ıle organık bagı olmayanların Türkıye karsıtı olmaları gayet dogaldır zaten aksıde esyanın tabıatına aykırıdırır.

saygılarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Soran sizsiniz ve sonunda istemeyende sizsiniz anlasilir gibi degil dogrusu. Bensadece sizinde tasbitiniz gibi ülkemizdeki siyasilerin AB hakkindaki dünki ve bugünki görüslerini sergiledim. Siz yapinca normal biz yapinca eksenden sapti oluyor. Anlasilan Perincek ve benzeri politikacilarinda aynen AKP'liler gibi tutum sergilediklerini göstermemizden rahatsiz olmaniz. "Kürt sevdasi" lafini burada gene ilk defa yazan sizsiniz. mademki bu baslik altinda konusulacak konu degil, neden kendiniz bize ithamda bulunuyorsunuz? Baska konular altinda bile benim "kürt sevdalis" olduguma dailr sizinle bir tartismamiz yok. Siz herhalde karistiriyorsunuz kisileri. Önce kendi yazdiklarinizi iyi okuyunki almis oldugunuz cevaplara sasirmayin.

Ne Perinçek'inizden ne de benzer politikacılarınızdan (kim oldukları belli değil, yuvarlak laf etmişsiniz yine) rahatsız değilim. Kürt sevdanız konusunda size iletilerinizden bir demet yapıp yollayabilirim, sözlerimin itham olmadığını cem-i cümleye ispatlayabilirim.

Farklı başlıklar altında tartıştığımız hallerini de ekleyebilirim. Sizi mahçup etmekten de hiç çekinmem.

******* Sizi bilen bilir nasılsa.

Bu başlık altında şahsi tartışmamıza ait son iletimdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne Perinçek'inizden ne de benzer politikacılarınızdan (kim oldukları belli değil, yuvarlak laf etmişsiniz yine) rahatsız değilim. Kürt sevdanız konusunda size iletilerinizden bir demet yapıp yollayabilirim, sözlerimin itham olmadığını cem-i cümleye ispatlayabilirim.

Farklı başlıklar altında tartıştığımız hallerini de ekleyebilirim. Sizi mahçup etmekten de hiç çekinmem.

******* Sizi bilen bilir nasılsa.

Bu başlık altında şahsi tartışmamıza ait son iletimdir.

Kardesim biz sadece bildigimiziz politikacilardan bahsettik, aynen kendinizin yaptigi gibi. Kürt meselesine gelince, onunda burada yeri yokken kendiniz önce bahsettiniz, okuyun lütfen ilk yorumunuzu bu baslikta. Ben her türlü baski ve zulme karsiyim, kimden ve nereden gelirse gelsin, zulme haksizliga her yerde kime yapiliyorsa karsiyim, sizin bu konuda " kürt sevdalisi" demeniz yanlis, cünki ben insan sevdalisiyim, bunu iyi bilesiniz. Mahcup olacak hic bir yorum yapmadim ve tüm yorumlarimin arkasindayim, buyurun yapin. ******, hemde cevap vereme. ne güzel is yaaa.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kardesim biz sadece bildigimiziz politikacilardan bahsettik, aynen kendinizin yaptigi gibi. Kürt meselesine gelince, onunda burada yeri yokken kendiniz önce bahsettiniz, okuyun lütfen ilk yorumunuzu bu baslikta. Ben her türlü baski ve zulme karsiyim, kimden ve nereden gelirse gelsin, zulme haksizliga her yerde kime yapiliyorsa karsiyim, sizin bu konuda " kürt sevdalisi" demeniz yanlis, cünki ben insan sevdalisiyim, bunu iyi bilesiniz. Mahcup olacak hic bir yorum yapmadim ve tüm yorumlarimin arkasindayim, buyurun yapin. Hem ******, hemde cevap vereme. ne güzel is yaaa.

Cevap veremeyecek bir şey yok. Sizi bilen bilir dedim. Örnekleyeyim hemen, taze taze hatta. Hülya Avşar'lı konu başlığında üyelerden birisi size PKK'ya karşı olmadığınızı ima eden bir cevap yazdı. Sizin iletilerinizi okuyan herkes biliyor aslında ne sevdalısı olduğunuzu. Nezaketen kürt sevdalısı diyoruz, yoksa neyin ne olduğunu iyi biliyoruz.

Örnekler çoğaltılabilir. Bu en tazesi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cevap veremeyecek bir şey yok. Sizi bilen bilir dedim. Örnekleyeyim hemen, taze taze hatta. Hülya Avşar'lı konu başlığında üyelerden birisi size PKK'ya karşı olmadığınızı ima eden bir cevap yazdı. Sizin iletilerinizi okuyan herkes biliyor aslında ne sevdalısı olduğunuzu. Nezaketen kürt sevdalısı diyoruz, yoksa neyin ne olduğunu iyi biliyoruz.

Örnekler çoğaltılabilir. Bu en tazesi.

Arkadasim siz illada kürt sevdalisi diye hitap etmek istiyorsaniz buyurun yapin, ben cok acik ve net kendiumi ifade ediyorum ve tekrarliyorum, ben insan sevdalisiyim ve hic bir ayrim yapmam. Her türlü haksizliga karsiyim. Ama genede kürt düsmanligi yapacagima kürt sevdalisi damgasini tercih ederim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.