İçeriğe atla


Fotoğraf

Türkler, Kürtler ve Osmanlılar


Bu başlığa 30 cevap verilmiş

#26 Misafir_Vuslat_*

Misafir_Vuslat_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 15 Aralık 2016 - 00:06

Politika, Kürtler türklere karşı değil türklerle savasmistir sevr de asıl onlar karşı çıkmıştır. Ermenilere karşı osmanlının yanında duran da kurtlerdir. Üstelik kendi topraklarında kendi vatanlarinda yasiyorlar elbette kimlik leri olacaktır. Millet olamadılar gibi alakasiz lakirtilar yapma. Sizden öğrenecek değiliz. Türkü seven bi tane devlet yok şu dünyada.#27 politika

politika

    Süper Üye

  • Φ Süper Üye -
  • 11.091 İleti

Gönderi Tarihi: 15 Aralık 2016 - 22:21

"Türk'ü seven bir tane toplum yok bu dünyada"demis birisi.Insanin bu söze gülmesi geliyor.Türklerin sevilmeye ihtiyaclari yoktur,sonucta serefli ve onurlu bir millettir ve asirlar boyu tarihte adini duyurmus bircok devletler ve imparatorluklar kurmus,dünya medeniyetine en büyük katkiyi yapmis olan bir irktir.

 

Kürtler asla Türklerle birlikte degil her firsatta Türklere karsi savasmislardir.Bunu ögrenmek isteyen acar tarih kitaplarini okur ve bosuna yorum yapmaz ayrica Kurtulus Savasinda hangi illerimizin en fazla sehit verdigini ögrenmek isteyenlerde arsivlere girebilirler.Kurtulus Savasinda en az kayip veren illerin basinda Güneydogu illeri ve Rize gelmektedir.Bunlarinda ne olduklari cok sükür ki biliniyor.Bunlari niye yazdim;Yazdigim yoruma karsi bana gerceklerle ilgisi olmayan yanit verenlere birazcik gerceklerin ne oldugunu anlatmaya calistim.

 

Sah Ismail Türktür,Türklere karsi ilk katliami yaptiran Yavuz Selimdir ve bu katliamida Kürtlere yaptirmis bunun karsiliginda rüsvet verir gibi o bölgede onlara özerklik vermistir.

 

Kürtler ayni zamanda Ermenilerle isbirligi yaparak (aynen bugün PKK-ASALA isbirligi gibi)Türk köylerine baskinlar düzenleyip caresiz insanlari katletmislerdir.

 

Bütün bunlara ragmen,Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulurken Kürtler de asli vatandas olarak kabul edilmis onlara kimlik verilmistir.Anayasada Türk Kürt diye bir ayirim yapilmamis ülke sinirlari icersinde yasayan ve kimligi Türkiye vatandasi olan herkes ayni esit haklara sahip olmuslardir.Birtakim siyasilerin bilmem ne hesaplariyla yaptigi yanlislari DEVLET yapti diye ileri sürüp toprak talebinde bulunmak bile Kürtlerin gercek yüzlerini bize acikca göstermektedir.

 

Yapilan bombali saldirilarda yüzlerce masum insan hayatini kaybederken PKK'nin siyasi uzantisi olan partiden tek bir üzüntü belirten konusma duyulmamis aksine bu saldirilara gerekce uydurarak hakli göstermeye calismislardir.

 

Güneydoguda yapilan yatirimlar,Kürtcenin serbestce konusulabilmesi,Kürt partisinin kurulmus olmasi,devletin birlik ve bütünlük icin yaptigi calismalardan bazilaridir.Daha fazlasi yapilabilir yeterki iyi niyet olsun.

 

Özetlersem:Türkler,Kürtlerin ve Osmanlilarin müsterek düsmanlaridirlar..Bugün bile Türklere karsi calisan bir hükümet var.

 

saygilarla

SESINI DEGIL, SÖZÜNÜ YÜKSELT,
YAGMURLARDIR BÜYÜTEN BASAKLARI, GÖK GÜRÜLTÜLERI DEGIL...
BIR LAFA BAKARIM LAF MI DIYE,
BIRDE SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DIYE..
EN BÜYÜK ÖZÜR SEVGISIZLIKTIR...#28 Misafir_Her Şey Vatan İçin_*

Misafir_Her Şey Vatan İçin_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 17 Aralık 2016 - 22:21

Yalanlarınızı ... Bedüzzaman dediğiniz kürt sait ayaklanmasının baş peydahçısıdır...#29 Misafir_KuRTuRK_*

Misafir_KuRTuRK_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 21 Ocak 2017 - 00:50

Valla parcalamak isteyen sizlersiniz,Bizim Kürtlerle hicbir sorunumuz olmadi daha dogrusu Kürtlük Türklük diye ortaya cikarilan sorun Ingilizlerle isbirligi yaparak Türkiyeden toprak kopartmak isteyen Kürt fasistlerin eseridir.Yani Kürt fasistler bu yola basvurdugunda neden Türkler susup oturacakti ki?Hem Türkiyede tek bir halk vardir o da Türk halkidir.Cebinizde Türkiye Cumhuriyeti kimligi tasidiginiz sürece Türk halkinin bir parcasisiniz unutmayin.

saygilarla

Harika bir başlık :)#30 Misafir_Eyvallah_*

Misafir_Eyvallah_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 22 Mart 2017 - 02:27

Essalamı aleykum kardeşlerim,türk kürt kardeş,islamda türk kürt diye birşey yok,müslüman vardır.Bakın kardeşlerim 4 büyük mesep var hanifi şafi maliki hambeli peki peygamber efendimiz (sav)Efendimiz ben şu mesepdenim diyormu hayır sadece Müslümanım diyor bizlerde Allah rızası için şu türk kürt ayrımını bırakalım ülkemize çeşitli oyunlar oynanıyor bizler hala türk kürt deyip duruyoruz şimdi birlik zamanı dua zamanı

#31 Misafir_Türk Kürt Kardeş_*

Misafir_Türk Kürt Kardeş_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 17 Nisan 2017 - 22:52

Biz ne kadar Türksek onlar da o kadar Türktür, onlar ne kadar Kürtse biz de o kadar Kürdüz

Kız alıp kız vermişiz, etle tırnak gibiyiz.

Kürtler bizim öz kardeşlerimizdir. Biz onları herkesten fazla sever, düşünürüz. Onlar da elhamdürillah müslümandırlar, hepimiz aynı kıbleye secde ediyoruz, hepimiz aynı peygamberin ümmetiyiz, aynı kutsal kitaba bağlıyız.

Alp Arslan TürkeşCevap ekle