Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

bu soruyu çözebilecek varmı

bodrumlu

Önerilen İletiler

• Cevaplar 66
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

kız spices ben sana sus demedim mi? yine gitmiş konusmussun, sen başına gelecekleri bilmiyon herhal... ben konusmam, kimse beni konusturamaz... :fear::pinch:

dedim işte... var bi hinlik, savaş mavaş ne iş... siz kesin bişiler karıştırıyorsunuz, ben savaşmam, ben asker kaçağıyım, ben vicdani redciyim, savaşmammm savaşamammmmm ters bana ters :huh:

leylaaaa sakın bunların gazına gelme

enteresan!!!!!! bu da sanırım sizin savaşta kullandığınız parolanız :unsure: hani "ayşe tatile çıktı" vs. gibi bişi olsa gerek

spices konuştuda ne oldu iki tane çiçek aldı :Pvatan borcu namus borcu :D hadi öde! :lol: kendin askerden kaçıyon bari başkalarını ayartma :angry:

onların modası geçti artık şimdi izin moda atam izindeyiz :lol:

lafı gargara etmede cevabı yaz hade,hade,hadeee :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kız spices ben sana sus demedim mi? yine gitmiş konusmussun, sen başına gelecekleri bilmiyon herhal... ben konusmam, kimse beni konusturamaz...

dedim işte... var bi hinlik, savaş mavaş ne iş... siz kesin bişiler karıştırıyorsunuz, ben savaşmam, ben asker kaçağıyım, ben vicdani redciyim, savaşmammm savaşamammmmm ters bana ters

leylaaaa sakın bunların gazına gelme

enteresan!!!!!! bu da sanırım sizin savaşta kullandığınız parolanız hani "ayşe tatile çıktı" vs. gibi bişi olsa gerek

gaza geldim affedersin çenemi tutamadım .. :( benimkisi bu dar işte...iki çiçeğe kandım.. :P

yaa her zaman fırsat olmuyo bişeyleri çözebilmeye..ascık egomu tatmin ediyim demiştim.. :blushing::P

ya karşıma birdaha cevabını bilebileceğim bi soru çıkmazsa..

hıııı...!! söyle bakalım ben nasıl ispatlıcam kendimi.. ;)

sen ,bodrumlu ,taurus, leyla gibilerin arasında ..nobody yide unutmayayım... :clover: işte benim zaafımda bu oldu..

ama her zaman savaşta ve barışta yanınızdayım unutma gloriacım.. :P :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gaza geldim affedersin çenemi tutamadım .. :( benimkisi bu dar işte...iki çiçeğe kandım.. :P

yaa her zaman fırsat olmuyo bişeyleri çözebilmeye..ascık egomu tatmin ediyim demiştim.. :blushing::P

sen ,bodrumlu ,taurus, leyla gibilerin arasında ..nobody yide unutmayayım... :clover: işte benim zaafımda bu oldu..

sen glorianın gazına gelme esas! konuşmaya devam et bizden zarar gelmez. :D bak konuştun ne oldu mis gibi çiçek aldın :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gaza geldim affedersin çenemi tutamadım .. benimkisi bu dar işte...iki çiçeğe kandım..

yaa her zaman fırsat olmuyo bişeyleri çözebilmeye..ascık egomu tatmin ediyim demiştim..

yook yok,beni hiç sayma ben ancak konuları ve soruları sulandırıyorum :grin: ben de seni tebrik ederim,aslında bu cevap konusunu özel olarak görüşsek mi,benim cevap da yanlışmış daa :islik::grin::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yook yok,beni hiç sayma ben ancak konuları ve soruları sulandırıyorum ben de seni tebrik ederim,aslında bu cevap konusunu özel olarak görüşsek mi,benim cevap da yanlışmış daa :islik:

teşekkür ederim leylam.. :clover:

sanırım en iyisi özel görüşmek.. :islik::lol::grin: susss...!!! kimse duymasın konuştuğumuzu :P

SUlandırmak konusuna gelince; :huh:

bak o konuda bir uzman sayılırım hatta doktora bilem yaptım...yani kimse elime su dökemez :whistling::w00t::P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yok anam yok.Akıllanmayacağım ben..:closedeyes: Hala çözme gayretindeyim:

2+3+4+5+6=20

9-1=8x10=80+20=100

Sıfırı da herhangi bir toplamada kullanabilirim..

Bodrumlu;Hadi hadi,çekinme olmadı de..Alışkınım ben matematikten çakmaya..:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yok anam yok.Akıllanmayacağım ben..:closedeyes: Hala çözme gayretindeyim:

2+3+4+5+6=20

9-1=8x10=80+20=100

Sıfırı da herhangi bir toplamada kullanabilirim..

Bodrumlu;Hadi hadi,çekinme olmadı de..Alışkınım ben matematikten çakmaya..:D

yahu nasıl olmuş diyeyim 2'yi kaç kere kullandın 8'i kaçkere kullandın 0'ı kaç kere kullandın mahsusmu yapıyon ne? :D

7 yok

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sayılarının herbırını bır kere kullanarak 100 sayısını bulabılırmısınız.tum sayıları bırer kere kullanarak bulacaksınız(1 kere kullanmak mecburı).ıstedıgıniz ıslemlerı (cıkarma, carpma,bolme,toplama) kullanabılırsıniz.ornek:2+5=7 dedıgınde 2, 5 ve 7 yı kullanmıs oluyorsunuz.bırdaha kullanamıyosunuz.gercekten zor bır soru.

kolay gelsin...

(9x8)+7+(10x1x2x0)+3(6+5-4)=100 sıkıyosa yanlış deeee :D vallahi de 100 ediyor...

ayrıca mehmet aurelio yu da tanımadığımı düşünmüyon dimi Taurussss :) espri yaptın sanırım, benim onu tanımadığımı düşünerek... marco aurelio işte biliyorum marco aurelio :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

(9x8)+7+(10x1x2x0)+3(6+5-4)=100 sıkıyosa yanlış deeee :D vallahi de 100 ediyor...

ayrıca mehmet aurelio yu da tanımadığımı düşünmüyon dimi Taurussss :) espri yaptın sanırım, benim onu tanımadığımı düşünerek... marco aurelio işte biliyorum marco aurelio :D

yemin etme çarpılcan :lol: ayrıca sıkıyo :kahkaha: ,yanlış...(parantez yok demiştim soran bir arkadaşıma)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kuralları yanlış anlamadıysam:

7x9=63 -8-4-1=50 x2=100

bodrumlu zor dediğine göre cevap bu kadar basit olmamalı????

(10 u kullanmayı unutmuşum, sonra farkettim,pardon)

7x9=63 -10 -8 +4 +1 =50 x2 = 100

Parantezli gibi bişey olmuş rakamları tek tek kullanıp neticesi üzerine işlem yapacaksın örn:7x9=63(3,6,7,9'u kullanmış oldun ) gibi yada1+2+3=6

eşitten sonra diğer işlem -_-

netice =100 olduğunda bütün rakamlar kullanılmış olacak -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diğer cevabımdaki küçük yanlışı bulamadım Bodrumlu,tam anlamıyla doluya koydum almıyor,boşa koydum dolmuyor,1 rakamı fazla geldi :grin: o olmasa pek iyi olacak :whistling:

Nobody'nin cevabının neden olmadığını anlamadım :unsure: o olmadıysa bu hiç olmamıştır gerçi ama..

9x7=63

5x4=20+63+8-1+10=100

ah ah,eğer 10 olmasaydı:

8x5=40x2+9+7-3+1+6=100

:P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diğer cevabımdaki küçük yanlışı bulamadım Bodrumlu,tam anlamıyla doluya koydum almıyor,boşa koydum dolmuyor,1 rakamı fazla geldi :grin: o olmasa pek iyi olacak :whistling:

Nobody'nin cevabının neden olmadığını anlamadım :unsure: o olmadıysa bu hiç olmamıştır gerçi ama..

9x7=63

5x4=20+63+8-1+10=100

ah ah,eğer 10 olmasaydı:

8x5=40x2+9+7-3+1+6=100

:P

1 sayısı fazla geldi diyorsun ya 1'i neyle çarpar yada bölersen sonuç değişirmi :lol::lol:

sana küçük bir tüyo vereyim:=100 dediğinde 10ve 0' da kullanmış oluyorsun -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sana küçük bir tüyo vereyim:=100 dediğinde 10ve 0' da kullanmış oluyorsun -_-

soruyu anlayamadığımı anladığım için

uğraşmayı bırakmıştım

ama şimdi iki sorum var:

100 sayısında 10 ve 0 ı kullanıyorsak

yani sayı olarak verdiklerini

rakam olarak kullanabiliyorsak

1 ve 2 yi 12 (oniki)

olarak kullanabiliyor muyuz?

bir sayıyı 1 le çarparsan değişmez

diyorsun ama

xy yi 1 le çarparsan yine xy yapar

ve x ile y yi iki kere kullanmış olmuyor muyuz?

(parantez anlamında işlem yapamadığımıza göre)...

bu serbest mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

soruyu anlayamadığımı anladığım için

uğraşmayı bırakmıştım

ama şimdi iki sorum var:

100 sayısında 10 ve 0 ı kullanıyorsak

yani sayı olarak verdiklerini

rakam olarak kullanabiliyorsak

1 ve 2 yi 12 (oniki)

olarak kullanabiliyor muyuz?

bir sayıyı 1 le çarparsan değişmez

diyorsun ama

xy yi 1 le çarparsan yine xy yapar

ve x ile y yi iki kere kullanmış olmuyor muyuz?

(parantez anlamında işlem yapamadığımıza göre)...

bu serbest mi?

100 sayısı netice olarak elde ediliyor ya leylam'a ipucu olarak vermiştim öm den ah şu 10 olmasaydı diye yazmıştı ona 10 sayısını neticede kullanabileceği tüyosunu vermek istedim

1 konusuna gelince haklısın.unut gitsin burada zaten o geçerliliği yok sayı olarak kullanılacak :online2long:

kısaca:?+?+?=?+?=?x?=100 oldugunda verilen sayılardan 10ve 0'ı kullanmış oluyorsun diyerek ipucu veriyorum :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili gloriacığım verilen rakamları birer kere kullanacaksın örneğin:8+7=15-9=6 gibi(burada 1-5-6-7-8-9 sayılarını kullanmış oldun)yada 7x8=56 deyince 5-6-7-8'i kullanmış oluyorsun okey :sweatingbullets:

ateşe devam :D

iyi de biz ne yapıyoruz ki anlamıyorum şimdi yavvv... hangisini iki kere kullandım ki :huh: hepsi bir kere kullanıldı benim verdiğim rakamların... yani sen 100 deki biri de mi sadece 100 rakamının içinde kullanın diyorsun...

1(bir kere)5(bir kere) + 3(bir kere)6(bir kere) + 4(bir kere)7(bir kere) = 9(bir kere)8(bir kere)+ 2(bir kere) = 10(bir kere)0(bir kere)

hangisi 2 kere kullanıldı ki :huh:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iyi de biz ne yapıyoruz ki anlamıyorum şimdi yavvv... hangisini iki kere kullandım ki :huh: hepsi bir ekre kullanıldı benim verdiğim rakamların... yani sen 100 deki biri de mi sadece 100 rakamının içinde kullanın diyorsun...

kısaca rakam oluştururken sayıları tek tek kullanacaksın.yoksa çok kolay olurdu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iyi de biz ne yapıyoruz ki anlamıyorum şimdi yavvv... hangisini iki kere kullandım ki :huh: hepsi bir kere kullanıldı benim verdiğim rakamların... yani sen 100 deki biri de mi sadece 100 rakamının içinde kullanın diyorsun...

1(bir kere)5(bir kere) + 3(bir kere)6(bir kere) + 4(bir kere)7(bir kere) = 9(bir kere)8(bir kere)+ 2(bir kere) = 10(bir kere)0(bir kere)

hangisi 2 kere kullanıldı ki :huh:

şunu demek istiyorum 15 yazman için 15'i oluşturmalısın 36 yazman için verilen sayıları tek tek kullanarak yapmalısın :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.