Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Cinayetteki Hata..

Misafir taurusmutis

Önerilen İletiler

• Cevaplar 113
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

serkomiser cesedin başındaki polisin (ya da bir diğerinin)

elinde bir eldivenle cinayet aracı bıçağı tuttuğunu farkeder.

katil bıçak üzerindeki parmak izlerini hatırlayarak geri dönmüştür,

ve çaktırmadan izleri silmiştir.

katil elinde bıçak olan polistir

ama eminim sevgili taurusa göre o da değildir....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çok merak ettim dünden beri düşünüyorum sırf bu soru için aranıza katıldım

katil siz olabilirmisiniz? (soruyu soran kişi)

başka şüpheli kalmadıda :unsure;

Öncelikle aramıza hoşgeldin arkadaşım..Katil benim,bu doğru..Ama kanıtın olmadan bunu ispatlayamazsın..Katilin ben olduğumu ispatlayın bakalım..;)

Diğer cevaplar gördüğünüz üzre yine yanlış..:)

Evet,arkadaşımız beni yakaladı..Benim katil olmamın delili nedir..Kesin bir delil var,iyi düşünün..;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Abraham Eremyan Paşa öldüğü zamanlarda acaba otomatik saatler var mıydı? Kendisi 1918 yılında ölmüş de... Hani yoksa mantık hatası var... Mantık hatası da katili ele verir belki mesela dedimdi :huh: Soru özgün olduguna göre soruyu soran kişi de taurus olduguna gore katil taurustur... Yaptığı mantıksal hata sonucu soruyu soran kişi katil konumuna düşer

bu arada şöyle bi bilgi buldum:

İlk dijital saat 1973 yılında 250$’dır ve denilebilir ki o tarihte bir dijital saaatin hesaplama gücü ENIAC bilgisayarın gücüne eşittir. Bu fiyat 1975’te 150 $’a düşer, şimdilerde ise birkaç dolardır. Elektronik entegre devrelerden önemli oranda etkilenen bir diğer sektör ise, video oyunları endüstrisidir. 1971 yılında kurulan Atari firması, ilk oyunu olan masa tenisi oyununu 1974 yılı Noel’inde piyasaya sürer, fiyatı 350$ olan bu oyun 1976’da 50$’a düşer.

hani şu İkinci Dünya Savaşı olmadan, Birinci Dünya Savaşı'na, "Birinci Dünya Savaşı" demek gibi bişi bi soruda kurulan mantık bence... Cinayetteki hata diye soruyorsun, bu bence bir hatadır... Yok eger cevap bu degil diyorsan ben bu soruyla ugraşmam çünkü bu durumda hata cinayette değil soruda olur.. soruda büyük hata var o halde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Abraham Eremyan Paşa öldüğü zamanlarda acaba otomatik saatler var mıydı? Kendisi 1918 yılında ölmüş de... Hani yoksa mantık hatası var... Mantık hatası da katili ele verir belki mesela dedimdi :huh: Soru özgün olduguna göre soruyu soran kişi de taurus olduguna gore katil taurustur... Yaptığı mantıksal hata sonucu soruyu soran kişi katil konumuna düşer

bu arada şöyle bi bilgi buldum:

İlk dijital saat 1973 yılında 250$’dır ve denilebilir ki o tarihte bir dijital saaatin hesaplama gücü ENIAC bilgisayarın gücüne eşittir. Bu fiyat 1975’te 150 $’a düşer, şimdilerde ise birkaç dolardır. Elektronik entegre devrelerden önemli oranda etkilenen bir diğer sektör ise, video oyunları endüstrisidir. 1971 yılında kurulan Atari firması, ilk oyunu olan masa tenisi oyununu 1974 yılı Noel’inde piyasaya sürer, fiyatı 350$ olan bu oyun 1976’da 50$’a düşer.

hani şu İkinci Dünya Savaşı olmadan, Birinci Dünya Savaşı'na, "Birinci Dünya Savaşı" demek gibi bişi bi soruda kurulan mantık bence... Cinayetteki hata diye soruyorsun, bu bence bir hatadır... Yok eger cevap bu degil diyorsan ben bu soruyla ugraşmam çünkü bu durumda hata cinayette değil soruda olur.. soruda büyük hata var o halde...

Yani aslında olay 1918 de geciyor ama soruyu soran kişi dijital saatten bahsediyor. Yani ya dijital saatin bulunuşundan sonra yaşayan birisi ya da günümüzde yaşıyor... Olay 1918 de geçiyorsa ve bütün kişiler o döneme aitse, (başkomisere serkomiser denme sebebi de bundandır) katil ya da öldürülen kişi :huh: o döneme ait olmuyor bir yerde... Enteresan soru...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Abraham Eremyan Paşa 1918 de ölmüş

Harutyun Dadyan Paşa. ise 1901 de ölmüş..

evet soru hatası

taurus ölmüş adamı bir daha öldürmüş böylece... :(

Harutyun Dadyan Paşa........<<bizi birleştiren yapay köprüler değil, doğal uçurumlardır>> sözünün sahibi imiş..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

güzel tabii bu da bir mantık ama benim kafamı asıl kurcalayan otomatik saatle kastedilen ne? dijital saatler mi yoksa kurmalı olmayan saatler mi? bu durumda senin dedigin de dogru olur ama harutyun sadece isim olarak verildiginden sorudaki harutyun ile harutyun dadyan aynı kişi olmayabilir...

ama sonuc itibariyle olay zaman mevhumu ile ilgili.. yani olayların oldugu zamanla sorunun soruldugu zaman denkleşmiyor...

hani olur ya tarihi bir film izlersiniz ama absürt görüntüler gözünüze çarpar... ne bilim mesela battal gazinin kolundaki saat gibi :D:P

bu arada ilk kol saati 1904 de bir pilot için tasarlanmış... otomatik saatle ne kastedildigini bilmiyorum ama sorun o saatte bence....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

güzel tabii bu da bir mantık ama benim kafamı asıl kurcalayan otomatik saatle kastedilen ne? dijital saatler mi yoksa kurmalı olmayan saatler mi? bu durumda senin dedigin de dogru olur ama harutyun sadece isim olarak verildiginden sorudaki harutyun ile harutyun dadyan aynı kişi olmayabilir...

ama sonuc itibariyle olay zaman mevhumu ile ilgili.. yani olayların oldugu zamanlar sorunun soruldugu zaman denkleşmiyor...

hani olur ya tarihi bir film izlersiniz ama absürt görüntüler gözünüze çarpar... ne bilim mesela battal gazinin kolundaki saat gibi :D:P

bu arada ilk kol saati 1904 de bir pilot için tasarlanmış... otomatik saatle ne kastedildigini bilmiyorum ama sorun o saatte bence....

o harutyun bu harutyunmu..? :excl:

çok araştırdım başka bulamadım..

dedikodulara göre bu ikisi çok samimiymiş.ordan şeyttim.. :blush:

başka samimi olduğu harutyun arkadaşı yok... :P

saat konusuna gelince bende huylandım bu otomatik saat işinden ...

tarihtede bi hata var zaten..bunlar film çeviriyo olmasın, battal gazi filmi gibi ;)

ve senaryoyu da taurus yazıyo..dolaysıyle de senaryoda öldürdü adamı... :huh::islik::yuvarlan:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tebrikler,tebrikler ve yine tebrikler akıllı sarı lalem..:clover: Tam anlamı ile çözmüşsün..Dediğin gibi,1918' de henüz otomatik saat (Dijital değil ama..) yapılmamıştı..Bunu bilen ve maktulün koluna otomatik saati takabilecek tek kişi tabi ki katil olan bendim..;) Sırtından bıçaklama işi biraz tehlikeli olsa da,senaryo gereği..Gerekirse soyunurum bile..:w00t::D

Aklına,zekana hayranım..Bu laf olsun diye söylenmiş bişi değil emin ol..:) Tekrar tebrik ederim..:clover:

Ve sizler..Soruma,cevaplarınızla renk katan güzel hanımlar,yakışıklı beyler..Yazdıklarınızı okurken büyük keyif aldım..Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim..:clover: İyi ki bu soruyu sormuşum,çok keyif aldım..:D

Hepinizi seviyorum..:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Söyleyemedim diye içim rahat değildi ama onay aldım..Bu soruya ilk cevap aslında daha önce ÖM ile yeni adminimiz Freyja'dan gelmiştir..Bunu açıklayabileceğimi söylediği için rahatlıkla yazıyorum artık..:)

Sevgili Freyja'yı da tebrik ediyorum..:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin--
:) teşekkür ederim... Soru gerçekten güzeldi... Ben de Gloria yı tebrik ediyorum :) Kendimi de ediyorum :)
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.