Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Cinayetteki Hata..

Misafir taurusmutis

Önerilen İletiler

Serkomiser,içerisinde görevli polislerin doluştuğu odaya dikkatsizce girer.Ayağı dağılmış odadaki halının katlanmış kenarına takılarak sendelerken galiz bir küfür savurur.Odadakilerin hepsi dönerek ona bakarlar.Serkomiser bakışları hiç umursamadan cesedin başındaki polise sorar:

__Nasıl olmuş..?

Polis:

__Maktulün adı Harutyun..Ermeni cemaatinin bir üyesi.Komşusunun ifadesine göre,bugün sabah saatlerinde İstanbul'un önemli isimlerinden Abraham Eremyan Paşa'nın cenaze törenine katılmak için evinden ayrılmış.Döndüğünde moralinin oldukça bozuk olduğu ve tedirgin olduğunu farketmiş komşusu.Birkaç saat sesi soluğu çıkmayınca merak edip dairesine geldiğinde kapısının aralık olduğunu farketmiş.3-4 kez seslenmesine rağmen cevap gelmeyince içeriye girip bu manzarayla karşılaşmış.Tabi ardından da bizi haberdar etmiş..

Etrafa bakılırsa maktulün katili ile boğuştuğunu söyleyebiliriz.Ancak sırtından aldığı bıçak darbesi kalbine isabet ederek maktulün sonunu hazırlamış ne yazık ki..

Serkomiser:

__Tam ölüm saati hakkında bir malumat edinebildiniz mi..?

Polis:

__Komşusu kesin birşey diyemiyor,ama sanırım boğuşma sırasında,maktulün otomatik saatinin camı kırılmış ve saat tam olarak 4'e 20 kala durmuş..

Serkomiser:

__Peki bilinen herhangi bir düşmanı,hasmı varmıymış maktulün..

Polis:

__Henüz araştırıyoruz efendim..

Serkomiser:

__Siz araştıradurun.Sanırım ben katili buldum..

...

...

...

Şimdi soru :Serkomiser öyle birşey farketti ki,bunu yapabilecek tek kişi katildi ve katili kesinlikle ele veriyordu.Neydi bu..Ve katil kim..?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 113
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

bu katil olayını yazan arkadaş bişi sorabilirmiyim kati komşu mu? yada bu soru nun gerçekte bi cevabı vartmı?? :P

Öncelikle aramıza hoşgeldin arkadaşım..:)

Senin şu anda yaşadığın paronayayı yeni arkadaşların bazılarıda zaman zaman yaşadılar.Ama aramızda kalmaya devam edersen göreceksin ki hiçbir sorumuz cevapsız değildir..;) Yani bir cevabı var evet..:)

Katil komşu değil üzgünüm..Ayrıca bunu düşündüren sebebi de yazarsan daha iyi olur bence..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sırtından aldığı bıçak darbesi kalbe kadar ulaşabilirmi? biraz zor gibi :sweatingbullets:

bıçağın biraz uzun olması gerekiyor(döner bıçağı gibi) eğer öyleyse alt kattaki dönerci katil :P:lol:

Kelebek tabir edilen bıçakla dahi sırttan kalbe ulaşmak mümkündür..Ama dönerci tahminin beni epey güldürdü sağolasın..:D

Cevap yanlış..

bence cinayet hakkında bu kadar cewap verdiğine göre polisss katil :excl::shuriken::wub:

Yanlış arkadaşım..Ayrıca katile olan melankolik sevginde gözümden kaçmadı,bilesin..:w00t::)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1-Maktulün hem boğuşup,hem sırtından bıçaklanması zor,ama ımkansız değildir herhalde :unsure: yine de varsayım olarak katil etrafı sonradan dağıtmış olabilir

2-Saat tam bilmiyorum ama otomatik olduğuna göre,camının kırılmasıyla durması mümkün değilse,saati katilin durdurmuş olması muhtemel,

3-Abraham Eremyan Paşa'nın kim olduğunu ve neden Paşa olduğunu merak ettim ve ilgisi var mı acaba :catikkas:

4-Kafama takıldı,düşünmeye devam ediyorum :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

düşün düşün bi şey gelmedi aklıma katil her kimse hikayede bile geçmiyor gibi (komşu değil demişsiniz poliste değil demişsiniz) geriye bir serkomser kalıyo o desem de o çıksa nerden buldun deseniz bana geriye bi o kalıyo demekten baska yanıtım yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

düşün düşün bi şey gelmedi aklıma katil her kimse hikayede bile geçmiyor gibi (komşu değil demişsiniz poliste değil demişsiniz) geriye bir serkomser kalıyo o desem de o çıksa nerden buldun deseniz bana geriye bi o kalıyo demekten baska yanıtım yok.

Yanlış cevap..Aramıza hoşgeldin.Nickin müthiş..:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cwp ını soleyin çatladım :unsure:

Ohooo..Sabırlı olmalısın.Genelde sorularımın cevabını vermem ama bu soru için bir ayrıcalık yaparım bakarsın..:) Haydi az gayret edin de bulmaya çalışın..

Katilin genellikle cinayet mahaline tekrar geldiğini gözardı etmeyin..;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1-Maktulün hem boğuşup,hem sırtından bıçaklanması zor,ama ımkansız değildir herhalde :unsure: yine de varsayım olarak katil etrafı sonradan dağıtmış olabilir

2-Saat tam bilmiyorum ama otomatik olduğuna göre,camının kırılmasıyla durması mümkün değilse,saati katilin durdurmuş olması muhtemel,

3-Abraham Eremyan Paşa'nın kim olduğunu ve neden Paşa olduğunu merak ettim ve ilgisi var mı acaba :catikkas:

4-Kafama takıldı,düşünmeye devam ediyorum :P

Leyla süppersin :w00t: Sorudan çok senin sülediklerin kafama takıldı :unsure::lol::wub:

Ayrıca cevabı sabırsızlıkla bekliyorum.. -_-:(:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Polis:

cenaze törenine katılmak için evinden ayrılmış.Döndüğünde moralinin oldukça bozuk olduğu ve tedirgin olduğunu farketmiş komşusu.

şimdi cenazeden dönen adamın moralinin bozuk olması farkedilecek bir davranış değil, aksine doğal olması gerekir.komşunun bu gerekçe ile onu konrol etmeye gelmesi biraz düşündürücü...

birde ermeni cemaatinden paşa rütbesi varmı bilemiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence (bana görede cwp saçma ama) katil serkomiser :D

Değil..:)

Leyla süppersin :w00t: Sorudan çok senin sülediklerin kafama takıldı

Ayrıca cevabı sabırsızlıkla bekliyorum..

Bende bekliyorum..Hala..:D

şimdi cenazeden dönen adamın moralinin bozuk olması farkedilecek bir davranış değil, aksine doğal olması gerekir.komşunun bu gerekçe ile onu konrol etmeye gelmesi biraz düşündürücü...

birde ermeni cemaatinden paşa rütbesi varmı bilemiyorum.

Mantığın değerlendirilebilir ama yanlış yoldasın..Ayrıca evet,ermeni paşa var..;)

komser maktulun kolunda bir saat olduğunu görür

bu durumda kırılan saat kesinlikle katile aittir

ve komser bu saati önceden görmüştür

bu bay x in saatidir

dolayısıyla katil bay x dir.

benden bu kadar şimdilik...

İşte aradığım cevap o ''bay x'' ama kim bu bay x..Ve hangi nedenle..:)

Serkomiser saati daha önceden görmemiş..;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

oldukça bozuk olduğu ve tedirgin olduğunu farketmiş komşusu.Birkaç saat sesi soluğu çıkmayınca merak edip dairesine geldiğinde kapısının aralık olduğunu farketmiş.3-4 kez seslenmesine rağmen cevap gelmeyince içeriye girip bu manzarayla karşılaşmış.

komşu ses soluk çıkmadığı için maktulu merak ediyor,

demek ki evde ses olsa duyacak yakınlıkta.

bu arada evde saat camını kıracak kadar ağır bir kavga olmuş,

bir adam bıçaklanmış.

ama komşu ses soluk çıkmadığını iddia ediyor.

yani yalan söylüyor.

çünkü katil o.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

komşu ses soluk çıkmadığı için maktulu merak ediyor,

demek ki evde ses olsa duyacak yakınlıkta.

bu arada evde saat camını kıracak kadar ağır bir kavga olmuş,

bir adam bıçaklanmış.

ama komşu ses soluk çıkmadığını iddia ediyor.

yani yalan söylüyor.

çünkü katil o.

Sevgili Nobody;

Öncelikle gösterdiğin ilgi ve gayretin için teşekkür ederim..:clover: Maalesef cevabın yine yanlış..Kullandığım deyimi şöyle anlatmaya çalışayım:Hani başka bir ilde dahi olsa,uzun zamandır görüşmediğiniz birini ararsınız ve;''Yahu öldünüz mü,hiç sesiniz soluğunuz çıkmıyor'' dersiniz ya,öyle düşünün..;) Yani kasdettiğim komşunungerçek ses duyup duymadığı değildi..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

o halde komşusu ilk önce adamı yaralamış

sonra adam acıdan inlemeye başlamış

o nedenle komşu çıkarken evden kapıyı aralık bırakmış ki adamın sesini duyabilsin ya da daha doğrusu ses çıkarmadığı zaman öldüğünü anlayabilsin (bu arada nobody nin de dediği gibi buradan da anlıyoruz ki ikisinin evleri birbirine cok yakın, ses duyacak kadar hem de... ve saati parçalayacak, boğuşmaya neden olacak bir kavgada komşunun bunu duymaması mümkün olmayacaktı zaten, komiser burdan uyanmış işte)

3-4 saat sonra adamın sesi artık gelmeyince eve gidip aralık kapıdan içeri girmiş :D ama öncesinde emin olmak için seslenmiş ve ses de gelmeyince soluk da olmayınca :w00t: adamın öldüğünden emin olmuş yani adamın evine gidişi sesinin soluğunun çıkmadığını gerçekten kontrol etmek için...

öldüğünden emin olmuş ondan sonra da polislere haber vermiş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

o halde komşusu ilk önce adamı yaralamış

sonra adam acıdan inlemeye başlamış

o nedenle komşu çıkarken evden kapıyı aralık bırakmış ki adamın sesini duyabilsin ya da daha doğrusu ses çıkarmadığı zaman öldüğünü anlayabilsin (bu arada nobody nin de dediği gibi buradan da anlıyoruz ki ikisinin evleri birbirine cok yakın, ses duyacak kadar hem de... ve saati parçalayacak, boğuşmaya neden olacak bir kavgada komşunun bunu duymaması mümkün olmayacaktı zaten, komiser burdan uyanmış işte)

3-4 saat sonra adamın sesi artık gelmeyince eve gidip aralık kapıdan içeri girmiş :D ama öncesinde emin olmak için seslenmiş ve ses de gelmeyince soluk da olmayınca :w00t: adamın öldüğünden emin olmuş yani adamın evine gidişi sesinin soluğunun çıkmadığını gerçekten kontrol etmek için...

öldüğünden emin olmuş ondan sonra da polislere haber vermiş

Evlerimiz gerçi birbirine uzak ama sanırım bu senaryoyu ben sana uyguluycam hanfendi..<_<:devil:

Gırgırı bırak ta cevabı bul akıllı lale..;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.