Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kedi

kaan_bebeto

Önerilen İletiler

en gıcık olduğum hayvandır.hiç sevmem.bide acaip korkarım.bazen çöp atarken konteynırın içinden ciyak ciyak bağırarak çıkıyolar.hepsi biden oraya buraya dağılıyor.sırf bu kedilerin yüzünden çöp atmaya korkar oldum. :angry:

:lol::lol:

tamirci_kedi.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla heee... tıpkısının aynısı :D:w00t:

nerden buldun bunları :o

yoksa yoksaaaaa sen bizim karşı komşumuz musun :unsure:

ben bigün gerçekten çekim de resimlerini eklim buraya o zaman gorursun, bunlar az azzzzzz :D bizim orda bunların 3 katı var :) üstelik de böyle keyif yapmıyolar, çünkü onlar yiyoolar yiyolar doymuyolar :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla heee... tıpkısının aynısı :D:w00t:

nerden buldun bunları

yoksa yoksaaaaa sen bizim karşı komşumuz musun

ben bigün gerçekten çekim de resimlerini eklim buraya o zaman gorursun, bunlar az azzzzzz :D bizim orda bunların 3 katı var :) üstelik de böyle keyif yapmıyolar, çünkü onlar yiyoolar yiyolar doymuyolar

Ay burdamıydın sennn :blushing: Hemen de görmüş :shifty::grin:

Kıs ben dedektif tuttum koydum senin kapı önüne,sen buncazları toplu katliam yaparsın diye seni gözlem altında tutuyorum haberin yok B)

Geleyim ben birgün hepsini alayım..Traktörle gelsem yeter mi alırmı hepsini :unsure: Bakarım ben onlara :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hayır yaaaa.. o kadar da kötü degilim, kıyamam cana :(:crying::D

bak hafta sonu cektim bunu, nasıll?

dscf0024mt7.jpg

çok güzel dimi? bu arada bir tavsiye, tekir kediler her zaman böyle inanılmaz güzel çıkıyorlar, bu cinsler cok fotojenik :)

bu fazla fotojenik degil ama bunun da manzarrası cok guzeldi :D

dscf0068ll6.jpg

burası da bizim mahalle gibi zavallı bir mahalle işte :D

dscf0011ya3.jpg

ben bu kedileri sevmiyor olsam da onlar yine de iyiki varlar, baksana fotograflarıma ne güzel malzeme oluyorlar :)

pozitif bakış diye ben buna derim işte :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eminim zaten kötü olmadığından Gloria :hug:

Bence uzaktan uzağa seviyorsun sen onları, yoksa böle güzel çekemezdin resimlerini ;)

Tekir kediler gerçekten de çok güzel olur ama bugüne kadar niyeyse benim hep sarmanım oldu :unsure:

Son kare de içim acıdı ya,hiç kıyamıyorum ben bu sokakta ki hayvanlara,biravuç yemeğe baksana nasıl üşüşmüşler :crying:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aslında burası bizim kediciklere de pek uygun bir başlıkmış :D

ben de çekebilirsem resmini koyayım,şimdi ben geleli beşinci kuşak olan bir ufaklık var,annesi nereye gittiyse,yana yakıla onu arıyor miyavlayarak..dışarı çıktığımda köşe kapmaca oynuyoruz,o benden korkuyor,ben ondan :unsure::grin:

tabi Ebu Mırnaw ve İbni Sarman da (ufaklığın babası hangisi bilmiyorum) ''bu dağlar bizim'' havası ve edasıyla her daim etrafta kasılmaya devam etmekteler :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ooo..Kedi topici açılmış,bi Allah'ın kulu da şu Taurus'ada haber verelim demiyo..Cık cık cık <_<

Hadi bari ben de kenardan çektiğim bir iki fotoğrafı koyayım..Bizzat iş yerimdeki kedilerin resmleri olacak.Toplam 5 taneydiler,götürüle götürüle şimdi sadece 1 tane kaldı..:(

Bu saksı manyağı olan kedimiz..(Gidenlerden ve adı Tezcan ama dişi..)

saksiinde1sw4.jpg

Bu da gidenlerden..Adı Metin ve bu da dişi..:)

Gördüğünüz pozu yakalamam için,öğle yemeğinden dönüşümde,taa karşıdan aceleyle çağrıldım..Tüm arkadaşlarım seferber oldu..:D Yay burcu herhal,baksanıza nasıl yaymış..:w00t::D (Leylam ve Ra;Yay'mıydınız siz..:devil::w00t::D )

yaykkedigp8.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gitti sandığımız Tezcan ölmüş..:(:crying: Bugün öğleden sonra bir ağaç dibinde bulduk..:( Umarım düşündüğüm hastalıktan ölmemiştir.Eğer öyleyse Metin'de ölecek/ölmüş demektir..:(

Sevgili Ra;Bunların 5'i de dişi ama hepsi erkek isimli..Sebebi,hepsinin bizim iş arkadaşlarımızın ismini almış olması..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Beslenme

Bilinçli ve dengeli bir beslenme yaşamın temel şartlarından birisidir. Bu konuda yapılabilecek yanlışlar yaşam üzerinde

ciddi olumsuz etkiler (kas ve iskelet gelişim eksikliği, immun sistem yetersizliği, bozuk tüy yapısı gibi) doğuracak ve bir

çok soruna yol açabilecektir.

Özellikle kedi beslenmesi söz konusu olduğunda daha dikkatli olmak bir zorunluluk halini almaktadır.

Çünkü kediler daha seçicidirler ve bu nedenle onları belli diyetlere uydurmak oldukça zordur.

Yapıları gereği kediler daha fazla protein tüketmek zorundadırlar. Yine yapıları gereği bazı maddeleri (Taurin, A vitamini,

Arakidonik asit gibi) hayvansal kökenli gıdalardan karşılamak zorundadırlar. Ayrıca kediler köpeklerden daha sık yemek

yeme ihtiyacındadırlar

Örneğin yetişkin bir köpek günde bir veya iki öğün yemek yiyerek yaşamını sürdürürken bu kedilerde 4-5 öğün olmak zorundadır. Ayrıca kedilerin enerji ihtiyacı vücut ağırlıklarına kıyaslandığında çok fazladır. Yavru bir kedinin enerji ihtiyacı ise yetişkin bir kediye göre daha fazladır.

Beslenme yaşamın değişik dönemlerinde farklılıklar gösterir.

Diş Değişimi

Yavru bir kedi 3,5 aylıktan itibaren süt dişlerini değiştirmeye başlar. Dökülen ve yerine çıkan dişler hayat boyu kalıcıdır.

6-8 aylık olana kadar süt dişlerinin tamamı değişir. Siz bu dökülenleri ara ara diş veya dişlerin yerinde kanama şeklinde görebilirsiniz. Zaten dökülenlerin yerine çok kısa zamanda yenileri çıkacaktır.

1-1,5 yaşından sonra tartar oluşumu başlayabileceği için zaman zaman diş temizliği yaptırma ihtiyacı ortaya çıkabilmektedir. Aşılamalar veya diğer işlemler için kliniğe gittiğinizde veteriner hekiminiz gerekli kontrolü yaparak bunun zamanını size belirtecektir.

1 yaşına kadar diş kaşıntısı yoğun olduğu için elinizi, ayağınızı veya bulduğu her şeyi kemirme, ısırma eğiliminde olacaktır. Kedi eğitmek köpekler kadar kolay olmasa da istemediğiniz davranış biçimlerini engellemek için sert ve kararlı bir “ hayır “ çoğu zaman işe yaramaktadır.

~~~~

Diş Sayısı: 30 (Yetişkin)

İlk Süt Dişi Çıkışı: 1 Aylık Olduğunda

Diş Değişim Yaşı: 3 – 4 Aylık Olduğunda

Banyo

Normalde kediler kendilerini devamlı yalayarak temizlerler.

Bu yüzden köpekler gibi zaman zaman da olsa yıkanmaya

(medikal problemler dışında) ihtiyaç göstermezler. Onları yıkamak temizlenme alışkanlıklarını yok edebilir veya azaltabilir.

Tüy Değiştirme: Senede 2 Kez

~~~~

Evlerde bulunan bazı tropikal bitkiler zehirli olabilmektedir.

Bunları kemirme veya yeme eğilimi varsa ona göre tedbirinizi almalısınız.

Kediler çok iyi birer cambazdırlar. Genellikle evdeki kırılacak eşyalara zarar vermezler.

Fakat onların da ara sıra sakar olanlarına rastlanmaktadır. Eğer kediniz eşyalarınızı kırıp dökmeye başladıysa “sakar”

sınıfına girebileceği için, onları kapalı bir dolaba kaldırmanızda fayda vardır.

Hep kedi ile köpeğin düşman olduğu düşünülür. Aslında doğuştan ikisi de birbirine düşman değildir.

Bugün sokakta bir çok kedi ve köpek birlikte yaşamaktadır.

Sadece ilk başta kedi, köpekle karşılaştığında içgüdüsel olarak korkabilir.

Fakat sonradan zarar gelmediğini görürse köpeğe alışır ve sanki kardeş gibi yaşar.

Kedi ve köpek evde birlikte yaşayacaksa ikisinin de birlikte yavru olarak alınması en iyisidir.

Eğer evde yetişkin bir köpek varsa, kedi seçimi yapılırken bilhassa yavru olarak alınmalıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Kedi, 3800 km yol kat edip sahibine kavuştu

Avustralya'da "Clyde" adli bir kedi, 3 yil süren gizemli yolculuğunda 3800 kilometre yol kat ederek sahibine kavuştu.

HOBART - "Clyde"in sahibi Ashleigh Sullivan (19), Avustralya'nin ada eyaleti Tasmanya'daki Hobart kenti yakinlarindaki evlerinden 1 yaşindayken ayrilarak kaybolan ve bulma umudunu yitirdiği kedisine kavuştu.

Halinden memnun görünen uzun tüylü Himalaya kedisini göz yaşlari içinde kucaklayan Sullivan, kedisinin evini bulmasindan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Ona yeniden kavuşmak olağanüstü bir şey. Çok şaşkinim" dedi.

Kaybolduktan 3 yil sonra "Clyde"in Queensland eyaletinin Cloncurry kentindeki bir hastanede dolaşirken bir hemşire tarafindan bulunduğu, kentten ayrilmak üzere olan hemşirenin 4 ay boyunca evinde baktiği kediyi yaninda götüremeyeceği için bir veterinere biraktiği belirtildi.

Veteriner Donna Weber'in ise "Clyde"in sahibini, kedinin deri altina yerleştirilmiş ve kimlik bilgilerinin yer aldiği mikroçip sayesinde belirlediği bildirildi.

Ancak "Clyde"in, Tasman Denizi ile Hint Okyanusu'nu birbirine bağlayan güneybati Avustralya ve Tasmanya arasindaki 300 kilometrelik Bass Boğazi'ni nasil geçtiği ve daha sonra 3200 kilometre daha giderek Cloncurry'ye nasil geldiği konusunda hiç kimsenin en ufak fikri bulunmuyor.

~~

Ara ara birileri tarafından bulunmuş, eve alınmış beslenmiş...., yolculuk esnasın da yanlarına alıp, sonradan her neden den dolayı ise yine bırakılmış.. vs.. ( yani el değiştirerek demek istediğim ) anca bu şekil de onca yolu geride bırakmış olabilir diye düşünüyorum, başka türlü nasıl olabilir ki..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Kediler mi daha iyi yoksa köpekler mi ?

Aslında ikisinin arasında çok fark yok, cevap sizin bir evcil hayvandan ne beklediğinize göre değişiyor...

LONDRA - Şimdiye kadar hep köpeklerin insanlar için en iyi arkadaş olduğu, daha kolay eğitildiği ve benzeri şeyler söylenmişti.

Yanlış da değil, köpekler insanlara kedilerden daha iyi arkadaş ama bu durumu çok da büyütmemek lazım.

Çünkü kedilerle köpekler arasında çok az bir fark bulunuyor.

New Scientist dergisinin çalışanlarının yaptığı bir araştırıla kedi ve köpeklerin beyinlerinin büyüklüğünden kolay eğitilebilir

olmalarına kadar 11 özelliğini karşılaştırmış.

Sonuçta da köpekler altı kategoriden geçer not alırken, kedilerin ise beş kategoriden geçer not aldığını ortaya çıkarmışlar.

Araştırma sonucunda kedilerin daha büyük beyinleri olduğu ortaya çıkmış.

Kedilerin köpeklere nazaran kompleks fonksiyonlara

ve dikkate adanmış 1.4 milyon daha fazla beyin hücresi olduğunu bulmuşlar.

Ayrıca kediler köpeklerden daha popüler çıkmış. En çok kedi sahibi olan ülkelerle en çok köpek sahibi olan ülkeler karşılaştırıldığında da

204 milyon kedi beslenirken, 173 milyon köpek beslendiğini görmüşler.

~~

Bu ne demek oluyor... az da köpelere sahip çıkın

Korkmayın yağmur da cıkmak zorun da kalsanız bile köpeğiniz ile... yine kurursunuz :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.