Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRBAN SORUNU - KONUSU - ANA BAŞLIK

DİPNOT

Önerilen İletiler

Şöyle bir bakıyorum Televizyonlarda olsun, gazetelerde olsun, Fethullahçı-ikinci cumhuriyetçi koalisyonun bugün ülkenin ulusal değerlerine bakışı gayet belli ve nedense ulusal bayramlarda ve en son yaşadığımız coşkulu CUMHİREYET BAYRAMIMIZDA türbanlılar neden yok...

Vardı diyenlere şunu söylüyorum çünkü meydanların da bir dili var dimi...

Neden işlerinizemi gelmiyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle bir bakıyorum Televizyonlarda olsun, gazetelerde olsun, Fethullahçı-ikinci cumhuriyetçi koalisyonun bugün ülkenin ulusal değerlerine bakışı gayet belli ve nedense ulusal bayramlarda ve en son yaşadığımız coşkulu CUMHİREYET BAYRAMIMIZDA türbanlılar neden yok...

Nasıl olsun sayın DİPNOT?

Bu gibi etkinliklere alternatif etkinlikler çıkararak bölücülük yapan onlar değilmiydi? Her fırsatta Atatürk'e ve laikliğe dil uzatanlar onlar olmadımı? Bir zamanlar Atatürk Cumhuriyet'i yıkılmalıdır diyenler onlar ve onların takipçileri değilmiydi? İtiraf edebilirler mi bu karışıklığın devam etmesini farkında olmadan desteklediklerinin ve bu sayede attıkları örtülü adımların sessiz ve sakince hedefe yürüdüklerini? Nasıl bekleyebiliriz onlardan yanımızda olmalarını? Haksızlık olmaz mı geçmişe? Haksızlık etmezler mi inançlarına? onlar bu durumdan, bana öyle geliyor ki, oldukça memnun!!!

Ancak iyi bilinsin ki umduklarını bulamayacaklar!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hımmm Bekir Çoşkun'un yazısından basit bir alıntı. Yazıyı okuduğumda çok saçma gelmişti. Şu televizyonlara yansıyan alanlar hangi alanlar hiç okullarda kutlanan Cumhuriyet Bayramından haberiniz varmı? Oraya çocuklarını izlemeye gelen ennelerden haberiniz varmı? Tabi ya bizim için istanbul beykozda toplanan kalabalık yeterde artar bile. Ha unutmadan bir kaç ilde de valilik çevresinde toplanan halk bu kanıya varmanıza yetmiştir.

**************** baksaydınız Türkiye'de televizyon ekranlarına yansıyan alanların dışında, okullar olduğunu ve o okullarda okuyan öğrencilerin ailelerinin de gittiğini görürdün. Ama sizin gibi düşünenlerin bunu görmesinin mümkünatı yoktur. Eğer görseydiniz ne Bekir Çoşkun bu yazıyı yazardı. Ne de sen bu yazıyı buraya taşırdın.

saygılarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hımmm Bekir Çoşkun'un yazısından basit bir alıntı. Yazıyı okuduğumda çok saçma gelmişti. Şu televizyonlara yansıyan alanlar hangi alanlar hiç okullarda kutlanan Cumhuriyet Bayramından haberiniz varmı? Oraya çocuklarını izlemeye gelen ennelerden haberiniz varmı? Tabi ya bizim için istanbul beykozda toplanan kalabalık yeterde artar bile. Ha unutmadan bir kaç ilde de valilik çevresinde toplanan halk bu kanıya varmanıza yetmiştir.

************ baksaydınız Türkiye'de televizyon ekranlarına yansıyan alanların dışında, okullar olduğunu ve o okullarda okuyan öğrencilerin ailelerinin de gittiğini görürdün. Ama sizin gibi düşünenlerin bunu görmesinin mümkünatı yoktur. Eğer görseydiniz ne Bekir Çoşkun bu yazıyı yazardı. Ne de sen bu yazıyı buraya taşırdın.

saygılarla

Sadece şunu sormak ve öğrenmek isterim: bu hükümetin aldığı oy nereden geldi peki?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sadece şunu sormak ve öğrenmek isterim: bu hükümetin aldığı oy nereden geldi peki?

onu milleti ***** yerine koyup deveyi hamuduyla götürenlere habire oy kaybedenlere sorun...onlar nerden geldiğini ve neden geldiğini çok iyi bilirler....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

**************** baksaydınız Türkiye'de televizyon ekranlarına yansıyan alanların dışında, okullar olduğunu ve o okullarda okuyan öğrencilerin ailelerinin de gittiğini görürdün. Ama sizin gibi düşünenlerin bunu görmesinin mümkünatı yoktur. Eğer görseydiniz ne Bekir Çoşkun bu yazıyı yazardı. Ne de sen bu yazıyı buraya taşırdın.

saygılarla

Hemen kanınıza dokunuyor değilmi..

Hatta senin yazından sonra Sevgili Bekir çoşkun'un yazısına da baktım...

Bölücülerle türbancıları aynı kefeye koymuş...

Ve çok ta haklıdır..

Biz bez parçasına umut bağlayan bir zihniyet inanç değildir...

Bir bez parçasıyla politikaya bulaşan zihniyet binkere inanç sahibi değildir..

Olsa olsa rejim düşmanı, atatürk düşmanı, doğma özlemcileridir...

Ve türban denen illet ULUSUMUS İÇİN ATATÜRK VE REJİME SİNSİCE BAŞKALDIRIDIR...

Ama kafalara türban, sıkmamaş, takke bağlarınız/takarsını ama aydınlanmanın, ilerlemenin, çağdaşlanmanın, ulusalcığlın, kemalizmin başına asla bağlayamayacaksınız...

O laik olduğu yerde bulunuyor şimdilik...

Bilime inanmış aydın insanlarım bü tür simgeleri, kara örtüleri, dinsel şekilleri ve bizleri bütün dünyaya ***** eden zihniyeti mutlaka aşacktır..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hemen kanınıza dokunuyor değilmi..

Hatta senin yazından sonra Sevgili Bekir çoşkun'un yazısına da baktım...

Bölücülerle türbancıları aynı kefeye koymuş...

Ve çok ta haklıdır..

Biz bez parçasına umut bağlayan bir zihniyet inanç değildir...

Bir bez parçasıyla politikaya bulaşan zihniyet binkere inanç sahibi değildir..

Olsa olsa rejim düşmanı, atatürk düşmanı, doğma özlemcileridir...

Ve türban denen illet ULUSUMUS İÇİN ATATÜRK VE REJİME SİNSİCE BAŞKALDIRIDIR...

Ama kafalara türban, sıkmamaş, takke bağlarınız/takarsını ama aydınlanmanın, ilerlemenin, çağdaşlanmanın, ulusalcığlın, kemalizmin başına asla bağlayamayacaksınız...

O laik olduğu yerde bulunuyor şimdilik...

Bilime inanmış aydın insanlarım bü tür simgeleri, kara örtüleri, dinsel şekilleri ve bizleri bütün dünyaya ***** eden zihniyeti mutlaka aşacktır..

Sayin DİPNOT

Düsünüyorumda bir bayanin en son erotik yani saclaridir bana göre ... o zaman bunlar bu sondan niye basliyorlar?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

karaböcük muamelesi bile daha ii daha beter muamele görüyolarda ondan mıdır aceba ya da Marks gibi ''görmüyosan yoktur'' görmekmi istenmiyo okadar insan walla ben görüyom ellerinde turk bayraklarıyla :)

Bayramlardamı tekkelesti ne .... :unsure:

Yeri geldiğinde espri işte...

Güleriz ağlanacak ağlimize..

Laf ola torba dala misali...

Bakın bir gazete iki ahin'in kimler olduğunu gayet güzel ana sayfasında puntalamış...

Türbanı başına değil gözlere/beyinlere bağlayamayanlara duyurulur..

trbanvr4.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın bir gazete iki ahin'in kimler olduğunu gayet güzel ana sayfasında puntalamış...

trbanvr4.jpg

E şimdi yine bişeler dicem ama kaldıramıyo insanlar. Hepimiz suçluyuz diyorum kendimi de katarak işin içine; ama ne hikmetse insanlarda bi gocunma bi gocunma...

Gökten indi sanki bu haller başımıza, dimi ama...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

trbanvr4.jpg

Atam affet artik öyle noktalara geldikki yurt disinda bile ,sana laik olanlara italyan zannediyorlar?

bunu anlamak cok zordur cokkkkk.

Efendi Türkler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne zaman Laiklik hakkıyla olursa bu ülkede ben ben bu resme karsı cıkarım ama Laikligin La sı bile yoksa bende böyle derim iste güzel resim die ..

Cumhuriyetin kurulusundan beri diyanet isleri denilen bir yer varsa ve sadece sunni muslumanlara hitap ediliyosa (sadece hanifi mesebine hitap ediyor...)bende böyle derim iste cok ama cok güzel resim iste :)

cok begendim

daha cok örnek var bu örnek yeterlidir... anlasılmıstır sanırım :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne zaman Laiklik hakkıyla olursa bu ülkede ben ben bu resme karsı cıkarım ama Laikligin La sı bile yoksa bende böyle derim iste güzel resim die ..

Cumhuriyetin kurulusundan beri diyanet isleri denilen bir yer varsa ve sadece sunni muslumanlara hitap ediliyosa (sadece hanifi mesebine hitap ediyor...)bende böyle derim iste cok ama cok güzel resim iste :)

cok begendim

daha cok örnek var bu örnek yeterlidir... anlasılmıstır sanırım :)

Sayın zedan siz daha iyi biliyorsunuz anladığım kadarıyla bu ülkede neden laiklik tam manasıyla olamıyor ve neden bu kadar laiklik düşmanı var. O yüzden bu sorunuzu (ne zaman .... diye başlayan) biraz farklı yorumluyorum.

Bu arada tartışmayla hiç alakası yoktu ama nedense bir anda sunni müslümanlar yani mezhep farklılıkları ortaya çıktı. Bence daha açık bir ileti gönderin ki ne demek istediğiniz ve gayenez belli olsun...

Ayrıca bu ülkede laikliğin sadece sunnilere hitap ettiğini nereden çıkardınız o da bir soru işareti...

Benim anladığım biraz kılıfçılık yapıyorsunuz gibi...

Eğer değilse, dediğim gibi daha açık olunuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar neden kendinize devamlı şekilde bir düşman bulmak zorundasınız anlamıyorum. Sizler büyük ihtimalle, 29 ekim coşkusunda bizi görmemişsiniz. Zira ben ve başörtülü olan hanımım, motosikletimizi almış ve motosikletli dostlarımızla birlikte "Hepimize ait olan CUMHURİYET'imizi" kutluyorduk.

Burada değinmek istediğim bir iki nokta var. İnsanların başlarını örtmeleri onların sığındıkları bir ideoloji, umut bağlanacak bir materyal değildir. Başörtüsü insanların inançları gereği, benimsemiş oldukları giyim biçimidir.

Bu başörtüsünü benim hanımım takınca bu Cumhuriyet onun ve benim Cumhuriyetim olmuyor da, senin mi Cumhuriyetin oluyor?

Ayrıca, sadece televizyon ekranlarında izlemek yerine, çıkıp meydanlara o coşkuyu sende yaşasaydın görürdün orada başı örtülü insanları. Ha meydana çıktıysan ve başı örtülü insan görmediysen, o insanları görmek istemeyişinden olabilir belki.

İnsanlar hiçbir şekilde sınıflandırılamaz. Bu cümleleri okuduğumda bir Atatürk Cumhuriyetçisinin bu cümleleri nasıl olur da sarfedebileceğine gerçekten şaştım. Cumhuriyet bu mudur? Cumhuriyetçilik bu mudur?

Bu ülkede başı örtülü insanların hepsini aynı kefeye koyarak, neye varılmak istendiğini çok iyi algılamalıyız.

Söylenebilecek olan çok söz olmasına rağmen, burada kesmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, insanlar kafalarıyla ve kafalarının üzerindeki bezlerle düşünmüyorlar. İnsanlar beyinleriyle düşünüyorlar.

Saygılar.

N.Nizamoğlu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar neden kendinize devamlı şekilde bir düşman bulmak zorundasınız anlamıyorum. Sizler büyük ihtimalle, 29 ekim coşkusunda bizi görmemişsiniz. Zira ben ve başörtülü olan hanımım, motosikletimizi almış ve motosikletli dostlarımızla birlikte "Hepimize ait olan CUMHURİYET'imizi" kutluyorduk.

Burada değinmek istediğim bir iki nokta var. İnsanların başlarını örtmeleri onların sığındıkları bir ideoloji, umut bağlanacak bir materyal değildir. Başörtüsü insanların inançları gereği, benimsemiş oldukları giyim biçimidir.

Bu başörtüsünü benim hanımım takınca bu Cumhuriyet onun ve benim Cumhuriyetim olmuyor da, senin mi Cumhuriyetin oluyor?

Ayrıca, sadece televizyon ekranlarında izlemek yerine, çıkıp meydanlara o coşkuyu sende yaşasaydın görürdün orada başı örtülü insanları. Ha meydana çıktıysan ve başı örtülü insan görmediysen, o insanları görmek istemeyişinden olabilir belki.

İnsanlar hiçbir şekilde sınıflandırılamaz. Bu cümleleri okuduğumda bir Atatürk Cumhuriyetçisinin bu cümleleri nasıl olur da sarfedebileceğine gerçekten şaştım. Cumhuriyet bu mudur? Cumhuriyetçilik bu mudur?

Bu ülkede başı örtülü insanların hepsini aynı kefeye koyarak, neye varılmak istendiğini çok iyi algılamalıyız.

Söylenebilecek olan çok söz olmasına rağmen, burada kesmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, insanlar kafalarıyla ve kafalarının üzerindeki bezlerle düşünmüyorlar. İnsanlar beyinleriyle düşünüyorlar.

Saygılar.

N.Nizamoğlu

Burada yazılanların sizi hiç bir şekilde bağlamadığını açıkça söylemek isterim. Zira benim de annemin başı kapalıdır. Burada tartışılanların ve söylenen lafların hedefi bellidir diye düşünüyorum. Eğerki siz ve sizin gibi insanlar bu tartışmadan rencide olduysa ben kendi adıma özür dilerim. Ancak yine belirtmek isterim. Sözkonusu olan başörtüsü (eleştirilen bez parçası) insanların sadece ve sadece kendi masum inançları doğrultusunda kullandıkları araç değil, dini - ve siyasi - emelleri doğrultusunda kullanılan ve bunu bir güzel empoze eden insanların "kullandıkları" başörtüsüdür.

Saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın zedan siz daha iyi biliyorsunuz anladığım kadarıyla bu ülkede neden laiklik tam manasıyla olamıyor ve neden bu kadar laiklik düşmanı var. O yüzden bu sorunuzu (ne zaman .... diye başlayan) biraz farklı yorumluyorum.

Bu arada tartışmayla hiç alakası yoktu ama nedense bir anda sunni müslümanlar yani mezhep farklılıkları ortaya çıktı. Bence daha açık bir ileti gönderin ki ne demek istediğiniz ve gayenez belli olsun...

Ayrıca bu ülkede laikliğin sadece sunnilere hitap ettiğini nereden çıkardınız o da bir soru işareti...

Benim anladığım biraz kılıfçılık yapıyorsunuz gibi...

Eğer değilse, dediğim gibi daha açık olunuz...

Bakın anlatmaya calıstıgım Laiklikte sunni muslumanlar örnekti...

Laikligin orjinalini biliyorsunuzdur ... devletin hem cok dinli hem dinsiz olması dır ki hepsine aynı mesafede yakın ve uzak demektir amacım ...

Turkiyedeki Laikligi elestirdim okadar ...ve everensel olarak almayıp kendimize göre yorumlamayı elestiriyorum... okadar cık...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizin laiklik anlayışınız ne peki...

İnsanların üneversite gibi bir misyon yüklenilen bir yerde çarşaf, türban, burka, sıkmabaş, çembersakal giyinmek ile tekke ve zeviyelerde eğitim görüp cihat ila etmekmi...

Askeri kurumlarda çarık giyip, çenber sakalla dolaşmak, tam savaşın ortasında namaz durmak mı...

Biliyormusunuz..

Bu ülkede bütçeden en çok savunma sanayiinden sonra en büyük payı Diyenet alyor..

Eeee böyle olunca..

Türban da takarsınız..

Amerikalarda ******** fethullahlarda büyütürsünüz..

Bu dünyadan ümidinizi kesip..

Sahte tanrıların yarattığı olmayan cennneti arar durusunuz..

Biz bu rüyalardan uyanalı çok oldu..

Siz hala 1700 lerin laikliğinden bahsediyorsunuz sanıyorum..

Cihat açan..

Savaşlar yapan..

İnsan öldüren..

Taşlayan..

El kesen bir laiklik...

Geçin bunları ve uyanın artık...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte baş örtüsünü(Dini) siyasete alet etmek buna denir işte....

Nerden Aklınıza geliyor be kardeşim yaa baş örtülüler yoktu diye ne alaka şimdi, baş örtülüler cumhuriyeti sevmiyor siz seviyorsunuz, baş örtülüler teröre karşı gelmiyor siz geliyorsunuz öylemi...(bekir coşkun baş örtülüler yoktu diyor bir başka vakit gazetsi yazarıda baş örtülü ailelerin çocukları şehit oluyor demişti...*********...

Yoruma bile gerek duymuyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın anlatmaya calıstıgım Laiklikte sunni muslumanlar örnekti...

Laikligin orjinalini biliyorsunuzdur ... devletin hem cok dinli hem dinsiz olması dır ki hepsine aynı mesafede yakın ve uzak demektir amacım ...

Turkiyedeki Laikligi elestirdim okadar ...ve everensel olarak almayıp kendimize göre yorumlamayı elestiriyorum... okadar cık...

Laiklikte mezhep farkını ilk kez sizden öğrendim...

Kaldı ki Türkiye'de laikliğin eleştirilecek bir tarafı yok ki. Laikliğin tanımı belli. Eleştirilecek tek nokta onu yıkmak isteyen "bölücü" görüşlerdir...

Saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

trbanvr4.jpg

Arkadaşım sizde her fırsatta insanları atatürk düşmanı gösteriyorsunuz eminim o insanlar sizlerden daha atatürkçüdürler..

Atamızın annesinin kız kardeşinin başı kapalı değilmiydi o zaman atatürkü siz nasıl önder olarak görürsünüz annesi ve kardeşi başı kapalı...

Üstelik dedleri biri sofi diğeri hafız ee ne olacak şimdi ...

bilmiyormuydunuz yoksa ..öğrendiyseniz artık sizin önderiniz olmayacamı yoksa...

Başı kapalı gördünüzmü atatürk düşmanı damgasını vuruyorsunuz ...

Onlar kadar zizlerde dini siyasete alat ediyorsunuz...durup dururken baş örtülüler nerdeyi!...nerde olacak illa chp mitingindemi olcak, bakan görür ben hiç dikkat etmedim ama bu olaydan sonra baktım mitingler her türden insanımız var,bunu siyasete alet etmenin ne alemi var, insanlar kendi değerini bu şekilde verirler işte...Ondan sonra dikate alınmasını isterler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım sizde her fırsatta insanları atatürk düşmanı gösteriyorsunuz eminim o insanlar sizlerden daha atatürkçüdürler..

Atamızın annesinin kız kardeşinin başı kapalı değilmiydi o zaman atatürkü siz nasıl önder olarak görürsünüz annesi ve kardeşi başı kapalı...

Üstelik dedleri biri sofi diğeri hafız ee ne olacak şimdi ...

bilmiyormuydunuz yoksa ..öğrendiyseniz artık sizin önderiniz olmayacamı yoksa...

Başı kapalı gördünüzmü atatürk düşmanı damgasını vuruyorsunuz ...

Onlar kadar zizlerde dini siyasete alat ediyorsunuz...durup dururken baş örtülüler nerdeyi!...nerde olacak illa chp mitingindemi olcak, bakan görür ben hiç dikkat etmedim ama bu olaydan sonra baktım mitingler her türden insanımız var,bunu siyasete alet etmenin ne alemi var, insanlar kendi değerini bu şekilde verirler işte...Ondan sonra dikate alınmasını isterler...

Bir forum açıp elma ve armut kavramlarını ayrıntııyla tartışmamız gerekiyor sanırım :)Karıştırmayalım artık şunları...

Neyse, size o zaman bir soru soracağım:

Bu ülkenin cumhur bşkanlığı grevini üstlenmiş bir insan, başkomutan olmayı başarmış bir insan zamanında "Atatürk Cumhuriyeti yıkılmalıdır" diye demeç verdiğini bilmiyormuydunuz yoks abilmezden mi geliyorsunuz yoksa tasdikliyormusnuz? Pekiiii, bu insanı oylarıyla oraya taşıyan, arkasında duran insanlar nasıl oluyorda bizden daha Atatürkçü oluyorlar açıklarmısın?? Bunu nasıl belirledin? Nasıl böyle bir kanıya vardın??

Dedim ya elmaları ayrı armutları ayrı değerlendirelim: Masumca başını örten insanlara değil bu lafım, bu örtüyü kullanıp, sizin gibi inanan insanların inanç duygularını kullanıp bir yerlere gelen ve bilerek-isteyerek Atatürk Cumhuriyetini yıkmak isteyenleredir lafım... Şimdi siz de ayırın bu meyvaları....

Nasıl bu tartışmayı başı kapalı --> atatürk düşmanı; başı açık --> atatürk dostu şeklinde anladınız vala ben anlayamadım....

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Avrupa Avrupa diyoruz hep ama onlar bile Türklere birseyleri yakistiramiyorlar,örnegin adam gibi giyinip tertemiz tras olan birisi ben Türküm dediginde adamlar önce sakami yapiyorsun diyorlar,yok dediginizde söyle bir bakiyorlar hayatta inanmam diyorlar.Artik kimlik gösterirseniz ancak o zaman inaniyorlar ama bu seferde diyorlarki bravo bize uyum saglamissiniz.

Avrupalini gözünde Türkler iste o Cankayadaki resepsiyona dolusmus tiplerdir.Sakali biyigi elbisesi,türbani yerleri süpüren ne oldugu belli olmayan pardesü kopyasi bir giysi.bir elinde tespih digerinde sigara,eger ailece yürünüyorsa önde erkek arkasinda süklüm püklüm gelen kadin,Avrupali dahada ileri gidiyor Atatürkün Yunan giysisi oldugu ve genelde hizmetkarlarin basinda oldugu icin yasakladigi fesi bile Türkün milli giysisi olarak kabul ediyor.Türkler karikatürize edilirken tilki suratli ve basinda fes olarak cizilir karikatürleri.

Yani demek istiyorumki Avrupali artik aradigini bulmustur.Onun bakildiginda hah iste bu Türktür dedigi tipler simdi Türkiyede en yüksek yerdeler.Nemi yapiyorlar orada?Hic sadece gelecege ait türban modelleri ciziyorlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani demek istiyorumki Avrupali artik aradigini bulmustur.Onun bakildiginda hah iste bu Türktür dedigi tipler simdi Türkiyede en yüksek yerdeler.Nemi yapiyorlar orada?Hic sadece gelecege ait türban modelleri ciziyorlar.

Bir de; Türk Cumhuriyetini ve Atatürkçülüğü yok etmek için uğraşan ,emperyalizme ve efendilerine vermiş oldukları kusursuz hizmetten ötürü övünüyorlardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.