Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRBAN SORUNU - KONUSU - ANA BAŞLIK

DİPNOT

Önerilen İletiler

:) Politika seni anlamak mümkün değil. Yok bıyığı var giyinmesini bilmiyor orta çağdan kalma kıyafetler. Giyinmesini bilen de düşünceleri farklı. Valla ağzımızla kuş tutsan sana yaranamayacağız. Hayır sözüm ona olayları düzgün algılıyor beyfendi.

Bak bak bak avrupadaki Türkler kendini biz Türk'üz diye tanıtmaktan utanıyorlarmış. Bunu yapacak kişiler bizler değil sen ve senin gibi düşünenlerdir. bildiğim Tanıdıklarımın yaşadığı 2 ülke var. Almanya'da ve Hollanda'da Türkler biz Türküz diye basbas bağırıyorlar. Türk olmaktanda grur duyuyorlar. Neymiş efendim diğer Türkler giyinmesini bilmiyor diye Avrupada yaşayan Türkler Biz Türküz demeye utanıyorlar mış. :D Biraz daha gerçekci olalım olur mu? Gerçekten çok mantık dışı olmayan şeyleri yansıtıp duruyorsun buraya...Ya böyle bir şey yok Sen kaç türk tanıyorsun anlattığın şekilde.

Konuşmaların ilk avrupalılar güzel giyinen traj olan vb. bakımını yapan bi Türk görünce onun Türk olduğuna inanmıyor diye başladı. Sonradan döndü Avrupada Türkler utanıyor kısmına 'hayırdır bu dönmenin bi sebebi varmı' B)

Siz kendini yetiştirmiş bir beyin olarak karanlığa yelken açmış giderken, onca kendini yetiştirmemiş beyinlerin hangi yöne doğru yelken açıp gittiklerini soruyormusunuz kendinize acaba? Bu kendini yetiştirmemiş beyinlerin nelere kadir olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bunların geçmişte neler yapabileceklerini gördük, bu yüzden gelecekte neler yapabileceklerini tahmin etmek o kadar zor olmasa sanırım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiyedeki Feminizim bile anti demokratik yaw :o

Yok yaw...

Sen

kadını çuvala sokan,

ikinci sınıf vatandaş yerine koyan,

haklarını kısıtlayan,

herşeyi ile baskı altına alıp onu köle gibi kullanan ve4 kadına kadar izin veren dinsel yapılanmayı/özlemcilerini yok say,

insan haklarına saygısı olmayan,

korku ve kompleks duygularıyla ona göz açtırmayan/kapatan anlamsız zihniyeti görmezden gel,

Kal burada antidemokratik uyguluma konularında bahsetmeye kendine hak gör...

Yok ya...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yok yaw...

Sen

kadını çuvala sokan,

ikinci sınıf vatandaş yerine koyan,

haklarını kısıtlayan,

herşeyi ile baskı altına alıp onu köle gibi kullanan ve4 kadına kadar izin veren dinsel yapılanmayı/özlemcilerinin antidemokratık,

insan haklarına saygısı olmayan,

korku ve kompleks duygularıyla ona göz açtırmayan/kapatan anlamsız zihniyeti görmezden gel,

Kal burada antidemokratik uyguluma konularında bahsetmeye kendine hak gör...

Yok ya...

eee Arkadas bisi dicem sen hic dindar bi aileyle yasadınmı gördünmü yasadıklarını ***** ise istisnadır dedigim ki acık modern(size göre modern) görünen ******* vardır oda istisna....

benim kuzenim dindar kapalı ama unv.. mezunu kendi istegiyle kapandı baba baskısı olmadan hem inan istedigi kadar da özgürdü taki unv. atıldıgı icin türbanlıdır die, Belcikada bitirdi simdi sana diyorum özgürlügü kim verdi ya da vermedi söylermisin... yoksa korku bu Sistemin *****l kalsın gitsin Arabistanda okusun diyenmi kim kime özgürlük vermiyor annesimi babasımı senin sistemin mi ?

Feminizmi bile kendi menfatinize göre yorumluyorsunuz...?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neden sıkıldık ki...

Bakın onların Erkekleri Eşlerinin kıyafetleriyle de olsa dayatma yapmaktan hala sıkılmadılar...

Dayatmayı yapanın hayrunisa hanımın olduğunu sananlar yanılıyor aslında...

.

.

.

Hangi makamı işgal ederlerse etsinler sonuç değişmiyor...

Asıl sıkıcı olan bu olsa gerek...

Hayrunisa gibi duruşunda olabildiğince zarif bir hanımın toplumun önünde sıkılgan ve geri planda kalışını gözlemlemiş olmalısınız...

Sıkıcı olan bu... evet hepimize sıkıntı veriyor bu oryantalit yaklaşımlar...

Sayin GeceKuşu

güzel bir anlatim türkceyi cok güzel kullaniyorsunuz sizlerin bu yönünüzü kiskanmamak elde degil.... cogu arkadasimin hatta bütün forum üyelerinin yazilarini vakit buldukca ayrim yapmadan okumaya calisiyorum.. kalemden dökülen yazilar hepsi birer inci gibi önümde dökülüp gidiyor ..

evet basbakanin esinin orda olmamasi cok düsündürücü sizin yorumunuzla bende diyorumki bu ilk aksamalar olmayacak bunun arkasi devami süreklilik kazanacaktir...

cünkü istenen maya tutmamistir!

onlarin hayalindeki seriat sonradan yükselen mal varliklariyla ilimli islama dönüssede onlara orda bir rahatlama yaratsada genede maya tutmamistir, nedeni sirf Hayrunisalara ,erdoganlara baglanamaz!

unutmayalim onlar belli bir yetisme bir eylem tarzindan sonra buralara feragat etmistir onlar bir eylemin icinden yetisip bu noktaya cikmislardir tabiki burasi eylem yeri degildir,,burasi koskocaman türkiye cumhuriyetidir bir egemen devlettir ,,kasim pasa fettul.g. ayaklarina fazla dayanamaz o tarzi icine sindiremez biryerde hepsini geri kusar!!! kabullenemez..

normalinde eslerin suanda icinde bulunduklari durum vahimdir icler acisidir bir düsünün hangi misyonlara yüklenerek bu noktalara geldiler.. belki rahat biraksalar kendilerini bu yoldan kendilerini azad edecekler? onlarda anladilar buraya yanlis yoldan geldiklerini!

onun icin olacakki yavas yavas ortadan farkedilmeden ortaliktan kaybolma daha sonra maziretli belki daha sonralari belkide hic göremeyecegiz sadece onlari mevlütten mevlüte belki görme sansimiz olacak... yani kendisini kurtaramayanlar eslerini kurtarma icine gireceklerdir.! bunuda görüp yasayacagiz..

evet onlar izdirap icinde yetisme tarzlarina göre ,, ülkemizde ayri bir izdirap icinde sinirimizda vede icerde bekleyen bir sürü yapilmasi gereken ciddi isler varken ... ahiretlik sorularin icinde bogusuyor ,,artik yapilmasi gereken böyle tarzda yetisenlerin böyle ciddi yönetimlerden elini cekmelidir!

:shuriken: frankfurt

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eee Arkadas bisi dicem sen hic dindar bi aileyle yasadınmı gördünmü yasadıklarını ***** ise istisnadır dedigim ki acık modern(size göre modern) görünen ******* vardır oda istisna....

benim kuzenim dindar kapalı ama unv.. mezunu kendi istegiyle kapandı baba baskısı olmadan hem inan istedigi kadar da özgürdü taki unv. atıldıgı icin türbanlıdır die, Belcikada bitirdi simdi sana diyorum özgürlügü kim verdi ya da vermedi söylermisin... yoksa korku bu Sistemin *****l kalsın gitsin Arabistanda okusun diyenmi kim kime özgürlük vermiyor annesimi babasımı senin sistemin mi ?

Feminizmi bile kendi menfatinize göre yorumluyorsunuz...?

Elmalar ve armutlar her zamanki gibi aynı sepette ve bir sayılmakta :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazarin dedigi*ATAM SENI ANLAYABILSEYDIK BU HALLERE DÜSMEZDIK*gibi sizde beni anlayabilseydiniz bugün Avrupada Türk olarak bir degerimiz olurdu,ama maalesef siz hala kendi bildiginizi okumakta israr etmektesiniz,fazla kisisellestirmeden bu konuyu kapatiyorum.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

alla alla ya armutlar sistem tarafından korunuyo die elmalara ayrımcılıkmı yapılacak... aynı sepette olmaları şart.... :)

Arkadaşım bakıyorum yazılarına..

Sanıyorum bir sistem takıntısı var sizde tutturmuşsunuz sizin sizteminiz vs...

Soruyorum...

Siz hangi alternatif sistem özlemi içindisiniz...

Lütfen söylermisiniz...

60 yıldır sağ iktidarlar sizleri kuzu gibi yaptı ve tam olgunlaştırdıktan sonra bugün aldığınız cesaretle istenildiği gibi tam da emperyalist güclerin bülbülü yaptı...

Ve bizlerde burda canla başla bu bülbüllere yılmadan içinde bulunduğumuz tehlikeli süecin bizleri nerlere, kimlerin kucağına, parçalanma tehlikesine ve laik, Atatürkçü yapının bozulmaması gerekliliğini var gücümüzl anlatmaya çalışmak kalıyor...

Ama bundan da gocunmuyoruz, ayıflanmıyoruz...

Çünkü Büyük bir ülkenin, Büyük bir lideri olan Mustafa Kemal Atatürk gibi bir hiç solmayacak bir ışığı rehber edinmişiz..

Öyle bez barçasına bağlanmış bir dinin değil,doğmayla politikanın iç içice gerçirerek halkı kandırmasıyl değil, Hicazeti ABD'den alan ve oğluna çürük raporu alarak askerlik yaptırmayan liderleriyle değil, Taliba önünde diz çöken zihniyet ile değil... Bu durumda Siz değilde benmi başımı bağlayacağım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz kendini yetiştirmiş bir beyin olarak karanlığa yelken açmış giderken, onca kendini yetiştirmemiş beyinlerin hangi yöne doğru yelken açıp gittiklerini soruyormusunuz kendinize acaba? Bu kendini yetiştirmemiş beyinlerin nelere kadir olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bunların geçmişte neler yapabileceklerini gördük, bu yüzden gelecekte neler yapabileceklerini tahmin etmek o kadar zor olmasa sanırım.

Siz tahminler üzerinden politika yapıyorsunuz. Tahminler üzerinden insanları dışlıyor tahminler üzerinden küçük görüyorsnuz. Sizin tahminleriniz tutmayacak....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz tahminler üzerinden politika yapıyorsunuz. Tahminler üzerinden insanları dışlıyor tahminler üzerinden küçük görüyorsnuz. Sizin tahminleriniz tutmayacak....

Ülkenin gidişatına ve burada tartışılan ve savunulan söylemlere bakarak böyle bir tahminde bulunmak üstün bir zeka gerektirmiyor. Umarım dediğiniz gibi yanılırız!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım bakıyorum yazılarına..

Sanıyorum bir sistem takıntısı var sizde tutturmuşsunuz sizin sizteminiz vs...

Soruyorum...

Siz hangi alternatif sistem özlemi içindisiniz...

Lütfen söylermisiniz...

60 yıldır sağ iktidarlar sizleri kuzu gibi yaptı ve tam olgunlaştırdıktan sonra bugün aldığınız cesaretle istenildiği gibi tam da emperyalist güclerin bülbülü yaptı...

Ve bizlerde burda canla başla bu bülbüllere yılmadan içinde bulunduğumuz tehlikeli süecin bizleri nerlere, kimlerin kucağına, parçalanma tehlikesine ve laik, Atatürkçü yapının bozulmaması gerekliliğini var gücümüzl anlatmaya çalışmak kalıyor...

Ama bundan da gocunmuyoruz, ayıflanmıyoruz...

Çünkü Büyük bir ülkenin, Büyük bir lideri olan Mustafa Kemal Atatürk gibi bir hiç solmayacak bir ışığı rehber edinmişiz..

Öyle bez barçasına bağlanmış bir dinin değil,doğmayla politikanın iç içice gerçirerek halkı kandırmasıyl değil, Hicazeti ABD'den alan ve oğluna çürük raporu alarak askerlik yaptırmayan liderleriyle değil, Taliba önünde diz çöken zihniyet ile değil... Bu durumda Siz değilde benmi başımı bağlayacağım...

Gidişattan oldukçça memnun olanlar hangi sistemin hayalini kuracaklar ki?

Yazdıklarımızı savunduklarımızı anlayamayanlar, anlamazdan gelenler, her seferinde elmaları ve armutları birlikte pişirip sebze yemeği yapanlar bilmiyorlarmı sizce neyi savunduklarını ve neye hiizmet etiklerini?

Beyinleri körelmiş, kör ve sağır insanlar olarak görmeyelim lütfen olnları. Onlar adım adım zafere gidiyorlar, öylesine mutlu... Belki de burada mutluluk naraları atıyolardır yazdıklarıyla - belli belirsiz...

Ancak bir şeyi unutuyorlar: Burası "Atatürk Türkiyesi" dir ve bizim gibi insanlar olduğu sürece bu değişmeyecektir. Sanal alemde olsa bile!!!!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sürekli aynı şeyler.Bence artık bunları geçin.Bırakın isteyen istediği gibi giyinsin.İşi siyasete vurmayalım.Eleştirmek en kolay yoldur...

Al bir tane daha :)

Elma: Demokratik bir ülkede devletin en üst makalmarı hariç, isteyen istediği gibi giyinebilir

Armut: Giyim kuşam propagandaya alet edilip, karşı devrimin basamaklarından birini oluşturmamalıdır. Zira atılan adımlar laikliğe karşıdır.

Daha fazla bilgi için bakınız: bu ve ilişkili forumlar :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mesela Japonya'yı ele alalım. Yıllar geçip yaşam tarzı değiştikçe, Japon halkı güne ayak uydurdu. 1868 de başlayan Meiji Dönemi, erkeklerin batı tarzı giysilere dönmeye başladığı zamandır. Kimono ise günümüzde ya seremonilerde, özel zamanlarda ya da evde giyilir oldu.

İnsanlar ve milletler dünyaya ayak uyduruyorlar. Bizdekiler ise neydüğü belirsiz tesettür denen bir modaya takılmış gidiyorlar. Tesettür kadın için özgürlük değil, tam tersi kadını toplum dışına iten bir giyim tarzıdır. Hem sonra, başa taktılan körüklü tesettürle gülünç te olabilir insan (bkn. Hayrinussa hanım).

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sürekli aynı şeyler.Bence artık bunları geçin.Bırakın isteyen istediği gibi giyinsin.İşi siyasete vurmayalım.Eleştirmek en kolay yoldur...

Eleştirmek, koyun sürüsü gibi bir toplum olmamanın ilk gerekliliğidir. Gerisi zaten kendiliğinden gelir, hele bir eleştirmeye sorgulamaya başlarsanız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vay be Muki biz ne kadar da aptalmışız da haberimiz yokmuş.Ben sizin yeriniz de olsam kalkıp da başka insanlar için böylesine özel değerleri ayaklarımın altına almam!Kaldı ki;bak kalkıp işi yine modernezme getirdiniz.Ya modern olmak ne?Bana lütfen açıklar mısınız?Japonya iyi bir örnek ama toplumların geçirdiği süreçleri doğru bir şekilde analiz etmeden kalkıp bu örneği vermeniz ee bi de kalkıp başka bir ülkeye ait olmayan bir ölçütle hareket etmeniz pek doğru olmasa gerek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabi ki eleştirmek koyun olmamanın ilk aşamasıdır.Ama kalkıp da kendi kalıpımızdan saldırmak eleştirmek değildir.Eleştirmek dinlemek,anlamaktır yoksa başkasına vereceğimiz cevapların,onu dinlememekten geçmessi değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vay be Muki biz ne kadar da aptalmışız da haberimiz yokmuş.Ben sizin yeriniz de olsam kalkıp da başka insanlar için böylesine özel değerleri ayaklarımın altına almam!Kaldı ki;bak kalkıp işi yine modernezme getirdiniz.Ya modern olmak ne?Bana lütfen açıklar mısınız?Japonya iyi bir örnek ama toplumların geçirdiği süreçleri doğru bir şekilde analiz etmeden kalkıp bu örneği vermeniz ee bi de kalkıp başka bir ülkeye ait olmayan bir ölçütle hareket etmeniz pek doğru olmasa gerek.

Evet modernizm şu değilmi:

Kadınlarımızı bir "nesne" olarak görüp orası burası görünmesin diye kara kara çarşaflara sokan zihniyeti eninde sonunda değiştirip tesettüre, türbana sokmak ve hatta türbanı da kalkı körüklü yapmak, değil mi?

Gerilediğinin farkında değil bu millet. Üzerinde oynanan oyunların farkında değil. Kanser almış başını gitmiş...

Daha okuduğu örnekleri anlayamayan, bu örneklerden ders çıkaramayan, dış ülkerere küfür edip Arap ülkesi dış ülke değilmişçesine peşine giden bir toplum yaratmışlar. Vala bravo. Başarmışlar da haberimiz yokmuş!!!!

Not:

Sorsan tüm başını örten annelerimizi de buna alet olduğunu düşündüğümüzü sanırlar :)

İşte sürüye katılmanın ilk adımı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tesettür özel bir değer değil. Tesettür bir moda. Bu yüzden ayaklar altına alınan özel değer değil, neydüğü belli olmayan bir moda tarzıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya benim anlamadığım şu;neden ısrarla aynı şeyi söylüyorsunuz.Arkadaşım sen ne bakıyon başörtüyü modaya dönüştürenlere(bu da gayetb doğal,herkes yaşadığı oranda kendini tamamlar)ben kalkıp sana şahıslardan değil bir inancın gereğinden bahsediyorum.İslam inancında başörtü farzdır,ve bu değere de saygım sonsuzdur.Yalnız modern bir ülke olmanın ya da modern olmanın ne olduğunu hala merak ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya benim anlamadığım şu;neden ısrarla aynı şeyi söylüyorsunuz.Arkadaşım sen ne bakıyon başörtüyü modaya dönüştürenlere(bu da gayetb doğal,herkes yaşadığı oranda kendini tamamlar)ben kalkıp sana şahıslardan değil bir inancın gereğinden bahsediyorum.İslam inancında başörtü farzdır,ve bu değere de saygım sonsuzdur.Yalnız modern bir ülke olmanın ya da modern olmanın ne olduğunu hala merak ediyorum.

burasu Türkiye! Bu laik ülkede dini inançlar ya da semboller siyasete karıştırılamaz!

(ne üzgünüm ki sayenizde artık elden gidiyor o da)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani modernizm sadece birilerinin başörtüsüyle ilgili.Ya birilerinin taktığı başörtüyü alıp başından çekmek neyin ğereğidir.Bu haksızlığa hangi kılf uydurulabilinir ki? Bakın anlamaya çalışıyorum,bu ülke de bazı kaygılar var diyorum;ama yine de bu kadar da olmaz diyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani modernizm sadece birilerinin başörtüsüyle ilgili.Ya birilerinin taktığı başörtüyü alıp başından çekmek neyin ğereğidir.Bu haksızlığa hangi kılf uydurulabilinir ki? Bakın anlamaya çalışıyorum,bu ülke de bazı kaygılar var diyorum;ama yine de bu kadar da olmaz diyorum.

Neden ısrarla başörtüsü diyorsunuz. Başını normal bir örtüyle kapatanlara biz söz söylüyor muyuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.