Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Forumda kimleri okuyorsun?

KesKiNkAleM

Önerilen İletiler

Türkish media güzel bir site insan buraya alışınca kopamıyor. Yazı yazan arkadaşların nadirde olsa gerginleştiği görülsede genelde samimiyet ve kibarlık hakim.

Ben media da yazılarını beğendiğim isimlerle başlıyorum. Siz kimin yazılarını beğeniyorsunuz? :)

Tengeriin Boşig/Kardeş tebrik ediyorum yazıların mükemmel. Mantıklı, akıcı, içi dolu.

Figgaro/arkadaş üslubun güzel birde kendince bir aksan geliştirmişsin oda hoş.

Diloş/arkadaşım duygularını ifade ediş biçimin ve ayrıntılarda gizli olanları farkedişine hayranım,

Frozen/arkadaşım birincisi sen zekanı doğru kullanıyorsun objektifsin, dürüstsün, gerçekçisin.

Cyrano/forumdaşım ne kadar zıtlaşsakta birikimini taktir ediyorum.

Dipnot/sanırım ortalarda yok ama centilmenliği gerçek bir örnek. Aynı zamanda birikimli.

Rua/kardeş seni yeni tanıyorum ama gördüğüm kadarıyla sende oldukça farkında olunması gereken şeyler yazıyorsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkish media güzel bir site insan buraya alışınca kopamıyor. Yazı yazan arkadaşların nadirde olsa gerginleştiği görülsede genelde samimiyet ve kibarlık hakim.

Ben media da yazılarını beğendiğim isimlerle başlıyorum. Siz kimin yazılarını beğeniyorsunuz? :)

Diloş/arkadaşım duygularını ifade ediş biçimin ve ayrıntılarda gizli olanları farkedişine hayranım,

.

Sevgili Keskinkalem..

Öncelikle hakkımdaki düşüncelerin için çok teşekkür ederim.. :clover: bende seni zevkle takip ediyorum..

ve tabiki takip ettiğim başka arkadaşlarda var..aslında çoklar ama ilk aklıma gelenleri sıralayım..;

-Ayşegül;Onu blogunda keşfettim..bir hazine bulmuş gibi hissettim..o kadar ayrı ki..

-Sardunyam;Onun kadar sevgi dolu olup,kelimelere böylesine yansıtanını görmedim diyebilirim..

-Figgaro;Sıradışı uslubu, devrik cümleleri ve ironik yazılarıyla farklılığını korumayı başarmış enteresan arkadaşım..

-Frozen;Çoğu zaman derinlerde felsefik söylemleriyle bazende kıvrak zekasıyla yaptığı esprilerle dikkatleri üzerine mutlaka çeker..

-Leylam;O zarif duruşunun arkasında saklanan muzip yanıyla,tanıdığım en tesirli yatıştırıcıdır..

-Taurusmutis;Özellikle akıcı uslubuyla duygusal yazılarından tanıdığım,şimdilerde yazdığı senaryolarla şoklara gark eden şahsiyet..

-Tengeriin Boşig;Akılcılığa dayanan yazılarıyla çoğu tespitinde onikiden vuran değerli arkadaşım..

-Nazan Özkan;Gerçi şu aralar pek okuyamıyoruz ama nev-i şahsına münhasır kişiliğiyle yazdıklarını ilgiyle takip ettiğim bir başka kişi..

-Taylan Abi;O da bu aralar pek yok..mizahi uslubuyla dikkatimi her daimi çekmeyi başarmıştır..

ilk aklıma gelenler bunlardı..geldikçe yazarım..

ha bu arada siz üsttekiler..iyiki varsınız..burası sizinle güzel.. :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hay Allah.. az daha en gergin günümde bile yüzümü bi şekilde güldürmeyi başarmış,Karadeniz'in görüp görebileceği en sevimli uşağu Erbay'ımı..

Ruhunun renkleri dışına vuran Redblack'i..

Unutkanlıklarıyla önce şok sonra kahkaha attıran Radya'yı..

Ve şiir dostum Egzorsist'i unutuyordum..

ama bakın unutmadım.. :rolleyes:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Forumdaki en güzel avatar kimin?

Forumdaki en güzel nik kim?...bunları anlayabilirim....ama forumda kimleri okuyorsunuz? sorusunu ilk okuduğum günden beri hoşlanmadım..bir kısım arkadaş onurize edilirken (iyi hoş güzel )bir kısım arkadaşta okunmaya değer yazmıyoruz o halde yazmayalım desinler....üzgünümm ama kınıyorum..... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Forumdaki en güzel nik kim?...bunları anlayabilirim....ama forumda kimleri okuyorsunuz? sorusunu ilk okuduğum günden beri hoşlanmadım..bir kısım arkadaş onurize edilirken (iyi hoş güzel )bir kısım arkadaşta okunmaya değer yazmıyoruz o halde yazmayalım desinler....üzgünümm ama kınıyorum..... :clover:

niye üzülüyorsunuz canım, kınıyorsanız kınıyorsunuzdur. bunda üzülecek bişey yok. tabii takdir edilmek, beğenilmek hoş bişey ama sadece bu topikte birilerinin ismi geçiyo diye onlar iyi de geçmeyenler kaka olacak değil elbette...

şimdi vay benim adımı yazmamışlar hainler gibi bi algı yaratmanız söz konusu ki a? ne ayıp? diyesi geliyo insanın...

hem kimse okumazsa ben okurum diyip, kafama sıkar giderim... eheueheu :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Günışığı,

Her ne kadar topici ben açmadıysamda açan arkadaşı tanıdığım için düşüncemi belirtmek istedim..amaç birilerinin onurlandırılması,diğerlerininse senin dediğin gibi düşünmeleri değildir asla..bu çok çocukça bi yaklaşım olur ki..inan bana bu topicin sahibi böyle bir insan değildir..sanırım öncelikle takip ettiğin kişileri ve yazılarını sormuş...ben böyle anladım ve böyle yorumladım..

İnsanlar buraya çok değişik amaçlarla yazıyor olabilirler..kimisi sadece dini ve siyasi görüşünü savunmak için giriyordur..onların öncelikle takip ettiği bazı kişiler ve yazılar vardır..kimisi sadece oyunlar bölümüne ve rahatlamak için giriyordur..o insanın takip ettiği kişiler de farklı olacaktır elbet..çoğumuzda biraz orda biraz burda mix nyapıyoruz..açıkçası kendi adıma benim yukarda adını zikretmediğim ama çok sevdiğim başka arkadaşlarım olduğu gibi yukardaki listede nerdeyse ikili hiçbir konuşmamın geçmediği arkadaşlarda var..demek ki algıda seçicilik denen psikolojik yaklaşımla birilerinin yazıları ilk olarak daha çok dikkatimizi çekiyor..

Bunun senin tarafından böyle algılanmasına üzüldüm..çünkü yazılarından takip ettiğim kadarıyla sen duygusal ve hassas birisin..keşke bu bakış açısıyla yaklaşmasaydın.. :(

niye üzülüyorsunuz canım, kınıyorsanız kınıyorsunuzdur. bunda üzülecek bişey yok. tabii takdir edilmek, beğenilmek hoş bişey ama sadece bu topikte birilerinin ismi geçiyo diye onlar iyi de geçmeyenler kaka olacak değil elbette...

şimdi vay benim adımı yazmamışlar hainler gibi bi algı yaratmanız söz konusu ki a? ne ayıp? diyesi geliyo insanın...

:w00t: budur işte.. :grin:

demek sadece kendini okuyosun.. :whistling: sıkılmıyormusun.. :wassat:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın ben sizi okuyorum ..sürekli bu tür yaklaşımlarda bulunduğunuzu biliyorum..hayatı ti' ye alıyorsunuz.Bu yazınızda da aynı şey söz konusu..(güzel bence hiçbir mahsuru yokk..gülümseyerek okuyorum)

"ama sadece bu topikte birilerinin ismi geçiyo diye onlar iyi de geçmeyenler kaka olacak değil elbette..." değil elbette...ama yinede bana saçma geldi.Bu benim görüşüm ve sanırım kırıcı yazmadım..sadece üzüldüğümü belirttim ve saçma bulduğumu..

"şimdi vay benim adımı yazmamışlar hainler gibi bi algı yaratmanız söz konusu ki a? ne ayıp? diyesi geliyo insanın..." benim adımın yazılıp yazılmaması önemli değil,amacım ilgi çekmek olsaydı bunu çok güzel yapabilirdim(çok güzel bi avatar bulmak,çok güzel bi nik yazmak...sürekli bişiler yazmakki çok fazla konuşmayı sevmediğimi bazı yazılarımda belirtmiştim)

__"Bunun senin tarafından böyle algılanmasına üzüldüm..çünkü yazılarından takip ettiğim kadarıyla sen duygusal ve hassas birisin..keşke bu bakış açısıyla yaklaşmasaydın.. " ..yani ben merak ediyorum bir tek bana mı ters geldi bu başlık?sadece görüşümü dile getirdim amacım ortamı karıştırmak değil...lütfen yazmamış farzedin ... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..yani ben merak ediyorum bir tek bana mı ters geldi bu başlık?sadece görüşümü dile getirdim amacım ortamı karıştırmak değil...lütfen yazmamış farzedin ... :clover:

doğruyu söylemek gerekirse bende pek doğru bulmuyorum.hepimiz bu ortamda bir yere sahibiz...özellikle okuduğum diye bir ayrıma girersek okumaya değer bulmadığım diğerleri gibi bir anlamda çıkabilir ki bunun olması ortamı güzelleştirmez... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın ben sizi okuyorum ..sürekli bu tür yaklaşımlarda bulunduğunuzu biliyorum..hayatı ti' ye alıyorsunuz.Bu yazınızda da aynı şey söz konusu..(güzel bence hiçbir mahsuru yokk..gülümseyerek okuyorum)

"ama sadece bu topikte birilerinin ismi geçiyo diye onlar iyi de geçmeyenler kaka olacak değil elbette..." değil elbette...ama yinede bana saçma geldi.Bu benim görüşüm ve sanırım kırıcı yazmadım..sadece üzüldüğümü belirttim ve saçma bulduğumu..

"şimdi vay benim adımı yazmamışlar hainler gibi bi algı yaratmanız söz konusu ki a? ne ayıp? diyesi geliyo insanın..." benim adımın yazılıp yazılmaması önemli değil,amacım ilgi çekmek olsaydı bunu çok güzel yapabilirdim(çok güzel bi avatar bulmak,çok güzel bi nik yazmak...sürekli bişiler yazmakki çok fazla konuşmayı sevmediğimi bazı yazılarımda belirtmiştim)

__"Bunun senin tarafından böyle algılanmasına üzüldüm..çünkü yazılarından takip ettiğim kadarıyla sen duygusal ve hassas birisin..keşke bu bakış açısıyla yaklaşmasaydın.. " ..yani ben merak ediyorum bir tek bana mı ters geldi bu başlık?sadece görüşümü dile getirdim amacım ortamı karıştırmak değil...lütfen yazmamış farzedin ... :clover:

anlaşılan daha ciddi bi formatta yazınca beni daha net anlayacaksınız...

bu alt tarafı bi konu başlığı

1. sizi bu kadar etkilememeli. eğer beğenmiyorsanız yok sayar başka konulara yani sizin ilginizi çeken konulara yönelirsiniz.

2. e malum bu konuların birleştiği başlığın adı da havadan sudan konular. bi kere böyle şeylere takılmak başlık konseptine aykırı değil mi?

eminim ki konuyu başlatan arkadaşımız da ''forum popülerlik ratingi ölçümü '' gibi bi amaç gütmemiştir.

3.''ahmet mehmet ali ayşe bunları okuyorum.'' önermesi ''gerisini kaale bile almıyorum.'' önermesini doğurmaz.

4. eywallah zahmet edip kelamlarımı okuduğunuz için teşekkürler tarzımı beğenmiyorsunuz anlaşılan lakin ben kendini hafife alabilmeyi çok geç öğrendim. ama inanın çok eğleniyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sanırım bu konu "sürekli okunanlar" ile ilgili, benim de hayran olduğum ve sürekli takip ettiğim birçok insan var hayatta, ama arada sırada okuduğum köşe yazarları da var,

ufak bir katkım olsun istedim

yoksa herkesin görüşü kıymetlidir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazılarımı takip eden daha doğrusu önemseyen herkese öncelikle teşekkür ederim.

Açıkçası benden kat ve kat daha güzel yazdığını düşündüğüm kimseler var ve yukarıdaki tartışmaya katılmak istemiyorum aslında...

Çünkü sonuçta açılan bu konuyu bir "Jest" olarak görüyorum

Ve adı geçmeyen arkadaşların gücenmeyeceğinden adım gibi eminim.

Çünkü eminim ki kendileri yeterli olgunluğa erişmiş olmalıdırlar.

Geçen gün iş arkadaşımla aramızda bir konuşma geçti...

İş konusunda bir şaka yaptık bir arkaşımıza ve alındı...

Arkadaşım, alınan arkadaşa şu cevabı verdi:

"Yaptığın işten emin olsaydın eğer, alınmazdın..."

Burada yazdığı yazılarından ve paylaşımlarından emin olan hiç bir kimsenin

Alınganlık gösterip;

"Benim adım yazılmamış, bende artık yazı yazmam"

Gibi çocukça bir tepkide bulunacağını hiç mi hiç sanmıyorum açıkçası...

Sanmak bir yana hatta eminimde...

Şimdi...

Her zaman söylerim ki Sayın Cyrano ve Bilimselci benim forumdaki idollerimdir. Yazılarını hiç kaçırmam.

Gerçi Bilimselci artık bıraktı sanırım, üzücü...

Şimdi ise bir Demirefe'dir var aramızda...

Yazılarından bilgi fışkırıyor, o derece...

Gloria var mesela...

Zeka küpü...

Taurusmutis desen öyle...

Ve tabi bilmeceler konusunda yarışamayacağım diğer arkadaşlar...

Aslan34 var birde...

Pek bir zıtlaşıyoruz ama yazılarını okumak gereği hissediyorum nedense...

Muki'yi zaten okuyorum...

Öğretmenim o benim...

Demokrasi anlayışım onunki kadar olgun olsa, şanslı addederim kendimi...

Keskinkalem kardeşim...

Bazen yazılarını okuduğumda bir bakıyorum ki karakterleri falan aynı.

Avatara ve Nick'e bakma ihtiyacı hissediyorum

"Acaba ben mi yazmıştım" diye.

Yazılarımın karakterini bu yüzden değiştirdim... :D

Figgaro ve Lostsoul...

Ben yazdığımı sanırdım ama hakikaten belki de "EN AZ" benim kadar dolu insanlar...

Yazıları ve şiirlerini örnekliyorum açıkçası...

Sardunyam iyi yaa... ;)

Okumamazlık etmiyorum doğrusu...

Hele ablam...

Ra_dya...

Ben çocuğuna bağlı iki anne gördüm,

Birisi benim annemdi, diğeri ablam...

Gerçi her anne öyledir ama ablam bir başka yaa...

Diloş'da iyi... :D

Neşeli biri gibi geldi bana,

Numaracı mı ne?

Lil...

Oyunbaz, reklamcı...

Ama biri eksik...

Cerenimoo...

Gerçi onun burada sık görmüyoruz ama açıkçası bu kadar "anti" birisi daha yoktur.

Ne desem zıt...

Pes yani...

BrainSlapper ile iyi kapışıyoruz ara sıra.

O da iyidir bakmayın siz...

Kafa dengidir aslında :D

Katakuta ..........

Agresif abi...

Üzüldüm...

Kopyacı Freyja ADMİN'i unutuyodum... :D

İllaki çatmasam olmaz...

Başka...

Başka...

Başka...

Herkes bir anda aklıma gelmiyor ki!

Ama herkes bilmeli ki,

Herkesi yeri apayrı...

Ve ismi yazılmayanların gücenmeyeceğini biliyorum.

Çünkü herkesi yazmak gibi bir mesaimiz ne yazık ki yok.

Zaten "Anı Defteri"nde yazıyoruz hep değil mi?

Herkes biri diğerinin yerine koyulamayacak kadar değerli.

Çünkü herkes başlı başına bir değer...

Yeter ki verebildiklerinden emin olsunlar...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim Tengeriin.

Bende senin her yazın için verdiğin dikkat ve emeği gerçekten çok takdir ediyorum. Ülkesini temsil eden bir diplomat nasılki ağzından çıkan her kelimeyi on kere tartarsa ve on kere düşünüp bir kere söylerse, senin bilimsel, siyasal konulardaki yazılarında aynı özeni, ihtimamı ve emeği görüyorum.

Buda; hem yazılarını o tartışmanın çok güzel bir parçası, hemde seni bu forumun çok değerli bir üyesi yapıyor.

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

-Leylam;O zarif duruşunun arkasında saklanan muzip yanıyla,tanıdığım en tesirli yatıştırıcıdır..

Teşekkür ederim Diloşum :wub:

Ben tanıdığım,sevdiğim herkesi büyük bir keyifle okuyorum..Belki de keyifle okuduğum için tanıdım ve sevdim..

Ama benim okuduğum ve benim varlığımdan bile habersiz kişiler de vardır mutlaka :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet ben gunısıgı arkadasıma katılıyorum ve cok haklı buluyorum bakın arkadaslar ben herbirinizin yazılarını okurken ne kadar zeki gencler var diyorum ne kadar akıllılar ve yaratıcılar kendimi size gore cok eksik buluyorum. Ben 29 yasında bir cocuk annesi bir bayanım eminim ki bir çogunuzdan yas olarakta buyugum ben bu siteyi googleye ''psikolojik destek'' yazarak keşfettim beni buraya yönlendirdi ve diyorduki bir konu baslatın havadan sudan bakın hayatınız nasıl degişecek baslattım kendimce ama hayatım degişmedi. konu baslıgıma tsk ediyorum 1 kac arkadasım dısında kimse yazmadı oysa ben bu yazılarla mutlu olacak sizinle zaman gecirmekten cok keyif alacaktım. ilk olumlu dusuncelerim yerini farklı dusuncelere bıraktı bazı yerlerde bir gruplasma gibi gorunmeye basladı site gözume arkadaslar birbirne lutufta bulunuyor tebrik ediyor saka yapıyor, gerekirse eleştiride bulunuyor ama bir kısım dısarıda kalıyor. site yönetiminden sanırım hepinize gelen msj lar banada geliyor bu duygusal arkadaslara yardımcı olun konulara yorum getirin diye banada geliyor mumkun oldukca icab ettim. sizden ricam biraz empati herkesin pembe bir dunyası yok bazılarının mor diger renklerle karısmıs . bakın bu arkadasımızda bir konu baslattı ben tebrik ediyorum bunları konusabilmeyi cok isterdim yeri ve konusu oldugunu dusunuyorum bence siz gibi genclerin her konu hakkında guzel fikirleri vardır ve herkese yapacak bir yorumu onu pc basına gecirecek heyecanla buraya baglayacak kelime daarcıkları ve bir parca umut . bu benim konuma icab etmemenizden kaynaklanan bir sitem degil kesinlikle ben sadece empati kuruyorum. belki dogru yerde degilim dedigimde oldu bana bunu sizlerde soyleyebilirsiniz fakat sizden birseyler ögreniyorumda bu herseye rağmen dogrulugu kanıtlıyor tsk ederim gunısıgı tsk ederim konuyu baslatan arkadasım bir hatam olduysa affola niyetim kimseyi kırmak degil hissettiklerimi anlatmaktı bu foruma girmemeyi bile dusundum ama hayatımdaki bir renk ve cok fazla renge sahip degilim.''ben düşündüklerimi yazıyorum sizden düşünemediklerimi öğreniyorum''

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Az kelimeyle yazı yazmak vardır; umumiyetle okunmaya değmeyen âdiyattan yazılar meydana gelir, bu makûle yazılar yazan sevgili kişilerin yaş ortalamaları fiziki olarak küçüktür. Yani okunmamaları sıradan bir hadise olup cennet vatanımın forum sitelerinde her zaman karşınıza çıkarlar. Acele yazılardır, imlaları yanlış, dil bilgisi bozuk, edebiyatı çocuktur. Biz bunları ''16-17 yaşlarındaki gurbetçi yazıları kıvamındaki bakmadan geçilesiciler sınıfı'' olarak tasnif ediyoruz.

Az cümleyle yazı yazmak vardır; linguistik ukalalığı yapmak istemem, ama kelime bilmek miktarınca cümle bilmek de icap eder. Türkçe türlü dillerden aldığı cümle kalıpları ile güçlü bir edebi dil oluşturmuştur. ( mahalle Türkçesi değil bahsettiğim, orhan pamuk nobeloğlları dili de değil, edebi dil'dir ). Cennet vatanımın forumlarında ve forumumuzda da böyle kişilere çok az rastlanır. Hem çok kelime hem de çok cümle ile yazan neyseki bir kaç kişi var forumumuzda.

Edebi bir anlayışla yazmak vardır; nihayetinde bir yazının melodisi, bir letafeti vardır, bunun için çalışmak lazımdır, büyümek lazımdır, zeka lazımdır ki bu en mühimidir. Türkiye'de hala üç beş kişi vardır böyle yazan, neyseki onlardan bir kaçı hala bu forumdadır.

Ruhunu ortaya koyarak yazmak vardır; yazının kabuğu, harici cephesi tamamlandıktan sonra, etrafı zeka duvarları ile örüldükten sonra bir de içini dolduracak hisli bir gönüle ihtiyaç vardır. Neyseki forumuzda böyle yazan iki kişi kalmıştır. Önceleri sayıları daha fazla idi.

Dolayısı ile bozan yalnızca bu iki kişiyi okumaktadır, bunlarda birisi bozan'dır, diğeri de sensin biliyorsun.

Çön; yukarıda mestur iş bu yazı kendi hususi efkarımı havidir.

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba bozan

cok keskin bir anlatım tarzı ile elştiride bulunmussun ''kendimi size göre eksik buluyorum'' diye devam eden bir yazı ile yazı yazdım ve haklısın belki senin söyledigin kalıplarada uymuyor yazım ama tamamen his dunyamın kapılarını açıp fikrimi dile getirmek istedim. sitenin daha profesyonel konulara itap eden bölümleride var fakat burası havadan sudan konular bölümü, fikrim olmadığı surece daha ciddi bölümlere katılamıyorum.16-17 yasındaki arkadasların konularını keyifle takip ediyorum.imla hatalarımız, dilimize yerleştiği gibi yazmak gibi yanlışlarımız olmuştur bu konudada sana katılıyorum. ben genclere baktıgımda çok keyifli yazıları oldugunu göruyorum, yukarıdaki yazımdada biraz empati kurdurmaya çalışmaktı.tamamen duygusal bir harekettede bulunmuş olabilirim.etrafımıza baktığımızda genclerimiz eskiye nazaran yada benim hatırladıgım genclige göre daha kırıcı daha cabuk sinirlenen birer bireyler haline geliyor .biraz empati ile bunun çözümlenebilecegini göstermek istedim ben eminimki onlar beni anlıyorlar.bunu sert bir anlatımla yapmak yerine daha yumusak bir dille anlatmak onları daha motive edicektir.buradaki hersey cok keyifli, herkez cok yaratıcı, guzel minik oyunlar uretebiliyorlar. varmı? yokmu? gibi t,elefonunuzdaki en son msj, nelere en çok gülersiniz, sizi en çok mutlu eden şeyler havadan sudan konular işte, insan olmayıda irdeliyorlar susuzluga careyi espirili bir yöntemle cözümlemeye calısıyorlar eminimki gercek hayatlarındada hepimizden cok bu konu ile ilgili calısmaları vardır. 9 yasındaki kızım 1 yıldır çevremdeki herkezden çok küresel ısınmaya üzülüyor evdeki ısıkları kapatıyor suyu daha az kullanıyor daha az tabak kirletmeye çalışıyor bunları tanıdığı herkesden yapmasını istiyor.dierim bu yazımı kayda deger bulur ve okursun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kimleri okuyorum..okuduklarım çok değerlide diğerleri değilmİ...?hayır..yoksa onları anlamaya benim kapasitemmi yetmiyor... olabilir..

konuyu kulak gibi çekerek birileri onu değişik yerlerden farklı pozisyonla tutarak gösterir....veya örs çekiç üzengi gibi ayrıntılarını biliyordur en ince detayına kadar anlatır...ama ben her zaman onu okumak istemem veya okurum cevap vermem..

veya dini bilgisi ulemalara taş çıkartacak kadar derindir..ama ben o kadar derinlerde yüzemem...yetmez herkesin bir kapasitesi var canım..niye zorlayayım kendimi..veya eksikliğim bir rüzgar gibi yüzüme çarpıpta acaba cehennememi gidicem bu bilgisizlikle diye düşüneyim..

kadın erkek ilişkilerine gelince incelemelerde bulunamadım .tek bir incelemeyle konuya fransız kalırım..yetmesss...

aşk meşk işlerine hiç uygun bir dönem değil ..okuyup ah vah çekip ,şimdikilere bakıp ben ne kadar kafasız ..... ve safmışım o dememin bende moral çöküntüsü dışında birşey yaratmayacağı kesin..

siyset okusam kendimi tutamaz 3. dünya savaşı başlatırım diye korkarım hep...malum 68 kuşağındakileri dinleyerek veya evlerimizde her haberde acaba abim, amcam veya ablam bu günü sağ atlatmış mı diye ajans dinleyerek büyüdük..ve hergün yavrusunu kaybetmiş annelerin feryadını dinleyerek büyümek siyasete karşı allerjik bir reaksiyon geliştiriyor insanda......sevmem kendilerini,.....

hayat yeterince gerçek ve zorlayıcı...ben buraya onu biraz tiye almak için geliyorum..farklı yorumları, ince espirileriyle oynadıkları forum oyunlarını zevklendiren arkadaşların hepsine teşekkür ederim....ben sizleri okumaktan zevk alıyorum...... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her yazılanı okumaya çalışıyorum diyebilirim. Şuana kadar ise şunları ayırayım bunlar güzel yazıyor, diğerlerinde pek iş yok demek doğru olmaz. Fakat herkesin bilgi dağarcığı değişik konularda...

~ Bir bakıyorum güncel konularda bir arkadaşın üzerine tanımıyorum kimseyi...

~ Sonra o arkadaş havadan sudana gidiyor fakat yazdığı yazılar çok çılgınca. Acaba diyorum güncel konularda okuduğum kişi aynı mıydı...

~ Dini konulara gidiyor ve orada müslümanlarla tartışıyor...

~ Sonra editör bölümüne bakıyorum: Aynı arkadaş 'Allah yardımcımız olsun' yazmış...

~ Ve öneri bölümüne de yazılar yazabiliyor...

Bu sadece bir görüştü kendi adıma. Bu yüzden herkesi yazılarının güzelliğine göre değil, yazılarındaki tutarlılıklara göre değerlendirmeliyiz...

Üyeler hakkında bunu düşünürken Adminler için düşüncem bambaşka:

Kendileri nasıl bir sistemin içinde olduklarını ve kimleri yönettiklerini henüz kavrayabilmiş değiller. Daha doğrusu onların da davranışlarında pek tutarlılık yok. Bir denilen diğerini tutmuyor derler, galiba öyle. Her neyse çok yazacağım yine... B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birileri alınganlık etmiş ne garip. :unsure: Herkes aldığı gazetede özellikle bazı yazarları takip eder onların tarzı ve dünya görüşü kendilerininkine benzer yada ilginç gelir. Buda bunun gibi birşey sonuçta burada yazılar okunmak için var ve evet birileri iyi yazıyor. Bu diğerleri kötü yazıyor anlamına gelmez ama edebiyat kalem işidir ve herkesin kalemi güçlü olmaz. Bunu bilen alınganlık yapmaz. Kalemi iyi olmayanında başka bir özelliği iyi olabilir ne var bunda alınacak?

Ben, yam_yam, tengeriin boşig, sardunyam, keskinkalem, figgaro, cyrano, rua, taylan abi, frozen, politika, efendi türkler, muki, gece kuşu bu isimlerin yazılarını keyifle okuyorum. hem çok şey öğreniyor hemde bazen yazılardaki espiricilikten eğleniyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...

...

-Taurusmutis;Özellikle akıcı uslubuyla duygusal yazılarından tanıdığım,şimdilerde yazdığı senaryolarla şoklara gark eden şahsiyet..

...

...

ha bu arada siz üsttekiler..iyiki varsınız..burası sizinle güzel.. :wub:

Dur bakalım..<_< Ben nerede GARK etmişim..Bu tamamiyle senin iftiran..Şahsiyette sana benzer ayrıca..:w00t::D

Diloş;Aramızda kalsın ve kimse duymasın..Teşekkür ederim,senin yazılarının yanında benimkilerin esamesi okunmaz arkadaşım..:clover:

Tengeriing Boşig;İltifatın ve güzel sözlerin için sana da teşekkür ederim arkadaşım..:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dolayısı ile bozan yalnızca bu iki kişiyi okumaktadır, bunlarda birisi bozan'dır, diğeri de sensin biliyorsun.

o Sen..Ben'im di mi Sayın Bozan.. :rolleyes::huh::lol:

hayat yeterince gerçek ve zorlayıcı...ben buraya onu biraz tiye almak için geliyorum..farklı yorumları, ince espirileriyle oynadıkları forum oyunlarını zevklendiren arkadaşların hepsine teşekkür ederim....ben sizleri okumaktan zevk alıyorum...... :clover:

Çok Sevgili Kız Kurusu..

Hernekadar gerçek anlamda bir "kız kurusu" olmadığını öğrendiğime ilişkin hayalkırıklığım devam etsede.. :w00t: seni büyük bir keyifle okuduğumu söylemeliyim.. :):thumbsup: bak ikimizde aynı sebepten burdaymışız hem..bu demektir ki daha çok karşılaşıcaz..sevgilerimle..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.