Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Onlarda Mehdi'yi Kendi Çocuklarını Tanır Gibi Tanıyacaklar...

Mehdî

Önerilen İletiler

Kimden : Mehdi*nin zuhuru yakındır... (Bay, 34)

Kime : Grup: Alevi Kıyamı Hak-Mehdî Zuhuru Hak...

Tarih : 19.9.2007 11:05 (GMT +2:00)

Konu : Onlarda Mehdi'yi Kendi Çocuklarını Tanır Gibi Tanıyacaklar...

“Kendilerine kitab verdiğimiz kimseler, onu (o peygamberi) kendi oğullarını tanımakta oldukları gibi gibi tanırlar. Buna rağmen şüphesiz onlardan bir fırka, bile bile hakkı gizlerler.” (Bakara/ 146)

“Kendilerine kitab verdiğimiz kimseler, onu (kitablarında alâmetlerini gördükleri o âhirzaman peygamberini) kendi oğullarını tanımakta oldukları gibi tanırlar. Kendilerini hüsrâna uğratan o kimseler yok mu, işte onlar imân etmezler.” (En’am/ 20)

Hz. Ömer (ra) , Yahudi âlimlerden iken İslâm’la şereflenen Abdullah bin Selâm Hazretlerine Bakara Sûresinin 146. âyeti hakkında suâl ettiğinde o, cevaben şöyle dedi:

“Ya Ömer! Ben Hz. Peygamber (asm) ’ı gördüğüm zaman, oğlumu tanıdığımdan ziyade tanımıştım. Zira oğlum hakkında, belki anası hiyanet etmiştir diye şüphelenebilirim. Ama Resulullah (asm) için zerre kadar bile şüphem olamaz. Çünkü O’nun vasıfları Tevrat’ta yazılı olanların aynısı ve tamamıdır.” (İbn-i Kesir, c.1/ 140)

Mehdi yorumluyor...

Yukarda anlatılan ayetler ve hadis,şüphesiz bizimde zuhurumuza işarettir...Yahudiler ve Hıristiyanlar Fetrette ahir-i zaman peygamberini bekliyor,ve işaretler alıyordu...Fakat her iki din mensuplarıda o kişinin hz.İbrahimin soyundan geleceğini biliyordu fakat hesaba katmadıkları onun hor ve hakir gördükleri arapların içerisinden çıkmasıydı...Öyle ki; ayetlede sabit olduğu üzere araplar peygamberler tarafından hiç uyarılmamış bir toplumdu...Nerdeyse tamamı putperest olmuş lat,uzza ve üçüncüsü olan menat'a tapınıyorlardı...Bir rivayete görede bunların en büyüklerinin' Allah' isminde olduğu biliniyordu...Nitekim Nebi'nin babasının adı Abdullah'tır...Ebu Bekir'in babasının adı Abdulkabedir...Bunların bu putperestliği Yahudilerce ve Hıristiyanlarca kınanıyor hor ve hakir görülüyordu...Çünki onlara göre bu din anlayışı cahiliyye adeti idi...Ve bu yüzden bu topluluğun içerisinden bir peygamberin çıkması binde sıfırdır onlar için...Ve dikkat ediniz bugün Alevilerin durumuda sanki diğer tarikat ve mezheplerce aynı şekilde algılanıyor...Buda Allah'ın sünnetini tekrar gerekli kılıyor...Efendim diyorlar ki; Mehdi alevilerin içinden çıkacakmış hıı...Onlar ne namaz kılar ne oruç tutarlar...Mehdi gele gele onların içinden mi? çıkacak...Bazılarıda iç çekip eğer öyle olursa ben o Mehdi'yi kabul etmem diyor...E başka türlü yetmiş iki millet nasıl helak olur zaten...Bu sizin bilmeden helakiyyete gidişinizin işareti zaten...Yani aslında çoktandır sizin helakiyyet süreciniz başladı da sizler bunun farkında değilsiniz...Ben Osmanlı'nın son ikiyüzyılını bir kertenkeleye benzetiyorum...Bu kertenkelenin önce başı ezildi ölmedi...Sonra ayakları kopartıldı yine ölmedi...En son gövdesi ezildi paramparça edildi öldü fakat kuyruğu can çekişiyor şimdi...Bazı osmanlı zihniyyetinde olanlar sanki şunun hayalini kuruyorlar...Bu can çekişen kuyruk büyüyecek gövde oluşacak,ayaklar yerini alacak,sonra kafası gelişecek ve yine harekete geçecek...Buna ben değil kargalar bile güler hemde gak gak diye...Atatürk diyor ki; 'Tarihimize bakınız milletimizin en müreffeh olduğu dönem,hükümdarlarımızın halife olmadıkları dönemdir...' Ve olaya bakınız...Atatürk resmen Yavuz Sultan SELİM'e işaret buyuruyor...Ama siz bunu anlamıyor inatçı şeytanın adımlarını usanmadan takip ediyorsunuz...Pir Sultan osmanlının yıkılışından üçyüzelli yıl önce demedi mi? 'Yürü bre hızır paşa,seninde çarkın kırılır,güvendiğin padişahın,onlarda birgün devrilir...' şimdi biz burda tutupda Pir Sultanı müneccim'mi ilan edicez...Ama bir bildiği var...Çünki Allah diyor ki; 'Batıl yok olmaya mahkumdur...' işte yavuzun seçdiği yolun hak değil batıl oluşu yok oluşuyla resmen anlaşılmıştır...Ve tabi ki,Pir Sultan hızır paşa karşısında,Şah İsmai'l 'SAFEVİ'de Yavuz Sultan SELİM Karşısında filhakika haklı çıkmış oldular...Eskiden şeyhül-islamlar vardı...Bunlar ibni kemaller,ebusuud efendiler ve aziz mahmut hüdailerdi...Ve bu efendiler ve azizler güya benim halkımın (aleviler) aleyhinde fetvalar verip infazda bulunuyorlardı...'Onları bulduğunuz yerde öldürün...Mallarına el koyun...cemaatlerini dağıtın...' vesaire...Şimdi onlar yoklar ama aleviler burda ve Pir Sultanın ve Şah İsmail'in değişleriyle nede güzel Semah dönüyorlar...(Allah'ın İlmi ve Rahmeti Onların üzerine olsun...) Ve şimdi Mehdi'nin zuhruda gelmiş kapıya dayanmış,,,Kim haklı kim haksız görek bakalım...Aşık İbreti diyor ki; 'Mehdi zuhur ettiği an...Ortaya çıkar güruh-u şeytan...' e görek o zaman nasılmış bu güruh-u yezitlerin ve şeytanların ortaya çıkışı vesselam...En başta ki konuya dönersek...Allah'ın sünnetinde hiçbir değişiklik olmamıştır...Evet önce araplarda bilmiyordu müşriklerdi ama nebi'nin zuhuru sonrası otuzüçbin sahabenin canı kutsal oldu...Şimdi Alevilerde diyelim ki; yolu erkanı unuttu ve müşrik oldu...Ama Mehdi'nin zuhurundan sonra elbetteki canları kutsal olacak...Ve Mehdi hakkında Ak Şemseddinin bahsettiği o nurani cemaate dönüşeceklerdir...Daha sonra Mehdi'nin önderliğinde tekbirler ve tevhidlerle İstanbul kansız fethedilecektir...Tıpkı Mekke'nin fethi gibi...Ama o sahnede Ebu Süfyanın,Hinde'nin,Yezit'in ve Muaviye'nin hallerinide hatırlayınız...Demem o ki; Yahudilerin Ve Hıristiyanların o yüce nebiyi çocuklarını tanıması gibi bazı ehl-i sünnet ve ehl-i şia alimleride Mehdi'yi öz oğullarını tanır gibi tanıyacak...Fakat onun hiç ummadıkları hatta hatta hor ve hakir gördükleri Alevilerin içerisinden çıktığına bunlara nasip olduğuna tanık olduktan sonra hepsi helak olacaklar...Allah şimdiden onlara sabır versin...Doğrusu çok zor bir gün olacak onlar için...Muhbir-i Sadığın da haber verdiği üzere 'MEHDİ'NİN ZUHURU KIYAMET GİBİ OLACAK...' GAZANIZ MÜBAREK OLSUN...

İMZA::oNİKİNCİ İMAM MUHAMMED EL MEHDİ SAHİB-İ ZAMAN...

Zikr-i Hakikatimizdir...

Baki Gerçekler Demine Hu Dost Allah Eyvallah...

Gerçeğe Hu Mü'mine Ya Ali Ya Mehdi Sahib-i zaman...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili Mehdi;

ben itikat olarak mehdi'ye inanmam lakin beni ikna etmen için ne gibi deliller sunmak istersin.

not;

kısa, kısa ve öz öz yazarsanız memnun olurum. gereksiz ayrıntılarla boguşmadan...

selam hidayete tabi olanların üstüne olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mehdi,yi kınayan ve akıl sağlığının yerinde olmadığını ima eden müslüman arkadaşları esefle kınıyorum. Katılmak zorunda değilsiniz ama alay etme hakknı kimden alıyorsunuz ?

Bu arkadaş hangi birinize,

Hanginizi;

kendi düşüncesine inanmadığı için sonsuz bir ateşte yakmakla,derileri piştikçe yenileriyle değiştirmekle,onlara kaynar irin ve zakkum içirmekle,ve birde karşılarına geçip bakın nasılmış azabım diye böbürlelenmekle tehdit etti?

Hanginizi;

Ya benim düşüncemi kabul edin yoksa ****** bir şeklide haraç verin diye tehdit etti.

Hanginize,

Kendi düşüncesini zorla kabul ettirmek için cihad adı altında savaş yapmaya zorladı,savaşta eline geçireceği erkekleri köle kadınlarıda sex hizmetçsi cariye olarak kulllanacağını söyledi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mehdi,yi kınayan ve akıl sağlığının yerinde olmadığını ima eden müslüman arkadaşları esefle kınıyorum. Katılmak zorunda değilsiniz ama alay etme hakknı kimden alıyorsunuz ?

Hanginizi;

kendi düşüncesine inanmadığı için sonsuz bir ateşte yakmakla,derileri piştikçe yenileriyle değiştirmekle,onlara kaynar irin ve zakkum içirmekle,ve birde karşılarına geçip bakın nasılmış azabım diye böbürlelenmekle tehdit etti?

Hanginizi;

Ya benim düşüncemi kabul edin yoksa ****** bir şeklide haraç verin diye tehdit etti.

Hanginize,

Kendi düşüncesini zorla kabul ettirmek için cihad adı altında savaş yapmaya zorladı,savaşta eline geçireceği erkekleri köle kadınlarıda sex hizmetçsi cariye olarak kulllanacağını söyledi?

Bana, o kendisi alay ediyormuş gibime gelmişti...

İthamım için kusura bakmayın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimden : Mehdi*nin zuhuru yakındır... (Bay, 34)

Kime : Grup: Alevi Kıyamı Hak-Mehdî Zuhuru Hak...

Tarih : 19.9.2007 11:05 (GMT +2:00)

Daha sonra Mehdi'nin önderliğinde tekbirler ve tevhidlerle İstanbul kansız fethedilecektir...Tıpkı Mekke'nin fethi gibi...Ama o sahnede Ebu Süfyanın,Hinde'nin,Yezit'in ve Muaviye'nin hallerinide hatırlayınız...

istanbul kimin elinde ..kim kimin elinden alıyor isanbulu...ve neden...

bilmek istediğim bu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hanginizi;

Hanginizi;

Hanginize,

Mehdi diye kendini tabir eden zattan;

Daha sonra Mehdi'nin önderliğinde tekbirler ve tevhidlerle İstanbul kansız fethedilecektir...

Allah şimdiden onlara sabır versin...Doğrusu çok zor bir gün olacak onlar için...Muhbir-i Sadığın da haber verdiği üzere 'MEHDİ'NİN ZUHURU KIYAMET GİBİ OLACAK...' GAZANIZ MÜBAREK OLSUN...

daha ne desin..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mehdi diye kendini tabir eden zattan;

Daha sonra Mehdi'nin önderliğinde tekbirler ve tevhidlerle İstanbul kansız fethedilecektir...

Allah şimdiden onlara sabır versin...Doğrusu çok zor bir gün olacak onlar için...Muhbir-i Sadığın da haber verdiği üzere 'MEHDİ'NİN ZUHURU KIYAMET GİBİ OLACAK...' GAZANIZ MÜBAREK OLSUN...

daha ne desin..

Mehdinin sözlerini bir kısmı açık anlaşılır bir kısmı benzetmelidir. Benzetmeli olan sözlerin peşine ancak kalbinde fitne olanlar düşer. Onların anlamını ancak ilimde derinleşmiş olanlar anlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

istanbul kimin elinde ..kim kimin elinden alıyor isanbulu...ve neden...

bilmek istediğim bu...

Cevap:Önce bu fikrinizden dolayı sizi kutlarım...Doğru tespittir...Ve bizler bunu bekliyorduk...Ama cevabımız var elbette...Ancak sizin anlıyacağınız bir cevap...Zannedersem Mehdi'nin zuhruna inanıyorsunuz...Ve bunun hadisle müjdelendiğini biliyorsunuzdur...İstanbulun fethi Allah'ın ve Resulünün İslam ve ahir-i zaman stratejisinin en önemli bir faktörü...Bakın dikkat ediniz...İstanbul Fatih Sultan MEHMET tarfından fethedilmiş ve bu hadisle müjdelenmiştir...Ama burası dikkat buyurun...İslam stratejisinin sınır kısmıdır...Dört stratejik bölge vardır...İstanbul,Horasan,Mekke ve Medine,ve Kudüs...Mehdi'nin bu stratejik bölgeleri tekrar sembolik olarak fethedecektir...Ama Resul çıkıpta Roma fethedilecek dememiştir...Neden bu sır...Ve durum ortada...İstanbul İslam stratejisin en önemli merkezidir...Ve tekrar fethedilecektir...İşte hikmet ve hakikat burda yatıyor...Evet bende biliyorum ki,şu an sitanbul müslümanların elindedir...Fakat mekke ve medinede müslümanların elindedir...Ama imam-ı rabbani "Mehdi medinedeki alimi öldürür ve onun işlediği bidati haber verir..." der...Şimdi aynı soruyu burdada sormak lazım değil mi? o adam o kutsal topraklarda nasıl bidat işleyebilir...Aslında siz birşey soruyorsunuz ama cevabını da kendiniz vermiş oluyorsunuz...Çünki elbetteki Mehdi istanbulu fethedecek...Ve ehl-i sünnetin hakim olmasına rağmen...Çünki şu an sünni olanlar Mehdi'yi beklemiyor...Ve ona biz aleviler gibi inanmıyorlar...Bakın Pir Sultan ne diyor:"Pir Sultanım ey dede dehman,kendinde cevreyle öyle gele heman,İstanbul şehrinde ol Sahib-i zaman (Mehdi),Tac u devlet ile sallanmalıdır..." siz elbette ki,aynı soruyu Pir Sultan içinde soracak değilsiniz umarım...İşte malum olduğu üzere gelecek olan kişi kendi mezhep ve tarikat anlayışı cercevesinde diğer tarikatlere ve mezheplere meydan okuyarak fethi gerçekleştiriyor...Said Nursi bile onun geldiği zaman kendi mezhebini hakim kılacağı haber verilmiştir vesselam vel ikram...Mehdi böyle söyledi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

...efendim içtihadınız doğrudur?

...fakat yanıldığınız şudur,mehdi inancı gelecek olan kişiyedir her kendini mehdi zannedipte ortaya çıkacak olan için değildir?

...ayrıca bu inancın birde özel anlamı vardır ki,can yakıcıdır? oda gerçek mehdi kimdir? ehl-i sünnet alimlerininde bir mehdi inancı vardır şianında? ama hangisinin mehdi inancı haktır ehl-i sünnet camiasında bir muammadır?

...yahudi bir mütedeyyine sormuşlar? mesihe inanıyor musun? diye.oda onun siyon dağlarının eteklerinde zuhur edip tüm dünyaya hakim olacağına sonuna kadar inanıyorum demiş? peki bu mesih hangisidir? isa mı? başka bir mesigh mi? oda davutun oğlu mesih gelecektir demiş?

...şimdi burda bir derin tefekkür ediniz? şia'nın iddia ettikleri mehdi onikinci imammehdidir? alevilerin,bektaşilerinkide aynı kişidir? şu meşhur yedi ulu ozanların hepside mehdinin onikinci imammehdi olduğunu ima etmiş ve duazimamlar diye meşhur olan o oniki imamın isimlerini konu alan ilahiler (değişler) yazılmıştır?

...pir sultan bakın bu konuda bir dörtlüğünde ne demiştir:

yeryüzünü kızıltaçlar bürüye

münafık olanın bağrı eriye

sahib-i zamanın emri yürüye

mehdi kim??? olduğu bilinmelidir???

...dikkat ederseniz **mehdi kim??? olduğu bilinmelidir** derken sanki o meşhur tartışmanın bir örneğini vermiştir? yani beklenen mehdi muallaktaki bir kişi mi? yoksa onikinci imammehdi mi?

...o yüzden sizin ona inanmanız şöyle dursun onun kim olduğu konusu daha kafa karıştırıcıdır bence? dikkat ederseniz yahudiler kendinden bir ahirzaman peygamberi bekliyordu? ve hıristiyan papazları gelecek olan peygamberin ((ümemi)) yani yahudi kökenli olmayan bir kişi olacaktır dediklerinde yahudiler buna çok kızar ve öyle birşey olursa biz onu derhal öldürürüz demişlerdir? rahip bahirta olayını hatırlayınız? yani demekki ((ümmi)) demek yalnızca okuma yazma bilmeyen demek değil sinonim manada aslında yahudi olmayan demektir? başka bir anlamdada yahudi kitaplarını okuyup yazmayan demektir ki,bizim ümminebinin durumu budur? varakayı hatırlayınız?

...yani bu mehdi konusuda galiba biraz bu bizim ümmet-i muhammedin içerisindeki,yahudileşmiş sünnilerle,hıristiyanlaşmış şiilerin dışında hanif olan aleviler arasında çok tartışılacağa benziyor? ve mehdi tıpkı peygamberimizin hor ve hakir görülen arpların içerisinde çıkması ile ortalığın karışması gibi hor ve hakir görülen alevilerin içerisinde çıkması ortalığı çok karıştıracağa benziyor?

...demek ki,üç mehdi inancı var?

...bir ehl-i sünnetin anladığı muğlak bir mehdi inancı?

...iki şianın beklediği onikinci imam ama şeriatçı olan?

...üç alevilerin beklediği onikinci imam ama tasavvufçu olan mehdi?

...siz karar verin bunların içerisinde hangisi kafanıza uygunsa eşinizle beraber onda karar kılın ve kurtulun?

...ümmi nebinin iki hadisini zikredeceğiz konu ile alakalı:

...benim ehlibeytim nuhun gemisi gibidir? ((dikkat!!! mehdi ahirzamanda nuhun gemisi mesabesindedir))

...nasıl helak olsun ki,bu ümmet? başında ben,sonunda meryem oğlu isa ve ortalarında ehlibeytimden mehdi varken?

...imza:

...ayhanaytaç?

> Date: Fri, 26 Jun 2009 15:58:29 +0300

> Subject: Re: SELAM

> From: [email protected]

> To: [email protected]

>

> İslam inancına göre mehdiye inanmamak dahi bir insanı

> kafir etmez .İslamı iyi öğreniniz.1400 senedir binlerce ben mehdidiyen

> kişi gelmiş gitmişitir hepside ben gerçekten mehdiyim demiştir.Allah

> bizlere akıl fikir versin gerçek müslümanlardan eylesin.İslamı

> kurandan ve hadislerden öğrenenlerden eylesin

>

>

> Recep Özkan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 yıl sonra...
  • 2 yıl sonra...

EN GÜZEL KİMLİK MÜSLÜMANLIKTIR.
EN GÜZEL BENLİK İSE AKLI VE İMANI BÜTÜN TAKVA SAHİBİ HANİF BİR MÜSLÜMAN OLMAKTIR.
NAÇİZANE BENDENİZ AKLI VE İMANI BÜTÜN TAKVA SAHİBİ HANİF BİR MÜSLÜMAN OLMAYI AMAÇLAMIŞ CAHİL VE ZALİM NEFSİNDEN VE ONUN BAŞINDA ÜŞÜŞÜP DÜRTÜKLEYEN ŞEYTANDAN VE HER İKİSİNİN BİRLİK OLUP BENLİK VE ZAN KAZANDIRMASINDAN ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAHA SIĞINMIŞ ACİZ VE ÇARESİZ RABBİNE MUHTAÇ BİR KULUM ELHAMDÜLİLLAH.

Tarih 31 Aralık 2003 yılbaşı akşamıydı,2004'e girmemize saatler vardı,ateizm belasından ve benliğin yükünden yeni kurtulmuş her şey'den bi haberdim.2004'e girmemize dakikalar vardı,herkez anı olsun diye manidar bir şey'ler yapıyordu.Ve bende bir şey'ler yapmalıydım ama ne? ve hemen aklıma geldi tam 2004'e girerken yeni öğrendiğim dua'yla ikrar'a girdim.Dua şöyleydi 'sonsuz ilmine ve rahmetine akıl erdiremediğim.Sonsuz kudretine ve azametine güç yetiremediğim büyük Allah.Aklımın ermediği gücümün yetmediği şeyden sana sığınırım.'ve iki rekat namaz'la ikrarımı tamamladım.Artık ikrar verilmiş geri dönüşü yoktu.Hem nefsimle hemde şeytan'la büyük sınavım olacaktı.Ve Allah'ın izniyle ikrarımı tutacaktım çok şükür.

Ölmeden evvel ölmek neymiş ona tanık olun? tarih:23 eylül perşembe idi 2004'tü yine o gün içimden bir ses bu gece bir şey olacak diyordu? O gece sabaha kadar uyuyamadım.Cuma günü sabah 07:30'da işe gittim.Uykusuz uykusuz işe başladım.Makinanın başında uyuşuk uyuşuk zorla çalışıyordum.İkrarımın henüz 267.günündeydi.Şeytan saldırıya geçti,ve ben Allah'a sığınıyordum.Derken içerden bir ses haşa Allah'a ağır küfür etti.Ben bu küfürü asla hiç etmemiştim.Peki kim etti? şeytan asla öyle küfür etmez,Allah'tan korkar o,peki kim etti derken benim 267 günlük ikrarım bozuldu,ağır bir şüphe uyandı.Ve ben uykusuzluğunda verdiği sersemlikle Haşa Allah'a,ilahi güçlere,şeytan'a orada meydan okudum.'ey tanrılar varsanız size meydan okuyorum.Gücünüz yetiyorsa,gece 24'te beni helak edin'diye meydan okudum.İkrarım bozulmuştu saat 09:00'du bu meydan okuma sırasında.saat 10:00,11:00,ve 12:00'ye kadar direncim devam etti.Ve derken saat 13:00'lere geldiğimizde üzerimde bir tuhaflık olmaya başladı,adeta üzerimde ki,bütün güç benden alınıyordu.Kollarım ve ayaklarım dermansız kaldı,neredeyse yürümekte zorlanıyordum.Ve anlamaya başladım ki,Allah benden tüm dermanımı geri alıyordu.Korkmaya başladım ne yapacağımı bilemiyordum.Büyük pişmanlık uyanıyordu.Tüm söylediklerime pişman olmuştum,ama gururumuda yenemiyordum,derken paydos oldu.Dışarı çıkar çıkmaz karar verdim.Allah'a tevbe etmeliydim ve onu diğer tanrılardan tenzih etmeliydim,ve kararımı verdim ve ilk şu sözlerle başladım tevbey'e 'Rabbim seni tenzih ederim've gözyaşlarım sel oldu ağlayarak Rabbimden beni affetmesini bağışlamasını istiyordum.Tüm bildiğim duaları tam bir saat ağlıyarak okudum.Saat 14:00'e geldiğinde dermanım yerine gelmeye başladı.Sanki yeniden diriliyordum.İş başı yaptım derken o an gerçekleşti.Makinanın camında yüzümü gördüm çok suçlu duruyordu ve yüzüme bakarak sen alçak ve ****** adamın tekisin diye kendimi kınamaya başladım.Ondan sonra filim şeridi gibi bütün hatalarım ve günahlarım bana görünmeye başladı.Tekrar ağlamaya başladım çok kişinin kalbini kırmış canını acıtmıştım.Tevbe üstüne tevbe ettim.Her şey'den pişmandım tüm günahlarımı ve hatalarımı kınıyordum.Ne aşağılık adammışım ben diye bir yandan kendimi kınıyor bir yandanda zavallı buluyordum.Akşama kadar bu böyle gitti,paydos edip eve giderken kendi kendime 'güzel düşün güzel davran,güzel düşün güzel davran'diyordum.Ve sonradan anladım ki,ben cahil ve zalim nefsimle yüzleştirilip,ölmeden evvel ölümü tatmıştım.

Şeksiz ve şüphesiz hamdolsun ki!

O gece şeytan her zaman ki,saldırılarından birini gerçekleştiriyordu? Sürekli Allah'la beni karşı karşıya getirmek için vesvese veriyordu,bende her seferinde 'Rabbim şeytan'ın başımda üşüşüp dürtüklemesinden sana sığınırım'diyordum.Bu öyle alışılagelmişti ki,hızı ve süresi'de monoton hale gelmişti.Ama bu gece şeytan farklıydı,yarışı hızlandırdı hızı ve süreyi daralttı,dua'lar'da ona yetişemez oldum.Ve terlemeye başladım yorganın altına girdim,birilerinden yardım bekliyordum,anneme,babama seslenmek istedim,adeta şeytan tarafında korkunç şekilde 'bir! ' kuşatılmıştım.İmanımın gücü daha doğrusu ikrarımın gücü yetmiyordu.Ve artık gücüm kalmadı! ve sustum,içimi sessizlik kapladı,içimde ki sessizliği ilk kez fark ettim.Ve ilginç sesler işitmeye başladım,besmele ve ayetler okunuyordu ben önce kendim okuyorum zannettim kendimi kontrol ettim baktım benden bağımsız birileri okuyordu iyice içeriye konsantre oldum bir şey daha dikkatimi çekti oda şeytan'ın vesvesesi artık yoktu? ve o mel'un'un yokluğunu farkettim.Ne oluyordu neydi bu yaşadıklarım diye büsbütün şaşırıyor ve dikkatle içime iyice yöneliyordum ki,bu sefer tam bir sessizlik oldu ne şeytan 'ın sesi ne başkalarının hiç ses yoktu kendimi içerde yapayalnız hissettim derken şu sözler yankılanı verdi 'BİZLER RABBİNİN MELEKLERİYİZ.İMAN'I YERLEŞTİRMEYE GELDİK.BİZLER GİDİYORUZ.HAMDET VE RABBİNE LAYIK KUL OLMAYA ÇALIŞ.'ve sözler bitti ve o iman melekleri iman'ı kalbime vahyedip gittiler.Ve o zaman anladım ki,meğer o besmeleyi ve ayetleri okuyanlar Rabbimin iman melekleriymiş ve iman'ı kalbime vahyetmeye gelmişler.Anlaşılan o ki,o mel'un şeytan'da o yüzden orayı terketmiş? V e ben üç sefer hamdolsun? dedim ondan sonra hiç anlam veremediğim bir öz iradeyle yatağımdan kalkıp kıyam ettim,odanın ışığını yaktım aynanın karşısına geçip çeşitli spor hareketleri yapmaya başladım.Ve sanki o iman melekleri bana hiç seslenmemişti,hiç umursamıyor hiç şaşkınlık yaşamıyordum.Yine hiçbir şeyler olmamış gibi ışığı kapattım yatağıma uzandım ve uyudum tan yeri ağarıncaya dek? ? ? Ve tüm bu yaşadıklarımı en iyi anlatan hadisin şu olduğuna karar verdim.

''Mehdi bizden ehlibeyt'imizdendir.Allah onun hallerini bir gecede yoluna koyacaktır.'' (ibn-i mace)

CESET OL GİR YOLA
CAN İÇİNDE CAN OL
ÖLMEDEN EVVEL ÖL
OKU RUHUNA FATİHA

GEL YIKA CESETİN
ÖLÇ VE BİÇ KEFENİN
DERİNCE KAZ MEZARIN
KIL CENAZE NAMAZIN

MEHDİ ALDI ÖĞÜDÜN
BİLİR EVVEL ÖLDÜĞÜN
OKUR RUHUNA FATİHA
KILAR CENAZE NAMAZIN.
..............................................

HALK İÇİN ÇIKTIM YOLA
HAK YOLUNDA BULDUM KENDİMİ
ERDİM SIRRI HAKİKATE

DİLİMCE İKRAR VERDİM
KALBİMCE İMAN BULDUM
EVVELCE NEFSE KULDUM

MEHDİ'YEM NEFSE UYDUM
BİR DEM HAKKA SİTEM DUYDUM
HAKKI GÖRDÜM HAKKA UYDUM
HAK YOLUNDA BULDUM KENDİMİ.
.......................................................

BÜTÜN BENLİKLER BENDEDİR
BULMUŞAM BEN BENDE ADEMİ
CÜMLE ALEM ARAR KENDİNİ
BULMUŞAM BEN BENDE ADEMİ

HAKKIN NAZARINDAN UZAK
NİYAZIM HAKKA BENDEN YAKIN
DOSDOĞRUDUR HAKKA AKIN
BULMUŞAM BEN BENDE ADEMİ

MEHDİ'YEM HAKKIN OL DEDİĞİ
MELEKLERE SECDE KIL DEDİĞİ
NEFSİNİ ŞEYTANA KUL ETTİĞİ
BULMUŞAM BEN BENDE ADEMİ

BULMUŞAM BEN BENDE BENİ
OL BEN BENDEN İÇERİ BENDEN ZİYADE
OL BEN RUHU ADEM! ! !

BULMUŞAM BEN BENDE BENİ
OL BEN BENDEN DIŞARI BENDEN ZİYADE
OL BEN NEFSİ ADEM! ! !
....................................................................

ALEM-İ CİHAN MESCİD'İMİZ
RESUL-Ü RAHMAN'DIR İMAM'IMIZ
ALEM-İ KAİNAT DERGAH'IMIZ
HAK'TIR PİRİMİZ ÜSTADIMIZ BİZİM.

SIRAT-I MÜSTAKİM DOĞRU YOLUMUZ
NUR-U FURKAN TEK KILAVUZUMUZ
HEM MUHAMMED HEM ALİ YOLDAŞIMIZ
HAKTIR PİRİMİZ ÜSTADIMIZ BİZİM.

MEHDİ'YEM TEK MURADIMIZ
HER DEM HAKKADIR NİYAZIMIZ
HEM KULUYUZ HEM RESULÜYÜZ
HAKTIR PİRİMİZ ÜSTADIMIZ BİZİM.
........................................................

Kıyamı tamam biz zuhurunu bekleriz
Hakkın huzuruna tez onla varırız
Yüzümüz ak gönlümüz pak özümüzü biliriz
Yetiş sahib-zaman carımıza tez yetiş.

On dört asır oldu biz yolunu gözleriz
Nesimi pir sultan serimizi veririz
ikrarlıyız imanlıyız can gözlü erleriz

Cümlesi gelmez diyor sırrı alametiyiz
Üçlerin beşlerin yedilerin müjdecisiyiz
Arşı tavaf eden kırkların duacısıyız

Hakkın hikmetine hiç olurmu sualimiz
İsa tasdikledi musayı müjdeledi ahmedimiz
Hak muhammed alide sırdır mehdimiz

Mekkede medinede nazil oldu dinimiz
Bedirde uhudda hayberde haydarımız
Kerbelada serezde banazda şühedamız

MEHDİ:ahir zaman böylece tez doldu
Hak ile batıl hep zahiren zuhur oldu
Cümlemizin müntezarı el mehdi oldu

HAK MUHAMMED ALİ'NİN SIRRI HAKİKATİ MEHDİ'DE TECELLİ BUYURA.SIRRA HU GERÇEĞE HU ALLA HU EKBER.

FARUK EL FURKAN EL MEHDİ SAHİB-UZ ZAMAN

HÜR İSLAM HALK HAREKETİ:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

h.avcı ‏@h_avci_ ...SORUYOR: "...Mehdi/Hidayete/Dosdoğru yola erdiren, sadece kur'andır ve Kur'an, şahısları/şahıs olarak mehdileri reddeder?!" VE "dedikleriniz din ise, din kitabı kur'andan delilinizi getirin, uyduruyor ve uydurduklarınızı din ediniyorsunuz?!" ...VE CEVABIMIZ: HZ.ALİ KONUŞAN KURANDIR VE DİĞER İMAMLARDA ÖYLEDİR BUNA GÖRE MEHDİ DE EHLİBEYTTEN GELDİĞİ İÇİN KONUŞAN KURAN YAŞAYAN SÜNNETTİR 54 FARZ EHLİ HAREKET VARSA SİZDE SİZDE ONA UYGUNSUNUZ YOKSA SİZDE BOŞUNA KONUŞUYORSUNUZ? ÖMER DEDİ Kİ: KURAN BİZE YETER? OYSA SİZDE BUNU SÖYLÜYORSUNUZ AMA BU DELİL DEĞİLDİR FURKAN 30 DA NE DİYOR : RESUL DEDİ: "BENİM ÜMMETİM KURANI TERKETTİ." OYSA YİNE KURANDA "KURANDAN SORUMLUSUNUZ?" DEMİŞTİ... YANİ KARDEŞİM KEŞKE 1400 SENEDİR BİZ KURANA UYSAYDIKTA MEHDİYE GEREK KALMASA İDİ SİZİN Kİ BU SAATTEN SONRA HAYALDİR? ZATEN SİZ OLAYI TERSİNDEN YORUMLUYORSUNUZ VE FARKINDA OLMADAN MEHDİ OLUYORSUNUZ? ZATEN MEHDİDE SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ KURAN DİYECEK SÜNNET DİYECEK AMA BIRAKIN BUNU O DESİN :)))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

MHA/YOUTUBE/TARTIŞMA
gogu148
AyhanAytaç Yazarefendi (sahibi zaman,nedemek? Zaman sahibi, nedemek? ARAlarmısın biraz aynı şeyimi tarif ediyor bu cümleler kelamın burasını kavrıyamıyorumda,(!!!verecegin cevabı islam adına alacagım dikkat et)

AyhanAytaç Yazarefendi
...İNCİLİN VAHİYYUHANNA KISMINDA DERKİ:"...RAB BİR SAATLİĞİNE İKTİDARI ŞEYTANA VERECEKTİR?" VAKTİN SAHİBİ ŞU AN ŞEYTAN DECCAL VE SÜFYAN KOALİSYONUDUR? HİCRİ 1440DAN İTİBAREN SÜFYANİ İKLİM SONA ERİP MEHDEVİ İKLİME GİRECEKTİR.İŞTE BU VAKTİN SAHİBİ MEHDİDİR.ALLAH ŞEYTANA BİR SÜRE VERMİŞTİR.İNSANLARIN TEKRAR DİRİLMESİNE KADAR.BURDA DİRİLME UYANMADIR.YERYÜZÜNÜN ÖLÜMÜNDEN SONRA BİZ TEKRAR DİRİLTİRİZ.12 İMAMLARI BUNU MEHDİ İLE DİRİLİŞE BAĞLAMIŞTIR.MECAZEN ...İNSANLIK ÖLMÜŞ ŞEYTANLIK DİRİLMİŞTİR.ŞEYTANIN V AKTİ DOLAR VAKTİN SAHİBİ GELİR İŞE EL KOYAR.TABİRİ CAİZ İSE ALLAH VAKTİN SAHİBİ OLAN MEHDİYİ TÜM DÜNYAYA KAYYIM ATAR VESSELAM.(SORU İLMİN YARISIDIR?) SORUN İÇİN TEŞEKKÜR

gogu148
Merhaba,AyhanAytaç Yazarefendi(zaman sahibi demek!kendisine bir zaman verilmiş olan bu zaman nekadar ise o zaman içinde rabbinden ögrendiyini rabbinin ögretilerini o berilen belirli zamanın içinde anlamı manayı imanı itikadı kendisinden öncekileride inkara varmadan ve bu inkarına vardırmamaylada kendisinden önceki inananları birbirine düşürecek inkara vardırmadan kendisine verilen zamanın önceki manevi itikadı ilahi imerleride yeni yani kendi zamanının içindekiler ile birbirine harcedip BİR ederek bir olan rabbine varan tek yolda zamanını gütmekdir zaman sahibi budur ve daha bu manada yetkileri rabbinden ögrenişinden hasıllı sınırsızdır sadece zamanın bitişi ile sınırlıdır.(sahaibi zaman ise bunlar evliyalar derin alimler derin velilerdir.o zaman sahibide sahibi oldugu zamanın içinde zaamanın sahibi olarak o evliya alim ve velilere sahiplik ederek onlar ile bir dini yayan yaşatan bunuda onlara zaman ile sahip çıkarak zamanının içinde zaman adı ile onlara zamanı sahiplik ederek yani zamanın içinde saman onlara sahip çıkarak bu durum ile muhammedin heran ümmetinin başında oldugu durumdur bu mana ile zaman sahibi zamanın sahibi sahibi zaman ise kendisi olmadan zamanı diri oldugunda anlamı manayı ederi degeri tas tamam muntazam kurdu bu zaman ilede kendisi olamdan zamm adı ile sahiplik eder zamanının içindeki alime veliye evliyaya ermişe.(sahibi zaman cümlesi zamannın sahibinin gölgesidir)durumun hada çok yetkili olanı hakimi degil)(ama zaman sahibi demek ona verilen zamanın iyinde herleye hüküm çıkaran ve herşeyi daha hikmetlisine vardırma koşullu hikmet sahibi olarak herşeyi degiştirebilendir(bu yüzden rabbimiz muhammede derki sen sen hiçbirşey bilmezdin rabbin sma kitabı hikmeti ögretmedimi der)buradaki kitabı ögrenmesi başkabirşey hikmeti ögrenmesi ise o bambaşka çok başka birşey bütün yetkileri ele alacak kıymeti kıymetli yaşamı imar ve imal etmeyi bilşyor artık porofosyonel demek hikmeti işlerin derin yaşam sunuşlu yanlarını görebiliyor imar edebiliyor zamana serrbiliyor demek)

AyhanAytaç Yazarefendi
...ASRA ANDOLSUN K? DER RAB BU ASIR HANGİ ASIRDIR ASR-I SAADETMİ YOKSA ASR-I ŞEKAVET Mİ? ASR 82 YILDIR BİN AYDIR.82 YIL HAKİKAT İLE TAMAMLANIRSA O GERÇEK ASIR OLUR Kİ ZITLIKLAR VE AHİRZAMN ÖLÇÜLERİ ESASDIR.HERŞEYİN TERSİTERSİNE DÖNDÜĞÜ ZAMANDRI AHİRZAMAN Kİ İMAMRABBANİ GİCRİ BİNDEN SONRA AHİRZAAMNDIR DEMİŞTİR.AMA DAHA ÖZELDE HİCRİ 1400 AHİRZAMANIN AHİRİDİR Kİ ÜMMETE BİR 40 YIL DAHA SÜRE VERLİMİŞTİR HİCRİ 1440 DA ÜMMETİN İMTİHANI BİTER 9 AYI KALMIŞTIR.ARTIK KİM MÜMİN KİM M ÜNKİR KİM MÜNAFIK BİLİNECEKTİR İSA DERKİ: BİLİNMEDİK BİRŞEY KALMIYACAK.... ABDULBAKİ GÖLPINARLI ASRIN SIRRIDIR FERİDÜTTİN ATTAR DA ÖYLEDİR.ANCAK 82 YILDA BİN AYDA BEKTAŞİ SIRRINA VAKIF OLDU 12 İMAMA BİAT ETTİ HAYDAR BAŞDA BU GRUPTADIR AMA MEHDİLİK TASLAMAZSA İYİDİR.HAKİKAT ASRI 82 YILA TAMAM OLUR VE O ZAMANKİ VAKTİN SAHİBİ MEHDİDİR.KESİNTİSİZ OLARAK HAKİKAT HİKMET VE HÜCCET 82 YIL TENEFÜS EDİLMEMİŞTİR.ŞİMDİ TENEFÜS EDİLMEKTEDİR BİLGİSAYAR ÇAĞI İLE CEPTELE ÇAĞI SOSYAL MEDYA ÇAĞI İLE GERÇEKLER ÖRTÜLEMİYOR.HİLAFET 30 YIL SÜRDÜ EMEVİ ÇAĞI 82 YILA BATILLANDI OLDU BİN AYDAN FARZ EDİLEN EMEVİ ASRIDIR Kİ BATILDIR EMEVİ ASRI GİBİ 82 YIL HAK YAŞANMADI HAK İKLİM HİÇ OLMADI OLSA VAKTİN SAHİBİ ZUHUR ETMİŞTİ.İNSANLIK BİR ASIR SIRRA VAKIF OLAMAMIŞTIR KURAN 23 YILDA İNDİ 30 YIL HİLAFET OLDU SONRA 12 İMAMLAR TEK TEK BATIL ASRIN SAHİPLERİNCE ÖLDÜRÜLDÜ 4.İMAMDAN İTİBAREN HER İMAM MEHDİ ZANILDI VE ÖLDÜRÜLDÜ EN SON İMAM HALKA KARIŞTI SIR OLDU GAYB OLDU O ŞİMDİ SOKAKLARDA YÜRÜR YEMEK YER SOHBET EDER AMA KİMSE ONU TANIMAZ.TC BİLE 1919DAN 1950YE KADAR GİTTİ ASR-I HAKİKAT YAŞANMADI YAŞATILMADI İŞTE RAB O ASRA ANDİÇTİKİ O ASRIN SAHİBİDİR MEHDİ BU KADAR SIR AÇTIM ADAHA FAZLA AÇARSAM HELAK OLURSUN DUR DE DURAYIM BİTSİN BU DEM BU İMTİHAN YOLUN AÇIK OLSUN BİZİ BEKLEYİN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

KİTAB-I KAİMMANUEL:

#ahirzamanologAAyazarefendi:
"HÜCCET TAMAMLANMIŞ VE KİTAB-I KAİMMANUEL YAZILMAYA BAŞLANMIŞTIR_?"
kaim:...benim Allahın kulu ve hücceti ve ismi ile müsemma ve cismi ile mücessim olan KAİM.ve işte kaim böyle bir başlangıç ile kitabının yazılmasına başlanmıştır.24 yıl 3 aya tamamlanmış bir hüccet ile hüccettamamlanmıştır.112 alamet ile tamamlanmış.hem şii hemde sünni kaynaklarına göre yazılanlar ile tamamlanmıştır.tasavvuf ehlinin katkısı ile hüccet tamamdır.artık ölmek ve yaşamak delil ile ve kim müminse mümindir münafıksa münafıktır ve münkirse münkirdir.iyi olanlar iyiliği kötü olanlar kötülüğü yapmakta devam etsin.zaten isteselerde bunu değiştirmek mümkün değildir.kaim ile başlanmışsa kitabın yazımı artık diğer bütün kitaplar delil yetersiliği ile helaka maruz kalırlar.rabbin indirmiş olduğu kitaplar müstesna yazılan her kitap varlığını yitirmek ile maruz kalacaktır.kaim hak olan kürsüden konuşacak batıl yok olacak.kaim-i hüccetullah ki hüccetlerin en baki ve bakiyyesidir.artık hangi bir hüccet ile hüccete sahib olmalı ki onun hüccetine bir hüccet katabilsin.onun artık bir hüccete ihtiyacı yoktur kendisi vardır.güneşin kendi kendisine hüccet oluşu gibi kaimde kendisine hüccettir.o rabbin gören gözü işiten kulağı söyleyen dili ve tutan elidir.bir taş atsa atan kendi değil rabdir.artık rabbin ilminden ve rahmetinden sonra azabı gündemdedir.kaim-i azabullah ile rab gölgesinden haberdar eder....onun gölgesi yoktur onun gölgesi rabbin gölgesi olduğu içindir.bizzat kendisi rabbin gölgesidir.tıpkı adem gibi isa gibi hızır ve ilyas gibidir.üçler beşler yediler 12 imamlar 14 masum-u paklar 17 kemer-i bestler kırklar ve 313ler onun ashabıdır.her asrın sırrını bilen ümmetin bir karakutusudur.nakşi ve bektaşi sırrına vakıftır.kulağının biri cafer-i sadık biri mehdi sahib-i zamandır.davut ve isa gibi ilim ve hikmet sahibidir.124 bin peygamberin ilminin 100bin evliyanın kerametinin varisidir kaimmanuel.ibrahimin göklerin ve yerin rabbi olan alemlerin rabbine teslimullah kıldığı gibi oda hem kendisi hemde oğlu ismail gibidir.ona ateş ve kılıç işlemez.onun adaleti zalim ve zorbalar için keskin bir kılıç delici bir ok öldürücü bir mızraktır.ve adil ve sadıkları için onun adaleti oktan koruyucu bir miğfer mızraktan koruyucu bir zırh ve kılıçlara karşı bir kalkandır.gerçek islam onun ile zuhur eder.ve onun yanında hainler korkak zalimler ürkek ve mazlumlar muzafferdir.bin kez mazlum olmuş bir kez zalim olmamışlar için imamdır o.zalimler için yaşasın cehennem diyen adam onun yanında bir komutandır.şeytan zürriyeti ve hizbi için belirlenmiş bir sürenin tamamlanışının surasıdır o.kaim kıyametin oğludur.8 milyar içinde hak olan iman ile ayakta olan tek imamdır o.12 havariden eksik olanın yerini doldurandır o.böylece ona 24 denmiştir.12 imam yanında 12 havarinin tamamlanışının hücceti olduğu için.israiloğullarının ricali gibidir o.onlar onu gördükleri zamanda öz çocuklarını tanır gibi tanıyacaklar ama yine bile bile gerçeği inkar edecekler ama tabut-u sekine sandığ-ı yehova şamda ve antakyada ortaya çıkarıldığında artık hiçbir haham onu inkar edemiyecektir.hiçbir papaz onu inkar edemiyecektir.din ve bilim hüccetidir o kaim.din ve bilim tutulmasıdır ay ve güneş tutulması gibi.nostradamus bundan haber vermiştir.nostaradamus işaret-i mehdidende haber vermiştir ve demiştir ki:"...dünyanın sonlarında heryerde bir işaret var beynimi kemiriyor?" o işaret 2024de tüm dünyada olacaktır.herkim o işareti alnına yapsa o kurtulacaktır.ama o işaret-i mehdiyi ancak kaimin vekilleri alna yapacaktır ki cin ve insan şeytanları o işaretin tılsımından kaçacak yer arayacaklardır.bektaşi sırrında da bu tılsım elif-i hünkarda ve tuğray-ı hünkarda görülmüştür bir zaman.ve yine yuşa bin nun ile bu işaret benzeri bir işaret T harfinde alna yapılmış faiz ve fuhuşa bulaşmamışlar için bir koruyucu olmuştur.rabbin indirdikleri müstesna ne kadar sihir ve büyü kitabı hurafe ve batıl uydurma dinlerin ve mezheplerin kitapları varsa KİTAB-I KAİMMANUEL karşısında yanacaktır.kaimin kitabı onları musanın asası gibi yalayıp yutacaktır.ve bu kitabın yazılmasını rab yazarefendiye nasip etmiştir ki bunu ondan başka yazabilecek basiret feraset ve cesarette bir kişi yeryüzünde yoktur.yasin-i şerif okuması kaim ile tamam olur ve zuhruf-u şerif okunmaya başlanır müminlerce.89 ayetten müteşekkil zuhruf suresinde ahir-i ahirzaman (eskatalogya) ayetleri ve alametleri vardır ve hüccettamamlanmıştır.her kim zuhruf suresini okumasa şeytana yoldaş olur der kaim-i azabullah.zuhruf suresi kuran-ı azimüşşan ve furkan-ı zikrullahın Z raporudur artık akibette....? (AHİRZAMANOLOG AYHAN AYTAÇ YAZAREFENDİ RABBİN ÖĞRETTİĞİ GİBİ YAZMIŞTIR_?)
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.