Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Dünyanın en yaşlı...

Misafir birce

Önerilen İletiler

6132Tomoji_Tanabe.jpgDünyanın en yaşlı adamı 112 yaşında

Dünyanın en yaşlı adamı kabul edilen Japon Tomoji Tanabe, törenle 112 yaşına girdi.

Japonya'nın güney batısında bulunan Miyazaki'ye bağlı Miyakonojo kentinin Belediye Başkanı, 112 yaşına giren Tanabe'ye bir buket ve kutlama mektubu sundu. Tanabe, burada kendisine yöneltilen kaç yıl daha yaşamak istediği sorusuna da "sonsuz" cevabını verdi.

Tanabe, Puerto Ricolu Emiliano Mercado Del Toro'nun Ocak ayında 115 yaşında ölmesinden sonra, Guinnes Rekorlar Kitabı'na dünyanın en yaşlı erkeği olarak girmişti.

18 Eylül 1895 doğumlu Tanabe'nin sağlık durumunun iyi olduğu belirtiliyor.

Dünyada en çok yaşlı nüfusun bulunduğu Japonya'da, 1 Eylül itibariyle 100 yaşını geçen 32 bin 295 kişi yaşıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

yaslipm5.png...120 yaşındaki Meryem nine

Dünyanın en yaşlı insanı! 120 yaşındaki Meryem ninenin doğum belgesini bile Osmanlı İmparatorluğu

vermiş

Guinness rekorları kitabına ilk Osmanlı doğum belgeli bir kadın dünyanın en yaşlı insanı olarak giriyor.

İsrail'de yaşayan Meryem Amash isimli kadın tam 120 yaşında. Elindeki Belgesi o dönem bu toprakların

hakimi olan Osmanlı imparatorluğu tarafından verilmiş.

10 çocuğu ve bir kuzu olan Meryem'in 120 torunu, 250 torunununun çocuğu bulunuyor. 20 tane de

torununun torunu var. Meryem Kudüs'ün Türklerin kontrolünde olduğu zamanları hatırlıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

869320080704034705128kq9.jpg...Dünyanın en yaşlı annesi oldu

70 yaşında doğum yapan 'nine' tıp dünyasını şaşkına çevirdi. Bir kız bir erkek bebek dünyaya getiren Hintli

kadın, dünyanın en yaşlı annesi unvanının sahibi oldu.

Biri kız biri erkek ikiz bebek dünyaya getiren Omkari Panwar, Guinness Rekorlar Kitabı'na dünyanın en yaşlı annesi

unvanıyla girdi.

Sezeryan yoluyla dünyaya gelen bebeklerin sağlığının iyi olduğunu söyleyen doktorlar, bu yaştaki bir kadının hamile

kalmasının tıp dünyasını şoke ettiğini belirtiyor.

Doktorların verdiği bilgiye göre prematüre olarak doğan bebekler 1 kilo.

Panwarların iki yetişkin kızı ve beş torunu var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

1216037289154hk7.jpg...Dünyanın en yaşlı blog kullanıcısı

Dünyanın en yaşlı blog yazarı olarak ünlenen Avustralyalı Olive Riley 108 yaşında vefat etti.

2007 yılının Şubat ayında internette blog yazmaya başlayan Olive Riley’in internet bloğunda

74 makale girişi bulunuyor.

Yazılarında modern dünya düzenine ilişkin görüşlerine, iki büyük dünya savaşı ve büyük buhran dahil

20’inci yüzyılının tamamına tanıklığına, deneyimlerine ilişkin duygularını paylaşıyordu.

"http://worldsoldestblogger.blogspot.com" adresinden girilebilen

26 Haziran tarihli son yazısında Olive Riley, hemşireler ve ziyaretçisiyle

nasıl mutlu bir şarkı söylediğini anlatıyor,

hayatı boyunca kendisine bu kadar iyi bakılmadığını söylüyordu.

Olive Riley, geçen Cumartesi günü New South Wales’de bir bakım evinde hayata veda etti.

Riley, 20 Ekim 1899’da Broken Hill kasabasında doğdu.

Barmenlik gibi çok çeşitli işlerde çalıştı, üç çocuk sahibi oldu.

Belgesel yapımcısı Mike Rubbo, Olive’e blog tutma fikrini bir arkadaşının verdiğini söyledi.

Olive Riley’in büyük büyük torunu da blog yazmanın, kendisine dünyanın değişik yerlerinden insanlarla

temas etme imkanı verdiğini ve zihnini taptaze kalmasını sağladığını söylüyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 7 ay sonra...

175925i.jpg...EN YAŞLI İKİNCİ İNSANIN SIRRI

Dünyanın en yaşlı ikinci insanı yaşamını yitirdi. Kızı annesinin uzun yaşama sırrını açıkladı. 113 yaşında ölen dünyanın en yaşlı ikinci kişisinin yaşama sırrını kızı açıkladı.

Kızı, annesinin hayatı boyunca son derece yumuşak, her zaman gülümseyen biri olduğunu ve hiç ilaç kullanmadığını söyledi.

Guinness Rekorlar Kitabına göre, dünyanın en yaşlı ikinci kişisi olarak kabul edilen ABD vatandaşı Beatrice Farve,

Georgia eyaletinde 113 yaşında öldü.

92 yıl aynı evde yaşanan Farve 113 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Basına açıklama yapan kızı Joan Farve, annesinin Brunswick kentinde, 21 yaşından beri oturduğu evinde

uyuduğu sırada öldüğünü belirtti.

Joan Farve, "son derece yumuşak, her zaman gülümseyen bir hanımefendi" olarak tanımladığı

annesinin hayatı boyunca çok sağlıklı olduğunu, nadiren doktora gittiğini ve hiç ilaç kullanmadığını söyledi.

Georgia eyaletine bağlı Camden ilçesinde 1895 yılında dünyaya gelen Beatrice Scarlett,

1921 yılında Dennis Farve ile evlenerek, kocasının soyadını aldı.

Beatrice Farve, 100 yaşına gelinceye kadar güzellik malzemesi satışında çalıştı.

Guinness Rekorlar Kitabının yaşlılık bilimi üst düzey danışmanı Robert Young,

Farve’ın Portekizli Maria de Jesus’un 115 yaşındayken yine bu ay içinde hayatını kaybetmesinin ardından

dünyanın en yaşlı ikinci kişisi unvanının sahibi olduğunu söyledi.

Young, halen dünyanın en yaşlı kişisinin ABD’nin Los Angeles kentinde yaşayan 114 yaşındaki Gertrude Baines olduğunu kaydetti.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

250yasa.jpg

256 yıl yaşadı

Öldüğünde 256 yaşındaydı.

Time dergisine haber oldu.

Uzun yaşamının sırrı ise 'Köpek – güvercin – kablumbağa' üçlüsünde yatıyor.

İnanılmaz ama gerçek. Çinli Li Ching-Yuen'in 256 yaşında öldüğü iddia ediliyor.

Üstelik bu iddia dünyanın en prestijli dergisi olan Time'da bile yer buldu.

Dergi Yuen'in 250 yaşına kadar yaşamasının sırrının 'Köpek – güvercin – kablumbağa' üçlüsünde olduğunu yazdı.

Çinli bir bitki bilimci, dövüş sporcusu ve taktik veren olan Li Ching-Yuen, 1736'da doğduğunu söylese de kayıtlarda 1677 olarak gözüküyor.

Bu doğum tarihlerine göre 1933 yılında öldüğünde ya 197 ya da 256 yaşında olması gerekiyor. İki halde de dünyanın en çok yaşayan insanı.

UZUN YAŞAMIN SIRRINI ARAŞTIRDI

'Li Ching-Yuen 1677'de Chyi Jiang Hsie, Szechuan köyünde doğmuş olması gerekiyor.

Hayatının çoğunu dağlarıne eteklerinde bitkiler toplayarak ve uzun yaşamın sırlarını araştırarak geçirdi.

1748 senesinde 71 yaşındayken Çin ordusuna dövüş öğretmeni ve taktik danışmanı olarak katılmak üzere Kai Hsien'e taşındı.

1927'de kendisi komutan Yang Sen tarafından davet edildi. Komutan yaşına rağmen onun gençliğinden,

gücünden ve yiğitliğinden oldukça etkilenmişti."

Eve döndükten bir yıl sonra öldü. Bazıları onun doğal nedenler yüzünden öldüğünü söylese de

bazıları arkadaşları ölmeden önce 'bu dünyada yapmam gereken herşeyi yaptım. Artık eve gidiyorum' dediğini iddia ediyor.

Uzun yaşamın sırrı sorulduğunda Usta Li'nin cevabı her zaman şunlardı:

- Temiz bir kalbin olsun

- Bir kaplumbağa gibi otur

- Bir güvercin kadar hayat dolu yürü

- Bir köpek gibi uyu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Dünyanın en yaşlı adamı kabul edilen Japon Tomoji Tanabe, törenle 112 yaşına girdi.

496321646738284.jpg...Dünyanın en yaşlı adamı İngiliz oldu

Dünyanın en yaşlı adamı olarak bilinen Japon Tomoji Tanabe'nin 113. yaşında ölümüyle,

bu unvan Birinci Dünya Savaşı gazisi İngiliz Henry Allingham'a verildi.

Guinness Rekorlar Kitabı adına yapılan açıklamada, 113 yaşındaki Henry Allingham'ın resmen

''dünyanın en yaşlı adamı'' olduğu belirtildi.

Allingham'ın, 6 Haziran 1896'da Londra'da doğduğu, bu unvanı alan son İngiliz'in 1974 yılında 110 yaşında ölen Frederick

Butterfield olduğu kaydedildi. Allingham, İngiltere'de yaşayan Birinci Dünya Savaşı gazisi iki kişiden biri

ve Kraliyet Hava Yollarının yaşayan son kurucu üyesi.

Henry Allingham'ın 5 torunu, 12 torun çocuğu ve 14 torunun torunu bulunuyor.

Genellikle sebzeyle beslenen, alkol ve sigara kullanmayan Japon Tanabe'nin evinde uyuduğu sırada kalp yetmezliğinden

öldüğü bildirilmişti.

Tanabe, 111 yaşındayken dünyanın en yaşlı adamı olarak Guinness Rekorlar Kitabına girmişti.

Guinness Rekorlar Kitabı, ''dünyanın yaşayan en yaşlı kişisinin''

ABD'nin Los Angeles kentinde yaşayan 115 yaşındaki Gertrude Baines adlı kadın olduğunu kaydetti.

~~

Peki 120 yaşındaki Meryem nine neden bu Guinness Rekorlar Kitabına girmedi, bunu da anlamış değilim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

üc genc demedimki ben :)

"en genci foruma katilan" tahmin edebiliyorum

üc rakami deli kanlilarimiz icindi.. (onlar henüz pek foruma yazmiyor' lar araci olarak yazanlari var ) :)

Anlamiyorum ne demek istedigini hem var diyorsun hem yok birde araci cikardin..

birce gercekten anlamadim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

En yaşlısını bilemem de sanırım en gencini biliyorum foruma katılan

ondan haric üc deli kanlimiz var :)

bir tane' de ufaklık :)

Birce ispatla. kimmis bu üc genc..

üc rakami deli kanlilarimiz icindi.. (onlar henüz pek foruma yazmiyor' lar araci olarak yazanlari var ) :)

Anlamiyorum ne demek istedigini hem var diyorsun hem yok birde araci cikardin..

birce gercekten anlamadim...

En genci foruma katilan

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=146340

üc deli kanlimiz

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=31507

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=96621

bir tane daha var ama ben bulamadim simdi... araci ile ne demek istedigimi bakarsaniz anlarsiniz :)

( araci = als vertretung )

En son da ufakligimiz :)

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=104074

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir tane daha var ama ben bulamadim simdi... araci ile ne demek istedigimi bakarsaniz anlarsiniz :)

Üçüncüyü de ben göstereyim birce... :)

Üçüncü burada:

http://www.turkish-media.com/forum/index.p...;showentry=5452

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

üc deli kanlimiz

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=31507

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=96621

Saygilar

Sonun da bulabildim ücüncü deli kanlimizi :)

http://www.turkish-media.com/forum/index.p...howtopic=110791

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.