Zıplanacak içerik

Seçtiklerimiz

Burada bizim seçtiklerimiz adı altında Forumda bulduğumuz özel başlıkları, videoları, fotoğrafları ve diğer materyalleri bulacaksınız...

İtalyan Pizza Çeşitleri - Kaç Çeşit Pizza Var?
 • 15 cevap

Süper Pikapların Aman Tanrım Anları 
 • 0 cevap

İnanılmaz Dönüşümlü Mobilyalar
 • 0 cevap

Her Bütçe için En İyi Oyun Masaüstü Bilgisayarları

1) Alienware Aurora - $999,99 ABD doları
Alienware Aurora, aynı zamanda giriş seviyesi bir klavyede oldukça uygun fiyatlı, şık bir oyun masaüstüydü. Sanal gerçeklik oyunları veya 4K video akışı gibi güç gerektiren görevleri halledecek şekilde yapılandırılabilen kompakt ancak yetenekli bir makinedir. Uygun fiyatlı başlangıç fiyatının yanı sıra, bu konuda en çok sevdiğimiz şey, ne kadar rahatlıkla geliştirilebileceğidir - bilgisayarlarla rahat olmayanlar için bile.
 • 7 cevap

Yumurta Yemenin 15 Faydası - Yumurta yediğinde vücuduna ne olur?


Yumurtalar protein alımı için en kolay, en ucuz yoldur. Günlük protein sayısını kolayca yükseltmenin ötesinde, her 85-kalorili yumurta katı 7 gram kas yapımcısı içerir, ayrıca sağlığınızı geliştirir. İçinde amino asitler, antioksidanlar ve sağlıklı yağlar bulunur. Gerçi sadece beyazlara ulaşma. sarısı, kolin denilen yağ ile savaşan bir besin öğesine sahiptir.
 • 14 cevap

40 Yaşından Sonra Kan Basıncınızı / Tansiyonunuzu Düşürmenin 40 Yolu


Yüksek tansiyon testi veya hipertansiyon tanısı aldıysanız, tahmin edin: Amerika'da  yetişkin nüfusunun yarısına katıldınız. Daha önemlisi yüzde 28'i yüksek tansiyona sahip olduğunu bile bilmiyor, bu nedenle yüksek tansiyona "sessiz katil" deniyor. Yüksek tansiyon, kalp rahatsızlığı, felç, anevrizma, ve böbrek yetmezliğine yol açabiliyor.
 • 40 cevap

Hayatınızda Daha Önce Böyle Bir Şey Görmediniz..! Akrobatlar
 • 0 cevap

Biz interneti kullandığımız zaman neler oluyor? İnternet nasıl çalışıyor? Sorularına yanıt bulmaya çalışacağız!
 • 3 cevap

5G müzikten ilaca bildiğimiz her şeyi değiştirebilir

5G gerçekten çok önemli olacak.

Şimşek hızlı "yeni nesil" kablosuz teknolojinin kendi kendine sürüş araçlarına, sanal gerçekliğe, akıllı şehirlere ve ağa bağlı robotlara güç vermesi bekleniyor.

Ama başka ne yapabilirsiniz?

Ericsson, 5G için fütüristtik uygulamaları hayal etmek için King's College London araştırmacılarıyla bir araya geldi. Müzikten ilaca kadar her şeye bakıyorlar.
 • 0 cevap

Cağ kebabı Erzurum, kaymak Afyon, kuyu tandır Denizli, karpuz Diyarbakır, baklava Gaziantep'e adresli. Her şehrin, her ilçenin kendine özgü yemekleri ve mutfağı var. Ait oldukları şehirlere değer katan bu yemekler, marka değerlerine de çok önemli katkılarda bulunuyor. İşte Türkiye'de ait oldukları yerin simgesi haline gelip kültür varlığı olarak anıtlaşan ve bir şehre mal olmuş marka yemekler.
 • 66 cevap

Yemek Pişirmede Size Tasarruf Sağlayacak 30 Püf Noktası


Lezzetli, sağlıklı yemekler yaparken bakkaldan sık sık uğrayabilir, taze malzemeler alabilir ve hala tasarruf yapabilirsiniz. Günde üç öğün yemek pahalı olabilir, ancak alışveriş yapmayı, neyi hazırlamayı ve yiyeceklerinizi en iyi şekilde nasıl saklayacağınızı biliyorsanız, kazandığınız parayı düşündüğünüzden daha fazla kullanabilirsiniz.
 • 28 cevap

Sağlıklı Bir Ağırlık İçin Yenilmesi Önerilen Dört Gıda


Yeni yıl sihirli bir şekilde yağları eriten gıdalar için çok önemli bir araştırmaya yol açtıysa da, böyle bir gıda yok. Ancak bazı araştırmalar size bir miktar ekstra umut verecek bilgiler içeriyor.

Bebek havuçlarından ve kereviz sopalarından bahsetmiyoruz. Onların besin makyajı sayesinde, fıstık ve tahıl gibi doyurucu gıdalar sağlıklı bir kilo vermenize ve hatta birkaç kilo vermenize yardımcı olabilir.
 • 0 cevap

Başarılı Çocuk mu Yetiştirmek İstiyorsunuz? Onların Güçlü, Güvenilir ve Dirençli Olmasına Yardımcı Olmak İçin Bunları Yapın

Kurban olmak yerine, dirençli ve esnek çocuklar kendilerini kaderlerini kontrol altında tutma yeteneğini geliştirerek uygulayabiliyorlar. Sonuç olarak, uyuşukluk yerine, kötü şeyler olduğunda daha da iyiye doğru yönlenme eğilimi gösterirler.
 • 0 cevap

Amerika'da 2018 Yılının Otomobili Seçildi: Honda Accord


Yılın Otomobili
Bazıları, bu yeni Honda'nın bugüne kadar yaptığı en iyi otomobil olduğunu iddia ediyor ve kazananı seçen otomobil gazetecileri jürisi de bu konuda aynı fikirde. Sonuç: Honda Accord Amerika'da 2018 yılının otomobili oluyor. Accord'ın yanında oldukça iddialı diğer otomobillerde bulunuyordu. Bunlardan bazıları: 2018 Toyota Camry ve 2018 Kia Stinger.
 • 0 cevap

Fotoğraflarla Dünyanın En İlginç Polis Arabaları


Gezegendeki en havalı polis araçlarına bir göz atın.
Herhangi bir şoförün soğuk bir ter atmasına neden olan bir şey varsa, bu dikiz aynasındaki bir polis arabasının görüntüsüdür.
Sorun, çoğu zaman tamamen hayal gücü yetersiz olan bir şey; Porsche 911'ler veya Ford Mustang'ları veya Lamborghinis tarafından yollar devriye gezseydi ne kadar ilginç olurdu?
İnan ya da olmasın, polis bütün bu arabaları kullanmış ve daha bir sürü şeyleri kullanmıştır, bu yüzden bunların bir kısmı polistir. Onları sırayla sıraladık, dünyanın en ilginç olduğunu düşündüğümüz polis arabasına kadar çalıştık.
Sıralamayı, karayolu güvenliği kampanyalarına katılanlar gibi tanıtım amaçlı değil, operasyonel araçlar için kasıtlı olarak önyargılı tuttık.
Öylesine ciddi olmayan polis arabalarıyla başlayalım, ancak polis karakolunda görmek çok güzel.
 • 44 cevap

İnsanlar bu görsel bulmacada yanlış yönlendirilmiş uçağı bulmakta zorluk çekiyor, siz bulabilir misiniz? 

ÇÖZÜM BU BAŞLIK ALTINDA İKİNCİ İLETİDE EĞER ÇÖZMEK İSTİYORSANIZ İKİNCİ İLETİYE KESİNLİKLE BAKMAYIN...
 • 3 cevap

ARALIKLI PERHİZ YAPMA / ORUÇ TUTMA DİYETİ

Aralıklı Perhiz Yapma/ Oruç diyeti (Intermitting Fasting - IF), belirli bir süre boyunca perhiz yapma/ oruç tutma ve bu süre içinde sadece kontrollü aperatif alma olarak bilinen birçok diyet yönteminin şemsiye ismidir.
 • 0 cevap

Bilgisayar korsanları bilgisayar monitörünüze erişebilir - bir siber güvenlik uzmanı bize ne kadar kolay olduğunu gösteriyor

Bilgisayarımızın korsanlar tarafından saldırdığını biliyoruz ama monitor hiç duymamıştık. Bu bilgisayar güvenlik uzmanı bize monitörümüzün de saldırıya açık olduğunu gösteriyor. 

Nasıl yapıyorlar size kısa olarak açıklayalım.

Öncelikle monitor da küçük bir bilgisayardır. İçinde pikselleri görüntüye dönüştüren bir sistem vardır


Korsanlar bu sistemi ele geçiriyorlar ve size doğru olamayan görüntüleri gösteriyorlar, Nasıl mı?


Diyelim ki PayPal hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve PayPal giriş URL- Sekmesi bu https://www.paypal.com/us/home


Bilgisayar korsanları monitörünüzü ele geçirdiği için bu sekmeyi kendi site sekmesiyle değiştiriyorlar  file:///tmp/index.html


Fakat size ekranda hala bu sekmeyi gösteriyorlar: https://www.paypal.com/us/home


Ve kendi oluşturdukları phishing (sahte görüntü) sistemi burada devreye giriyor. Oluşturdukları PayPal sayfası PayPal orijinal sayfasıyla birebir uyuyor ve size bilgilerinizi girdiğiniz anda onları ele geçiriyorlar.


Size ekranda gösterdikleri bilgiler doğru fakat geri planda (ekran gerisinde) sizi yönelttikleri sekme farklı olmaktadır. Çok dikkatli olmanız gerekiyor.
 • 1 cevap

2017'nin En Çok Beğenilen Konsept Arabaları
Geleceğe Bakış
Oto şovları, tüketicilerin tek bir çatı altında birden fazla imalatçının en yeni yeni araçlarını deneyimlemeleri ve belki de onlar için doğru tekerlekleri konusunda karar vermeleri için harika yerlerdir. Yeni arabalar şovun iş tarafı olmasına rağmen, konsept otomobiller genellikle dikkatin çoğunu kaparlar. Bu benzersiz otomobiller emisyon ve hatta emniyet standartları ile özgürce araç yaratma özgürlüğüne sahip tasarımcıların ve mühendislerin zihinlerinde, genellikle belirli bir fiyat noktası göz önüne alınmadan ortaya çıkar. Tipik olarak gelecek teknoloji ya da yeni nesil stil için vitrinler olarak yaratılan konsept otomobiller, bir otomatik gösteriye bir başka heyecan katıyorlar. 2017'de dünyadaki büyük otomobil şovlarından konsept otomobilleri - bu inanılmaz makinelerde gözlerinizi şölen için birkaç dakikanızı ayırın.
 • 20 cevap

Toyota, yeni hidrojenli otomobili Mirai ile dünyayı yeniden değiştirmek istiyor

Yirmi yıl önce, Prius hibrid araçları yaygınlaştırdı ve otomobil endüstrisini değiştirdi. Toyota'nın hidrojen yakıt hücreli arabası, Mirai, bunu tekrar başarabilecek mi?

Dördüncü nesil Toyota Prius, Nagoya'nın birkaç kilometre güneydoğusundaki Tsutsumi tesisinde, Tokyo'dan Shinkansen hızlı treni ile yaklaşık 100 dakika uzaklıkta üretilmektedir. Tsutsumi'nin vitrinlerinden iki üretim hattı uzağa uzanıyor. Bu salonlarda süs atölyesi bulunur. Burada, tamamlanmış gövde kabuğu içeri giriyor, kapılarından (ayrı bir çizgi boyunca çiftler halinde yol alıyor) ve içeriden hibrid sistem, gösterge paneli ve koltuklar atılıyor. 2003 yılından bu yana Prius üreten fabrika, yılda 430.000 otomobil üretiyor. Saat 06.30-1.5 arası, her dakika Prius'a dönüşebilir.
 • 0 cevap

Kuzey'deki kral: Chevrolet Colorado ZR2 - Ford F-150 Raptor ve Ram 2500 Arazi kamyonetleri Karşıya
 
Off-road  (Arazi) kamyon meraklısı olmak hiç bu kadar iyi bir zaman olmadı. Her zamankinden daha fazla seçenek var ve Amerikalı otomobil üreticileri, en yetenekli üç kamyon üretiyor:
 
2017 Chevrolet Colorado ZR2,
 
2017 Ford F-150 Raptor
 
ve 2017 Ram 2500 Arazi Aracı.
 • 11 cevap

DAN BROWN - BAŞLANGIÇ KİTABINDAKİ TÜM RESİMLER, GÖRSELLER ve SANAT ESERLERİ

Yıllar önce Dan Brown'ın Cehennem kitabı için böyle bir sayfa açmıştım. Kitapta geçen bütün görsellerin fotograflarını metinleriyle birlikte buraya yüklemiştik. Gelen yorumlardan anladığım gayet işe yaramıştı diye düşünüyorum. Şimdi Dan Brown,  Başlangıç adlı yeni kitabını çıkardı. Ben de tabii hemen alıp okumaya başladım. Yine aynı sıkıntı, yine aynı merak, daha birinci sayfadan acaba bu bahsettiği yer nasıl bir yer diye merak etmeye başladım. Eeee baktım zamanı gelmiş, açalım yeni sayfamızı. 

Bu arada bazen yavaş yavaş okuyorum, hızlı olamıyorum, o yüzden resi yükleme konusunda gerinizde kalabilirim. O zaman hemen üye olun diyorum, hem tanışmış oluruz hem de bana yardımcı olursunuz, kaldığım yerden resimleri yüklemenizde hiçbir sorun yok, maksat işe yarasın.

 

 
 • 208 cevap

Mutlu ve etkileşimli kullanıcılar, herhangi bir topluluğun temel taşıdır; bunlar, yaratıcılar, tüketiciler, mesajınızı yeni kitlelere yaymak için elçilerdir. Turkish-Media Topluluğu, kullanıcıları memnun eden ve topluluğunuzun değerli bir parçası gibi hissetmelerine yardımcı olan bir dizi özellikle etkileşimde bulunur.
 • 11 cevap

Demi yani çay kıskanmış başlığı kahvenin başlığı olurda çay'ın başlığı olmaz mı diye bize başvurdu mecburen Çay içinde bir başlık açmak zorunda kaldık... YSG!
 
Hadi birisi çay yapsında şöyle sıcak sıcak içelim
 • 746 cevap

Birisi Kahve Yapsada İçsek Şöyle Hüpppppppppppppp Diye....
 • 1.309 cevap

×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.