Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

Mehdî

Φ Üyeler
 • İçerik Toplamı

  409
 • Katılım

 • Son Ziyaret

İçerik İtibarınız

2 Nötr

1 Takip eden

Mehdî Hakkında

 • Rütbe
  Genç Üye
 • Doğum Günü 17-12-1973

Diğer Bilgiler

 • MSN
  nefsikolog@hotmail.com

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yer
  istanbul
 • İlgi Alanları
  mehdi ve ahirzaman

En Son Profil Ziyaretçileri

23.241 profil görüntüsü
 1. Mehdî

  Tanrının Varlığına Dair Kanıtlar

  bilimsel-ateist: ...bi kere ben prensiben müslüman değil müminim özde alevi bektaşiyim baltayı taşa vurdun.ikincisi 24.yılımda okumam devam ediyor.10 YIL şüphe bunalımım dönemim oldu.turan dursun ve ilhan arsel kitaplarının külliyatını okumuş bir kişiyim.ama "şeytan ayetleri" konusunda kırılma yaşadım anladım ki ateist olan nefs-i emmare iklimindeki şahıslar esasında tanrıyı değil şeytanı inkar etmektelerdir.mevlana derki:"...felsefeciler (vesveseciler) şeytanı inkar etti aynı anda şeytanın maskarası oldular?" hadis:"...şeytan insana sorar insanı kim yarattı? ins derki: "allah yarattı?" bu sefer şeytan (labirent vesvese darbesi ile?) "peki allahı (haşa) kim yarattı?" ve resulullah bu vesvese soruya karşı antivesvese cevap olarak der diyin ki:"...ben allah ve resulüne iman ediyorum?" zira iman allaha ve resule imandır.sadece allaha iman deizmdir ki buda o aldatıcı şeytanın allah ile aldatmasıdır.yani nuh diyipte peygamber deneme-k gibi la ilahe illallah der deist ama ebu süfyan gibi muhammeden resulallah demez.kibir ve gurur duvarlarını aşamaz.ben nihayetinde şeytan ayetleri üzerinden turan dursunun ukala-i ahmak olduğunu anladım bu labirent vesevselerden kurtuldum şeytan bana şu labirent vesveseyi vermişti:"...allah şu anda nerde duruyor? yarattığı yerde mi yaratmadığı yerdemi duruyor?" anladım ki bunun cevapı hertürlü sapmaktır onun için kelime-i şehadet ile ve aliyyen veliyullah ile imanım tam oldu elhamdülillah:"...küfür deryasında buldum ben imanı, allah göndere mehdi sahib-i zamanı?" (pirgerçekveli)
 2. Mehdî

  SAHTE ŞAHADET KELİMESİ

  BUGÜN mehdi devrandayız buna göre gerçek kelime-i şehadet "YA ALLAH YA MUHAMMED YA ALİ YA MEHDİ SAHİB-İ ZAMANDIR?"
 3. MÜHR-Ü MEHDİ SADR-I MEHDİ: PİR GERÇEK VELİYİM: MÜLKE GELDİ SÜLEYMAN MEHDİDE HATMOLDU KELAM ZUHUR-U İMAN ÇERAĞ-I RUŞEN MÜHR-Ü MEHDİ OL-SAHİB-İ ZAMAN? BA-İ BİSMİLLAH BİSM-İ ŞAH ALLAH ALLAH BA-İ BİSMİLLAH BİSM-İ ŞAH ALLAH ALLAH BA-İ BİSMİLLAH BİSM-İ ŞAH ALLAH ALLAH HAK MUHAMMED ALİNİN KERAMETİ TECELLİ BUYURA İNŞAALLAH VE ELMAHDÜLİLLAH BİSMİLLAHİ HU RAHMAN-I RAHİM? BİSMİLLAHİ HU MELİK-İ KUDDÜS? BİSMİLLAHİ HU SELAM-I MÜMİN? BİSMİLLAHİ HU MÜHEYMİN-İ AZİZ? BİSMİLLAHİ HU CEBBAR-I KAHHAR? BİSMİLLAHİ HU ALİ-Yİ KEBİR? BİSMİLLAHİ HU SEMİ-Yİ BASİR? BİSMİLLAHİ HU EVVEL-İ AHİR? BİSMİLLAHİ HU ZAHİR-İ BATIN? BİSMİLLAHİ HU HAY-YI KAYYUM? BİSMİLLAHİ HU EHAD-I SAMED? BİSMİLLAHİ HU MUİZZ-İ MUZILL? BİSMİLLAHİ HU CAMİ-Yİ MABUD? BİSMİLLAHİ HU MEVLAY-I VEDUD? BİSMİLLAHİ HU RAKİB-İ MUKTEDİR? BİSMİLLAHİ HU MUSAVVİR-İ MÜTEKEBBİR? BİSMİLLAHİ HU MALİKÜL-MÜLK-Ü ZÜL CELALİ VEL İKRAM: AMİN EL MUİN OL EMRİNE SIĞINDIM YÜZÜMÜZÜ KARA ÇIKARTMA YA RABBÜL-ALEMİN HU? HİMMET-İ GAYRETULLAH VE ŞEFAAT-İ ZİKRULLAH İLE SIRR-I KERAMETİNİ VE HİKMET-İ MUCİZENİ DİLERİZ RABBİMİZ ALLAH CELLE CELALİ HU EKBER ÜÇLER BEŞLER YEDİLER KIRKLAR LA FETA İLLA ALİ LA SEYFE İLLA ZÜLFİKAR FATİH-İ HAYBER SAHİB-İ ZÜLFİKAR HAYDAR-I KERRAR KAATİL-İ KÜFFAR LA FETA İLLA ALİ LA SEYFE İLLA ZÜLFİKAR? PİR GERÇEK VELİYİM: MEHDİDE HATMOLDU KELAM GERÇEK ERENLERE SELAM ÜÇLER BEŞLER YEDİLERE KIRKLARA OLSUN SELAM ? PİR GERÇEK VELİYİM: YOLUMUZ ONİKİİMAM YOLUDUR EVVELİ ALİ AHİRİ MEHDİDİR PİRİMİZ ÜSTADIMIZ HU DOST HÜNKAR HACI BEKTAŞ-I VELİDİR? PİR GERÇEK VELİYİM ZİKR-İ HAKİKATİMİZDİR: ===================== BAKİ GERÇEKLER DEMİNE HU DOST ALLAH EYVALLAH GERÇEĞE HU MÜMİNE YA ALİ YA MEHDİ SAHİB-İ AN-I ZAMAN? EN DOĞRUSUNU ALLAH GAYBI ANCAK YARATAN BİLİR ALLAHIN LANETİ YALANCILARIN GAZABI ZALİMLERİN ÜZERİNE OLSUN
 4. Mehdî

  milliyetçilik caizmi..?

  ...ben iman ırkçısı takva milliyetçisiyim.buna göre tasavvufçu olarak dinimiz ırkçılığı ve milliyetçiliği yasaklamıştır.emri marufçu ümmetçilik vardır.karl marks ümmet-i muhammed fikriyatı çerçevesinde komünizm fikrini ortaya atmıştır diyor DOĞU PERİNÇEK?
 5. Mehdî

  mantıksal sorular!

  ...mantık vardır birde mantık silsilesi? benim için gerçek mantık artık mantık silsilesi olmuştur.bu şuna benzer.mantık bir noktadır.ve sislsileside o nopktadan başlıyarak bir daire çizersinin bir ucunu bir ucuna bağlarsınız ama nasıl.olayları güncel ve tarihsel inceleyerek.sebep sonuç ilişkilerinde tecrübe edinerek.din mezhep tarikat siyaset tarih ve hukuk ekseninde karşılaştırarak bireysel ve toplumsal derin ve yüksek empati ile _MANTIK/SİLSİLESİ?
 6. Mehdî

  Cuma Namazı

  HADİS:"...kıyametin cumasına kadar cuma farz kılınmıştır.herkim mazereti olmaksızın cumayı terkederse allah onun iki yakasını biraraya getirmesin ve işininde bereketi hiç olmasın?"
 7. Mehdî

  isa'ya neden tanrının oğlu deniliyor

  ..isaya tanrının oğlu denmesinin sebebi fitne ile açıklanacak olursa cinler tarafından ortaya atılan bir fitnedir.insanlar şirke girsin diye ona "...tanrının oğlu?" DEDİLER.
 8. Mehdî

  Allah akılla bilinir

  ...insan bilmediğinin tanımadığının düşmanıdır.rab akılla diyil nefis ile bilinir.daha doğrusu nefsini bilen rabbi bilir.nefsi bilmek demek ne kadar aciz olduğunu ne kadar cahil ve zalim olduğunu bilmek ile eşdeğerdir.akıl bir zaman sonra yerini kalbe bırakır.kalbde marifet olur.bir alıcı bir radar gibi allahı bilen bir özellik vardır kalbdeki kalb gözü açılır ruh ve sır hafi ve ahfa derecelerine yükselinir.göz kulak ve gönül bilir ayetide buna delildir.
 9. Mehdî

  Neden hep din konulari?

  ...din tarihi 7 bin yıldır.din felsefeside bu kadardır.bezmi elestte kullar söz verdiği için din hiçbir zaman gündemden çıkmaz.bu soru niye günde beş vakit ezan okunuyor sorusu gibidir.
 10. Mehdî

  Kuran ve Bilim

  ...kuran 70 ilim dalına ithaf eder.imam-ı gazaliden okudum bunu.ve bu bana mantıklı geldi.tasavvufçu birisi olarak imam gazaliyi iyi anlarım.bazı sözleri yanlış anlaşılmıştır.kuran 70 ilim alanına atıfta bulunur ve ona göre değerlendirmelerde bulunur.bu 70 ilim alanından hiçbir uzmanda çıkıp burda bu konuda bir çelişki bir tutarsızlık vardır diyememiştir.cin ve insanlar bir araya gelse bir sureyi yazamazlar.ayeti bunu doğrulamaktadır.kuran öyle mucizevi bir kitapdırki rabbin ispatıdır hüccetidir.mehdi için de hüccet olan sure enam suresidir.bir adıda hüccet suresidir.nerdeyse herşeyin özeti vardır bu suredeki 50 bin melek ile cebrail bu sureyi bir gecede havuza boşaltır gibi resulullahın kalbine boşaltmıştır.ve bütün vahiy katipleri o gece toplanmıştır bu sureyi yazmak için ve şeytanlar o gece gibi telaşlanmamıştır
 11. Mehdî

  İmam-ı Rabbani'nin Mektubatındaki bazı uçuk mektuplar

  imam-ı rabbani çok büyük bir zattır.ilk 24 mektubunda dört kapı kırk makamı bi güzel anlatmış sırlarını faş etmiştir.eğer imam rabbaninin mektubatı osmanlı tarafından bilinseydi.osmanlı yıkılmazdı.imam rabbani anadoluya gelse idi bektaşi olurdu.her neden se mektubatta leyhte ve aleyhte osmanlı hakkında ve 36 padişah hakkında bir cümle yoktur bunu masum bayraktar hocaya sordum fmtvde "...bu soru fitne bir soru?" dedi.ne alakası vardır.
 12. Mehdî

  ISLAMda Cumhuriyet Yoktur

  ...insanlar cumhuriyetçi cinler devletçidir? islamda
 13. Mehdî

  İslamda kölelik ve cariyelik

  ...islamda kölelik ve cariyelik vardır ama kısa orta ve uzun vadede ortadan kalkmıştır.en son 18.yüzyıllarda kendisini göstermiş ve hepten yok olmuştur.türk islam tasavvuf anlayışı bunu yok etmişştir.abd ve ingiltere bu huyundan yine vazgeçmemiştir.hatta o kadar ki:"...köleyi hıristiyan yapmış bir yanağına vuran efendin olursa diğer yanağını çevire dönmüştür?"
 14. Mehdî

  Sahte Mehdiler

  ...sahte mehdiler gerçeğine zemin hazırlar veya kamuoyunu meşgul ederek kafaları karıştırırlar ama yinede mehdi için güçlü zeminler hazırlanır.belki bu anlamda mehdi konusu ciddi bir şekilde masaya yatırılmak zorunda kalınır.diyelimki kırk tane sahte mehdi var veya yetmiştane ama birisi gerçeğine çok yakındır bunuda bilmek ilmen bizim hakkımızdır?
 15. Mehdî

  CİN görenler..

  ...cin gördüğünü söyleyenlere ben derim ki:"...SENDE CİNSİN?" zira her varlık hemcinsini görür.melek meleği insan insanı cin de cini ??? hadis:"...ahirzamanda cinler görünecektir?" hadisinide ben şöyle yorumluyorum.cini cin görür misali ufo görenler vardır ufo/cindir fikrini ilk ortaya atan benim.13.yılımda sosyalmedya yazarıyım (...yazarefendi?) mahlası ile adnan oktar ve zuhal kaya benden sonra CİN/UFOdur fikrini ortaya attı.
×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.