Zıplanacak içerik

şevval

Φ Üyeler
 • İçerik Toplamı

  17
 • Katılım

 • Son Ziyaret

 • Lider Olduğu Günler

  1

şevval son kazandığı tarih 12 Eylül

şevval en çok beğeni kazanandı!

İçerik İtibarınız

7 Nötr

1 Takip eden

şevval Hakkında

 • Rütbe
  Yeni Üye
 • Doğum Günü 05-09-1976

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Belirtmemiş
 1. Ahmed Arif’ten Leylâ Erbil’e Mektuplar & Leylim Leylim

  hiç abartmıyorum kitabı ilk alanlardan ve bir solukta okuyanlardan biri de ben olabilirim. Zincirlikuyu'da arkadaşımın babasının cenazesine gitmiştim. cenazeye birlikte gittiğim arkadaşım burada bizim aile mezarlığımız var gelmişken onları da ziyaret etmek istiyorum benimle gelir misin deyince tabi gelirim dedim. mezar başına gittiğimizde Leyla Erbil ismini görünce inanamamıştım. arkadaşım üç beş yıldır tanıdığım biri ama üzerine hiç konuşmadığımız için paylaşma gereği duymamış. sonra işte uzun uzun dinledim hikayesini. bizim Ahmet Arif'mizin aşkına cevap vermeyen zalim Leyla'da meğerse hiç mutlu olmamış. bazı şeyleri tersten okuyunca insan sevmediği birinin mektuplarını saklar mı? belki düşünüldüğü gibi karşılıksız da değildir. ve ölümünden sonra paylaşılması isteği de başka bi derinlik. sonuçta işte o hikaye de o kadarmış Leyla Erbil'de en az Ahmet Arif kadar değerli toplumcu bir yazardır. ülkesinin sorunlarına yüzünü çevirmemiş, sözünü eylemini koymuş yazarlardan biridir. geleceğe bizlere mektuplarda da kalsa kirlenmemiş tertemiz bir sevginin asla unutulmayacak sözcüklerini bırakmışlar. ışılar içinde uyusunlar.
 2. işte geldim burdayım : )

  teşekkürler
 3. işte geldim burdayım : )

  yazarken bile heyecan bastı merhabalar, duble merhabalar herkeslere özlemişim, hemde çok özlemişim canım forumu az biraz sevmeye geldim ben aynı ben. ağır işçi şevval olarak iş güç çoluk çocuk arasında devam ediyorum giriş kısmını uzatmayayım, buralardayım gene görüşeceğiz nasıl olsa herkeslere selamlar, sevgiler olsun ama bi dakka biraz uzatabilirim sevgili Admin size çok çok selamlar olsun
 4. öncelikle öz yönetim bir kopuşu ifade etmiyor. tam tersine birlikte yaşamı ifade ediyor. tartışılmasını istemedikleri için bizi bölüyorlar, parçalıyorlar gibi düşmanca bir propagandayla toplum korkutuluyor. kürt hareketini istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. ister terörist ister özgürlük hareketi diyelim bu mevcudiyeti değiştiriyor mu? arkasında bu kadar halk desteği bulunan bir hareketi olumlu-olumsuz değerlendirmelerimiz çözmüyor. böyle bir gerçeklik varken bunu silahla savaşla çözemezsiniz. daha önce de denendi. bugünün sorunları dünün çözümlerinden kaynaklanır diye güzel bir söz vardı. hendeklerin arkasındakilere bakın, kim bunlar? 90.larda babaları asit kuyularında kaybedilen insanların çocukları, 17.000 bin faili meçhulün çocukları. bu sorun bugün birleştirici bir temelde çözülemediği sürece bir 10-20 yıl sonrada bugün öldürdüklerinizin çocukları aynı araç gereçlerle savaşmaya devam edecek. orada bir kürt sorunu-burada da bir türk sorunu hiç bitmeden büyümeye devam edecek. yıllardır girmek için uğraştıkları AB ülkelerine bakın. hepsi bu önermeyle yönetiliyor. konya’dan küçük ülkelerde bile çok dilli -bir çok kültür korunuyor. bu sorun bizim iç sorunumuzdur. emperyalist güçlerden bağımsız çözme iradesi göstermediğimiz sürece bu ateş hepimizi yakacak. savaş bugün sadece suriye’de ortadoğu’da değil ülkemizin doğusunda bir savaş var. her gün ülkenin her yerine cenazeler gidiyor. barışta ısrar ülkemizin bütünlüğünde ısrardır. kürtler bölünseydi suriye’de bunu ilan ederlerdi. ABD ve diğer güçler esad’a karşı kürtleri kullanmak istediklerinde salih müslüm’ün görüşlerini aşağıda alıntılıyorum. kürt sorunun çözümü bu ülkeye en fazla demokratikleşme getirecektir bundan ötesi yok.
×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.