Zıplanacak içerik

gloria

Φ Süper Üye
 • İçerik Toplamı

  9.612
 • Katılım

 • Son Ziyaret

 • Lider Olduğu Günler

  138

gloria son kazandığı tarih 12 Kasım

gloria en çok beğeni kazanandı!

İçerik İtibarınız

916 Seçkin

gloria Hakkında

 • Rütbe
  Süper Üye
 • Doğum Günü 30-05-1976

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Kadın
 • Yer
  PITCAIRN
 • İlgi Alanları
  “Bilgi kendini gösterme eğilimindedir, gizli tutulduğu takdirde bunun öcünü almak zorundadır” Elias Canetti

En Son Profil Ziyaretçileri

140.581 profil görüntüsü
 1. Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Sayfa 211: İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra bu yer enkaza dönüşmüştü ama çürümeye yüz tutmuş binalar artık Avrupa'da en canlı gece hayatının yaşandığı yerlerden biri haline gelmişti. İşte ünlü yıkıntı barlar bu harap binalarda işletilen gece kulüplerine verilen isimdi.
 2. Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Sayfa 209: Dohany Caddesi Sinegogu, Köves için hem bir ibadethane hem de gerçek bir kaleydi. Mabedin barikatları, dikenli telleri ve yirmi dört saat nöbet tutan görevlileri, Budapeşte'nin Yahudi düşmanı tarihin hatırlatır gibidir. Sayfa 209: Eviyle sinegog arasında her gün huzurla yürüdüğü on beş dakikalık bir mesafe vardı. Ama o akşam Kossuth Lajos Sokağı'ndan yola çıakrken korkudan başka bir şey hissetmiyordu.
 3. Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Sayfa 198: Sokaklarda yaşlı gelenekçiler İspanya bayraklarını sallıyor, çağdaş gençlerse eski Cumhuriyet bayrağındaki monarşi karşıtı mor, sarı ve kırmızı renkli kıyafetler giyiyordu. İspanya bayrağı Eski Cumhuriyet bayrağının renkleri diye bahsedilen renklerdeki bayrağı bu eylemde görebilirsiniz. Bu eylemle ilgili haberi de paylaşayım Haziran başında İspanya Kralının tahtını oğluna bıraktığını açıklaması, sayısız kentte büyük gösterilere vesile oldu. İspanya’nın dört bir yanında meydanları dolduran yüz binlerce insan, kral Juan Carlos’un tahttan çekilmesinin yeterli olmadığını haykırıp, krallığın tasfiyesini ve cumhuriyetin ilanını istediler. Bu doğrultuda, gösterilerde, cumhuriyet için referandum talebi dillendirildi. Özellikle solun hâkim olduğu birçok kentte, belediye binalarına ve yerel meclis binalarına cumhuriyet bayrakları asıldı.
 4. Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Sayfa 195: Madrid'teki sarayın zemininde (Palacio Real), Kraliçe Isabella'nın tezhipli Book of Hours (Saatler Kitabı) pek çok kralın şahsi İncil'i ve XI. Alfonso Dönemi'nden kalma ciltli elyazmasının da dahil olduğu paha biçilmez binlerce kitabın bulunduğu şatafatlı odalardan meydana gelen kraliyet sarayı kütüphanesi yer alır. Real Sarayı Kütüphanesi Kraliçe Isabella Kraliçe Isabella'nın tezhipli Book of Hours kitabı
 5. Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Sayfa 192: Hospital Provincial de San Lazaro. Panikleyen komşular kapısına üşüşmüş, sirenler çalmış ve amiral bir süre sonra kendini Sevilla'daki Hospital Provincial de San Lazaro'da bulmuştu.
 6. Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Sayfa 190: Sevilla Katedrali. Kısa bir an dalan Avila, yine o dipsiz kuyuda duman dolmuş Sevilla Katedrali'nde yerde sürünüyor, kana bulanmış enkazın arasında karısıyla çocuğunu arıyor ama onları sonsuza dek kaybettiğini görüyordu.
 7. Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Sayfa 171: Langdon reflektörlü otoyol tabelasına baktı. AEROPUERTO BILBAO (BIO) 7 KM
 8. Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Sayfa 168'deki La Salve Köprüsü'nden yukarıda bahsetmiştik, o yüzden tekrar eklemiyorum. ve sayfa 170 ve bilumum başka yerlerde geçen Nervion Nehri de bu köprünün altından geçen nehrin adıdır.
 9. Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Sayfa 165: Doğudaki Peşte'de Szent Istvan Bazilikası'nın kulelerinin karşısında tüm görkemiyle Gresham Sarayı duruyordu. Arkadaki kuleler, Szent Istvan Bazilikası'na ait, önündeki yapı da Grestham Sarayı. Burası metne göre köprünün doğu manzarası. Batıdaki Buda'da, Kale Tepesi'nin üstünde Budin Kalesi'nin sağlam surları yükseliyordu. Kuzeyde Tuna Nehri kıyısındaysa Macaristan'daki en büyük bina olan parlementonun zarif kule tepeleri göğe uzuyordu. Yine de Köves kendini Asma Köprü'ye getirip duran sebebin bu manzara olmadığını düşündü. Asma kilitler ....... Geleneğe göre bu köprünün üzerine gelen iki sevgili bağlarının sonsuza dek süreceğinin göstergesi olarak kilidin üzerine başharflerini yazar, kilidi köprüye takıp anahtarını nehir sularına fırlatırdı.
 10. Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Sayfa 165: Budapeşte'nin içinden geçen sekiz karayolu köprüsünden biri olan Szechenyi Asma Köprüsü, Tuna Nehri üzerinde üç yüz metreden fazla mesafe kat eder. Doğu ile batı arasındaki bağın sembolü olan yapı, dünyanın en güzel köprülerinden bir kabul edilir.
 11. Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Sayfa 160: Kral, aşırı muhafazakar General Francisco Franco'nun otuz altı yıllık kanlı diktatörlüğünün ardından parlementer bir monarşi oturtan çalkantılı bir ülkeyi kırk yıldan fazla yönetmişti.
 12. Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Sayfa 157: "Nehre gelince La Salva Köprüsü'nün altındaki yoldan yürüyün ve bekleyin.
 13. Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Sayfa 142: Langdon , bu tel çıkartma değil diye bildirdi. üst üste binmiş iki çıkartma. Alttaki çıkartma papalık haçı denilen özel bir haç. Şimdilerde çok moda Sayfa 142: Üstteki u şeklindeki sembol tamamen farklı bir çıkartma. ...... Ön camdaki U şeklini işaret eden Langdon, "Bu araba kiralanmış," dedi "Uber'den."
 14. Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Sayfa 138: Calle de Bailen. Valdespino'nun sağ tarafındaki demir kapıların ardında yer alan Calle de Bailen boyunca dizilmiş medya kamyonları, uydu alıcılarını yükseltiyordu.
 15. Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Sayfa 136: Armadaki taca her iki yanında birer herkül sütunu eşlik ediyordu. "Daha öteye" anlamına gelen çok eski PLUS ULTRA sloganı yazıyordu.
×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.