Zıplanacak içerik

gloria

Φ Süper Üye
 • İçerik Toplamı

  9.876
 • Katılım

 • Son Ziyaret

 • Lider Olduğu Günler

  147

gloria son kazandığı tarih 2 Şubat

gloria en çok beğeni kazanandı!

İçerik İtibarınız

1.017 Seçkin

gloria Hakkında

 • Rütbe
  Süper Üye
 • Doğum Günü 30-05-1976

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Kadın
 • Yer
  PITCAIRN
 • İlgi Alanları
  “Bilgi kendini gösterme eğilimindedir, gizli tutulduğu takdirde bunun öcünü almak zorundadır” Elias Canetti

En Son Profil Ziyaretçileri

144.079 profil görüntüsü
 1. Deizm nedir? Deistler Neye İnanır?

  DEİZMİN TARİHÇESİ İngiltere’de deizmin babası olarak Cherburyli Lord Herbert kabul edilmektedir. Lord Herbert, Tanrıya ve ahirete inanıyordu ancak kutsal metinlerin doğruluğu konusunda ciddi şüpheye düşmüştü. Bu nedenle de dün adamlığı kurumunu şiddetle eleştirip gerçeklerin kavranması için aklın yeteceğini savunmuştur. Chenbury Lord Herbert Lord Herbert’ın takipçisi olan Charles Blount ise bir deist olduğunu açıkça ifade eden ilk düşünürdür. İntihar etmesinin ardından yayınlanan Summary Account of the Deist’s Religion isimli eseriyle Blount, deizmin yayılmasında oldukça etkili olmuştur. Charles Blount ve eseri Summary Account of the Deist’s Religion Sonrasında John Toland, Christianity Not Mysterious ve Matthew Tindal “Deistlerin Mukaddes Kitabı” olarak bilinen Christianity as Old as the Creation (1730) adlı eserle deist fikirleri açıp iyice yaygınlaştırmışlardır.
 2. Deizm nedir? Deistler Neye İnanır?

  DEİZM NEDİR? DEİSTLER NEYE İNANIR? Deizm tüm dinleri reddeden bir tek tanrıcılık inanışıdır. Deizm kavramı ilk olarak 17. yüzyılda İngiltere’de kullanılmaya başlamıştır. Latince tanrı anlamındaki Deus sözcüğünden türetilmiş olup, özgür düşüncelilerin tanrı ihtiyacını belirtmekte kullanılmıştır. Deizme göre Tanrı, evreni tasarlayıp yaratmış, evrenin işleyişi için doğa kanunlarını koymuş ve doğruları keşfetmesi için insanlara akıl vermiştir. Bu sayede insan doğruyu keşfetmek için hiçbir aracı kullanmaz, onu sadece akıl yoluyla elde eder. Tanrı insanlığa ve evrenin işleyişine herhangi bir müdahalede bulunmaz. Deistlere göre Tanrı sadece bir ilk nedendir. Ateistlerden farkı ise Tanrı’nın varlığına inanmalarıdır. Deizme göre dinler dogmatiktir, bu nedenle kehanetlerin, mucizelerin, dinsel dogmaların, peygamberlerin, kutsal kitapların, sevap günah gibi kavramların, duaların, vahiylerin, şeytan ve meleklerin, cennetle cehennemin, ahiret ve kader inancının kaynağı olan dinleri reddederler. Deizmde ihtiyaç olunan her şey sağ duyulu olmak ve her şeyi akıl süzgecinden geçirilerek elde etmektir.
 3. Detoks Suları

  Kendim için yaptığım çok lezzetli detosk içeceklerinden bazılarını buraya ben de ekleyeyim. Bu akşamki, ISPANAKLI MEYVELİ (Muz, ananas, çilek) DETOSK İÇECEĞİ Malzemeler: Muz (İthal ise yarım, yerliyse 1 adet muz) 5-6 tane çilek 1 ince dilim ananas 9-10 yaprak ıspanak 2 kaşık yulaf kepeği 1.5 kaşık chia tohumu 250 ml kadar süt (light olsa süper olur) 1 tatlı kaşığı nescafe Tüm malzemeyi derin bir kabın içine doldurup püre haline gelinceye kadar blendar ile çekin. Tüm bu malzemelerle ortalama 600-700 ml kadar detoks içeceği elde edebilirsiniz. Hepsi toplamda 370 kalori ediyor. 1 bardağı ise 125 kaloriye denk geliyor. (Tabii doğru hesaplıyorsam) Ayrıca bu detoks içeceği, içindeki malzemeler sayesinde iyi bir lif deposu, ödem giderici, c vitamini içeren antioksidan bir içecek olma özelliğine sahip. Afiyet olsun.
 4. Havlulara Etamin İşleme

  . Benim bunları gördükçe az moralim bozuldu, daha sonra devam ederim.
 5. Havlulara Etamin İşleme

  . .
 6. Havlulara Etamin İşleme

  Vay canına bu çok güzelmiş ama ben yapamam sanırım Belki yapan olur. Arayınca neler çıkıyor insanın karşısına, benim azıcık moralim bozuldu. .
 7. Havlulara Etamin İşleme

  .
 8. Havlulara Etamin İşleme

  .
 9. Havlulara Etamin İşleme

  .
 10. Havlulara Etamin İşleme

  Bazılarını şablon halinde vereceğim, bazılarını da artık bakarak yapabiliyorsak yaparız. Resme tıklayarak modeli büyütebilirsiniz. .
 11. Havlulara Etamin İşleme

  Bu aralar en çok yapmak istediğim şeylerden birisi bu. İşlemelik boş etaminli havlular çıkmış, alıyorsun ve istediğin gibi işliyorsun, bu fikir acayip hoşuma gitti, hem eve hem de hediyelik. Havlular bu şekilde satılıyor İnternetten bulacağınız modellerle de işliyorsunuz, işte şimdi buraya o modellerden örnekler bırakıyorum. Yapana şimdiden kolay gelsin.
 12. ESKİ KIYAFETLERİ DEĞERLENDİRME, YENİYE DÖNÜŞTÜRME

  Bunlar da bir şalın iki ucuna takılan bir halka ile yapabileceklerimiz, halkanın şekli artık hayale kalmış, hiç fena değil yaz için
 13. ESKİ KIYAFETLERİ DEĞERLENDİRME, YENİYE DÖNÜŞTÜRME

  Aslında bular da fena değil ama kestikten sonra kesilen kısmı nasıl dikmek lazım bilemedim, ya da dikmeden mi kullanmalı Çizmeden bot yapmak, kapalı ayakkabıdan açık ayakkabı diyelim... ayakkabılara devam edeceğim ama şimdilik bir ara.
×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.