Zıplanacak içerik

democrossian

Φ Üyeler
 • İçerik Toplamı

  1.920
 • Katılım

 • Son Ziyaret

 • Lider Olduğu Günler

  22

democrossian son kazandığı tarih 20 Ağustos 2017

democrossian en çok beğeni kazanandı!

İçerik İtibarınız

270 İyi

7 Takip eden

democrossian Hakkında

 • Rütbe
  Kıdemli Üye

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Belirtmemiş

En Son Profil Ziyaretçileri

8.024 profil görüntüsü
 1. democrassıon nerdesın? dostum senı çok özledim .en tekrar burada aktıf duruma gectım . ama senı göremıyorum. eger bu mesajı okuduysan . benı tekrar bulmuşsun demektır. hadı gelde eskı gunlerdekı gibi yıne tartısalım . dostum zaten sende gelırsen toplam 3 kısıyız . .::=)))) .

 2. Nur Suresi 3. Ayet

  Bu söylediğin Kuran'da yazmaz. Allah olmadığı için tövbe etmemiz söz konusu olamaz. Olmayan allaha nasıl tövbe edelim? TC de tabii ki böyle vahşi ilkel cezalar olmayacak. Olması rezalet olurdu.
 3. KURANDA NAMAZ YOKTUR.NE ZAMAN NASIL KILINACAĞI DA YAZMAZ

  Benim Allaha tapınmam söz konusu değil çünkü ateistim. Müslümler sürekli duygusal yaklaşıyorlar. Bizim öyle bir namaza başlama isteğimiz olup da Kuran'da namaza önem verilmemiş ki ama filan şeklinde tereddütümüz filan yok. Allaha inanmıyoruz ki tapalım. Bizim göstermeye çalıştığımız Kuran'ın Allah adlı bir tanrı tarafından filan değil, bilgi düzeyleri çok düşük ve üstelik çölde yağmacılık yapan adamlar tarafından yaşadıkları yarımadayı Araplaştırmak amacıyla ortaya çıkarıldığıdır. Yazıldığı bile demiyorum, çünkü Kuran düzensiz bir derlemedir, kitap özelliği taşımaz. Ordan burdan toplama masallar ve düşünülmeden konulmuş çok basit kurallardan oluşur. Bu kurallardan bir teki mantıklı, insancıl, uygulanabilir değildir. Kuran kaynaklı bir hukuk olanaksızdır. Kalkışılırsa ucube bir hukuk olur. Uygulanmasını aklın ucundan bile geçirmek delilik olur.
 4. ALLAH YOKTUR!

  Insanın kul yani köle olması, insan onuru ile temelden bağdaşmayan, taban tabana çelişen bir durumdur. Köle olunan gücün sonsuz olduğunun iddia edilmesi insan onurunu kurtarmaz.Insan onurunu daha çok ayaklar altına alır. Çünkü azat kabul etmez kölelik durumu ortaya çıkar. Bu ise insanlık onurunun bitişidir. Allaha köle olup da ne hizmetini göreceksin? Çamaşırlarını, bulaşıklarını mı yıkayacaksın? Bunları yapamayacağına göre, seni allahın adamı olduğunu iddia eden birtakım sahtekarlar tepe tepe kullanacak, allaha inancını sömürecek. Sana iki gösteriş yapıverecek, cuma günü camiden çıkarken basın ordusunu kapıya yığacak, şaşaalı kuş sütü eksik iftar sofralarında elinde su bardağı ezanı beklerken flaşlar patlayacak, yaaa allah ya bismillah deyiverecek, karundan daha zengin, firavundan daha buyurgan olacak. Senin allaha köleliğinin sonuçları bundan da vahim sonuçlara yol açacak. Bu daha başlangıç...
 5. Dinlerin Uydurma Olduğunun Kanıtı

  Kuran anonim bir derlemedir. Bir kişi tarafından yazılmamıştır.
 6. İslam'da Kuran'ın gezegen ve uzay bilgisi

  Tarihte günümüzden gelişkin bir uygarlık olmamıştır. Bu tümüyle olanaksızdır. Sümerlerin pil yapmış olması mümkün görünüyor. Buluntular pil olmaya uygun. Fakat bunlarla gelişmiş bir alet çalıştırmış olmalarını düşünmek çılgınlık. Böyle bir olasılık kesin biçimde sıfır.
 7. Bir Kızı Gıcık Etmek İçin Ne Yapardınız..

  Üstelik şarkıların büyük çoğunluğu kadınlara hiç hitap etmiyor. Örneğin "git diyemem kal diyemem" hiç olur mu yahu? Şu lafı bir kadına söylemek aptallıktır. Tabii ki kal diyeceksin! "Çok severim söyleyemem"!!! Tam fiyasko! Söyleyemiyorsan başka ne iş görebilirsin de? Neymiş canından başka serveti yokken canından geçmeye gelmişmiş! Şunu bir kadına söylemek aptallıktır. Senin canını naapsın kadın yahu! Canından başka bir şeyin yoksa hiç bir şeyin yok demektir. Kadın sana dönüp bakmaz bile!
 8. KURANDA NAMAZ YOKTUR.NE ZAMAN NASIL KILINACAĞI DA YAZMAZ

  Verilen Kuran pasajları beni doğruluyor. Üç vakit namaz anlamı da çıkarılabiliyor bu pasajlardan. Kiminden iki vakit çıkıyor. Şafaktan gündoğumuna kadar diye bir ayrıntı ise verilmiyor. "Fecir okuması" ifadesinden bu anlam çıkmaz. Güneş doğdu okumayı bırakayım anlamı bile çıkmaz. Fecir vakti kitap okuma kararı alsan, aman güneş doğdu, ben fecirde okuma kararı almıştım, bırakayım der misin? Bu saçma olur. Bu ifade rahatlıkla güneş battıktan sonra namaz kıl, sabah da Kuran oku şeklinde, yani tek vakit namaz şeklinde de anlaşılır. Bir mi iki mi üç mü belirsiz. Açıkça görülüyor ki tezim gerçek. Namaz konusu belirsiz. Vustaya faziletli denmesinin nedeni kelimenin anlamından kaynaklanmıyor, cümlenin formatından kaynaklanıyor. Namazları koruyun, ve orta namazı diye vurgu yapılmasından kaynaklı. Anlam tamamen vurgudan. Üstelik ikincil anlam olsa bile birincil anlamı iptal edemez. Ikincil anlamın geçerli olduğu mutlaka bir emare ile hissettirilmelidir. Yoksa geçersizdir. Alkolle ilgili bir pasajı taşımak tümüyle alakasız. Bu, vustanın orta demek olmadığını hiç bir alaka ile kanıtlamaz. Böyle bir alaka icat etmeye çabalamak son derece yersiz.
 9. KURANDA NAMAZ YOKTUR.NE ZAMAN NASIL KILINACAĞI DA YAZMAZ

  Zekası olan kişi, bir kaç saniye düşündüğünde vusta sözcüğünün bilinç anlamında kullanılmasının yersiz olduğunu hemen anlar. Bu apaçık ve yaygın kullanımıyla orta anlamına gelir. Vasat: Ortam. Şarkül evsat: Orta doğu. Kelimeleri bu kadar saptırarak anlam kargaşası yaratmakla Kuran'ınızı savunmuş olmuyorsunuz. Böyle yaptıkça birbirinizi daha çok yiyeceksiniz. Mezheplere parçalanacak, saçma sapan uyduruk mevzular yüzünden birbirinize düşman olacaksınız. Zaten oluyor ve birbirinizi yiyorsunuz. Nedeni hep böyle sürüncemede bırakılmış konular üzerinde ihtilaflarınız. Kabul etmek zorundasınız, namaz konusu Kuran'da sürüncemede bırakılmış, doğru dürüst bir netliğe kavuşturulmamıştır. Bu kadar apaçık görünen bir gerçeği kabul etmeye bir türlü yanaşmamakta inat ediyorsunuz. Bu gerçek o kadar net ve apaçık ki, görmemekte ısrar etmekle ne kadar dogmatik olduğunuzu ele veriyorsunuz.
 10. Bir Kızı Gıcık Etmek İçin Ne Yapardınız..

  Bir genç tanıdığım var, çıktığı kıza "ben yemek yapmak bulaşık yıkamak elimi sürmem anlamam öyle işlerden, mutfağa sadece yemek yemek için girerim" demiş. Kız telefonlarına çıkmayıverdi. Ne yaptıysa da arayı düzeltemedi, bitti...
 11. BULANIN VALLA GELİP ELİNİ ÖPECEM

  Soru çözümsüz. Çünkü beş günde elde edilecek toplam sayıdan arta kalan sayı ya çift ya tek olacak. Beş güne istediğin tek sayıları ver, farketmez. Kalan iki güne birer tek sayı atadığında ya bir eksiğin olacak ya bir fazlan. Bu fazla veya eksiği önceki beş günden birine kaydırsan o günün sayısı yine çift olur. Bir keresinde bir teknede fırtınaya yakalanıp bir koya sığındık. Fırtına dininceye kadar koydan çıkamadık. Mürettebat yolcuları böyle çözümsüz problemlerle oyalamıştı. Bu soru güzel. Çözümü olacak zannediliyor. Çözülemeyeceğini anlayıncaya kadar bazıları çok uzun süre uğraşabilir. Fakat koyun işi hoşuma gitmedi. Ben olsam şöyle sorardım: 30 esir var ve bir haftada hepsi serbest bırakılacak. Her günde tek sayıda esir serbest bırakılmaz zorunda. Sorunun soruluş şekli kişilik analizi sağlayabilir. Hayatta 30 idam mahkumu bir haftada idam edilecek diye sormam mesela... Ben olsam topluluk içinde herkesten bu sorunun başka bir versiyonunu üretmelerini isterdim.
 12. Dan Brown Cehennem Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

  Kuran'da da "SAAT YAKLAŞTI" yazar! Yobazlık binlerce senedir değişmiyor. Üstelik Kuran'a göre hem saat yaklaşmış, hem de Ay yarılmış! Ayyyyy yarıldı!
 13. KURANDA NAMAZ YOKTUR.NE ZAMAN NASIL KILINACAĞI DA YAZMAZ

  Bütün söylenenler ayrıntı yoksunluğundan zorlama yapılan çıkarımlar. Rekatın tanımı var mı Kuran'da? Bir secde bir kıyam eşittir bir rüku formülü var mı? Bu apaçık görünen gerçeği de inkara kalkışmak Müslüm çıkmazının en belirgin göstergesi. Kuran namaz için ayrıntı vermemiştir. Bu gerçek kabak gibi meydanda. Fecr okuması, orta salat gibi şifrelere ne gerek vardı? Kuran bulmaca kitabı mı? Madem kılınacaksa bu namaz denen şey, açıkça şöyle yapın diye yazarsın. Oruç yani savm nasıl açıkça kesin varsa, hac nasıl açıkça kesin varsa bu da açıkça kesin söylenirdi. Ne demek orta salat yahu! Fecr okuması ne yahu? Böyle saçma sapan iş mi olur? Hayır gerekçe nedir yani, ne gerekçeyle böyle üstü kapalı şifreli konuşulmuş? Gerekçesini apaçık ve net söyledim. Bu gerçek apaçıktır. Müslümlerden başka görmeye yanaşmamakta ısrar eden olmaz. Bu dogmatizmin kesin belirtisidir. Gerçek olduğuna iman edilmiş yalanlardan başka her bilgiye kapalı olmak. Israrla gözünü sıkıca yumanın da gözüne sokacak halimiz yok.
 14. KURANDA NAMAZ YOKTUR.NE ZAMAN NASIL KILINACAĞI DA YAZMAZ

  Sözcüklerin lügat anlamları kullanımdaki anlamları ile direk ilişkili olmak zorunda değildir. Böyle olmasaydı temel, kök sözcükten farklı anlamlara gelen sözcükler türetmek olası olmazdı. Dolaylı ilişki elbet vardır, hiç alakasız olmaz elbet. "Ekimissalate liduluki şemsi ila gasaki leyli" ifadesini ele alalım. Burada güneş battıktan gece bastırıncaya kadar yardım et destek ol yüklen, diğer zamanlar yüz üstü bırak, ilgilenme, ne hali varsa görsün anlamı herhalde çıkarmayacaksınızdır. Ya gece vakti yardıma ihtiyacı olursa? Müslümlerin genel tavrı bu şekilde asıl anlamdan kaçmak, tali anlamlara sığınmak şeklinde. Kuran'da ibadet anlamında salat yani bildiğimiz sözcük ile namaz elbette var. Ama ayrıntı hiç yok. Çok belirsiz bırakılmış. Bunun nedenini de yukarda açıkladım. Bu başlıkta açıkça ortaya koyduğumuz ve nedenlerini de apaçık belirttiğimiz sorun budur. Müslümler sürekli sorundan kaçıyor, görmemeye ve lügat anlamından tutturup kaçamak yan yollarda oyalanma ve oyalama çabasına giriyorlar.
 15. ateist düşünceye sahip insanların tanrı hakkındaki görüşleri

  Ateistleri "gözleriyle görmedikleri için inanmıyorlar " diye suçlamak çok gülünçtür. Bu ancak ortaçağ kafası olabilir. Bilimsel ve felsefi kanıt yokluğudur asıl olan. Bir şey hakkında ya somut bilimsel kanıt olacak, bu yoksa akli felsefi dayanak olacak. Muhammed diye birisinin yaşadığı ve Kuran denen kitabı bir şekilde oluşturduğu (kendisi yazarak veya vahiy alarak, hiç farketmez) hakkında en küçük bir kanıt yoktur. Yaşadığı iddia edilen zamandan binlerce yıl öncesinin krallarına, hakanlarına, firavunlarına dair tonlarca kanıt var. Bunun hakkında sahte ve incelenmesine asla izin verilmeyen saçma sapan sakaldı hırkaydı gibi şeyler vardır. Allah ise aklen olanaksızdır. Öyle bir şeyin olması kesinlikle mümkün değildir. Kendiliğinden ve hep var olan bir zeki güç olamaz. Bu tümüyle olanaksız ve saçma.
×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.