Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Liderler

Popüler İçerikler

Üzerinde en yüksek itibara sahip içerik gösteriliyor: 03-07-2018 bütün bölümler

1. aleviler tarihleri boyunca ezilmiş, düşmanlaştırılmış olmalarına rağmen kendi içlerinde müthiş bir demokratik kültürleri var. başka mezheplerden, dinden insanlar alevi toplumu içerisinde kendisini var edebilir ve içlerinde yaşayabilmeleri için kendilerini inkar etmelerine gerek kalmaz. ama aynı şeyi diğer mezhepler için söyleyemiyorum. mutlaka özel örnekler vardır ama genelde baskı ve kabul görmedikleri genel bir gözlem. yüzyıllardır aleviliği topluma ensest olarak anlatanların zehirledikleri hasta bir toplumun hasta bireyleri. bu yüzyılın bu sorunları mahkum etmesi gerekirdi. bugünün dünyası tarihte kıyıma uğramış toplumlardan özür diliyorken en savunmasız alevi toplumunun adı bile anılmıyor. ben okurken bile utanıyorum. kaldı ki aşkın, sevginin bile değiştiremediği dönüştüremediği insandan korkulmalı bence. sevgi sonsuzdur sevmek sonsuzdur bu blokajları kaldırmayacak kadar güçlüdür. bunu yapanlar kimseyle mutlu olamayacaktır. ve her insan değerlidir, her insanın kökleri saygıyı hak eder. ezen bir toplumun ve ezilen toplumun bireyi olmanın diyeti ne acı ki hala varlık gösterebiliyor, yazık diyebiliyorum sadece, çok yazık…
    1 puan
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.