Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bayan Daisy'nin Şöförü - Driving Miss Daisy (1989)

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Bayan Daisy'nin Şöförü - Driving Miss Daisy (1989)

Filmin başlangıcında sıkılmıştım ama daha sonra Lirik bir akış yakalayan filim kendini kabul ettirip üstüne size çok çok hoş tatlar veriyor. Nasıl olduysa ilk defa Morgan Freeman bu filmde tanımıştım. Önemli olmasada ne kadar rahat bir aktör olduğunu bu filmde görmüş ve anlamıştım. Tabiki Dan Aykrody da unutmamak lazım. Bir kadının şöfürü ile arasındaki sıcak ve güzel ilişki üzerine kurulmuş bir baş yapıt...

Oyuncular: Dan Aykroyd, Morgan Freeman, Jessica Tandy

Yönetmen: Bruce Beresford

post-2-1175999583_thumb.jpg

This four-time Academy Award-winning story about a genteel but strong-willed Southern matron, Daisy Wethan (Jessica Tandy), and her chauffeur Hoke (Morgan Freeman) is based on Alfred Uhry's Pulitzer Prize-winning play. It's a contest of wills as they learn that for two people so different, they have much in common -- the bumpy road they travel ultimately leads to the friendship of a lifetime.

Starring: Dan Aykroyd, Morgan Freeman, Jessica Tandy

Director: Bruce Beresford

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

Gerçekten, o başlarda çok konuşan tiple bu kadın nasıl bir arkadaşlık kuracaklar diye merak ediyordum. Morgan Freeman'ın o bilgili ve saygın duruşu pek görülmüyordu filmde.

Ancak sonraları iyice filme hakim oluyordu ve arada sırada hiç beklenmedik şekilde gülüyordunuz.

Olay nihayete yaklaştığında kendi oğlunu uzaklaştırıp bir dosta, hizmetçi bir dosta sahip olmanın enteresanlığı devreye giriyordu.

Yaşlanınca yavaş yavaş dostlarınız yanınızdan ayrılırken insan bu acıya nasıl dayanıyor diye de soruyorsunuz...Hasılı güzel filmdi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.