Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Misafir birce

Önerilen İletiler

Sattınız memleketi

Türkiye'de 80 sonrasında başlayan özelleştirme politikaları, her dönem bazı kesimlerin tepkisini çekmiştir. Son yıllarda

Türkiye'nin pek çok büyük ekonomik teşekkülü özelleştirildi. Özelleştirmeye en çok kareşı çıkan kesimde yer alan

Ulusalcı kesim, 49. hükümetten bu yana, 'hangi hükümet neleri sattı' listesi çıkarttı.

EN ÇOK SATIŞ AKP DÖNEMİNDE

Hangi hükümet döneminde, hangi kamu kurumlarının özelleştirildiğinin karşılaştırıldığı listede, en çok özelleştirmenin AK

Parti iktidarı döneminde olduğuna dikakt çekiliyor. Listede, AK Parti'nin bugüne kadar özelleştirdiği kamu kurumlarının

yanı sıra, satılması planlanan kamu mülklerinin listesi de çıkartılmış.

11111111111111qv5.jpg

22222222222222kf1.jpg

333333333333mb0.jpg

444444mn2.jpg

555555px4.jpg

Tekel satıldı

http://www.turkish-media.com/forum/index.p...howtopic=117231

Hep merak etmisimdir bunlari, az önce son dakika haberlerin de okudum..

Keske kimlere ve nerelere satildiklarini' da yazsaylarmis... onu da cünkü merak etmekteyim.

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 59
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

sayin birce

kimlere sattiklari asikardir ya yakin bir akrabalarina satmislardi veyahut karavan sirketi kurup kendileri almislardir duzen yillardir boyle yurumektedir kimin parasiyla kimden neyi satin aliniyor halen anlamis degilim siyasetcilerin mal varliklari arastirilsa eminimki hic birisi gorundukleri kadar masum ve vatan sever degillerdir ve su bir gercektirki AKPden assagi kalir yanlari yoktur.. AKP fazla ozellestirmis ve pastadan buyuk pay almistir simdi eski siyasetciler biz pastadan az pay aldik diye uzuluyorlarmi onun icinmidir bu yaygara :))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP hükümetinin 2002 den beri sattıkları:

1-Takson

2-Gerkonsan

3-Seka Afyon işletmesi

4-Seka Balıkesir işletmesi

5-Seka Çaycuma işlt.

6-Seka Kastamonu işlt.

7-Seka Aksu işlt.

8-Seka Taşucu işlt.

9-Seka ya ait 4 adet taşınmaz

10-TZD sakarya işlt.

11-THY USAŞ

12-TDİ Trabzon limanı

13-TDİ Dikili limanı

14-TDİ kuşadası limanı

15-Sümer holding e ait Merinos halı fabrikası

16-Sümer hol. ait ERYAĞ

17-Sümer hol. Adıyaman işlt.

18 Sümer hol. e ait 117 adet taşınmaz

19-KBİ ait 103 arsa ,89 lojman

20-EBÜAŞ -MEYBUZ

21-EBÜAŞ a ait 54 taşınmaz

22-Tekel kaya tuz

23-Tekele ait 30 taşınmaz

24-ESGAZ

25-Bursagaz

26-ETİ bakır

27-ETİ krom

28-ETİ gümüş

29-ETİ elektrometalurji AŞ

30 -Çayeli bakır işlt.AŞ

31-KBİ Samsun işlt.

32-KBİ ait 65 adet taşınmaz

33-DİV-HAN AŞ

34-Amasya şeker fabrikaları

35-Kütahya şeker fab.

36-Sümer hol.e ait TÜMOSAN

37-SÜMER HOL. MALATYA İŞLT.

38-SÜMER HOL.BAKIRKÖY İŞLT.

39-SÜMER HOL. DİYARBAKIR İŞLT.

40-Sümer hol. Çanakkale deri işlt.

41-Sümer hol. ait 108 adet taşınmaz

42-Sümer hol. Ortadoğu Teknopark AŞ

43-Seka Karacasu işlt.

44-Ankara alım satım binası müd.

45-Seka Ardanuş işlt.varlıkları

46-TÜGSAŞ

47-TÜGSAŞ Gemlik gübre san.T5.A.Ş

48-TÜGSAŞ-İGSAŞ hisseleri %100

49-TÜGSAŞ Urfa depoları arazisi

50-TÜGSAŞA a ait 23 taşınmaz

51-İGSAŞ Kütahya gübre varlıkları

52-Tekel alkollü içkiler san. AŞ

53-Tekel e ait 60 adet taşınmaz

54-Tekel inegöl kibrit fab.T.A.Ş

55-Tekel gemlik sun.ip.Mües. T.A.Ş

56-Tekel tuzluca tuzlası

57-Tekel sekili tuzlası

58-EBÜAŞ Samsun soğuk hava deposu

59-EBÜAŞ Manisa kombinası

60-EBÜAŞ Manisa arsası

61-EBÜAŞ a ait 101 adet taşınmaz

62-TDİ ANKARA FERİBOTU

63-TDİ SAMSUN FERİBOTU

64-PETKİM 2 adet taşınmaz

65-TEDAŞ bir arsa bir adet trafo binsı

66-TEDAŞ 1 adet taşınmaz

67-Ataköy trurim AŞ

68-Ataköy otelcilik AŞ

69-Ataköy marina ve yat işletmesi

70-Sümer hol. Beykoz işletmesi

71-Sümer hol.İstanbul imar ltd şirketi

72-Sümer hol. 2 adet taşınmaz

73-TDİ Karadeniz gemisi

74-Tekel kristal tuz rafinerisi

75-Tekel kağızman tuzlası

76-Tekele ait 49 adet taşınmaz

77-Tüpraş iki adet taşınmaz

78-TDİ bir adet taşınmaz

79-SEKA 5 adet taşınmaz

80-Köy hiz. gen.müd,(tasfiye edildi)

81-SSK hastaneleri (tasfiye edildi)

82-SSK eczaneleri (tasfiye edildi)

83-SEKA Kocaeli fab. ve arsası

84-Sümer hol. sarıkamış şlt.

85-Sümer hol.Sivas dokuma fab.

86-Sümer hol.Manisa pamuk.men. AŞ

87-Sümer hol.M anisa makina ve teçhizat

88-Sümer hol. ait 32 adet taşınmaz

DEVAM EDECEĞİM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

89-tügsaş sAMSUN GÜBRE SAN.aş

90-Tekel 5 adet taşınmaz

91-Araç muayene istasyonları 1.bölge

92-DSİ Erciyes sosyal tesisleri

93-Bayındırlık ve sosyal bakanlığı Erciyes sosyal tesisleri

94-Karayolları Erciyes sosyal tesisleri

95-Tekel sigara fab.

96-Sümer hol.Bergama pamuk ipliği fab. işletmeleri

97-Tekel sigara fab. na ait taşınmazlar

98-Tekel puro fab.

99-Tekel alkol işlt. ne ait taşınmazlar

100-Tercan ayakkabı işlt.

101--TCDD Mersin limanı

102-Adapazarı şeker fab.

103-Ereğli demir çelik fab.

104-İskenderun demir çelik fab.

105-Ereğli limanı

106-İskenderun limanı

107-Yarımca limanı

108-Yarımca porselen fab.

109-Romanya daki silisli sac fab.

110-Divriği demir madeni

111-Hekimhan demir madeni

112-Kırıkkale çelik çekme boru fab.

113-BORÇELİK

114-TÜPRAŞ

115-PETKİM

116-TÜRK TELEKOM

117-Kıbrıs THY

118-TÜGSAŞ toros gübre fabrikaları

119-TÜGSAŞ Tekirdağ,Tarsus,Fatsa depoları

120-Seydişehir ETİ alimünyum AŞ

121-Oymapınar barajı

122-Eti alimünyuma ait madenler

123-Emekli sandığı Ankara Emek işhanı

124 Emekli sandığı İstanbul Hilton oteli

Bunların İsrail,Amerika,İngiltere ve Yunan şirketlerine satıldığını bilmem yazmaya gerek var mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi de gelelim ünlü büyüklerimizin!!! bu konularla ilgili söylediklerine :

LİMANLAR İÇİN

"Ne banka bırakacağız,ne fabrika , ne de işletme ,limanda bırakmayacağız hepsini satacağız"

SÜMERBANK İÇİN

"Elinde bir şey kalmadığı için ismini de kaldırıyoruz.Sümerbank tarihten siliniyor"

SEKA İÇİN

"Stratejik yer imiş.Ne stratejisi,önemli olan müşteri bulmak.Müşteri gelsin ,pijamayla çıkarım karşılarına.Seviyorum bu işleri arkadaş"

ŞEKER FABRİKALARI İÇİN

"Kar edeni de zarar edeni de satacağız"

TEKEL İÇİN

"Babalar gibi satarız"

TÜPRAŞ İÇİN

"Parayı veren düdüğü çalar.Tüpraşı satar mısın diyorlar,satarım arkadaş"

ERDEMİR İÇİN

"-Erdemirin yabancılara satışına karşı çıkan ve istifa eden Erdemir ve İsdemir genel müdürlerine yanıtı: "Kime satılırsa satılsın sanane"

KEMAL UNAKITAN

Ve Binali Yıldırım 'ın TELEKOM İÇİN söyledikleri

"20 bin doları veren herkese TELEKOM a ait bilgileri vereceklerini "söyledi ve şu ünlü cümlesi ise gündeme damgasını vurdu.

"20bin dolar veren KIZIMIZI GÖRÜR"

Sayın tarafsız bu hükümette görev alırsanız eğer, iyi iş yapıp, iyi yerlere gelebileceğinize artık hiç bir kuşkum kalmadı

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkesini batıran bir lider (Sedat Sertoğlu-31,03,2008-Akşam)

İktidara geldiği zaman büyük bir “umut dalgasına” binmişti. Halkının kurtuluş reçetesi ondaydı. Çünkü geçmiş yıllar ülke halkı için gerçek bir felaket olarak sayılabilecek yıllardı... Kimse o yılları bir daha yaşamak istemiyordu.

Ve de iktidarının ilk yıllarında o bunu başardı. Batı’dan gelen yardım ve önerilerle ekonomiyi büyük ölçüde düzeltme yoluna gitti. Halk ona “Mucize lider” adını taktı. Mucize lider yukarı, mucize lider aşağı...

Batı dünyası da ona hayrandı. Evet Avrupa Birliği’ne girmesi söz konusu değildi ama, Batı para hortumlarını onun ülkesine sonuna kadar açmıştı.

Ama zaman geçtikçe “hoyratlaşmaya” başladı. Her şeyin en iyisini o bilirdi. Ondan başka herkes cahildi. Etrafı, “her sözünde bir hikmet olduğuna” inanan insanlarla doldu. O da bunları karşılıksız bırakmadı ve “başta medya” hepsine büyük ekonomik çıkarlar sağladı. Yalakalarını çok para kazanacakları işlere getirdi.

Muhalefete ise en ufak bir hoşgörüsü yoktu artık. Seçilmeden önce “ülkeyi birlikte yöneteceğiz” diye konuşan lider, artık muhalefeti susturmak için bütün silahlarını kullanmaya başladı. Bunu sonucu olarak da hızla “demokratik liderden diktatör lidere” dönüştü.

Rüşvet vererek insanları susturabildiği durumlarda hemen rüşvete başvurdu. Olmadıysa işi tehditlere götürdü. “Ülke iyi gitmiyor” diyenlere gözdağı verdirtmeye başladı. Tamamen kendi emri altına girmiş olan güvenlik güçlerini muhaliflere karşı kullanmaya başladı. Davalar açtırdı. Hatta muhalefettekileri karakollara çektirip dayaklar bile attırdı.

Uyguladığı saçma sapan ekonomi politikası yüzünden fiyatlar ve enflasyon hızla artmaya başlamıştı artık. Cicim yılları sona ermişti. Ama yalakaları her şeyi tozpembe göstermeye devam ediyorlardı.

Seçimlerde de “yaptırdığı sahtekârlıklar” diz boyu olmuştu. İktidardan gitmemek için yapmayacağı hiçbir şey yoktu. Her şeyi yapıyordu. Son seçimlerde nihayet baklayı ağzından çıkardı: “Ben yaşadığım sürece benden başkası iktidar olamaz...” Çünkü biliyordu ki iktidarı kaybettiği an hakkında bir dolu yolsuzluk davası açılacaktı. İktidarında onun ve yandaşlarının edindiği müthiş servetler ortaya çıkarılacaktı.

Çok kararlıydı. İktidarı asla bırakmayacaktı. Batı dünyası ne derse desin, o bildiğini okuyacaktı. Çünkü ülkesi onun “babasının çiftliği” idi. Bu yüzden de kendisi batarken, ülkeyi de batırmaya gidiyordu..

Kimden mi bahsediyoruz?

Siz kim sandınız ki? Hemen öyle kötü kötü anlamlar çıkartmayın. Sakıncalı benzetmeler filan da yapmayın..

Söyleyelim bu liderin kim olduğunu; Zimbabwe lideri Robert Mugabe bu liderin adı.

Bizim medyada hemen hemen hiç yer bulamadı. Ama izleyebildiğimiz kadarıyla hafta sonunda yapılan seçimler nedeniyle dünya medyasında oldukça geniş şekilde yer aldı bu ilginç lider. Bundan 28 yıl önce büyük umutlarla lider seçilen ve aradan geçen yıllar sonunda bugün ülkesinde enflasyonu yüzde 100 bine çıkartan bir lider. 12 milyon nüfuslu bu ülkede her 10 kişiden 8’i işsiz.

Bir umut olarak ülkesinin başına seçilen bu kişi, şimdi “ülkesini batıran lider” olarak tarihe geçiyor.

Ama umurunda bile değil. Kendi söylediğine göre daha 15 yıl, Zimbabwe’yi yönetecekmiş. Yaşı mı kaç? 84 yaşında efendim... Peki kaç yıldır iktidarda? 28 yıldır...

Bu yazı yazılırken seçim sonuçları belli değildi. İktidar da muhalefet de kendilerinin kazandığını söylüyordu. Bugün belli olur durum ve umarız “ülkesini batıran adam” kaybeder.

Bir zamanlarda Afrika’nın en iyi eğitim ve sağlık hizmetlerini verildiği, Güney Afrika’nın buğday deposu olan bu ülke işte şimdi bunların tümünden yoksun seçime gitti..

-----------------

korkmayın korkmayın Tayyip Erdoğan'dan bahsetmiyor :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sadece soru sordum (cevap gelmedi ama neyse), AKP ile işim olmaz !

saygılar

Sayın tarafsız bu ihalelerde neler döndüğünü ,kendi yandaşlarına özel şirketler kurdurulup ona göre ihale şartnameleri hazırlandığını ,yabancı ülkelerlere satılan malların ülke için ne anlama geldiğini bilmediğinizi sanmadığım için o konuya cevap vermek gereği duymamıştım.Sanırım basını takip ederek bu konuda gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın tarafsız bu ihalelerde neler döndüğünü ,kendi yandaşlarına özel şirketler kurdurulup ona göre ihale şartnameleri hazırlandığını ,yabancı ülkelerlere satılan malların ülke için ne anlama geldiğini bilmediğinizi sanmadığım için o konuya cevap vermek gereği duymamıştım

İhaleler hakkındaki spekülasyonlar dünyanın hemen hemen bütün devletlerinde vardır.

Bizim devletimizdede olması çok doğaldır, önemli olan ihalenin kanunlara uygun yapılmasıdır, bir kanunsuzluk söz konusu değil, yandaş olayı ise tamamen farklı ele alınacak bir durum. O iktidara has bir şey değil, ihalelerin doğasında yandaşçılık var ama bu herzaman olacak bir şey değil, ben daha tarihimizde "şu ihale çok temiz ve güvenilir oldu" diyebileceğimiz bir satış hatırlamıyorum.

Biz ne yolsuzluklar gördük, başlıkta bahsedilen satışlar bunların yanında devede kulak kalır. O zararları milletçe ödemeye devam etmekteyiz. En azından satış paraları devlet bütçesine geçiyor ve vergiler sürekli devam edecek. Yani satışları değil yolsuzlukları engellemek lazım.

Ayrıca, sözkonusu satış olduğunda, üzerinde yapılacak bir spekülasyon mutlaka vardır. Bunu engelleyecek bir kurum yok, devlette dahil !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünyanın en zengin BAŞKANLARI listesi!

Name Title Net Worth Country

Hassanal (Bolkiah) Sultan $30 billion▲ Brunei

Abdullah (Saud) King $21 billion▬ Saudi Arabia

Khalifa bin Zayed Al Nahyan President $19 billion▲ United Arab Emirates

Mohammed bin Rashid Al Maktoum Prime Minister $14 billion▬[citation needed] United Arab Emirates

Henri (Nassau) Grand Duke $5 billion[citation needed] Luxembourg

Beatrix (Orange-Nassau) Queen $4.7 billion[1] Netherlands

Hans-Adam II (von und zu Liechtenstein) Prince $3.9 billion[citation needed] Liechtenstein

Recep Tayyip Erdoğan Prime Minister $2 billion[2] Turkey

Albert II (Grimaldi) Prince $1 billion[citation needed] Monaco

Teodoro Obiang Nguema Mbasogo President $600 million[citation needed] Equatorial Guinea

Elizabeth II (Windsor) Queen $500 million[3] Antigua and Barbuda

Harald V (Oldenburg-Glücksburg) King $240 million[citation needed] Norway

Mswati III (Dlamini) King $50 million[citation needed] Swaziland

Călin Popescu-Tăriceanu Prime Minister $18-20 million[4] Romania

Ferenc Gyurcsány Prime Minister $16 million[5] Hungary

George W. Bush President $15 million[citation needed] United States

Margrethe II (Oldenburg-Glücksburg) Queen $10 million[citation needed] Denmark

Carl XVI Gustaf (Bernadotte) King $9 million[citation needed] Sweden

Helen Clark Prime Minister $8 million[citation needed] New Zealand

Hosni Mubarak President $7 million[citation needed] Egypt

Gloria Macapagal-Arroyo President $1.3 million[citation needed] Philippines

..................................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünyanın en zengin BAŞKANLARI listesi!

Name Title Net Worth Country

Hassanal (Bolkiah) Sultan $30 billion▲ Brunei

Abdullah (Saud) King $21 billion▬ Saudi Arabia

Khalifa bin Zayed Al Nahyan President $19 billion▲ United Arab Emirates

Mohammed bin Rashid Al Maktoum Prime Minister $14 billion▬[citation needed] United Arab Emirates

Henri (Nassau) Grand Duke $5 billion[citation needed] Luxembourg

Beatrix (Orange-Nassau) Queen $4.7 billion[1] Netherlands

Hans-Adam II (von und zu Liechtenstein) Prince $3.9 billion[citation needed] Liechtenstein

Recep Tayyip Erdoğan Prime Minister $2 billion[2] Turkey

Albert II (Grimaldi) Prince $1 billion[citation needed] Monaco

Teodoro Obiang Nguema Mbasogo President $600 million[citation needed] Equatorial Guinea

Elizabeth II (Windsor) Queen $500 million[3] Antigua and Barbuda

Harald V (Oldenburg-Glücksburg) King $240 million[citation needed] Norway

Mswati III (Dlamini) King $50 million[citation needed] Swaziland

Călin Popescu-Tăriceanu Prime Minister $18-20 million[4] Romania

Ferenc Gyurcsány Prime Minister $16 million[5] Hungary

George W. Bush President $15 million[citation needed] United States

Margrethe II (Oldenburg-Glücksburg) Queen $10 million[citation needed] Denmark

Carl XVI Gustaf (Bernadotte) King $9 million[citation needed] Sweden

Helen Clark Prime Minister $8 million[citation needed] New Zealand

Hosni Mubarak President $7 million[citation needed] Egypt

Gloria Macapagal-Arroyo President $1.3 million[citation needed] Philippines

..................................

Bosuna adamla gurur duymuyorlarmis desenize,hem müslüman hemde zengin.Eh bal tutan parmagini yalar ben bal tutmadigima göre avucumu yaliyorum,gemimde yok.Babam alamadi.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayin birce

kimlere sattiklari asikardir ya yakin bir akrabalarina satmislardi veyahut karavan sirketi kurup kendileri almislardir duzen yillardir boyle yurumektedir kimin parasiyla kimden neyi satin aliniyor halen anlamis degilim

bura' da keske kendiler i bari almis olsalar di diyecegim Sayin Yakisikli, en azindan "bizim" diyebilirdik degil mi...fakat bu

cümleler malesef yanildigimi göstermekte...

Saygilar

Bunların İsrail,Amerika,İngiltere ve Yunan şirketlerine satıldığını bilmem yazmaya gerek var mı?

ihaleli yapıldıysa bunlar halktan gizli mi oldu ?

saygılar

Soru bana yönelik degil fakat Sayin Tarafsiz isniniz ile birsey demek istiyorum burada..

Elbete ki gizli yapilma di bence.. onca zaman evel media bunlari gündeme getirmis.. satilacagini bildirmisdir muhakak.." belki " takip edilir ise bulunur da...

anlayamadigim benim gözler önün de olup bitenler üstelik arka arkaya sonu gelmeyen..

Sonu elbet gelecek desem...evet gelecek..hicbirsey satilacak elimiz de kalmayinca desem yanilirmiyim.

Saygilar

Sen BiLLiON ben billiom dünya billio

bi o bilmioooo................

bi o bilmeyen kim godzilla :) merak ettim bunu' da simdi...

bilmeyen mi kaldi... kimdir o bilmeyen

Saygilar

~~~

bu arada öglen eklediklerim hepsi degilmis... saymak ile bitmiyor ki

ben ara ara ekleyim :) gülümsüyorum sanmayin beni bu arada lütfen...icler acisi durum cünkü.

1111cw4.jpg

2222sy2.jpg33333ao7.jpg

4444wb2.jpg5555wn5.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

anlayamadigim benim gözler önün de olup bitenler üstelik arka arkaya sonu gelmeyen..

Sonu elbet gelecek desem...evet gelecek..hicbirsey satilacak elimiz de kalmayinca desem yanilirmiyim.

Satma olayı zaten partinin sürekli bahsettiği bir şey, yani yeni değil, eylem planlarında vardı ve halka açıkladılar.

Devleti ticaret yapan değil denetleyen bir ortam yapmaya çalışıyorlar.

Artık ne kadar doğru veya yanlış olduğunu zaman gösterecek !

Şu an için bir sorun görünmüyor, çünkü devletin elindeki ticaret, devlet tarafından iyi yönetilemiyordu ve büyük sorunlara yol açıyordı.

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir de vakti zamanında ünlü bir bisküvi markasının mütevazi muhasebecisi olup siyasette yükselişinin hemen ardından dünyanın sayılı zenginleri arasına giren ve "başbakan maaşı yetmiyor, geçinemiyorum" diye alaya aldığı halk tarafından yine de seçilen, çünkü başka bir liderin "odunu bile seçtiririm" dediği bir halka sahip olmaktan büyük mutluluk duyan ve bir sanatçı kadına çarpıp ölümüne neden olduğu halde bu işten kolayca sıyrılan oğluna yetmeyen maaşıyla gemi alan bir başbakan vardı. Adını ve hangi ülkenin başbakanı olduğunu hatırlayan var mı? Google'dan arattım çelişkili isimler çıktı, karar veremedim de. Google yakında yapay zekaya sahip ve ne aradığını şıp diye anlayan yeni bir sistem kuracak diyorlar. O zaman daha kolay bulabileceğiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Özelleştirme politikasının Türkiye üzerinde uygulamalı planları Abd'nin 61 Anayasısının açtığı DPT kurumuna ve 'sosyal devlet' anlayışına karşı politikalarıyla ortaya çıkmıştır.

Bu doğrultuda 12 Mart Müdahalesi ve ardından 24 Ocak Kararlarını meşrulaştırıcı bir 12 eylül Faşist Darbesi...

Yapılan tüm özelleştirmeler asıl olarak araçtır.Amaç Türkiye Cumhuriyetini Batı Kapitalizmine tek taraflı bağlamak,sömürge durumuna getirmektir.

Özelleştirme sahasının açmış olduğu Piyasa Düzlemi üzerinden Batı ve Yerli İşbirlikçiler gerekli gördükleri alışverişi rahatça yapabilmektedir.

Piyasa-Özelleştirme-Liberal Ekonomi dayatılan belli bir çizgi dahilinde Türkiye Cumhuriyetini güdümlü hale sokmak üzere olan maşalardır.

Aynı Türban'ın Ilımlı İslam'ın yani Abd'nin Bop'ta Türkiye'ye biçtiği rol'ün aynı zamanda Dinci Siyasilerin toplum ekseninde ulaşmak istedikleri yobaz sistemin bir maşası olduğu gibi.

2003 Haziran Ayında çıkartılan yasa uyarınca Devletin Özelleştirme ile ilgili İstastik ve sayısal Verilerin yayınlanması yasaklanmıştır.Yani Özelleştirmelerle ilgili birinci elden kaynaklar yok edilmektedir.

Piyasa Ekonomisinin karşılıklı alışverişte oluşturduğu zemin Batı adına 1 verip 4 alma,Kapitalizme sömürge yeni bir Devlet entegre etme yolunda ilerlerken,diğer tarafta bulunan Dinci Yapılanma üzerine düşen bir kısım maddi gelirle tarikatları-cemaatleri beslemekte yandaş sermaye çevreleri yaratmaktadır.

Özelleştirmenin nasıl bir araç olduğu ortadayken,ulusal siyaset batı güdümlü ekonomi kabul etmez.Yani sonuçta bu milletin mal varlığını, topraklarını yabancılara satanlar, Vatan’ı satanlardır....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

146 yıllık TEKEL, 20 dakikada zevkle satıldı, İngiliz sigara şirketi BAT, TEKEL'e 1 milyar 720 milyon doları peşin olarak zevkle ödeyeceğini açıkladı.

Türk'ün parasıyla...

Türk'ün TEKEL'i vuruldu.

TEKEL, zarar eden bir şirket değildi. 2007 yılı faiz ve vergi öncesi kârı 151 milyon dolardı. 6 fabrikası, şehir merkezlerinde kalmış milyonlarca metrekarelik değerli arsaları olan TEKEL'e ihalede büyük bir zevkle en yüksek parayı veren İngilizler, o parayı da Türk bankalarından kredi olarak bulacak. Türk'ün parasıyla Türk'ün TEKEL'ini böylece almış olacaklar.

Şimdi eğilim (trend) böyle.

Kriz rüzgârları esiyor.

Özelleştirilen devlet mallarını "varlık satışı" yoluyla alan yabancılar, krediyi Türk bankalarından buluyor.

MİGROS'u alan yabancılar da dışardan Türkiye'ye para filan getirmedi, Türk bankalarından çektikleri döviz kredisi ile MİGROS'a sahip oldu.

TÜRK TELEKOM'u ve MEY İÇKİ'yi alan yabancılar da finansmanı Türk bankalarından sağladı.

Zevk ala ala alıyorlar.

Yılda 110 milyar adet sigara satışı yapılan Türkiye iç pazarında TEKEL'in payı yüzde 29... TEKEL'i alan İngiliz BAT, önümüzdeki günlerde 6 fabrikanın 5'ini kapatıp arsalarını, mülklerini "varlık satışı" yoluyla elden çıkartabilir, sadece "Samsun Ballıca Fabrikası"nı yeni teknoloji ile donatıp yoluna daha yüksek zevkler alarak devam edebilir.

TEKEL zevkle satıldı.

Oğlanda ise keyif keka!

TEKEL'in özelleştirilmesinde "Baba rolü..." oynayan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın oğlu Abdullah Unakıtan'ın adı "rüşvet kokan 30 bin dolarlık bir banka havalesi..." olayına karışmıştı.

Bu olay da unutuldu.

Bu yüzden ben bugün; "TEKEL zevkle satıldı, oğlanda keyif keka..." diye tahminimi yazabiliyorum. Not: Keka "keyfin en üst noktası..." demek.

Hatırlayacaksınız, Uğur Katar adlı temiz süt emmiş bir Hazine Kontrolörü, TEKEL'e "sert karton kutu yapacak makine satan" bir İspanyol şirketinin Türk ortağı Nevzat Şenol'dan Maliye Bakanı'nın oğlunun firmasında santral görevlisi 21 yaşında, yoksul bir aile çocuğu, bekâr, gariban Sedat Güngörmüş'e 30 bin dolar göndermişti. Gariban santral memuru, "Bu para benim adıma fakat şirkete gönderildi" demişti.

30 bin dolar niçin geldi?

Neyin karşılığı olarak geldi?

Niçin TEKEL'in özelleştirilmesinden sorumlu olan Maliye Bakanı'nın oğlu'nun şirketinde santral memurluğu yapan garibana geldi?

Niçin üzerine kimse gitmedi?

Ne Başbakan!

Ne Cumhurbaşkanı!

Ne Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ne de ilk adı "Adalet" olan AKP!

Tekel zevkle satıldı!

Oğlanda keyif keka!

Necati DOĞRU - Vatan

TEKEL zevkle satıldı! Oğlanda keyif keka!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslinda demokrasiyi benimsemis ve referanduma giderek muhaliflerini aldatmaya ve bakin ben nasil demokratim demeye calisan bir iktidar,milletin vergileri ile kurulmus olan kurum ve kuruluslari satmadan önce halkin oyuna basvurmalidir yani Cumhurbaskanini halk secsinmi diye refenduma giden bir iktidar,Tekeli satarkende bunu yapmaliydi,iste o zaman onun demokratligina inanilabilirdi.cünkü Cumhurbaskani nasilki Cumhurun basiysa Tekelde o Cumhurun vergileriyle kurulmustur yani hicbir farki yoktur.Ama referandum halkin gözünü boyamak icin kullanilmaktadir ülkemizde demokrasi icin degil.Halkin malini satarken ben iktidarim dersin,ama cumhurbaskani icin halka gidersin cünkü tek cikar yolun halk olmaktadir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.