Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KOMPLO TEORİLERİ

editor

Önerilen İletiler

KOMPLO TEORİLERİ

Tarihin başlangıcından bu yana, binlerce komplo teorileri öne sürülmüştür. Bunların büyük çoğunluğu zamanla unutulmuş, bir kısmı kanıtlanmış teoriler olarak “komploluktan” çıkmıştır. Her dönemin ilginç komplo teorileri vardır, fakat komplo teorilerinin en büyük özelliği bunları yaratanların, teorilerinin yanlış olduğu kanıtlanmasına rağmen, durmadan yenilerini üretmeleridir. “Herşey mümkündür” sözü uygulandığında, her komplo teoreminin, çok küçük olsa da, belirli bir olasalığı vardır. Benim en ilgimi çeken, teoremin mantığı değilde, yaratıcılığıdır. İlginç bulduğum bazı teorileri aşağıda sıralıyorum.

Birleşmiş Milletlerin Amerika’yı İstila Planları: Yaklaşık olarak sekiz yıl önce, Amerika’nın aşırı sağından bazıları, Birleşmiş Milletlerin Amerika’yı ele geçirmek üzere olduğunu savunurlardı.O yıllarda Amerikan Senato’sunda çoğunluk partisi olan Cumhuriyetçiler esrarengiz nedenlerle (bazılarına göre sağa yaltaklık için) bu grubun liderini bir senato komisyonuna çağrmışlar ve bu büyük tehlikeyi açıklamasını istemişlerdi. Bu zatın yaptığı ilk şey, senatörlere Birinci Dünya Savaşından kalma bir tank resmini göstermek ve şu anda Kanada sınırında bunun gibi 3.000 tankın, Amerika’yı istila etmek için, Birleşmiş Milletler Genel Sekreter’inin emirlerini beklediğini söylemek olmuştur. Komplo teoreminin sözcüsü, kahkaları basan senatörlere: “aptalsanız ben ne yapabilirim” diyerek toplantıya son vermiştir. Bu teoreme hala inanlar vardır. Başkan Bush’un Birleşmiş Milletlere soğuk bakmasına ne dersiniz?

Yassı Küre Sosyetesi: Bu sosyetenin İnternet sitesine göre 500 yıldan fazladır dünya’yı batıl bir inançtan, kürenin yuvarlak olduğundan, kurtamaya çalışmaktadırlar. Beşyüz yıldır dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtlayan her bilginin bir komplo olduğunu savunan sosyete, dünyanın yuvarlak oluşunun bunu savunanlara nasıl bir yararı olduğu konusunda sessizdir. İngiltere merkezli olan bu sosyetenin, mizah için oluşturulduğunu bazen düşünürüm. Fakat sosyeteyi benden çok daha iyi bilenlere göre, Yassı Küre Sosyete’sinin her üyesi dünyanın gerşekten yassı olduğuna içten inanır.

Trilateral Komisyonu: Bu komisyonun kuruluşundan beri, 1973, amacının, komplo teoristlerine göre, bütün dünyayı denetim altına almak olduğudur. Amerika, Kanada Japonya ve başka “ileri” ülkelerin diplomat ve iş adamlarının üye olduğu bu komisyon, internet sitesinde amaçlarının dünyaya istikrar ve barış getirmek olduğunu savunr. Yetmişli yıllarda Rockefeller ailesinden birkaç kişinin bu komisyona üye olması, dünyanın bir “Rockefeller A.Ş.” olacağının belirtisi olarak değerlendirilmişti. Rockefeller, iş dünyasında önemini kaybedince bu A.Ş. düşüncesi bir ara unutulmuş, fakat nerdeyse bütün dünya ekonomisi belirli birkaç düzüne şirketin eline geçince, teorem tekrar canlanmaya başlamıştır. Bu şirketlerden birinin, WalMart’ın yıllık cürosu, Türkiye’nin yıllık milli gelirinden daha fazladır. Belki de bundan 40-50 yıl sonra, bütün dünya 30-40 şirketin “özel çiftliği” olduğunda bu da “komploluktan” kurtulacak bir teorem olacaktır.

Dünyanın en güçlü ülkesi olduğundan, komplo teorilerin çoğu Amerika ile ilgilidir. O kadar ki, dünyada olan biten herşeyde, doğa afetlerinde bile, Amerika’yı suçluyan komplo teorileri üretilir. Bunun en son örneği, 26 Aralık tsunamisine Amerikalıların neden olduğu teoremidir.

Esasında Amerika’ya dönük teorilerin bazılarını Amerikalıların kendileri yaratmıştır. Yüzyıldan fazla, Lincoln’un suikastına bir “Güney” komplosu olarak bakıldıktan sonra, nihayet bunun doğru olmadığı kabullenmiştir. Kennedy’nin suikastı hala birçok komplo teorileriyle anlatılmaktadır.

Viyetnam savaşı sırasında, savaşla ilgili birçok teorem öne sürülmüştür. Bunların en ilginci “kauçuk ağaçlarıdır.” Evet, be teoreme göre Amerika dünya lastik piyasasını ele geçirmek için savaşa girmiştir! Doğal olarak Irak savaşıyla da ilgili birçok teorem vardır. Petrol, İsrail ve Amerika’nın emperyalist niyetleri bunların en popüleridir. İslam dünyasında, Amerika’dan sonra, İsrail komplo teorilerinde baş rolü oynar. Bütün ülkelerde, o ülkelere dönük komplo teorileri vardır. Türkiye’de örneğin, başımıza gelen herşeyi “dış ülkelerin parmakları vardır” komplo teoremiyle açıklarız. Bize göre Yunanlıların Batı Anadolu’da gözleri vardır, onlara göre bizim niyetimiz eski Osmanlı topraklarını geri almaktır.

Avrupanın ileri ülkeleri bile, komplo teorileri yüzünden milyonlarca insanın ölümüne neden olan iki dünya savaşı başlatmış ve Orta Doğuyu cehenneme çeviren işler yapmıştır. Komplo sözcüğü, kökeni Latince olan “conspiracy” den gelir. Conspiracy ise fesat amaçlı gizli anlaşma anlamındadır. Genelde bir komplo teoreminin mantık veya veya mantıksızlığı ancak zamanla belli olmasına rağmen, bazı komplo teorileri, yukarda verilen ilk örnek gibi, baştan saçmadır. Dolayısıyla bizim yapacağımız en iyi şey mantığmız kullanarak komplo teorilerinin bizi kıskaca almamasına özen göstermektir. İlginçtir, Amerika’nın Irak’a “ucuz petrol” için girdiklerini savunanlar, şimdi de savaştan bu yana çok artan benzin fiyatlarını, petrol şirketlerine yarasın diye, yine Amerika’nın savaş planları arasında olduğunu söylerler. Bu iki düşünce arasında çelişki görüyor musunuz?

İnsanlar oldukça, Komplo teorileri olacaktır. Dolayısyla komplo teorileri iyidir veya kötüdür diye bir değerlendirme yapmak yanlıştır. En iyisi her teoriye teker teker bakıp, birer birer değerlendirmektir. Bizimle paylaşmak istediğiniz komplo teorileri var mıdır?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Güzel ve ilginc komplo teorileri yakalamissiniz; tesekürler.

aslinda dediginiz gibi komplodan gecilmiyor dünyamiz :D

Acaba bilimsel komplo teorileri de üretilebilir mi?

Örnegin, 11 bin yildan bu yana ilk kez hizla eriyen Sibirya buzullarinin eriyerek dünyayi su basmasi ve metan gazinin canliligi yok etmesi tehtidinin, bir bilimsel komplo oldugunu düsünebilir miyiz? :D

Ya da dinsel komplo teorileri?

Örnegin mehdinin gelecegi ve kiyamet yaklasti söylemleri dinsel bir komplo teorisi olabilir mi sizce? (!) :D:clover:

Bu soru kisisel degerlendirmeye gireceginden, ayrica yanit vermek zorunda degilsiniz tabi.

tesekürler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güzel ve ilginc komplo teorileri yakalamissiniz; tesekürler.

aslinda dediginiz gibi komplodan gecilmiyor dünyamiz :D

Acaba bilimsel komplo teorileri de üretilebilir mi?

Örnegin, 11 bin yildan bu yana ilk kez hizla eriyen Sibirya buzullarinin eriyerek dünyayi su basmasi ve metan gazinin canliligi yok etmesi tehtidinin, bir bilimsel komplo oldugunu düsünebilir miyiz? :D

Ya da dinsel komplo teorileri?

Örnegin mehdinin gelecegi ve kiyamet yaklasti söylemleri dinsel bir komplo teorisi  olabilir mi sizce? (!) :D  :clover:

Bu soru kisisel degerlendirmeye gireceginden, ayrica yanit vermek zorunda degilsiniz tabi.

tesekürler

9329[/snapback]

KOMLE TEORİSİNİ NE OMDUĞUNU BİLİYORMUSUN.

1 KENDİ KENDİSİNİ BİLEREK ÖLDÜRMEYE ÇALIŞMAK KOMPLE TEORİSİ DEĞİLDİR. KÜRESEL ISINMA İNSANLARIN AÇ GÖZLÜLÜLĞÜNDEN KAYNAKLANMAKTADIR. DUR BİZ TEORİ ÜRETİLİM KENDİ KENDİMİZİ YOK EDELİM AKIL VE MANTIK İÇERİYOR MU SÖZLERİN :):clover:

2 KIYAMET YAKLAŞTI EEEEEE BU TEORİ İÇİN HAZIRLIKLARMI YAPILIYOR .... İNANÇ KOMPLE TEORİSİ .... KOMLE TEORİLERİNE KOMPLE TEORİLERİYLE ÖNLEM ALABİLİRSİN..... KİYATİN YAKLAŞTIĞINA İNANAN BİR İNSANA NEYLE ÖNLEM ALACAKSIN. KİYAMETİ DURDURARAKMI. İNANÇ KOMPLO TEORİSİ DEĞİLDİR.... HEEE ŞÖYLE DERSEN OLUR BİRİ ÇIKIP KIYAMET YAKLAŞTI BÜTÜN KAFİRLERİ ÖLDÜRÜN DERSE BU BİR KOMPLE TEORİSİ OLUR..... BANA GÖRE KİYAMET YAKLAŞTI KİYAMETİDE BELİRLEYEN BEN DEĞİLİM GENE KİYAMETİN YERİ VE ZAMANI BİR SANİYE ŞAŞMAZ SONUCU GENE BANA GERE KESİN OLAN BİR ŞEY KOPLE TEORİSİ OLAMAZ. KAPAK :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir hakanbaranyildirim
KOMPLO TEORİLERİ

Tarihin başlangıcından bu yana, binlerce komplo teorileri öne sürülmüştür. Bunların büyük çoğunluğu zamanla unutulmuş, bir kısmı kanıtlanmış teoriler olarak “komploluktan” çıkmıştır. Her dönemin ilginç komplo teorileri vardır, fakat komplo teorilerinin en büyük özelliği bunları yaratanların, teorilerinin yanlış olduğu kanıtlanmasına rağmen, durmadan yenilerini üretmeleridir. “Herşey mümkündür” sözü uygulandığında, her komplo teoreminin, çok küçük olsa da, belirli bir olasalığı vardır. Benim en ilgimi çeken, teoremin mantığı değilde, yaratıcılığıdır. İlginç bulduğum bazı teorileri aşağıda sıralıyorum.

Birleşmiş Milletlerin Amerika’yı İstila Planları: Yaklaşık olarak sekiz yıl önce, Amerika’nın aşırı sağından bazıları, Birleşmiş Milletlerin Amerika’yı ele geçirmek üzere olduğunu savunurlardı.O yıllarda Amerikan Senato’sunda çoğunluk partisi olan Cumhuriyetçiler esrarengiz nedenlerle (bazılarına göre sağa yaltaklık için) bu grubun liderini bir senato komisyonuna çağrmışlar ve bu büyük tehlikeyi açıklamasını istemişlerdi. Bu zatın yaptığı ilk şey, senatörlere Birinci Dünya Savaşından kalma bir tank resmini göstermek ve şu anda Kanada sınırında bunun gibi 3.000 tankın, Amerika’yı istila etmek için, Birleşmiş Milletler Genel Sekreter’inin emirlerini beklediğini söylemek olmuştur. Komplo teoreminin sözcüsü, kahkaları basan senatörlere: “aptalsanız ben ne yapabilirim” diyerek toplantıya son vermiştir. Bu teoreme hala inanlar vardır. Başkan Bush’un Birleşmiş Milletlere soğuk bakmasına ne dersiniz?

Yassı Küre Sosyetesi: Bu sosyetenin İnternet sitesine göre 500 yıldan fazladır dünya’yı batıl bir inançtan, kürenin yuvarlak olduğundan, kurtamaya çalışmaktadırlar. Beşyüz yıldır dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtlayan her bilginin bir komplo olduğunu savunan sosyete, dünyanın yuvarlak oluşunun bunu savunanlara nasıl bir yararı olduğu konusunda sessizdir. İngiltere merkezli olan bu sosyetenin, mizah için oluşturulduğunu bazen düşünürüm. Fakat sosyeteyi benden çok daha iyi bilenlere göre, Yassı Küre Sosyete’sinin her üyesi dünyanın gerşekten yassı olduğuna içten inanır.

Trilateral Komisyonu: Bu komisyonun kuruluşundan beri, 1973, amacının, komplo teoristlerine göre, bütün dünyayı denetim altına almak olduğudur. Amerika, Kanada Japonya ve başka “ileri” ülkelerin diplomat ve iş adamlarının üye olduğu bu komisyon, internet sitesinde amaçlarının dünyaya istikrar ve barış getirmek olduğunu savunr. Yetmişli yıllarda Rockefeller ailesinden birkaç kişinin bu komisyona üye olması, dünyanın bir “Rockefeller A.Ş.” olacağının belirtisi olarak değerlendirilmişti. Rockefeller, iş dünyasında önemini kaybedince bu A.Ş. düşüncesi bir ara unutulmuş, fakat nerdeyse bütün dünya ekonomisi belirli birkaç düzüne şirketin eline geçince, teorem tekrar canlanmaya başlamıştır. Bu şirketlerden birinin, WalMart’ın yıllık cürosu, Türkiye’nin yıllık milli gelirinden daha fazladır. Belki de bundan 40-50 yıl sonra, bütün dünya 30-40 şirketin “özel çiftliği” olduğunda bu da “komploluktan” kurtulacak bir teorem olacaktır.

Dünyanın en güçlü ülkesi olduğundan, komplo teorilerin çoğu Amerika ile ilgilidir. O kadar ki, dünyada olan biten herşeyde, doğa afetlerinde bile, Amerika’yı suçluyan komplo teorileri üretilir. Bunun en son örneği, 26 Aralık tsunamisine Amerikalıların neden olduğu teoremidir.

Esasında Amerika’ya dönük teorilerin bazılarını Amerikalıların kendileri yaratmıştır. Yüzyıldan fazla, Lincoln’un suikastına bir “Güney” komplosu olarak bakıldıktan sonra, nihayet bunun doğru olmadığı kabullenmiştir. Kennedy’nin suikastı hala birçok komplo teorileriyle anlatılmaktadır.

Viyetnam savaşı sırasında, savaşla ilgili birçok teorem öne sürülmüştür. Bunların en ilginci “kauçuk ağaçlarıdır.” Evet, be teoreme göre Amerika dünya lastik piyasasını ele geçirmek için savaşa girmiştir! Doğal olarak Irak savaşıyla da ilgili birçok teorem vardır. Petrol, İsrail ve Amerika’nın emperyalist niyetleri bunların en popüleridir. İslam dünyasında, Amerika’dan sonra, İsrail komplo teorilerinde baş rolü oynar. Bütün ülkelerde, o ülkelere dönük komplo teorileri vardır. Türkiye’de örneğin, başımıza gelen herşeyi “dış ülkelerin parmakları vardır” komplo teoremiyle açıklarız. Bize göre Yunanlıların Batı Anadolu’da gözleri vardır, onlara göre bizim niyetimiz eski Osmanlı topraklarını geri almaktır.

Avrupanın ileri ülkeleri bile, komplo teorileri yüzünden milyonlarca insanın ölümüne neden olan iki dünya savaşı başlatmış ve Orta Doğuyu cehenneme çeviren işler yapmıştır. Komplo sözcüğü, kökeni Latince olan “conspiracy” den gelir. Conspiracy ise fesat amaçlı gizli anlaşma anlamındadır. Genelde bir komplo teoreminin mantık veya veya mantıksızlığı ancak zamanla belli olmasına rağmen, bazı komplo teorileri, yukarda verilen ilk örnek gibi, baştan saçmadır. Dolayısıyla bizim yapacağımız en iyi şey mantığmız kullanarak komplo teorilerinin bizi kıskaca almamasına özen göstermektir. İlginçtir, Amerika’nın Irak’a “ucuz petrol” için girdiklerini savunanlar, şimdi de savaştan bu yana çok artan benzin fiyatlarını, petrol şirketlerine yarasın diye, yine Amerika’nın savaş planları arasında olduğunu söylerler. Bu iki düşünce arasında çelişki görüyor musunuz?

İnsanlar oldukça, Komplo teorileri olacaktır. Dolayısyla komplo teorileri iyidir veya kötüdür diye bir değerlendirme yapmak yanlıştır. En iyisi her teoriye teker teker bakıp, birer birer değerlendirmektir. Bizimle paylaşmak istediğiniz komplo teorileri var mıdır?

2188[/snapback]

Sayın Hocam -hoca lafı yazdıklarınızdan değil yaşınıza hürmetten-,

Kanımca "Komplo Teoriler" in en önemli özelliğini gözden kaçırmışsınız: Bunların "sağ" ideolojijerinin ürünleri olduğu gerçeği...

Dünya'yı anlama ve adlandırma da yetersiz olan ve karmaşık ilişkileri anlayamayan -ki biz de anlayamıyoruz çoğunlukla- çoğunluk kendine yeni bir yaratım,boş olursa başka bir yaratım içerisine giriyorlar ve böylece dünyayı anlama çabası değil de her şeyin arkasında bir güç,kudret arama işne giriyorlar...Bakınız Tanrı,şeytan,....

Komplo Teorileri denince M.kaynak-Hakikaten çok iyidir- bir de yanında dolaştıdığı İnsana benzemeyen Dana kılıklı doçent geliyor,yalnız kendisini aşmış bir arkadaş fazla dikkate almamaak gerekiyor.....saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biraz düşün de öyle vevap ver....

Kuruluş yıllarında ve gelişme aşamalarında Marxist olarak adlandırılabilir ama şu anda bana bu yönde olduklarına dair bir kanıt göster.

Milliyetçiliğe,Dine vurgu yapan,Liberal Dünya'ya yaranmaya çalışan,Bayrağındaki ORAK_ÇEKİÇ amblemini atan ve bu yöndeki militanlarını dönüştürmeye o da olmasa yok eden bir örgüt sence nerededir?

Ayrıca dünkü sığ tartışmada anladığım kadarı ile anlama zorluğu çeken ve anlamayınca da çirkefliğe başvuran bir zatsın.Böyle bir şeye başvurmaman dileğiyle.......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ÇİRKEFLİK PKK SAĞ BİR İDOLİJİYİ SAVUNAN BİR ÖRGÜTMÜ LAFIMI . YOKSA BANA ŞUANDA BANA DURUP DURURKEN ÇİRKEF LAFINI DEMEK Mİ ÇİRKEFLİK.

KOMLOTEORİLERİN SAĞI SOLU OLMAZ GELECEĞE YÖNELİK HER GRUP BU TÜR TEORİLER KURABİLİR. BU TEORİYE SADECE SAĞ İDEOLOJİLERİN YAPTIĞINI İLERİ SÜRMEK OLAYA SIĞ BAKMAKTAN BİRŞİY DEĞİLDİR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dün yazdıkların için kullanmıştım çirkeflik sözünü,Değilse neden özür dilediğine bakarsan anlarsın...

TEORİ ile KOPLO TEORİLERİ aynı şey değldir -Bakınız TDK sözlüğü,olmadı ilkokular için sözlüklere de bakabilirsin-ben baktım vardı---... Sığ bakan biri için açar mısın söylemeye çalıştıklarını,daha önce sorulan soruların cevapları ile birlikte........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen cevap bulamayınca sataşıyormusun ilk girişi koploteorileri diye yapmışım sonra kısaltarak teoriler demişim...... sen yaptığım açıklamaya cevap yaz yazacak bir şey bulamıyorsan sus. o oradaki form için özürdü burada ap ayrı konu tartışırken sağı solu devreye sokan sensin

9642[/snapback]

OKUDUKLARINI ANLAMAYA BAŞLARSAN O TARİHTEN İTİBAREN YENİDEN OKU...anlayamama ve cevap verme çabalarını takdirle karşılıyorum.sigaran da güzelmiş...........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Günümüzdeki tüm komplolar aslında Haçlı Savaşları na dayanır...

Tapınakçıları bir araştırın bakalım...

İdda şu...

Kominizm de faşizmde masonların ürünüdür...

Dahasını düşünün artık...

10186[/snapback]

Vay! Ülkücü ve aynı zamanda dinsel teorilere vurgu yapan yeni İDOL'um,açıklamalarını merakla bekliyorum.Peki haçlı savaşlarından önce "komplo" üreten vatandaşlar yok muydu,acaba o zamanlar o insanlar herşeyi algılıyorlar mıydı?Masonların başka "ürünleri" nelerdir?İslam da buna giriyor mu? Bakınız AİSH VE BAHİRA.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Günümüzdeki tüm komplolar aslında Haçlı Savaşları na dayanır...

Tapınakçıları bir araştırın bakalım...

İdda şu...

Kominizm de faşizmde masonların ürünüdür...

Dahasını düşünün artık...

10186[/snapback]

Güzelim ali0 formun basinadan beri ayni seyleri yazmakztan bikmadi zavallim.

"Komünizm ve fazizm, masonlarin ürünüdür."

Herkes bu cok degerli bilgileri lütfen kayit etsin, zira bir daha duyamayabilirsiniz :D

Demek ki bilgilenmek, öyle sanildigi kadar kolay degilmis.

Ben de papagan gibi yillardir ayni seyleri söylemenin ne kadar keder verici oldugunu, bilgilenmeye basladiktan sonra ögrendigimde, özgürlügün ne anlama geldigini sezmege baslamistim yillar önce.

Kolay gelsin isin basindakilere..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her hangibir siyasi görüşüm yok...

Komplo teorilerine kesin doğru gözüyle de bakmam...

Her mesajımda

idda, şöyle deniyor diye ifadeler kullanırım...

Ayrıca niye ufuklarımız geniş tutmuyoruz???

Bunların hepsi tartışılmaya değer şeylerdir...

Komünizm de faşizm de insanları kullanmış...

Hatta sonuçta aynı noktaya getirmiştir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili alio 1,

Siyasi görüşn olmaması ne kadar da acı,her ne kadar inanmasam da.Eminim ki "taraf olmayan bertaraf olur" ekolünden geliyorsundur.Bütün yazdıklarını kontrol ettikten sonra bu kanıya vardım,hem de tek başıma...........

Komplo Teorileri zaten kanıtlanamadığı için bu adla adlandırılıyor.Kesinlik olsa başka bir adla adlandırılırdı-Nominalistler gibi konuşmaya başladım-.

Geniş ufuk, eğer,Faşizmi ve Kominizmi aynı kefeye koymak ve ikisini de siyonist gibi görmekse ben "dar ufuklu" biriyim.Ayrıca hepsi aynı sonuca gelmiş demek ne demek?

Biraz tarihi bilgilerini yoklarsan,Faşizmin kendine kimi düşman seçtiği ve kim tarafından yok edildiğini kontrol edersen senin için ufuk çizgisi farklılaşabilir.Ama eminim bundan da birşeyler çıkarırsın?Ne çıkacağını da merakla bekliyorum?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

İkisi de halka bir şeyler vaadetti...

İkisi de kendi değerleriyle kendisini çürüttü...

İkisi de Dünya tarihinde önemli değişmelere neden oldu...

İkisi de Türkiye ye şöyle bir uğramak istedi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Editör'e not; bu arada asıl konuyu kaçırdım galiba. Aklıma gelen komplo

teorilerinden en önemlisi 11 Eylül saldırılarının ABD ve İsrail ortak

ürünü olduğudur. Ben İstanbulda yaşıyorum,birde 17 ağustos depremi

sonrası dönemin başbakanı Bülen Ecevit'e bir gazeteci "17 Ağustos

depremi Amerika tarafından tertip edilmiş ne diyorsunuz?" diye bir

soru sormuştu. Buda başka bir komplo teorisiydi. Bugün bile hala

ABD vatandaşlarının önemli bir bölümü Rusyanın ABD yi istila

edeceğinden korkar.Çünkü yıllarca kendi senatörleri hem kendisi

hem halkı bu konuda inandırmışlardır. Bu yüzdan koskoca ABD

küçücük Küba'dan korkmuş ve meşhur Guantanamo üssünü

kurmuştur.

10658[/snapback]

ABD nin ikiz kuleleri bombalamasi hala teoriolarak mi duruyor artik uyansalar ya bu bir realite..

el kaide nin Amerika usagi kö.. sürüsü oldugu da..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahudi kökenli bir İngiliz aile Rothschild ailesi...

Başka forumda bir arkadaş söylemişti...

Araştırıp öğrenince düğüm biraz daha gevşiyor...

Bir bakın...

Tavsiye ederim...

İnternette çok kolay bilgiye ulaşabilirsiniz...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gizli Dünya İmparatorluğu sayesinde birkaç şeyi birden anlamak mümkün hâle geliyor. Birincisi, komplo teorileri, ülkemiz basınında çokça iddia edildiği gibi bizlere ve diğer Doğulu toplumlara has şeyler değildirler. Hemen hepsi Batı'da üretiliyor ve büyük bir rağbet görüyorlar. Bizdekiler daha çok ikinci el çalışmalardır. Nitekim Marrs'ın kitabını okurken son birkaç yıldır bizde de piyasaya sürülen tuhaflıkların asıl kaynağı ortaya çıkıyor. İkincisi; komplo teorileri aslında eleştiri adı altında sistemin değişmezliğini propaganda ediyorlar. Marrs'a göre sınıf ayrımlarını bile kasıtlı olarak sürdüren gizli örgütler o kadar güçlüdürler ki sisteme muhalefet bile onlar tarafından pompalanmaktadır. Dolayısıyla sistemi değiştirmek mümkün değildir. Eğer dünya üzerinde neredeyse bütün teknolojik gelişmeler ve siyasal hareketlenmeler uzaylılarla gizli örgütlerden oluşan bir şer cephesi tarafından yönetiliyorsa, bu durumdan mağdur ve mustarip insanlara düşen şanslarına küsmektir. Zaten niye karşı çıkılsın ki? ABD emperyalist emelleri yüzünden değilde ileride oluşabilecek bir kaosu engellemek gibi ulvi bir amaçla işgallere girişiyorsa buna karşı çıkmanın mantıklı bir tarafı yoktur. Ama Marrs gibilerle tartışırken mantığa başvurmanın pratik bir yararı yok gibi görünüyor. Yorumsuz..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insan aç kaldığı zaman benimle paylaşırmısın demeyi tok olduğu zaman ise kendine saklamayı seviyor çünkü açlığın ne olduğunun deneyimini yaşıyor hayatının bir döneminde.bazılarına bu açlık önemsiz bazılarınada ise çok önemli geliyor bazıları yarını başkalarına güvenip düşünmemektense bazıları düşünüyor unutulmaması gereken emeğe saygı ne faşizm nede komünizm emeğin daha ne olduğunu tam olarak anlayabilmiş değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insan aç kaldığı zaman benimle paylaşırmısın demeyi tok olduğu zaman ise kendine saklamayı seviyor çünkü açlığın ne olduğunun deneyimini yaşıyor hayatının bir döneminde.bazılarına bu açlık önemsiz bazılarınada ise çok önemli geliyor bazıları yarını başkalarına güvenip düşünmemektense bazıları düşünüyor unutulmaması gereken emeğe saygı ne faşizm nede komünizm emeğin daha ne olduğunu tam olarak anlayabilmiş değil...

19141[/snapback]

bu sitenin en aktif üyesine haddim olmayarak soruyorum ki?ememk nedir o zaman?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

GERÇEKTEN DE EMEK NE DEMEK? İktisadi açıklaması basit,peki bunun ahlaki ya da vicdani bir açıklaması nasıl yapılabilir?
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Dünyada türkler üzerine komplo teorisi üreten millet gelmemiştir Hatta bir Türk yunus balıklarına amerikalıların çip takıp bunu rus denizi açık sahillerine gönderip radyo dalgası frekansları aracılığıyla bilgi toplayıp tekrar bu yunusu geri alıp çipindeki bilgileri bilgisayrdan şifreleri çözdüğünü söyledğine tanık olmuştum. Hatta metal fırtınayı yazan çocuklarda Türk halkının bu zaafını çok iyi bildikleri için kısa yoldan köşeyi döndüler kimse ne yapalım demz zaten bizm ülkede herkes paranoyak komlo teorileri üretmeye bayılır ülkemde.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.