İçeriğe atla


Yardım Başlığı: Kontrol Paneliniz (Kontrol Panelim)


Kontrol paneliniz size özel board panelidir. Buradan boardunuzun size nasıl görüneceğini ve kişisel bilgilerinizi ve diğer ayarları değiştirebilir veya ayarlayabilirsiniz.

Abone Olma

Buradan foruma veya başlıklara abone olmanızı yönetebilirsiniz. Lütfen daha detaylı bilgi için yardım dosyalarından 'Yeni Mesaj Uyarı E-Postası' başlığına bakınız.

Profil Bilgilerinizi Değiştirin

Bu bölüm size iletişim bilgilerinizi değiştirmenizi ve kendiniz hakkında kişisel bilgiler girmeniz için imkan verecektir.

İmzanı Düzenle

Board 'imzası' e-posta imzası gibidir. Bu imza sizin postaladığınız bütün başlıkların ve iletilerin en altında gösterilecektir (Tabiki siz bu imzayı göstermeme yolunu seçmezseniz). Ayrıca imzanızı oluştururken format yöntemi olan BB kodlarını kullanabilirsiniz.

Avatar (Profil Resminiz) Ayarlarını Düzenle

Avatar kullanıcı adınız/rumuzunuzun altında gösterilen küçük bir resimdir. Eğer yönetim eklemenize izin vermişse, boardun avatar bölümünden veya yada herhangi bir yerden adres ekleyerek veya bilgisayarınızdan yükleyebilirsiniz.

Kişisel Fotoğrafını Düzenle

Bu bölüm size profilinize bir fotoğraf eklemenizi sağlayacaktır. Bu sadece bir kullanıcı sizin kullanıcı adınıza tıkladığında profilinizde gösterilecektir. Ayrıca Mini Profil sayfasındanda görülebilir.

E-posta Ayarları

E-postamı gizle seçeneği e-postanızı diğer kullanıcıların görüntülemesine izin vermez.
Board yönetimi tarafından yapılan yenilikleri gönder seçeneği yönetime size e-posta gönderme yetkisi verir. Bu tür e-postalar yönetim tarafından gönderilir ve çok önemlidir.
Abone olduğum başlıkta yeni e-posta postasına iletinin kopyasını ekle, seçenek size gönderilen yeni ileti e-postasına o iletinin kopyasını ekleyecektir.
Yeni özel mesaj alınca bir uyarı e-postası gönder, seçeneği özel mesaj aldığınız zaman size uyarı e-postası gönderir.
Ana olarak 'E-posta Uyarısı' aç?, seçenek size katıldığınız her forum, başlık için otomatik yeni ileti postası gönderecektir. Eğer daha sonra abonelikten çıkmak istiyorsanız bunu 'Abonelik' bölümünden Kontrollerim bölümünden yapabilirsiniz.

Board Ayarları

Bu bölümden, zaman dilimlerini (Bulunduğunuz yere göre forum saat ve tarihinin ayarlanması), kullanıcı imzalarını, avataralarını, resimlerini görmemeyi ayarlayabilirsiniz.
Özel mesaj geldiğinde hop açılan pencere ile uyarılmayı buradan ayarlayabilirsiniz. Ayrıca hızlı yanıt kutusunun mevcut olmasını buradan ayarlayabilirsiniz.
Ayrıca her sayfada gösterilecek Başlık/İleti sayısınıda buradan ayarlayabilirsiniz.

E-posta Adresinizi Değiştirin

Ne zaman isterseniz, kayıt anında verdiğiniz e-posta adresinizi buradan değiştirebilirsiniz. Bazı durumlarda, yeni e-posta adresinizin doğru olduğunu onaylamak durumunda kalabilirsiniz (yeni e-posta adresinize bir e-posta gönderilecektir ve böylece size ait olup olmadığı kontrol edilecektir).

Şifrenizi değiştirin

Burada şifrenizi değiştirebilirsiniz. Unutmayın şifrenizi değiştirebilmeniz için şu andaki şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Bütün konularda resimli açıklamalar ve yardım bilgileri için bu linki takip ediniz (aradığınız bütün bilgileri bulacağınızdan eminiz): http://www.turkish-media.com/forum/tracker/