İçeriğe atla


Yardım Başlığı: Başlık ve İleti Arama


Arama özelliği size anahtar kelime yardımı ile aradığınız başlığı veya iletiyi bulmanızda yardımcı olacak en iyi özelliktir.

İki ayrı arama formu bulunmaktadır, basit arama ve derin arama. Bu iki özelliği şu butonlar yardımı ile kullanabilirsiniz: 'Derin Arama' and 'Basit Mod' (Tabi bu özellik açıksa).

Basit Arama (Mod)

Burada yapacağınız bir şey var anahtar kelimenizi arama kutucuğuna girmek, ve aramak istediğiniz forumu veya alt forumu seçmeniz (birden çok forum seçmek için, kontrol butonunu tutarken, veya shift butonu apple bilgisayarlar için ve forumlara tıklayınız.

Derin Arama

Derin arama penceresi (açıksa), size daha geniş arama sesçenekleri getirir. Anahtar kelime araması yanında kullanıcı adına göre arama seçeneğide verir veya bu iki kombinasyonu birlikte kullanabilirsiniz. Ayrıca tarih belirterekte arayabilirsiniz. Ayrıca arama sonuçlarını iki ayrı şekilde görüntüleyebilirsiniz: Tam yazı halinde veya özet halinde.

Eğer yönetim bu özelliği açmışsa, iki arama arasında beklemeniz gerekeceğini söylemek zorundayız. Bu bazı kişilerin arama yolunu kullanarak sunucuyu meşgul etmesini engellemek için oluşturulmuş bir sistemdir.

Ayrıca bütün forumların altında bir arama kutusu bulunmaktadır, bu size bulunduğunuz forum içinde hızlı arama seçeneği verecektir.

Bir kullanıcının iletilerini veya başlıklarını arama

Bunun en kolay yolu o kullanıcının rumuzuna tıklayarak profilini görüntüleme durumuna geçiniz. Eğer bu kişinin gönderdiği başlıkları ve iletileri görmek istiyorsanız Profil Seçenkelerine tıkladığınızda aşağı doğru bir liste açılacaktır. Bu listeden bu kullanıcının postaladığı başlıkları veya iletileri aratabilirsiniz. Tabi bunu kendi profilinizde yaptınız mı kendi başlıklarınızı ve iletilerinizi bulursunuz... Bütün konularda resimli açıklamalar ve yardım bilgileri için bu linki takip ediniz (aradığınız bütün bilgileri bulacağınızdan eminiz): http://www.turkish-media.com/forum/tracker/