İçeriğe atla


Şunun için etkinlik Nisan 14, 2012

- Etkinlik Takvimi

  • Etkinlik ekleme yetkiniz bulunmuyor

----- Hollanda Sanatı’nın Altın Çağı bu sergide!
Gönderen Smyrna

Etkinlik Linki
Türkiye ve Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı ve SSM’nin 10. kuruluş yıldönümü vesilesiyle düzenlenen, Sabancı Holding’in ana sponsorları arasında olduğu Rembrandt ve Çağdaşları – Hollanda Sanatı’nın Altın Çağı sergisi 22 Şubat’tan itibaren gezilebilir...

Gönderilen Fotoğraf

Sakıp Sabancı Müzesi, bu yıl 10. yılını kutluyor. Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yıldönümü nedeniyle 22 Şubat’ta düzenleyeceği sergide Rijkmuseum ile dünyanın önemli koleksiyonlarına ait eserler, ülkemizde ilk kez izleyicilerle buluşuyor olacak. Özellikle kültür ve sanat faaliyetlerini yakından takip edenlerin kaçırmaması gereken sergide Rembrandt’ın dışında Hollanda resminin önemli 59 sanatçısından 74 tablo, 19 desen ve 18 obje yer alıyor. Sergide yüzyıllar boyunca karanlık bir figür olarak kalan, ancak dönemin en mühim sanatçıları arasında gösterilen Vermeer’in ‘Aşk Mektubu’ adlı eseri de var.

Frans Hals, Jan Steen ve Jacob van Ruisdael gibi oldukça önemli sanatçıların eserlerini görebileceğiniz ve 10 Haziran 2012 tarihine kadar sürecek olan sergi; dünya resim tarihinin en heyecan verici dönemlerinden biri olan Hollanda sanatının altın çağını, tüm ihtişamıyla gözler önüne serecek. Sergi kapsamında pek çok konferans, eğitim faaliyeti, belgesel ve film gösterimi var. Serginin ana sponsoru Sabancı Holding ve ING Bank. Diğer sponsorlar ise Philips, Unilever ve Shell. Hizmet sponsorluğunda ise KLM Hollanda Kraliyet Havayolları var.


----- Alaçatı Jazz Rüzgârı
Gönderen Smyrna

Etkinlik Linki
İlki geçtiğimiz yıl gerçekleşen festival, caz müziğinin önemli isimlerini biraraya getirmeye devam ediyor. Caz severler, yerinizi şimdiden ayırtın...
Gönderilen Fotoğraf Alaçatı Belediyesi, Bu’ra Lokal ve Kesre Otel’in işbirliğiyle düzenlenen Caz Festivali’nin ikincisi 24-25 Şubat Cristina Vilallonga Quartet ve 26 Şubat Kerem Görsev & Allan Haris konserleriyle başlıyor. Festivalin gelenekselleşmesini ve Alaçatı’nın sporun yanı sıra sanatsal etkinliklerle de anılır hale gelmesini hedefleyen Buğra Özçetin ve Oğulcan Şişman, Bu’ra Lokal kapılarını 2,5 ay boyunca caz severlere açıyor.

Organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emeği olan Bu’ra Lokal’in sahibi Buğra Özçetin; “İlkini geçen sene gerçekleştirdiğimiz caz festivali çok beğenildi. Alaçatı Belediyesi’nin de bize verdiği büyük destekle festivali gelenekselleştirmek ve üzerine her sene bir şeyler ekleyerek caz severleri Alaçatı’nın farklı bir yüzüyle buluşturmayı istiyoruz. Biz Bu’ra Lokal ve Kesre Otel olarak çeşitli sponsorların da desteğiyle, caz denince dünyada ve Türkiye’de akla gelen isimleri Alaçatı’ya davet ettik. Bundan sonra caz severlerin tek yapması gereken Alaçatı’ya gelip, onlar için her ayrıntısını planlayıp organize ettiğimiz festivalin tadını çıkartmak” dedi.
Gönderilen Fotoğraf Bu seneki festivalde, sosyal sorumluluk çerçevesinde hayvan haklarına da yer vermek istediklerini belirten Özçetin, “23 Nisan Kahvaltıda Jazz ve 13 Mayıs Sokakta Jazz etkinliklerinden elde ettiğimiz gelirin bir kısmını, HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu’nun öneri ve tavsiyeleri ile belirlenecek ihtiyacı olan barınak ve sokak hayvanlarının kısırlaştırma, aşılama, tedavi, klübe ve gölgelik gibi temel ihtiyaçlarında kullanacağız. Bu bizim için organizasyonu daha da anlamlı kılıyor” dedi.

Başta Alaçatı Belediyesi olmak üzere, Jolly Tur, Power XL Extra Lounge, Tuborg Gold, Urlice, Göz Lounge, Avrasya/Alaçatı, sponsorluğuyla gerçekleşen festivalin biletleri satışa sunuldu. Festivalde sahne alacak sanatçı ve gruplardan bazıları: Sibel Tüzün, Meltem Ege&Önder Focan, Fatih Erkoç, Gülçin Ergül, Kerem Görsev, Ayşe Gencer&İmer Demirer Melis Sökmen, Ayten Alpman, Elif Çağlar, Mine Çağlayan, Selen Beytekin, Neşet Ruacan, Alan Harris, sesiyle Gotan Project’e hayat veren Cristina Vilallonga, Sibel Köse, Allstars Jazz Band, Engin Recepoğulları, Ayhan Öztoplu, Serkan Özyılmaz, Erdal Akyol, Jef Giansily, Uraz Kıvaner. Gönderilen Fotoğraf
Jolly Tur festivale özel ulaşım, konaklama ve festival biletini kapsayan tur paketini satışa çıkardı. Festivalde yaklaşık 10 bin caz severle buluşulması hedefleniyor.

Festival ile ilgili detaylı bilgiye www.alacatijazzruzgari.com adresinden, rezervasyon için 0536 219 16 16 numaralı telefondan Elif İzgi’ye ulaşılabilir.


----- Van Gogh Alive – Çerçevesi Olmayan Sergi
Gönderen Radya

Etkinlik Linki
Gönderilen Fotoğraf


Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, 100’üncü kuruluş yıldönümünü, dünyanın en büyük ressamlarından biri olarak kabul edilen Van Gogh’un eserlerini bugüne kadar hiç deneyimlenmemiş yepyeni bir formatta sunan Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi ile kutluyor.
100. yılında yenilikçi bir projeye imza atan Abdi İbrahim’in önderliğinde Singapur’daki dünya prömiyerinin ardından ilk kez Türk sanatseverlerle buluşan, geleneksel sanat ve modern teknolojinin sentezlendiği Van GoghAlive, dahi ressamın en ünlü eserlerini 3,000’in üzerinde dijital imaj ile çerçevenin içinden çıkararak izleyicilerine klasik müze gezisinin çok ötesinde bir deneyim yaşatıyor.
Abdi İbrahim’in 100 yıllık bakış açısını yenilikçi çizgisiyle yansıtan Van GoghAlive, dev ekranlar, duvarlar, kolonlar, zemin ve hatta tavanı kaplayan 3000’den fazla dev boyuttaki Van Gogh görseliyle, ziyaretçilerine geleneksel müze ziyaretlerinde bildiklerini unutturarak sanatla olan bağlarını değiştiriyor. Van Gogh Alive, ışık, renk ve seslerin etkileyici uyumunu kullanarak duyuları uyarırken, bir serginin nasıl olabileceğine dair oluşan tüm düşüncelere meydan okuyor
Gönderilen Fotoğraf
Grande Exhibitions Avustralya tarafından tasarlanan ve çerçevesi olmayan sergi Van GoghAlive’da, ünlü sanatçının 1880-1890 yılları arasındaki; ‘Çalışan Adam’, ‘Gri Şapkalı Otoportre’, ‘Vazoda 12 Ayçiçeği’, ‘Sandalye ve Pipo’, ‘Yıldızlı Bir Gece’, ‘Buğday Tarlası ve Kargalar’ gibi çalışmaları ve hayat deneyimlerinden oluşan coşkulu ve canlı detaylara sahip yapıtları; SENSORY4 teknolojisiyle donatılmış yüksek çözünürlüklü 40 projektör aracılığıyla dev ekranlara, duvarlara, kolonlara, zemine, tavana yansıtılıyor.
Gönderilen Fotoğraf

Sergi pazartesi günleri hariç 11:00 /19:00 saatleri arasında görülebilir.

Yer: Karaköy Limanı Antrepoları – 3 No’lu Antrepo

Ücretler: Tam 18.00 TL, Öğrenci 11.00 TL----- Konak Belediyesi/Sergi Açılışı
Gönderen Legendary

Etkinlik Linki
Davetlisiniz.


Dr.Hakan TARTAN

Konak Belediye Başkanı29 MART 2012 PERŞEMBE


Saat: 18.00

Sergi Açılışı

29 Mart – 15 Nisan 2012

Figen Onat, Zeynep Türkîleri, Tülay Baytosun, Emel Say, Özgül Evren Atasoy, Hüseyin Çaygül, Funda Yalçın, Fatma Atagan, Erengül Mülayim

“Çarşamba Grubu” Resim Sergisi

Düzenleyen: Konak Belediyesi

Yer: Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi Sanat Galerisi


----- İstanbul Film Festivali
Gönderen Smyrna

Etkinlik Linki
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından, Akbank sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin bu yıl 31.’si düzenleniyor.
31. İstanbul Film Festivali’nin programı geçtiğimiz gün yapılan basın toplantısıyla açıklandı. 31 Mart-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde 20’nin üzerinde bölüm olacak ve 200’ün üzerinde film gösterilecek.
Gönderilen Fotoğraf
Festivalin en dikkat çekici bölümleri arasında; İKSV’nin 40. yılı için hazırlanan ‘Sinema ve Müzik’ başlıklı bölümün yanısıra, ‘Devrimin Filmini Çekmek’, ‘Yunanistan’da Neler Oluyor?’, ‘Bir Çin Sinema Geleneği: WuXia’, ‘Aile İçinde’ gibi yeni bölümler ve Mark Cousins’in ‘The Story of Film: An Odyssey/ Filmin Hikâyesi: Uzun ve Maceralı Bir Yolculuk’ adlı 15 saatlik filminin özel gösterimi göze çarpıyor.
Festival, 30 Mart Cuma gecesi Lütfi Kırdar Sergi ve Kongre Sarayı’nda düzenlenecek açılış töreniyle başlayacak ve ardından Sinema Onur Ödülü’nü almak üzere İstanbul’a gelecek Terence Davies’in ‘The Deep Blue Sea / Aşkın Karanlık Yüzü’ filmiyle, festival resmen başlamış olacak.
Festival’in bilet fiyatları 5–15 TL arasında değişecek ve öğrenciler ile 65 yaş’ın üzerindeki sinemaseverler için 9 TL olacak. Ayrıca hafta içi tüm seanslar sadece 5TL. Biletler, Biletix satış noktalarından, Biletix çağrı merkezinden (0216 556 98 00) ve biletix.com’dan satın alınabileceği gibi aynı zamanda Atlas, Beyoğlu, Nişantaşı City’s ve Kadıköy Rexx Sinemaları’nda açılacak gişelerden de temin edilebilecek. Film gösterimleri geçtiğimiz sene olduğu gibi; Beyoğlu’nda Atlas, Fitaş 1 ve 4, Beyoğlu, Pera Müzesi; Nişantaşı’nda City’s ve Kadıköy’de Rexx olmak üzere yedi ayrı salonda yapılacak.
Şimdi festivale kadar tüm sinemaseverler gün sayıyor…


----- 17. Tüyap İzmir Kitap Fuarı
Gönderen Smyrna

Etkinlik Linki
Yaklaşık 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek 17. İzmir Kitap Fuarı’nda söyleşi, şiir dinletisi, panel ve çocuk etkinlikleri gibi 120 etkinlik gerçekleştirilecektir.
Girişin ücretsiz olduğu fuar 14-21 Nisan 2012 tarihleri arasında 11.00-20.00, kapanış günü olan 22 Nisan 2012 tarihinde ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Gönderilen Fotoğraf


----- 15-22Nisan Turizm Haftası
Gönderen Legendary

Etkinlik Linki
TURİZM HAFTASI

15-22 NİSAN

15-22 Nisan tarihleri arasını Turizm Haftası olarak kutluyoruz. Dinlenmek, eğlenmek, görmek ve tanımak gibi amaçlarla yapılan gezilere turizm, bu gezilere katılan insanlara da turist diyoruz. Ülke içinde yapılan gezilere iç turizm, ülke dışına yapılan gezilere ise dış turizm denir.
Yurt dışı gezilere daha çok, zenginleşen ülkelerin insanları çıkar. Yabancı turistler ülkemize hangi amaçla gelirse gelsinler, para harcarlar. Turistlerin harcadığı yabancı paralara döviz diyoruz. Üretemediğimiz ürünleri yabancı ülkelerden döviz ile satın alırız. Döviz elde etmenin en kolay yollarından biri ise turizmdir. Ülkemize ne kadar çok turist gelirse, o kadar çok döviz elde ederiz.

Asya ve Avrupa kıtaları arasında bir köprü olan yurdumuz, turistlerin ilgi duyduğu bir ülkedir. Ilıman iklimi, zengin bitki örtüsü, eski medeniyetlerin bıraktığı tarihi eser ve anıtlarla yurdumuz, turistler için adeta bir cennet gibidir. Bütün bunlara rağmen ülkemiz, hak ettiği turist sayısına bir türlü ulaşamamıştır. Ülkemize daha çok turist gelebilmesi için, yollarımızın daha güzel, insanlarımızın daha centilmen, ulaşım araçlarının daha gelişmiş, konaklama yerlerinin bol, rahat ve temiz olması gerektiğini biliyoruz. Turistlere karşı güler yüzlü olmak, onları rahatsız etmemek, değerinden yüksek ve zorla satış yapmamak gerekir. Onların memnun ayrılması, ülkemize daha çok turistin gelmesini sağlar. Daha çok turist ise, daha çok döviz demektir.


14
Nisan 2012

Bugün Doğanlar


(28) gurcanmete
(34) pilot
(24) ÖlüYiyen