Zıplanacak içerik

Üyeler Grubu Blogu

  • başlık
    2
  • yorum
    2
  • görüntü
    12.708

Bu bloğun yazarları

Bu blog hakkında

Bütün Üyeler Bu Grupta Yazabilir

Bu blogdaki başlıklar

serifozkara

Bu yazımda sizlere İnternet'i sadece oyun üzerine kullanmanın negatif durumunu sizlerle paylaşmak istiyorum.
Çoğu ebeveyn fark etmiş olacaktır ki,İnternet ağı çoğu çocuklar ve gençler üzerinde sadece bir oyundan ibaret.Sadece ve sadece oyun dahilinde arkadaş ortamı kurmak,onlara bağlı bir şekilde hayatı şekillendirmesini hiç bir ebeveyn çocukları açısından istemez.Çoğu bilgisayar oyunlarının insanları eğitmesi,bedensel,ruhsal ve zihinsel olarak gelişim göstermesine yardımcı olmadığı kanaatindeyim.
Özenle seçilmiş bilgisayar oyunlarının sadece uygun zamanlarda oynandığı sürece gayet eğitici,öğretici ve geliştirici etkileri olduğu görülmüştür.

 

Sürekli oyun tutkunu bir insanın hayatı negatif şekilde etkilenmiş olmakla birlikte bilgisizliğinin ve zeka düzeyinin geri kaldığının tahmin edilmesi bizlerce çok zor bir durum değildir.Yetişkinlerin görevi İnternet ağının bilgi çoğunluğunu oyun tutkunu çocuk ve gençlere iyi bir şekilde yansıtmak olacaktır.Kabullenmek gerekir ki İnternet ağı gün geçtikçe daha iyi bir yapı halinde karşımızda durmaya devam etmektedir,bunun üzerine oyun tutkunu insanları İnternet'i gördüğü gibi değil olduğu yapı altında kabullendirmek gereklidir.

Canraşit

BİR CANIM GİTTİ :(

 

Nazlı'yı İnternet yoluyla sahiplenmiştim tam bir yıl önce. 1 yaşındaydı ve ancak bir sene benimle beraber olabildi. Çok iyi kediydi. Van Kedisiymiş eski sahibinin beyanına göre. Çok asil bir candı gerçekten. Hiç öyle ben vermedikçe yemeğe saldırma, tezgahlara çıkma, işim varken ısrarla bana psikolojik baskı yapma huyları falan yoktu. İşimi bitirmemi sabırla bekler, ondan sonra peşime düşerdi. smile.png

 

Hiç evden dışarı çıkarılmamıştı bana geldiğinde, ben de çıkarmadım. Fakat, giriş katındaki dairemin kapalı balkonun demirlerine yaptığım tel örgülere rağmen cam ile demirler arasındaki boşluktan ara sıra kaçıp mutfaktan girmeye alışmıştı. Fakat, onun dışında bahçede fazla zaman geçirme huyu yoktu. Tek sorunu, tek başına büyüdüğü için evimdeki diğer kedilerle asla anlaşamıyor olması idi. O tedirgin oldukça evdeki pabuçlarının dama atıldığını düşünen ( bence tabii original.gif ) diğer dişiler ona düşman olmuştu. Onun için diğerlerinden biraz tecrit etmem, korumam gerekiyordu zaman zaman. Buna karşılık yine de günler geçtikçe az da olsa cesaretlenmeye başlamıştı ki, hamile kalınca ve yavrulayınca annelik içgüdüsü tedirginliğini bastırmıştı. Hatta diğerlerini korkutmaya, kendini savunmaya da başlamıştı.

 

Ve geçen perşembe günü evdeydim ve Forumda tartışırken çok fazla koşturdukları için kafamı karıştıran 4 yavrusunu Anneleriyle birlikte Kapalı Balkona koydum. Forumda işim bittikten sonra da onları yeniden içeri aldım ve fakat Anne yoktu. Gelir diye bekledim ama gelmedi. 2 saat sonra aramaya çıktım ama her bahçeye, her yere bakmama rağmen ne dirisini ne de ölüsünü bulamadım. Sabah yine aradım. İşten gelince yine aradım. Ama yoktu. Derken karşı apartmanın görevlisine sordum ve acı gerçeği öğrendim. Araba çarpmıştı ve onu çöpe atmışlardı. İşte o zaman daha çok üzüldüm. Onun gibi asil bir canın bir mezarı olmalıydı...Olamadı.

 

Ve farkettim ki, ona ait çok az fotoğraf varmış. sad.png Bu da onlardan birisi :

 

e8fh.jpg

 

Kanepede uyurken

 

Güle güle Nazlıcan !

 

Hep böyle huzurlu uyu...

 

 

 

Kaynak: Bir canım gitti :(

×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.