İçeriğe atla


şeb-i yelda...Peki...

Gönderen gloria, 31 Ocak 2015 - - - - - - · 1.345 Gösterim

Emek? Özveri? Acı? Çok Acı? Umutsuzluk? Ayrılık? Hepsi?

Ben söylerim, sen dinlersin. Söylemesi gereken sadece söyler mi? Umut ederek mi söyler? Daha mı çok acı çeker söylerken? Kıvranır mı acıdan?

Dinlemesi gereken peki? O ne yapar o zaman? Ne yaşar? Ne hisseder? Hiçbir şey mi? Çok şey mi?


Bu hafta tatil ama ben çalışıyorum

Gönderen gloria, 26 Ocak 2015 - - - - - - · 523 Gösterim

Bugün pazartesi, ama ben güne güzel başladım. Öncelikle her günkü gibi sabah 6.30 da kalkıp 7 de servise binmek zorunda kalmadım. 8 de kalktım, 8.30 da servise bindim 9 da işe geldim (insani koşullarda çalışmak diyorum ben buna) sonra arkadaşlarla oturup güzel bir kahvaltı yaptım sohbet ettim tabii güzel bir müzik de bize eşlik etti.


Sigaramın dumanına sarsam saklasam seni

Gönderen gloria, 30 Kasım 2014 - - - - - - · 1.124 Gösterim

Bugünümü sana ayırıyorum, sadece sana. Senin için şarkılar dinleyip seni anlatanı bulmak, yüreğimi seninle doldurup sonra da onları kağıda dökmek ve sana yüreğimde yeniden yeniden yerler açmak için. Her yerim sen olsun istiyorum, çepeçevre seninle sarılmak, havanın ısıtamadığını seni düşünerek ısıtmak, içtiğim çayda tadını bulmak, tadını buluncaya kadar i...


Laplace'in Şeytanı

Gönderen gloria, 01 Ekim 2014 - - - - - - · 717 Gösterim
Paralel Evren, Paralel hayatlar ve 1 daha fazla...
Keşke şöyle on beş yıl kadar geriye gitsem ve beni şu aşamaya getirmiş olan hiç bir şeyi yapmadan, tekrar bir 15 yıl yaşasam.

Merak ettiğim şey aslında o zaman da acaba yine burada, bu şekilde mi olurdu hayatım?

Kimbilir belki de vardır o hayatlar bir yerlerde, mutlaka yaşıyorlardır? Belki de milyon hatta milyar kez çeşitli hayatlara bölünmüşümdür.


Doğa takvimi

Gönderen gloria, 16 Eylül 2014 - - - - - - · 1.549 Gösterim
Doğa takvimi, Tarım takvimi ve 1 daha fazla...
Dedemle babaannemin kullandığı duvar takvimlerinin üzerine dedem, her zaman şuna benzer notlar tutardı:
"Çaldağı'na ilk kar düştü." Köyümüz Akyoma'nın tam karşısındaki dağın adıdır Çaldağ, etrafımızdaki en yüksek yer orası olduğundan karın ilk düştüğü yer de orasıdır, o nedenle önemlidir oraya kar düşmesi, kış geliyor demektir bu.

"Zemheri zamanı," Bu da...


Peynir seni çağırıyor!

Gönderen gloria, 07 Mayıs 2014 - - - - - - · 949 Gösterim
gloria blog turkish-media ve 3 daha fazla...
Doğup büyüyor ve sonra ölüyor olabiliriz, ne kadar düz görünüyor değil mi? Ama bence insan yolu göründüğü kadar düz değil, aksine içinden çıkılamaz bir labirent kadar karışık. (Zaten düz olsaydı o kadar da eğlenceli, maceralı ve sürprizlerle dolu olmazdı.) Her neyse işte, labirentin sonunda bir ödül olur ya genelde, klasikten çıkmayalım bizim ödülümüz de...


Fotoğraflar yine...

Gönderen gloria, 23 Ocak 2014 - - - - - - · 832 Gösterim

Dedeannem, gencecik bir kadın… Hiç düşünmemiş evlenmeyi, oysa o dönemlerde iki çocuğuyla baş başa kalmış genç bir kadının yokluk başta olmak üzere daha birçok sorunla ciddi bir mücadele vermiş olması gerek. Günümüzde kadınların artık bir erkeğe neredeyse ihtiyacı yok, yalnız yaşayan, bekâr annelik yapan çok kadın var tanıdığımız bildiğimiz ama onun gençliğinde cesaret isterdi herhalde bir başına kalmak. Cesaretli kadınmış, güçlü ve kararlı da…


Ortaya yazıyorum.

Gönderen gloria, 18 Ocak 2014 - - - - - - · 793 Gösterim

Bir insanın beyni ve yüreği aynı anda ne zaman hareket eder acaba? Yüreğin istediğini, beyin istisnasız ne zaman kabul eder ve ‘Evet, aferin iyi yaptın, tam da bunu yapmalıydın.’ der? Çünkü bana hiç öyle olmuyor, benim beynim ve yüreğim her daim birbirinden bağımsız ve birbiriyle düşman gibi, sanırsın biri iyi, diğeri kötü polis. Biri ister diğeri olmaz der, biri yapayım der diğeri hayır kesinlikle der, bana da beyin ile yürek arasında gidip gelmece düşer. Yazarım silerim, isterim vaz geçerim vs. vs… Sonra da kararsızsın derler. Oysa ki kararsız değilim, son derece yürekli ve bir o kadar da beyinli bir insanım ben.


Fotoğraf Arkasındaki Yazılar

Gönderen gloria, 14 Ocak 2014 - - - - - - · 1.783 Gösterim
Özlüyorum, Şebi Yelda ve 1 daha fazla...
Belki de bana böyle bir fotoğraf gönderdiğini şu an hatırlamaz bile, arkasına “Seni çok özlüyorum” yazdığını da… Bir de küçük bir ayrıntı; o zaman “özledim” yerine “özlüyorum” diye yazması ne kadar da çok hoşuma gitmişti, niyeyse hep sevdiklerimize “seni özledim” deriz, sanki özlemimiz geçebilen bir şeymiş gibi… Oysa “özlüyorum”, devam eden bir duyguydu. Çok hoş bulmuştum oradaki şimdiki zaman takısını. Ben de hemen onun yazdığı cümlenin altına, yazdığına karşılık bir cümle eklemiştim ve özellikle de “özlüyorum” diye yazmaya dikkat etmiştim.


"Şeb-i Yelda" Hali...

Gönderen gloria, 05 Ekim 2013 - * * * * * · 1.468 Gösterim
Şeb-i Yelda, İçini Dökmek
Bazı sesler adamı yazmaya zorluyor, yanlış anlaşılmasın 'gaipten gelen sesler'den bahsetmiyorum, henüz o kadar şizofren olmadım ayrıca gaipten sesler gelmez bana çünkü ben ateistim, din min, gaip maip anlamam! Offf binyamin şurada ciddi ciddi bir yazı yazacağız, yine aklıma sen geliyorsun gülesim geliyor amaaaaa... Tamam konuya geçiyorum. Bazı sesler derk...


Resmim

Son başlıklar

kullanıcı görüntülüyor

0 üye, 0 misafir, 0 gizli üye

Son İncelemeler

Son Ziyaretçiler

Blogumda Ara-Bul