İçeriğe atla


delikızın türküsüDEĞİRMEN

Gönderen delifırtına, 05 Şubat 2013 - - - - - - · 2.969 Gösterim
Sabahattin Ali
DEĞİRMEN Çoook desene! Sevgilin güzel miydi bari? Belki de seni seviyordu... Ve
herhalde onu çok kucakladın... Geceleri buluşur ve öperdin değil mi? Bir
kadını öpmek hoş şeydir, hele adam genç olursa...


Aşk basit bir his değil, gerçeği barındıran evrensel bir güçtür..

Gönderen delifırtına, 11 Eylül 2012 - - - - - - · 2.866 Gösterim
DEEPAK CHOPRA
Yaşlı bir kadını, bir bebeği ve ufak bir kızı aynı şekilde sevebildiğinde, formların ötesinde sevebilecek özgürlükte olacaksın. Sonra da aşkın özü olan evrensel güç, içinde serbest kalacak. Ve bağımsız olacaksın ki bu, aşkın karşı koyamayacağı sessiz bir davettir.


Nasıl Unutabilirim

Gönderen delifırtına, 11 Haziran 2012 - * * * * * · 2.330 Gösterim

Nasıl Unutabilirim Baksana, aşka gerçekten inanan şair Sezai Karakoç ne diyor, nasıl da yürekli diyor: “Ben çiçek gibi taşımıyorum göğsümde aşkı/ Ben aşkı göğsümde kurşun gibi taşıyorum/ Gelmiş dayanmışım demir kapısına sevdanın/ Ben yaşamıyor gibi, yaşamıyor gibi yaşıyorum/ Ben aşkı göğsümde kurşun gibi taşıyorum” Hiçbir sızlanma var mı bu dizelerde? “Onu nasıl unutabilirim, aşkın acısından nasıl kurtulabilirim?” diye en ufak bir serzeniş var mı?


Sevmek insanın en büyük acısıdır..

Gönderen delifırtına, 17 Mart 2012 - - - - - - · 3.163 Gösterim

Sevmek insanın en büyük acısıdır.. Sevmek, bizim kendimize ve dünyaya karşı giriştiğimiz hırsızlığa, kendi gücümüzle karşı çıktığımız biricik haklılığımızdır. Alacakaranlığın ufalaya ufalaya sildiği bir adamı tutup ellerinden, başına ay ışığından bir hale geçirmektir, kaybolmadan sabaha çıksın diye. Sevmek, özünde varolan büyük bağlanmaya karşın, insanı günlük ilişkilerin kişiliksizleştirdiği tutsaklıktan kurtaran en büyük özgürlüktür. İnsanı yalnızlığın hazinelerine götüren bir arınmadır sevmek. Yalanın kirlettiği bir yüreği yağmur sularıyla yıkamak, sonra da içtenliğin rûzgarıyla durulayıp iğde kokularına sarmaktır. Işıkları kesilmiş odalarda kirpiklerden ve parmaklardan mumlar yakıp, derin bir hazla ışıyan güzelliğini seyretmektir insanın. Bunca aşağılanmaya karşı insanın onurunu kutsamak, gövdesini yüceltmektir.


Sadece kadınlar okuyabilir!

Gönderen delifırtına, 08 Mart 2012 - - - - - - · 2.318 Gösterim
Kadın, Osho
Sadece kadınlar okuyabilir! Kadın duyguların, hislerin, ruh hallerinin en güzel ama en sarp, en tehlikeli yolunu seçmiştir. Ve bugüne kadar dünya erkekler tarafından yönetildiği için kadınlar muazzam şekilde azap çekmiştir. O, erkeğin yaratmış olduğu topluma uyamamıştır çünkü toplum mantığa ve nedenlere uygun olarak yaratılmıştır. Kadın kalpten bir dünya ister. Erkek tarafından yaratılan toplumda ise kalbe yer yoktur.


Resmim

kullanıcı görüntülüyor

0 üye, 0 misafir, 0 gizli üye

Blogumda Ara-Bul

Son Ziyaretçiler

Son Ziyaretçiler