İçeriğe atla


yam_yam' caFazıl Say

Gönderen yam_yam, 01 Haziran 2012 - - - - - - · 2.188 Gösterim

Evet Fazıl say bunları söyleyerek İslam dinine ve müslümanlara ağır hakaretler etmişmiş..  Cumhuriyet savcısı, Fazıl Say'ın  Allah, cennet cehennem gibi kavramların anlamsız, gereksiz ve değersiz olduğu kanaatini uyandıracak şekilde dini değerleri aşağılamak kastıyla yazdığı kanaatine varmış. Mahkeme de iddianameyi incelemiş ve kabul etmiş.


Kürtaj II

Gönderen yam_yam, 31 Mayıs 2012 - - - - - - · 1.035 Gösterim
Seçme Yazılarım
Ülkede artık tanımlamakta da, inanmakta da zorluk çektiğim şeyler oluyor.. 2 gün önce kürtaj ile ilgili yazımı yazdıktan hemen sonra Başbakan'ın "Zaten bakanıma söyledim, kürtajla ilgili yasayı hazırlıyoruz ve çıkartacağız" söylemiyle karşılaştım. Zaten AKP hükümetinin bu konuda yıllardır izlediği bir yöntem olduğundan (Başbakan bir konuda bir şeyler söyler, hemen ardından hükümet kanadından bir veya bir kaç siyasetçi bunu destekleyen açıklamalarda bulunur ve bundan sonra Başbakan çıkıp "Bunu yapacağız" der ve yapılır. Yaptım oldu.) şaşırtıcı olan bu değil. Benim anlamakta güçlük çektiğim, herkesi kör, alemi sersem zannedilerek yapılan açıklamalar ve atılan adımların cânım ülkemde doğal karşılanıyor olması.


Kürtaj

Gönderen yam_yam, 29 Mayıs 2012 - - - - - - · 1.162 Gösterim
Seçme Yazılarım
Milli görüş gömleğini çıkardıklarını iddia ederek başa geçenlerin, artık "ustalık dönemi" diye tabir ettikleri dönemi hep birlikte yaşıyoruz hamdolsun !! E zaten ülkenin ilgilenilmesi gereken yüzlerce, binlerce sorunu ulu orta dururken,  çıkardıklarını iddia ettikleri gömleğin cebinden aldıkları ajandadaki maddeleri sırasıyla şakkadanak ülke gündemine sokmaları bu ustalığın göstergesi değil mi? Dünya üzerinde görülmemiş derecede ileri demokrasi teknikleri kullanarak, ülkeyi muasır medeniyet seviyesinin gerektirdiği (ve hatta ötesinde) muhafazakarlığa sürüklemek için gösterdikleri insan ötesi çaba da takdire şayan doğrusu..


MADDE VE YAPISI

Gönderen yam_yam, 13 Şubat 2009 - - - - - - · 5.526 Gösterim
Bilimsel Derlemelerim
MADDE VE YAPISI

İlkçağ felsefecilerinden tutun da, günümüz bilim insanlarına kadar üzerinde en çok kafa yorulan konu oldu madde. Nasıl olmasın ki ; gördüğümüz her şey maddeden.. Güneşimiz ve evrendeki milyarlarca benzeri, üzerinde yaşadığımız gezegen, soluduğumuz hava, bu yazıyı okumak için baktığınız...


MARDUK SÖYLENCESİ

Gönderen yam_yam, Blog: Araştırma Yazılarım 03 Ekim 2008 - - - - - - · 2.449 Gösterim

Kültürel motiflerimiz, eğitim sistemimiz, iletişim medyamız bu hale getirmişti onu. Toplumda kabul gören savlar, sahte ve yanıltıcı olanlardı. Buckley’ye gerçek bilimi ucuz taklitlerinden ayırt etme yöntemi hiç öğretilmemişti. Bilimin nasıl işlediğinden tümüyle habersizdi.”


GÖNÜL

Gönderen yam_yam, 12 Ağustos 2008 - - - - - - · 1.101 Gösterim
yam_yam'ca Şiirler
GÖNÜL

Kırıldı gönül, ağlıyor desem değil
Ardından bakar gibi solan son bir kaç yaprağa
Saplanıp kalmış sanki, kurumuş bir karış toprağa
İhtiyacı yokmuş gibi, ne dosta ne de bir ortağa
Niçin isyan etmekten uzak, böylesine yalnızlığa

Solsa da zor yeşerttiği yaprakları
İnat ediyor, yeni yeni filizler açıyor
Şaşırtıyor,...


Kuiper Kuşağı

Gönderen yam_yam, 02 Mayıs 2008 - - - - - - · 2.829 Gösterim
Bilimsel Derlemelerim
Kuiper Kuşağı, Neptün’ün yörüngesinin dışında Güneş Sistemi’ni bir halka gibi çevreleyen kaya ve buzdan yapılı cisimlerden oluşan bir kuşak. Neptün’ün yörüngesinin dışında yaklaşık 30 milyon kilometre genişliğindeki bu kuşak, Güneş Sistemi’nin oluşum artıklarını barındıran, henüz yeterince tanımadığımız bir bölge. Bu bölgede çapları 100 kilometreyi aşan, gezegen olmaya çalışmış ama başaramamış 1000’in üzerinde gökcismi bulunur. Bunların aralarında da bazılarını ileride kuyrukluyıldız olarak görebileceğimiz buzdan, tozdan ve kayadan oluşmuş irili ufaklı sayısız cisim.


DİNOZORLAR

Gönderen yam_yam, 02 Nisan 2008 - * - - - - · 10.963 Gösterim
Bilimsel Derlemelerim
Dünyada çok az yaratık insanların merakını dinozorlar kadar uyandırmıştır. Yeni yapılan araştırmalar, bu devlerin yaşamlarının da en az esrarengiz sonları kadar ilginç olduğunu gösteriyor. Günümüzden 230 milyon yıl önce yeryüzünde görülmeye başlanan dinozorlar, 165 milyon yıl boyunca dünyaya hakim oldular. Dinozorlar hakkında zihinleri en çok meşgul etmiş olan konu onların ölüm nedenleri olmakla beraber, nesillerini 165 milyon yıl nasıl sürdürdükleri de en az bunun kadar araştırmaya değer görünüyor.


Ağlarsın

Gönderen yam_yam, 03 Ekim 2007 - - - - - - · 1.104 Gösterim
yam_yam'ca Şiirler
“Değer mi” diyordu “O göz yaşlarına…”
Oysa ki insanı insan yapan o iki damla yaş değilse nedir?
İnsandan çok kime lazım gelir yanaklardan süzülen o iki damla ?
Hangi söz anlatabilir ki o iki damlanın anlatabildiklerini?

Sevinirsin ağlarsın, üzülürsün ağlarsın…
Kavuşursun ağlarsın, ayrılırsın ağlarsın…
Seversin...


Karadelikler

Gönderen yam_yam, 07 Nisan 2007 - - - - - - · 4.533 Gösterim
Bilimsel Derlemelerim
Kuşkusuz astronominin en ilgi çekici konularının başında gelir karadelikler. Gizemli olmaları yanında, mantık sınırlarını zorlayan söylemleri de bu ilginin nedenlerinin başında geliyor. Gökbilimcilere göre ise, karadelikleri iyice tanımadan evreni anlayabilmek olanaksız. Çünkü araştırmacılar evrende yayınlanmış tüm radyasyonun %20’sinin, bu arada X ışınlarının büyük kısmının, morötesi ve kızılötesi ışınımın büyük bölümlerinin, ve hatta radyo dalgalarının önemli kısmının şu ya da bu şekilde Aktif Gökada Çekirdekleri diye adlandırılan faal süperdev kütleli karadeliklerden kaynaklandığını düşünüyorlar.


Son başlıklar

Son İncelemeler

kullanıcı görüntülüyor

0 üye, 0 misafir, 0 gizli üye

Resmim

Galeri Albümlerim

Rasgele Albüm Resmi

konu2_mercek4_b.jpg

Blogumda Ara-Bul

Son Ziyaretçiler